Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 147535 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
^ Δεν είμαι ιδιαίτερος fan του Ιωαννίδη, αλλά η μουσική που παίζει δείχνει γούστο άσχετα με το αν μου αρέσει το ιδίωμα ή όχι. Δεν καταφεύγει σε υπερβολές, η μουσική του πολλές φορές σε αιφνιδιάζει με την πρωτοτυπία της και η ενορχήστρωση είναι πάρα πολύ καλή. Δεν έχει νόημα να αναφερθώ πιο αναλυτικά σε επιμέρους τεχνικά ή υποκειμενικότερα σημεία. Η έκφραση "κάτσε να τα βγάλεις" δε μου λέει κάτι. Εννοείς ότι η εκτέλεσή τους είναι εύκολη. Συγνώμη, αλλά σε αυτή την περίπτωση είσαι πολύ ανώριμος. Η καλή μουσική δεν είναι τεχνικά απαιτητική. Αντίθετα, τα περισσότερα πραγματικά ευφυή κομμάτια είναι τόσο όμορφα λόγω της απλότητάς τους. Η τεχνική επίδειξη είναι ο πιο προφανής τρόπος για να εντυπωσιάσεις και γι αυτό είναι και ο πιο φτηνός. Η πραγματική πρόκληση είναι να γράψεις κάτι απλό, κι όμως εντυπωσιακό. Είναι ο Αλκίνοος ο καλύτερος ; Συγνώμη, δεν έχω μετρήσει την ικανότητα όλων. Είναι όμως καλός.
φιλε μου...
Αυτο Που εχουν οι Ελληνες..Το ΜΕΓΑΛΟ κακο..ειναι να ξεχνουν να λενε,οτι αυτο που λενε,ειναι η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ!μου λες οτι ο Ιωαννιδης γραφει απλα κομματια αλλα και εντυπωσιακα...ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΕΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ..ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΑΠ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΛΕΓΑΜΕ ΠΡΙΝ!ΔΛΔ ΕΛΕΟΣ!εμενα ΔΕΝ μου ακουγονται εντυπωσιακα...
μου ακογουνται απλα,χωρις νοημα κομματια..με εναν ανθρωπο ο οποιος προσπαθει να υποστηριξει αυτο που βγαζει και δεν εχει νοημα...
αυτο το λενε ΑΠΟΨΗ μου!
και το ποσο ανωριμος ειμαι δεν χρειαζομαι να ακουσω εσενα,ο οποιος δεν με ξερει κι ολας για να με κρινει...
οποτε σκεψου καλυτερα τι εννοω μολις τωρα...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
@Spell@lchemist!

Παληκαρι καταρχην εγω δεν σε ειπα Ηλιθιο ουτε και σε εβρισα, θα σε παρακαλουσα λοιπον οταν θελεις να συζητησεις μαζι μου να χρησιμοποιεις αλλο τονο.....εκτος κι αν βεβαια θα θελες να βρεθουμε απο κοντα να τα πουμε και μιλα μου οπως θελεις κι οχι πισω απο την οθονη του υπολογιστη να μου γραφεις με κεφαλαια για πιο λογο? Να με τρομαξεις? ή νομιζεις οτι μπορεις προσβαλλοντας με να θιξεις και να με κανεις να μην ξαναγραψω?

Και για να γυρισω στο τοπικ:

Αν εισαι τοσο καλος μουσικος που τα τυμπανα του Καπηλιδη σου φαινονται αστεια, η μπασσογραμμη του κιουρτσογλου αναλαφρη, ο στιχος του Ιωανιδη πολυ ρηχος και γενικοτερα εχεις την ικανοτητα να βγαλεις μεσα σε λιγα λεπτα τραγουδια οπως το "εχω μια λεξη" , "εκτος τοπου και χρονου" , κλπ ...δεν μας λες και που παιζεις να ρθουμε να σ ακουσουμε γιατι ειλικρινα εγω ψαχνω να ακουσω live απο καλους μουσικους.

Οσο για την φωνη του Ταμειακη μηχανη-κουμπαρα ,Παπακωνσταντινου Β. , εκεινο σε πειραξε? Η λεξη που χρησιμοποιησα? Ωραια λοιπον να την αλλαξω......εχει πολυ καλη τεχνικη ο εν λογω τυπος , σου αρεσει ετσι? ...κι αν ακομα διαφωνεις και για αυτο μπορεις πολυ ευκολα να ρωτησεις ανθρωπους που κατεχουν το αντικειμενο της φωνης να σου εξηγησουν τους λογους.

Τελος οσον αφορα τη μελετη , σε ευχαριστω για την υποδειξη , θα κανω οτι μπορω Γιατρε μου μιας κι αφου υποστηριζεις οτι τα ξερεις προφανως εχεις δικιο.....και πιστεψε με , δεν προσπαθησα να σε πεισω .....η συγκερκριμενη εκφραση μου ηταν : "Θα σου προτεινα...."
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
@Spell@lchemist!

ΔΕν σου απαντησα για ασχετα πραγματα , απαντησα εξαρχης στο συγκεκριμενο post που εκανες :

"καποιοι φτιαχνουν μουσικη,βλεπουν οτι αυτο πουλαει,και συνεχιζουν στο ιδιο μοτιβο...παιζουν 5 ακορντα,αλλαζοντας στιχους και την σειρα των ακορντων,φτιαχνουν και το image που παει στο στυλ της μουσικης τους,το παιζουν και λιγομιλητοι,φαινονται ψαγμενοι,και αποκτουν σταθερο κοινο..αυτη ειναι η συνταγη..αν γλυκια μου,ο Αλκινοος δεν πλασαρε image και δοκιμαζε να πειραματιστει με την μουσικη,αυτη τη στιγμη μαλλον δεν θα ειχε συμβολαιο με καμμια δισκογραφικη..."

Και λεω ξανα λοιπον , οτι ολες οι ενορχηστωσεις ειναι του κιουρτσογλου και του καπηλιδη (ενταξει μπορει να εχει κι αλλους , δεν γνωριζω)  ...επομενως αυτοματως θεωρεις οτι τα κομματια που ενορχηστρωσαν οι παραπανω μουσικοι ειναι γελοια κι εχουν 5 ακορντα .
Δευτερον σου αναφερω τον στιχο του Ιωαννιδη που αν μη τι αλλο, αν το δεις αντικειμενικα το θεμα μονο ελαφρυς κι ευκολοχωνευτος δεν ειναι.

Προσπαθω τοση ωρα να σου εξηγησω οτι αλλο πραγμα ειναι το "μου αρεσει/δεν μου αρεσει" κι αλλο το οτι ειναι κατι τελειως χαλια...Για το πρωτο με γεια σου και χαρα σου αλλα για το δευτερο, θα ηθελα να ακουσω και καποια επιχειρηματα κι αντικειμενικα κριτηρια (που λεει κι o φιλος jim pap ) .

Κι οχι δεν θελω να στο παιξω "ιστοριας" , την γνωμη μου λεω κι εγω οπως κι εσυ...απλα εχω φροντισει να ξεχωρισω (οσο μπορω τουλαχιστον κι οσο φτανουν οι μουσικες μου γνωσεις) τα υποκειμενικα απο τα αντικειμενικα κριτηρια για τα πραγματα που λεω  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/07, 16:50 από chorrer »
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
@Spell@lchemist!

ΔΕν σου απαντησα για ασχετα πραγματα , απαντησα εξαρχης στο συγκεκριμενο post που εκανες :

"καποιοι φτιαχνουν μουσικη,βλεπουν οτι αυτο πουλαει,και συνεχιζουν στο ιδιο μοτιβο...παιζουν 5 ακορντα,αλλαζοντας στιχους και την σειρα των ακορντων,φτιαχνουν και το image που παει στο στυλ της μουσικης τους,το παιζουν και λιγομιλητοι,φαινονται ψαγμενοι,και αποκτουν σταθερο κοινο..αυτη ειναι η συνταγη..αν γλυκια μου,ο Αλκινοος δεν πλασαρε image και δοκιμαζε να πειραματιστει με την μουσικη,αυτη τη στιγμη μαλλον δεν θα ειχε συμβολαιο με καμμια δισκογραφικη..."

Και λεω ξανα λοιπον , οτι ολες οι ενορχηστωσεις ειναι του κιουρτσογλου και του καπηλιδη (ενταξει μπορει να εχει κι αλλους , δεν γνωριζω)  ...επομενως αυτοματως θεωρεις οτι τα κομματια που ενορχηστρωσαν οι παραπανω μουσικοι ειναι γελοια κι εχουν 5 ακορντα .
Δευτερον σου αναφερω τον στιχο του Ιωαννιδη που αν μη τι αλλο, αν το δεις αντικειμενικα το θεμα μονο ελαφρυς κι ευκολοχωνευτος δεν ειναι.

Προσπαθω τοση ωρα να σου εξηγησω οτι αλλο πραγμα ειναι το "μου αρεσει/δεν μου αρεσει" κι αλλο το οτι ειναι κατι τελειως χαλια...Για το πρωτο με γεια σου και χαρα σου αλλα για το δευτερο, θα ηθελα να ακουσω και καποια επιχειρηματα κι αντικειμενικα κριτηρια (που λεει κι o φιλος jim pap ) .

Κι οχι δεν θελω να στο παιξω "ιστοριας" , την γνωμη μου λεω κι εγω οπως κι εσυ...απλα εχω φροντισει να ξεχωρισω (οσο μπορω τουλαχιστον κι οσο φτανουν οι μουσικες μου γνωσεις) τα υποκειμενικα απο τα αντικειμενικα κριτηρια για τα πραγματα που λεω  ;)

μαζι σου!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
Καλά γουστάρω ατελείωτα που έχουν αρχίσει τουλάχιστον άλλα 2-3 flame μέτωπα. Πολύ καλή φάση.
Αγγέλα-mikaki (δε σας ξεχωρίζω πλέον, σας θεωρώ απλά ένα παράρτημα alkinoosfanforum εδώ μέσα), μεγάλη η χάρη σας που κάθονται τόσα άτομα να σας εξηγούν ότι "οι μπανάνες είναι κίτρινες", ενώ εσείς επιμένετε ότι "ναι....αλλά η μπανάνα αντιφάσκει γιατί έχει μια μαύρη βουλίτσα εκεί κάτωωω".
Πάρτε χαμπάρι, ότι σαν άνθρωποι ή σαν εργάτες κάποιοι καλλιτέχνες μπορεί να χουν κάνει πολλά, αλλά ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ σε κάποιους να μην κάνουν κούκου.
Δε γουστάρουν Ιωαννίδη ρε παιδιά.
"Σ' έπιασε στην τρέλλλλα εσένα τωρα ε; Δε γουστάρεις Ιωαννίδη; Ναι ρε, πειράζει, γ**ώ την ...blabla"<<<< έτσι θα καταντήσουμε στο τέλος. Κανείς δε ζήτησε τον αντίλογό σας πάνω στην έκφραση των dislikes του καθενός. Α, συνειδητοποιείστε κιόλας ότι κάποιοι μπορεί να έχουν και λίγο πιο ολοκληρωμένη άποψη για τη μουσική βιομηχανία βλέποντας την από πιο κοντά, όπως η Τατιάνα.
Α, και κάποιος είπε ότι ο "κος Ommadawn κρίνει από τη συμπεριφορά θαυμαστών". Για να ακριβολογήσεις, θα έπρεπε να πεις "ηλιθίων" θαυμαστών, αλλά και πάλι δεν είναι σωστά.
Γιατί, αν έστω μια φορά δεν έμενες μόνο στις φράσεις που σε ενοχλούν του post στο οποίο απαντάς, θα καταλάβαινες το νοηματικό πλαίσιο των φράσεων. Ίσως και να καταλάβαινες το γενικότερο νόημα.
Τελος πάντων, το thread έχει νόημα.
Παρακαλώ τα flames στα οποία η Αγγέλα και το Mikaki προσπαθούν να μας πείσουν ότι άτομα 10 χρονια μεγαλύτερά τους, δεν έχουν δικαιωμα να έχουν άλλα γούστα από αυτές, μπορούν και να διαγραφούν, καθώς δεν προσφέρουν τίποτα στο πνεύμα του thread, απλά, πώς το 'πε αυτή η ψυχή, ο schizm, απλά μηρυκάζουν την αλληλουποστήριξη τους κατά της κακής Τατιάνας και του κακού schizm, όπως και κατά αυτών που δε γουστάρουν Ιωαννίδη.

Ε μπράβο στους μουσικούς του Ιωαννίδη, μπράβο και στον Λάντσια που τον ενορχήστρωσε (μέχρι και Τουρνά έχει κάνει ο άνθρωπος και τον έκανε συγχρονότατο και ξεχωριστό!) αλλά μη με υποχρεώνεις να δεχτώ ή να λατρεύω την τραγουδοποιία του Ιωαννίδη που προσωπικά μπορεί να μου τη δίνει το ηχόχρωμά του ή η τραγουδοποιία του που μου δίνει την εντύπωση ότι δεν εξελίσσεται!

Ε, και το Ζακ Στεφάνου δε μπορώ. Δε μπορώ. Πολύ ένρινος.  Με εκνευρίζει.
ΜΠΟΡΩ?
Ευχαριστώ.
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Eιναι οι οπαδοι της.Γιατι περι οπαδισμου προκειται αποτι βλεπω.


Υγ.Στο τοπικ(ο Θεος να το κανει) παει η απαντηση.


Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Eιναι οι οπαδοι της.Γιατι περι οπαδισμου προκειται αποτι βλεπω.


Υγ.Στο τοπικ(ο Θεος να το κανει) παει η απαντηση.



Και για να μην παρερμηνεύσουν :P (όπως έγινε άπειρες φορές σε αυτό το topic): Ο Fretwork εννοεί ότι ο εκνευριστικότερος άνθρωπος στην ελληνική μουσική σκηνή, είναι οι οπαδοί αυτής.

Αποσυνδεδεμένος Μελίνα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λέω παραμύθια να ξορκίσω το κακό...
    • Προφίλ
Παιδιά χαίρετε!!! Λοιπόν διάβασα και τις 13 σελίδες και η αλήθεια είναι οτι διασκέδασα πολύ!!! Ρε παιδιά και σε εμένα αρέσει ο Αλκίνοος και μάλιστα είναι από τους αγαπημένους μου τραγουδοποιούς. Αλλά το να κάνετε για πάρτη του όπως κάνουν τα δεκατριάχρονα για τον Σάκηηηηηηηη και τον Μιχάληηηηηη, νομίζω οτι είναι υποτιμητικό και για εσάς και για τον ίδιο. Δεν νομίζω πως απώτερος στόχος του είναι να τον ερωτεύοναι τα κοριτσάκια. Τουλάχιστον, ο συγκεκριμένος καλλιτέχνης, με τίποτα! Να πείτε για τα τραγούδια του οτι είναι πολύ (πώς να το πω?) αισθαντηκά/μελωδικά/όμορφα, να το καταλάβω! Εσείς σε λίγο θα μας πείτε οτι θα του κάνετε πρόταση γάμου! Ούπς, παρασύρθηκα... Τέλος πάντων...  ;D :o ::) :P

Και για να απαντήσω στο θέμα: όλοι οι λαϊκοπόπ τραγουδιστές (πλούταρχος/βέρτης/γονίδης/νίνο κ.λπ) μου τη δίνουν αφάνταστα στα νεύρα... Χατζηγιάννης/Ρουβάς (της ίδιας συνομοταξίας): ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!... Καρβέλας/Φοίβος: ας μην τ' ανοίξω! Νταλάρας/Παπακωνσταντίνου Β.: Είναι καλοί τραγουδιστές, έχουν προσφέρει πολλά στην ελληνική μουσική σκηνή, αλλά τώρα τελευταία δεν μου αρέσουν οι κινήσεις τους... Για τους ζετεμίτες δεν μιλάω, τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται... ::)
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω κι έφτασα ως εδώ...
Λάθη στραβά και πάθη, μ' έβγαλαν σωστό...

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το τοπικ εχει γινει απλα λολ.. αλλα επειδη με ιντριγκαρει, ας ρισκαρω κ εγω μια απαντηση.

ιδου η αποδειξη οτι η χολη, φερνει ακομα περισσοτερη χολη! Ανοιχτηκε ενα τοπικ με θεμα "τον εκνευριστικοτερο ανθρωπο στην ελληνικη μουσικη", ενα τοπικ δηλαδη που αποσκοπει στις αρνητικες μας γνωμες για ορισμενους καλλιτεχνες... και καταληξαμε να μαλωνουμε μεταξυ μας. Η πιο τρανη αποδειξη οτι σε τετοια ζητηματα, αν εχεις κατι καλο να πεις πεστο, αν εχεις κατι κακο να πεις, καλυτερα να μην πεις τιποτα.

Εγω δεν ειμαι ειδικος, το δηλωνω απο τωρα. Ουτε μουσικη ξερω, ουτε εχω το τρομερο αφτι. Απλα η μουσικη με συνταρασσει κ τη νιωθω μεσα στο κεφαλι μου 24/7. Γι αυτο και ασχολουμαι ακουγοντας αρκετα ειδη, επειδη απλα μου αρεσει να τα ανακαλυπτω. Αλλιως πιστευω οτι για να γινει καποιος γκουρου σε ενα ειδος μουσικης πρεπει να αφιερωσει 2 ζωες...

Στο θεμα μας.
Η μουσικη που ακουμε εχει να κανει κ με το timing. Στο σπιτι μου σπανιως θα βαλω λαικα πχ, υπαρχουν ομως περιπτωσεις οπου μου αρεσει να τα ακουω. Κ δεν καταλαβαινω γιατι ορισμενοι θεωρουν αταλαντους ή παρακατιανους ανθρωπους που ειναι ταλεντα σε αυτο που κανουν, ακομα κ αν αυτο εμας δεν μας ευχαριστει.Δηλαδη γιατι εχει περισσοτερη βαρυτητα να πω οτι ο Αλκινοος δεν μου αρεσει, ή οτι εγω δεν τον θεωρω καλο τραγουδοποιο (προσοχη αυτα τα 2 δεν αποτελουν ταυτοσημες αποψεις) για τους χ, ψ λογους, απο οτι αν ελεγα οτι φερ'ειπειν δεν θεωρω καλο τραγουδοποιο το Βαμβακαρη, ή κακο τραγουδιστη τον Φραγκουλη ή κακο στιχουργο τον Τριπολιτη?
Ο καθενας δικαιουται οχι μονο να εχει τη γνωμη και τα γουστα του, αλλα να εχει κ τα προσωπικα του κριτηρια με βαση τα οποια μπορει να κρινει αν καποιος ειναι καλος ή οχι ασχετως εαν ειναι της προτιμησης του (βεβαια η κοινωνια παιζει πολυ μεγαλο ρολο στη διαμορφωση αυτων). Ισως το πλεον αντικειμενικο κριτηριο -για τη μουσικη τουλαχιστον- ειναι η γνωση της θεωριας της... αλλα κ γι αυτο επιφυλασσομαι. Ομως οι ανθρωποι ειμαστε παραξενοι... ποσοι απο εσας δεν τη βρισκουν ή δεν κολλανε ωρες ωρες με ακουσματα που για τα δικα σας κριτηρια δεν ειναι "καλα", ειναι ευτελη? Δεν σας συνεβη ποτε να σας αρεσει κατι, που δεν ειναι ποιοτικο (τουλαχιστον οχι με την μουσικα ταμπου εννοια της λεξης)?
Το οτι καποιοι δεν θεωρουν "καλο" τραγουδοποιο τον Ιωαννιδη, εσας τι προβλημα σας δημιουργει? Αφου για τα δικα σας κριτηρια ειναι καλος κ επιπλεον σας αρεσει κ να τον ακουτε, δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει καλα και σωνει να πεισετε κ τους αλλους... εσας δεν σας κανει ευτυχισμενες? Απο οτι καταλαβαινω σας ευχαριστει η τεχνη του, οποτε μεινετε στην ευτυχια σας κ αφηστε τους αλλους στη δικια τους. Λες κ επειδη ειπανε καποιοι μερικα πραγματα για τον Ιωαννιδη επεσε (για εσας αλλα κ στα ματια του υπολοιπου κοινου) η οποια αξια του.

Η μονη αιτια που μπορω να διακρινω για ολο αυτο το μενος απεναντι σε οσους διαφωνουν με εσας (περα απο τις προσωπικες παρεξηγησεις) ειναι οτι, ισως ενδομυχα κ υποσυνειδητα, ακουτε τον Ιωαννιδη πρωτα επειδη ειναι "καλος" για τα κριτηρια σας, και δευτερα γιατι σας αρεσει.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/09/07, 02:54 από Adoni »

Tatiana_G

  • Επισκέπτης
"...Μια γι' αυτό που υποτίθεται ότι κανεις και μια για αυτό που νομίζω ότι πραγματικά κανεις..."


'Ακου Τατιάνα , μήτε καν σε ξέρω μήτε με ξέρεις
οπότε ούτε καν γνωρίζεις το τι κάνω .
Σχολίασα τα λεγόμενά σου επάνω σ' έναν
πολύ καταξιωμένο Κύπριο τραγουδιστή .
Είδα και το γνωστό ελληνικό ναρκισσισμό .
Τίποτε άλλο .
 
Πήρες μεγάλη φόρα βρε Τατιάνα μόλις έβγαλες ένα cd .
Αν σε λένε Τατιάνα και δεν είναι αυτό το "καλλιτεχνικό" σου .

Θυμάμαι να έχω γράψει κάτι πάνω σε κάποια γραφτά σου στο παρελθόν.
Όμορφα είχες γράψει .

Από εκεί και πέρα εάν την ψιλοψώνισες
δε νομίζεις ότι είναι δικό σου πρόβλημα ?

Το τίποτα κάνω στο Κιθάρα , γράφω μόνο όπως κι εσύ .


Πήρα φορα, ε; Επειδή έκανα ένα cd! Και όπως βλέπεις παινεύω το σπίτι μου μην πέσει και με πλακώσει!!!
Απ: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???

E, φυσικά και την ψιλοψωνισα! Βλέπεις εγώ δεν έχω την politically correct συμπεριφορά (που απαιτούν οι
εταιρίες), ούτε τους ψωνισμένους με την πάρτη μου fans (μακριά από μένα), μα ούτε και χαζά stickers, του τύπου,
STOP Η Πειρατεία Σκοτώνει Την Μουσική στην κιθάρα μου!

Αντιθέτως έχω αυτό!


Και είμαι η ίδια πειρατής της μουσικής μου. Και την μοίραζα σε αυτό το forum χωρίς να δίνω δεκάρα για τους ορους του συμβολαίου.
Και μην πει κανεις ότι το έκανα για να πουλήσω CDs, γιατί θα είναι το λιγότερο γελοίος! Αν είχα τέτοιο σκοπό θα
έκανα αυτό που κάνουν οι θαυμαστοί καλλιτέχνες σας. Θα έδινα δείγματα 20 δευτερολέπτων.

Tatiana E Kinnunen.
Όπως είναι το πλήρες όνομα μου. Και όπως βλέπεις δεν είναι Ελληνικό, μονο ο ναρκισσισμός μου είναι!
ΤEΛΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
(Γιατί εμένα δε μου αρέσει το γεγονός ότι το όνομα της Τατιάνας δεν το δείχνει πλέον με μπλε γράμματα; )

Ααααας επανέλθουμε στο αρχικό θέμα της συζήτησης. Βρίσκω τρομερά εκνευριστικό στην ελληνική μουσική σκηνή τον Σφακιανάκη. Πάει να πει ένα τραγούδι και κόβει όλους τους μισούς στίχους, στρέφοντας το μικρόφωνο προς το κοινό (που υποτίθεται ότι θα τους συμπληρώσει). εντάξει, ωραίο αυτό αλλά όχι να γίνεται συνέχεια! Εκτός πια αν δε θυμάται απέξω τα τραγούδια.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Ο καθένας αποφασίζει τι και πως θα πράξει/αντιδράσει. Δικαίωμα και της ίδιας να αποχωρήσει από τα δρώμενα του forum και σέβομαι κυρίως το γεγονός πως έγινε χωρίς μελοδραματισμούς, όπως έχουν κάνει κατά καιρούς άλλοι.

Ας παραμείνει δημιουργική και πνευματικά πρωτίστως υγιής κι ας μην επιστρέψει και ποτέ...

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Εύχομαι στην Τατιάνα τα καλύτερα,και ελπίζω να επιστρέψει...Ή ακόμα καλύτερα,να έχει κάθε επιτυχία,και να μπορέσουμε να μιλάμε μαζί της μέσω ενός προσωπικού site/forum...Αν έχει ήδη,ας μου στείλει κάποιος τη διεύθυνση please...

Υ.Γ.Ελπίζω κάποιοι να μην είναι και πολύ υπερήφανοι σήμερα...Κατάφεραν να "διώξουν" με τα λόγια τους μια σοβαρή και μετρημένη παρουσία όπως η Τατιάνα...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
αχ απεχθανομαι..(μιλαω κυριολεκτικα) τον νταλαρα και τον παριο...αμα μπορουσε θα τους φυμωνα ::)... ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Δεν ειναι κακη ιδεα να σου πω, γιατι καποιοι πηρανε ψηλα τον αμανε και νομιζουν πως το να ισοδεπωνεις τα παντα, εκτος απο τον Αλκινοο ( που τιμω, σεβομαι και ακουω ανελιπως ), ειναι μαγκια και τσαμπουκας.
Θα περασει στη μελλοντικη σκεψη για κλειδωμα και καδο. Να και μια σοβαρη προταση μετα απο τοσο καιρο.

Τα πτυχια δεν κανουν το μουσικο, οσο το κανουν τα μουσικα δειγματα Αγγελα. Οταν εσυ ανεβασεις καποια μουσικα δειγματα που να δειχνουν πως εισαι μουσικος ( και πολυ ευχαριστως να σε βοηθησω να τα ηχογραφησεις, εαν βρεις μια αντιστοιχη δικαιολογια ), ελα να ξαναμιλησεις για την tatiana και τους λοιπους συνομιλητες σου. Μεχρι τοτε, το αξιωμα της ακροατριας σου επιτρεπει να κρινεις και να κρινεσαι. Εαν δεν αντεχεις το τελευταιο, τοτε μην συμμετεχεις σε θεματα αντιστοιχα.

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Εγώ πάλι δεν γουστάρω goin' through. Δεν τους πάω μία ρε παιδιά, ειδικά την τλευταία πενταετία.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Εγώ πάλι δεν γουστάρω goin' through. Δεν τους πάω μία ρε παιδιά, ειδικά την τλευταία πενταετία.

Γενικά δεν πάω με τίποτα κάποιον μουσικό που θεωρεί μαγκιά το να τραβάει το ενδιαφέρον του άλλου με το να προκαλεί με βρισιές! Δεν είναι μαγκιά αυτό, μαγκιά είναι να τραβήξεις το ενδιαφέρον του άλλου με την αξία του τραγουδιού σου!

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Εγώ πάλι δεν γουστάρω goin' through. Δεν τους πάω μία ρε παιδιά, ειδικά την τλευταία πενταετία.

Γενικά δεν πάω με τίποτα κάποιον μουσικό που θεωρεί μαγκιά το να τραβάει το ενδιαφέρον του άλλου με το να προκαλεί με βρισιές! Δεν είναι μαγκιά αυτό, μαγκιά είναι να τραβήξεις το ενδιαφέρον του άλλου με την αξία του τραγουδιού σου!

Σε αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου....Άλλο τραγούδι και μουσική, και άλλο βγαίνω απλώς και τα χώνω με ρυθμό..Τέσπα..Κρίμα πάντως γιατι οι γκοιν θρου είχαν ξεκινήσει καλα...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Εγώ πάλι δεν γουστάρω goin' through. Δεν τους πάω μία ρε παιδιά, ειδικά την τλευταία πενταετία.
αχ..το ξεχασα..εκτος απο τον "φιλο μου τον ισβο :-X...ξεχσασα να πω κα τους φιλους γαβγαβδες.. ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Καθάρισα το θέμα όσο μπορούσα,ζητώ συγνώμη για απόψεις που τις πήρε η μπάλα μεσα στη διαμάχη.
Σύντομα όσοι το θέλετε τόσο πολύ θα μπορείτε να συνεχίσετε στον κάδο.
Παρακαλώ να λείψουν οι προσωπικές επιθέσεις,οι τεράστιες παραθέσεις και απαντήσεις του στυλ +145234324523,σωστοοοοος, και σκέτες φατσούλες.

Μερικοί να εκφράζεστε καλύτερα ιδίως σε ανθρώπους που δεν ξέρετε και να τηρείτε υποσχέσεις που δίνετε.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/09/07, 23:55 από FSL »
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
 Ο εισβολέας είναι respect παίδες.. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
ο Γαϊτανος!!!!!!
γγγγγκκκκκκκρρρρρρρρρ...........  >:( >:( >:(
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
νικος καρβελας,γιωργος τσαλικης κ ο κορυφαιος ολων...ΤΟΛΗΣ ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ!!!μα καλα,πως πηγαινουν κ τον ακουνε αυτον τον ανθρωπο????
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λευτέρης Πανταζής, Άντζελα Δημητρίου, Κατερίνα Στανίση.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
7049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
19079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2238 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
6038 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne