Αποστολέας Θέμα: ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ!!!!  (Αναγνώστηκε 59312 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Η πλέον ευτυχισμένη στιγμή ήταν πριν αρκετά χρόνια...συνδυασμός καταστάσεων.

Ο πρώτος ουσιαστικός έρωτας κι όχι μια φευγαλέα, επιπόλαιη και βραχύχρονη αίσθηση, το συνανπάντημά του, η πρόσβαση στην σχολή της αρεσκείας μου (με τα τότε κριτήρια), η πρώτη φορά που πήγαινα διακοπές με την παρέα μου, ένα βιβλίο ζωής με καθαρογραμμένες σελίδες, που έκτοτε γέμισε πολλές μουτζούρες και τσαλακώματα, για να μην είναι ξανά τίποτα ποτέ όπως τότε.

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Είναι, δόξα τω Θεώ, πολλές οι όμορφες στιγμές και δεν έχω κανένα παράπονο που υπήρξαν και πολλές άσχημες, διότι τις όμορφες στιγμές μόνο θυμάμαι όταν έχω αναμνήσεις, τις άσχημες τις κρατάω όταν θέλω να σκεφτώ λογικά και να αποφύγω λάθη στο μέλλον.
 
Ξενύχτια ή ξύπνημα με μια όμορφη κοπέλα, κέφι και χαβαλές με φίλους, μουσικά όνειρα, συναυλίες (ακροατής ή στο σανίδι), παίξιμο κιθάρας με φίλους ή μόνος, απλά αλλά ουσιαστικότατα πράγματα. Θα μοιραστώ όμως μαζί σας αυτό, διότι είστε τεφαρίκια παιδιά, παρόλο που θα ακουστεί παράξενο και δεν κολάει στο φόρουμ (αλλά όποτε θέλω να το μοιραστώ το μοιράζομαι με ανθρώπους που ξέρουν να νιώθουν, και έτσι κολάει με το φόρουμ αυτό). Στις 23/11/2004 μπόρεσα και κατάλαβα ικανοποιητικά ένα θεωρητικό πρόβλημα (οικονομική θεωρία - σας είπα, άσχετο με το φόρουμ) που με βασάνιζε συγκεκριμένα από τις 8/10/1997 (κρατάω πλήρες ημερολόγιο). Δεν ξέρω αν θα χρησιμεύσει σε τίποτα αυτό που κατάλαβα, αλλά δε θα ξεχάσω ποτέ τη χαρά εκείνης της μέρας, με έχει χαράξει...

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ....

...ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ-ΕΓΚΥΩΣ ΑΚΟΜΑ- ΣΤΟΝ ΣΤΕΛΙΟ, ΌΤΑΝ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΚΡΑΤΗΣΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΣΥΓΟΤΡΑΓΟΥΔΙΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ, ΕΓΕΙΝΑ ΜΑΜΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΛΗΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ? ;) :)

Αποσυνδεδεμένος Rizla

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..
    • Προφίλ
Γεννιομαστε και μεγαλωνουμε μαθαινοντας να αυτοπεριοριζομαστε να βαζουμε ορια. Τα ορια ειναι τα τουβλα της ντροπης που λεει ο ποιητης. Οταν τολμησα, οταν εκανα την υπερβαση, οταν καταλαβα οτι δεν ζω, αλλα επιζω, τοτε ενιωσα πραγματικα ελευθερος και ευτυχισμενος..
Α
Θυμαμαι καποτε παιδι που εγραψα τον πρωτο μου στιχο.Απο τοτε ξερω πως δεν θα πεθανω ποτε, αλλα πεθαινω καθε μερα..

Αποσυνδεδεμένος Rizla

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..
    • Προφίλ
Γεννιομαστε και μεγαλωνουμε μαθαινοντας να αυτοπεριοριζομαστε να βαζουμε ορια. Τα ορια ειναι τα τουβλα της ντροπης που λεει ο ποιητης. Οταν τολμησα, οταν εκανα την υπερβαση, οταν καταλαβα οτι δεν ζω, αλλα επιζω, τοτε ενιωσα πραγματικα ελευθερος και ευτυχισμενος..
Αυτη ηταν η πιο ευτυχισμενη στιγμη.
Θυμαμαι καποτε παιδι που εγραψα τον πρωτο μου στιχο.Απο τοτε ξερω πως δεν θα πεθανω ποτε, αλλα πεθαινω καθε μερα..

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
ακόμα μια ήταν πριν λίγα εικοσιτετράωρα, μπροστά από τη θάλασσα...και όλα εκείνα τα χρώματα...
γκρίζο, μαβί, πορτοκαλί, γαλάζιο..
 :-\ :-\ :-\
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
18/3/05....χωρις πολλά πολλά...μια μέρα πριν τα γενεθλιά μου...το καλύτερο δώρο....

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
18/3/05....χωρις πολλά πολλά...μια μέρα πριν τα γενεθλιά μου...το καλύτερο δώρο....

α, ρε χαζομπαμπα!!!  :D :D

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολλες αλλα μια που μου ερχεται αμεσως στο μυαλο ειναι η μερα που πηρα το πτυχιο μου και ορκιστηκα, και το ταξιδι επιστροφης αργοτερα στην Ελλαδα υστερα απο 8 χρονια στο εξωτερικο............................Το μονο κακο ειναι οτι τωρα που ειδα πως δουλευει η Ελλαδα θελω να ξαναπαω στο εξωτερικο...............

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Πολλες αλλα μια που μου ερχεται αμεσως στο μυαλο ειναι η μερα που πηρα το πτυχιο μου και ορκιστηκα, και το ταξιδι επιστροφης αργοτερα στην Ελλαδα υστερα απο 8 χρονια στο εξωτερικο............................Το μονο κακο ειναι οτι τωρα που ειδα πως δουλευει η Ελλαδα θελω να ξαναπαω στο εξωτερικο...............

klassika! ;D

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
18/3/05....χωρις πολλά πολλά...μια μέρα πριν τα γενεθλιά μου...το καλύτερο δώρο....
ωπ! μια μέρα μετά τα δικά μου ;)
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
18/3/05....χωρις πολλά πολλά...μια μέρα πριν τα γενεθλιά μου...το καλύτερο δώρο....

α, ρε χαζομπαμπα!!!  :D :D

έλα μου?? 15 χρονών ?? χαζομπαμπάς?? καλό... ;D ;D ;D ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
18/3/05....χωρις πολλά πολλά...μια μέρα πριν τα γενεθλιά μου...το καλύτερο δώρο....

α, ρε χαζομπαμπα!!!  :D :D

έλα μου?? 15 χρονών ?? χαζομπαμπάς?? καλό... ;D ;D ;D ;D ;)

ε, καλα γραψε λαθος! πάντος εγω στα 20 εγεινα χαζομαμα! δεν ειναι τοσο τραγικο! ;D

Αποσυνδεδεμένος tetyanna

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ό,τι περνά, ξαναγυρνά...
    • Προφίλ
Την ζω.....και με φωνάζει "Μανούκα"!!!

Ξανθιά, τσαχπίνα, πεντέμιση χρονών, ο Απόλυτος Ερωτας!
"Είμαι ψώνιο. Θα με βρείτε σε όλα τα Super Markets."

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Είχα πολύ καιρό να διαβάσω το θέμα και ταξίδεψα με τις απαντήσεις όλων.
Έψαξα να βρω ευτυχισμένες στιγμες μα δε βρήκα.Ξέρω όμως ποια θα ναι μέχρι τουλάχιστον να γίνω μητέρα.
Όταν θα φύγω απ το σπίτι το πατρικό,να ζήσω μόνη μου, θα έχω δικό μου σπίιτι, θα πατάω στα δικά μου πόδια και θα νιώσω ελεύθερη.
Ζω μόνο γι αυτή τη στιγμή....
« Τελευταία τροποποίηση: 04/02/06, 13:38 από FSL »
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Όταν θα φύγω απ το σπίτι το πατρικό,να ζήσω μόνη μου, θα έχω δικό μου σπίιτι, θα πατάω στα δικά μου πόδια και θα νιώσω ελεύθερη.
Ζω μόνο γι αυτή τη στιγμή....

και γω γι αυτη ζω πλεον! :-\

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Η πιο ευτηχησμενη στιγμη της ζωης μ ηταν οταν πηρα το R1,τη μηχανη των ονειρων μ!τουλαχιστον αυτο μ ερχεται πρωτα στο μυαλο.....
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Όταν θα φύγω απ το σπίτι το πατρικό,να ζήσω μόνη μου, θα έχω δικό μου σπίιτι, θα πατάω στα δικά μου πόδια και θα νιώσω ελεύθερη.

σε 4 χρόνια...
κάντε υπομονή κι ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός..
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Πως να περιγράψεις το συναίσθημα και πόσο βάρος να αντέξουν οι λέξεις;...Πολλές στιγμές.., γλυκές πασπαλιμένες με ονειρόσκονη.
Ποιες να ξεχωρίσω και ποιες να αφήσω...ίσως το πρώτο φιλί, το πρώτο βράδυ, το πρώτο ξημέρωμα...το πρώτο τραγούδι.
Ίσως πάλι εκείνο το χαμόγελο, το βλέμμα....δεν ξέρω.

Το μόνο που ξέρω είναι πως αυτές οι στιγμές συνεχίζουν να υπάρχουν...και κανείς δεν μπορεί να μας τις πάρει. Για αυτό φυλάχτε τις καλά..
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
16 χρονών τι ευτυχισμένη στιγμή να χω? λίγα πράματα και ασήμαντα. Μακάρι να προλάβω να μεγαλώσω να ζήσω μεγαλύτερες συγκινήσεις
Πάντως ένα ταξιδάκι με το σχολείο μου στην Κύπρο είναι αξιομνημόνευτο! γέλιο,πλάκα,ανία,βαρεμάρα,θυμός,κλάμα,αγαλίαση,συγκίνηση,ευχάριστη κούραση(από το ξενύχτι),χορός και βέβαια καλό φαγητό! ;D τόσα πολλά συναισθήματα μέσα σε 4 μόνο μέρες...

Αποσυνδεδεμένος super_freak_me

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • i don't try anything,just do it
    • Προφίλ
ε...ολο + καποια θα υπαρχει.Ολες οι ελευθερες μερες που ειμαι με την παρεα μου στο χυμα + κανω καφριλες...δλδ καθε μερα.Καθε φορα που σπαω τα νευρα των καθηγητων οταν εχω δικιο....Οταν ειμαι μαζι του+ κανουμε πλακες...... ::) :)απλα καθημερινα πραγματα που με κανουν να ξεφευγω απο την απαισιοδοξια μου ή ισως + τη μιζερια μου...που με αφηνουν να ειμαι ο εαυτος μου :) :)


( :oπολυ αισιοδοξο ατομο ακουστηκα...!!! ???)
you'll never see the lonely me at all

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
16 χρονών τι ευτυχισμένη στιγμή να χω? λίγα πράματα και ασήμαντα. Μακάρι να προλάβω να μεγαλώσω να ζήσω μεγαλύτερες συγκινήσεις
Πάντως ένα ταξιδάκι με το σχολείο μου στην Κύπρο είναι αξιομνημόνευτο! γέλιο,πλάκα,ανία,βαρεμάρα,θυμός,κλάμα,αγαλίαση,συγκίνηση,ευχάριστη κούραση(από το ξενύχτι),χορός και βέβαια καλό φαγητό! ;D τόσα πολλά συναισθήματα μέσα σε 4 μόνο μέρες...

χεχε... καλό φαγητό..και τίποτα άλλο..!!! πού σας πήρανε; λάρνακα;
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Για μενα δεν εχει ερθει ακομα η πιο ευτυχισμενη στιγμη της ζωης μου... Πιστευα οτι θα ηταν τωρα συντομα, παντως, αρα ξερω τι παει να πει "ευτυχια" για μενα!!!

Σχεσεις (και ερωτικες, αλλα και φιλικες, γιατι χωρις φιλους δεν πας πουθενα)
Ελευθερια (να κανεις οτι θελεις και να νιωθεις οτι υπαρχεις)
Λεφτα (κακα τα ψεματα...)
Ποδοσφαιρο (για θυμηθειτε την 4η Ιουλιου!!!)
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Jimmy_Page

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς
    • Προφίλ
    • Tribute to Rory Gallagher
Η πιο ευτηχησμενη στιγμη της ζωης μ ηταν οταν πηρα το R1,τη μηχανη των ονειρων μ!τουλαχιστον αυτο μ ερχεται πρωτα στο μυαλο.....

Αχ πότε θα γίνει και το δικό μου όνειρο πραγματικότητα. R1! Αν και CBR δεν με χαλάει!
Πύρ στη Αλαμάνα και φωτιά στο Γοργοπόταμο...

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
σε λιγο που θα εχω την gibson les paul custom !!! με τρελλα !!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/08, 17:03
από ξεκουρδιστος
2 Απαντήσεις
2156 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 14:10
από Aganippi
0 Απαντήσεις
1405 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/09, 20:19
από NatassaKoub
3 Απαντήσεις
2008 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/10, 23:20
από Ιππέας
2 Απαντήσεις
2035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/11, 19:48
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
0 Απαντήσεις
1469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/11, 17:35
από diji grampsas
1 Απαντήσεις
2129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/12, 15:10
από elrich
2 Απαντήσεις
2262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/18, 10:12
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
840 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/21, 23:15
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
782 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/21, 23:39
από ΠΟΙΟΣ