Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 147549 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Με σειρα ''βδελυγμιας''.....

Χ''γιαννης
Σαββοπουλος
Ιωαννιδης
Θηβαιος
Κραουνακης
Ολοι οι πρωην Πυξ-Λαξ καθως και οι κλωνοι και συγγενείς αυτων
Ολοι οι νεο-ποπ-ροκ-λαικοι τυπου Τσαλικη,Νινο κλπ,κλπ
Ολοι οι συμμετεχοντες σε και προερχομενοι απο reality τυπου fame story/x factor κλπ κλπ

...και αλλοι πολλοι αλλα βαριεμαι να γραφω....και ΝΑΙ υπαρχουν πολλοι ακομα που μου αρεσουν...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Hillbert

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Με σειρα ''βδελυγμιας''.....

Με σειρα;  :o
Δηλαδή ο σαββόπουλος κι ο Θηβαιος σου φαίνονται πιο εκνευριστικοι από νίνο,τσαλίκη, φεημ στορυ κλπ;  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 18/12/08, 14:57 από Hillbert »

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Με σειρα ''βδελυγμιας''.....

Με σειρα;  :o
Δηλαδή ο σαββόπουλος κι ο Θηβαιος σου φαίνονται πιο εκνευριστικοι από νίνο,τσαλίκη, φεημ στορυ κλπ;  ;D

αυτοί δεν είναι εκνευριστικοί είναι γελοίοι

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Παράθεση
Δηλαδή ο σαββόπουλος κι ο Θηβαιος σου φαίνονται πιο εκνευριστικοι από νίνο,τσαλίκη, φεημ στορυ κλπ;
Ναι....για διαφορετικους λογους ο καθενας.

Παράθεση
αυτοί δεν είναι εκνευριστικοί είναι γελοίοι
Ναι...ακριβως
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος faidra__

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Ελπιζω να μην με φατε οπως ειδα να συμβαινει σε παλαιοτερα ποστ,με εκνευριζει λιγο ο Πασχαλιδης,σπευδω να πω οτι ακουω κυριως εντεχνη ελληνικη σκηνη,εχω παρακολουθησει ουσιαστικα την δισκογραφια του και ναι εχει γραψει αρκετα καλα τραγουδια,αλλα μου την σπαει η επαρση του.Ο Κοτσιρας μακραν απαισιος,σπαστικος και πολλα αλλα που τα λογια δεν δυναται να εκφρασουν.Η Ζηνα(οχι επειδη ανηκει στο σκυλολοι,ο καθενας υπαρχει για καποιο κοινο)δεν ξερω νιωθω οτι ασυνειδητα θελω να την δειρω.Την κορυφη ομως με μεγαλη διαφορα κατεχει ο Πανταζης,απλα τραγικος,μου ξυπναει τα πιο βιαια και αρχεγονα ενστικτα.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Εμένα να δεις ο Τερλέγκας...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
ο εθνικός στάρ ο γκέι
Χατζηγιάννης.Μα έλεος πια.Μέχρι και το βραβείο του καλύτερου ροκ τραγουδιού του έδωσαν σε κάτι βραβεία ο Θεός να τα κάνει. :P :P :P

ναι ρε έλεος!ο χατζηγιάννης ρόκ?αυτός είναι death metal
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
ο εθνικός στάρ ο γκέι
Χατζηγιάννης.Μα έλεος πια.Μέχρι και το βραβείο του καλύτερου ροκ τραγουδιού του έδωσαν σε κάτι βραβεία ο Θεός να τα κάνει. :P :P :P

ναι ρε έλεος!ο χατζηγιάννης ρόκ?αυτός είναι death metal

δηλαδη εσυ τον εθνικό σταρ τον θεωρείς ατομο της ελληνικης μουσικής σκηνής; ας βγάλουμε εξω τα νουμερα και το trash απο αυτη τη συζήτηση! ξεκιναμε θεωρωντας όλο το πανηγύρι τουλαχιστον καραγκιόζηδες!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
ο εθνικός στάρ ο γκέι
Χατζηγιάννης.Μα έλεος πια.Μέχρι και το βραβείο του καλύτερου ροκ τραγουδιού του έδωσαν σε κάτι βραβεία ο Θεός να τα κάνει. :P :P :P


ναι ρε έλεος!ο χατζηγιάννης ρόκ?αυτός είναι death metal


δηλαδη εσυ τον εθνικό σταρ τον θεωρείς ατομο της ελληνικης μουσικής σκηνής; ας βγάλουμε εξω τα νουμερα και το trash απο αυτη τη συζήτηση! ξεκιναμε θεωρωντας όλο το πανηγύρι τουλαχιστον καραγκιόζηδες!

έτσι και ξαναπείς τίποτα για τον εθνικό στάρ.................

είναι όλοι γκέι και τρώνε όλοι μιλφέι






 ;D ;D
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Πιο αντιπαθητικός από τον Νταλάρα δεν νομίζω να υπάρχει... ααα και ο Καρβέλας!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος takisax

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νταλάρας Κραουνάκης Πλιάτσικας Παπακωνσταντίνου Λουδοβίκος Μαχαιρίτσας Μητροπάνος και πολλοί άλλοι δήθεν έντεχνοι λες και τα άλλα είδη μουσικής δεν εμπέριέχονται στην τέχνη? Αυτοί είναι χειρότεροι και από τους σκυλάδες και πάνω από όλα οι άνθρωποι είναι   ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΚΟΦΩΝΟΙ ΚΑΙ ΦΑΛΤΣΟΙ. Τρώνε  αναμεταξύ τους όλο το δημόσιο χρήμα.

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Η Θωδη  και η Ατζελα Δημητριου και η Ζηνα και η Βισση ...Ενταξει σοβαρευομαι ο Νταλαρας δε μου αρεσει καθολου..
Καποτε οταν ηταν "στην εποχη του" ηταν καλος πραγματικα σε αυτο που εκανε..μετα απο καποια στιγμη ομως αρχισε νε να πεφτει
« Τελευταία τροποποίηση: 14/01/09, 23:09 από Angel~Archo »
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Νταλάρας Κραουνάκης Πλιάτσικας Παπακωνσταντίνου Λουδοβίκος Μαχαιρίτσας Μητροπάνος και πολλοί άλλοι δήθεν έντεχνοι λες και τα άλλα είδη μουσικής δεν εμπέριέχονται στην τέχνη? Αυτοί είναι χειρότεροι και από τους σκυλάδες και πάνω από όλα οι άνθρωποι είναι   ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΚΟΦΩΝΟΙ ΚΑΙ ΦΑΛΤΣΟΙ. Τρώνε  αναμεταξύ τους όλο το δημόσιο χρήμα.
πως γινεται αυτο;.... ???
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο Πλιατσικας και η Θωδη....
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
SAKIS ROUVAS
ΤΕΛΟΣΣΣΣ
ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ
suckης ο εθνικός μας ήρωας!τι να την κάνεις την πολιτική??σάκης γιουροβίζιον λαμπίρη δελτίο του στάρ θώδη και ξερό ψωμί!
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νταλάρας Κραουνάκης Πλιάτσικας Παπακωνσταντίνου Λουδοβίκος Μαχαιρίτσας Μητροπάνος και πολλοί άλλοι δήθεν έντεχνοι λες και τα άλλα είδη μουσικής δεν εμπέριέχονται στην τέχνη? Αυτοί είναι χειρότεροι και από τους σκυλάδες και πάνω από όλα οι άνθρωποι είναι   ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΚΟΦΩΝΟΙ ΚΑΙ ΦΑΛΤΣΟΙ. Τρώνε  αναμεταξύ τους όλο το δημόσιο χρήμα.

???  ???  ???

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Νταλάρας Κραουνάκης Πλιάτσικας Παπακωνσταντίνου Λουδοβίκος Μαχαιρίτσας Μητροπάνος και πολλοί άλλοι δήθεν έντεχνοι λες και τα άλλα είδη μουσικής δεν εμπέριέχονται στην τέχνη? Αυτοί είναι χειρότεροι και από τους σκυλάδες και πάνω από όλα οι άνθρωποι είναι   ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΚΟΦΩΝΟΙ ΚΑΙ ΦΑΛΤΣΟΙ. Τρώνε  αναμεταξύ τους όλο το δημόσιο χρήμα.

ποτς γενεν αυτο; ασχετος κακοφωνος και φαλτσος ο μητροπανος;

Αποσυνδεδεμένος Bekos®

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • ♫ A Change Of Seasons
    • Προφίλ
Νταλάρας Κραουνάκης Πλιάτσικας Παπακωνσταντίνου Λουδοβίκος Μαχαιρίτσας Μητροπάνος και πολλοί άλλοι δήθεν έντεχνοι λες και τα άλλα είδη μουσικής δεν εμπέριέχονται στην τέχνη? Αυτοί είναι χειρότεροι και από τους σκυλάδες και πάνω από όλα οι άνθρωποι είναι   ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΚΟΦΩΝΟΙ ΚΑΙ ΦΑΛΤΣΟΙ. Τρώνε  αναμεταξύ τους όλο το δημόσιο χρήμα.
:eee
No comments...
J. R. R. Tolkien:
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Νταλάρας Κραουνάκης Πλιάτσικας Παπακωνσταντίνου Λουδοβίκος Μαχαιρίτσας Μητροπάνος και πολλοί άλλοι δήθεν έντεχνοι λες και τα άλλα είδη μουσικής δεν εμπέριέχονται στην τέχνη? Αυτοί είναι χειρότεροι και από τους σκυλάδες και πάνω από όλα οι άνθρωποι είναι   ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΚΟΦΩΝΟΙ ΚΑΙ ΦΑΛΤΣΟΙ. Τρώνε  αναμεταξύ τους όλο το δημόσιο χρήμα.

Απίστευτη δήλωση! ??? :o Δεν την είχα προσέξει μέχρι τώρα.
Εκτός των άλλων σήμερα έμαθα ότι αυτοί τρώνε και το δημόσιο χρήμα! Κι εγώ που πίστευα τόσα χρόνια ότι αυτό το κάνουν πολιτικοί, μεγαλοεργολάβοι και λοιποί του σιναφιού, μάλλον τα είχα μπερδέψει, ε;...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Εκτός των άλλων σήμερα έμαθα ότι αυτοί τρώνε και το δημόσιο χρήμα!

Και όχι μόνο αυτο bro!
Ο Μητροπανος και λοιποι δε τρωνε απλά δημόσιο χρημα, αλλά

Τρώνε  αναμεταξύ τους όλο το δημόσιο χρήμα.

 ;D
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Τι δεν καταλαβαινετε την γνωμη του λεει ο ανθρωπος  :)
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με τις παραπάνω γνώμες. Πέρισυ, ο Μητροπάνος έπαιρνε 25000€ τη νύχτα (όχι, δεν το άκουσα από κουτσομπολιά, ακόμη χειρότερα, το διάβασα) για να πάει κάποιος να τον ακούσει να τραγουδάει "Σ' αναζητώ στη Σαλονί - (ανάσα) - κηηηηη (ουρλιαχτό, τονικό ταξίδι της φωνής ως τη σαλονίκη)", ενώ υπάρχουν πολύ ταλαντούχα παιδιά (δε λέω για μένα, γνωρίζω τη μετριότητά μου) με τρομερή αντίληψη πάνω στη μουσική, που είναι ορχήστρα από μόνοι τους και παίζουν σε κάτι παρακμιακές μουσικές σκηνές για 60€ τη νύχτα.

Και βάζω στο τσουβάλι κι όλους τους υπόλοιπους του προλαλήσαντα (απορρώ, αφού ο Μητροπάνος είναι να πεθάνει, τι τα θέλει τόσα λεφτά). Ο Μητροπάνος, κάποτε συγκλόνιζε τον κόσμο. Έβγαινε και τραγούδαγε με παλμό. Άλλαζε τις ζωές αυτών που τον ακούγαν. Το ίδιο κι ο Παπάζογλου που τον λάτρευα άπειρα, μέχρι που τον άκουσα στο Αλ Τσαντίρι News και ήθελα ν' αυτοκτονήσω. Γιατί χάνουν τον παλμό τους με τα χρόνια; γιατί επαναπαύονται με τα λεφτά; θα μου απαντήσει κάποιος: "ναι αλλά Αναξίμανδρε μεγαλώσαν και δε μπορούν πια να είναι όπως παλιά". Ωραία, απαντάω σε αυτό: Ο Oscar Peterson, πώς γίνεται να έπαιζε εξαιρετικά μέχρι το 2007 που πέθανε; ο Haydn, πριν πεθάνει, ασχολήθηκε με ένα νέο είδος για την εποχή του, τη Συμφωνία κι έγραφε μουσική μέχρι τα γεράματα. Γιατί; Γιατί δεν επαναπαύθηκε; Κι όχι μόνο αυτό, αλλά γιατί αυτός την έψαξε και με νέα είδη πάνω στα γεράματα, ενώ σήμερα οι γηραιότεροι σνομπάρουν τα νέα είδη; Το ίδιο κι ο Μπετόβεν που έγραφε μουσική ακόμη κι όταν ήταν κουφός. Αλλά ο Παπάζογλου, παρόλο που τώρα η τεχνολογία έχει προχωρήσει απίστευτα και μπορεί να κάνει απίστευτες δουλειές, έχει επαναπαυθεί και τραγουδάει σα να σφίγγεται, δεν υπάρχει άλλη δημιουργία γι αυτόν, ούτε για το Μητροπάνο. Τελείωσε η δημιουργία τους.

Όχι, δε συμφωνώ με τον να παίρνουν όχι 25000€ ούτε 30€ στην εμφάνιση! Το ίδιο πράγμα που είναι το σουβλάκι που θα το φάω, θα χορτάσω και θα το αφοδεύσω κι όταν το ξαναφάω θα είναι πάλι σουβλάκι, όχι κάτι άλλο εξελιγμένο, το ίδιο πράγμα είναι κι αυτοί.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Σαββόπουλος και Κραουνάκης. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχει κόσμος που τους εκθειάζει.

Δεν επεκτείνομαι σε πιο mainstream ονόματα, γιατί δεν τα εντάσσω καν στο φάσμα αυτού που θεωρώ "μουσική".
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Σαββόπουλος και Κραουνάκης. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχει κόσμος που τους εκθειάζει.

Κοίτα, για πολλούς καλλιτέχνες, μπορεί ο οποιοσδήποτε να σκεφτεί να βρει έναν λόγο για να τους "εκθειάσει". Το ζήτημα είναι, πως όταν ο καλλιτέχνης, φτάνει από κει που έγραφε το Μπάλλο, ή το Μακρύ Ζεϊμπέκικο για το Νίκο, να ακολουθεί τη σήμερον πρακτική του οποιουδήποτε Σαββόπουλου, τότε χαλάει το προφίλ του και σ' αυτή την περίπτωση, πραγματικά είναι απορρίας άξιο που υπάρχει κόσμος να τον εκθειάζει.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
7050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
19080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2238 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
6041 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne