Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 138104 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #425 στις: 26/02/10, 09:31 »
Πιθανολογώ ότι οι βάζελοι του kithara ξενέρωσαν με το μπάσκετ και γι'αυτό δεν πόσταραν κάτι χθες..

Όσο για το ποδόσφαιρο μόνο μια λέξη θα πω: Μεσι-Νίνη-ο

Αχ ρε Ρανιέρι.. Από κάτι ψαράδες (sic) αποκλείστηκες!!!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #426 στις: 26/02/10, 13:41 »
Πιθανολογώ ότι οι βάζελοι του kithara ξενέρωσαν με το μπάσκετ και γι'αυτό δεν πόσταραν κάτι χθες..

Εγώ δεν είχα και πολλές ελπίδες για την ευρωλίγκα αλλά πιο πολύ με ξενέρωσε ο τρόπος που χάσαμε και όχι το ότι χάσαμε... τέσπα, δεν πειράζει.... ας τους αφήσουμε να ανασυνταχθούν για να πάρουμε το πρωτάθλημα τουλάχιστον... ας χαρούμε αυτή τη μπαλάρα που έπαιξε η ομάδα μας για εκείνο το δεκάλεπτο  ;D
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #427 στις: 26/02/10, 13:49 »
παιδια εγω σας το ελεγα πως θα περασετε...αλλα δεν με ακουγατε :P ::)
μπραβο σας
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #428 στις: 26/02/10, 13:53 »
faser, ειχε πει ο Ranieri ψαραδες την ομαδα του Παναθηναικου?
Αν οντως ισχυει κατι τετοιο καλα να παθει...Η υπεροψια παντα καποια στιγμη πληρωνεται.

Ειδες ε, το ονοματακι σου με κοκκινο;D


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #429 στις: 26/02/10, 15:14 »
faser, ειχε πει ο Ranieri ψαραδες την ομαδα του Παναθηναικου?
Αν οντως ισχυει κατι τετοιο καλα να παθει...Η υπεροψια παντα καποια στιγμη πληρωνεται.

Ειδες ε, το ονοματακι σου με κοκκινο;D
G.K. (colour war ;D) ναι, είχε ειπωθεί από τον Ρανιέρι στους παίχτες της Ρόμα στα αποδυτήρια μετά τον αγώνα της Αθήνας ("θα 'πρεπε να ντρέπεστε, χάσατε από ψαράδες") και στη συνέχεια δεν διαψεύσθηκε από κανέναν.. Και να πεις ότι είμαστε από τίποτα Μάλτα ή Νησιά Φερόες :D.. Έλεος.. Άκυρη προσφώνηση..

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #430 στις: 26/02/10, 15:22 »
την ωρα που εμπαιναν τα γκολ τυχαινε να ημουν στα εξαρχεια... στεναξε ο τοπος λεμεεεεε
δυστυχως δεν καταφερα να δω ολο τον αγωνα... πως παιξαμε?

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #431 στις: 26/02/10, 15:29 »
Συγχαρητήρια στον ΠΑΟ. Μπορεί να μην παίζει θεαματικό ποδόσφαιρό, ούτε να σφίζουν από ταλέντο οι παίκτες, αλλά φαίνεται ιδιαίτερα δουλεμένος και με πολύ καλή φυσική κατάσταση. Μου έκανε εντύπωση μετά από τόσα απανωτά ματς και οι παίκτες τρέχαν "σαν τρελλοί". Και πάλι συγχαρητήρια.

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #432 στις: 26/02/10, 16:31 »
Ο ΠΑΟ είναι σκέτη παράνοια φέτος. Τελείως αλλοπρόσαλλος.

Κατεβαίνει με 3 αμυντικά στόπερ μπας και καταφέρει να κρατήσει επιτέλους το μηδέν πίσω, καταφέρνει (ως συνήθως τελευταία) να φάει 2 και προκρίνεται γιατί έχει πετάξει 3 μπαλάκια στη Ρόμα μέσα σε 10 λεπτά...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #433 στις: 26/02/10, 16:34 »
Το θεμα ειναι που αρρωστησε η Ιερη Αγελαδα του Πυργου....αλλιως ουτε Νινης ουτε τπτ...

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #434 στις: 26/02/10, 16:42 »
πραγματικα πολυ μεγαλη νικη η χθεσινη.
ομολογω οτι μετα ο τελος του αγωνα εσπασε το τηλεφωνο μου απο φιλους που ανηκουν σε αλλες ομαδες.
(ολυμπιακοι,αεκτζηδες με πηρε και ενας παοκτζης για τα συγχαρητηρια.)
ο Ranieri πραγματι ειχε κανει αυτες τις δηλωσεις μετα τον πρωτο αγωνα,τωρα ομως τα αλλαζει και λεει οτι δικαια προκριθηκε ο ΠΑΟ.
το χαρηκα πιο πολυ γιατι αμαν πια αυτη η Ρομα.
παει με ενα γκολ κοντρα και μετα ολοι πισω να το κρατησει μεχρι το τελος?
γουσταρα που ετρεχαν σαν παλαβοι μετα για να προλαβουν.
απο οτι διαβασα του κοπηκε και ο τσαμπουκας του Βουσινιτς που περιμενε τον Νινη στα αποδυτηρια για να την χωθει.
''οτι θες σε εμενα,ασε τον μικρο'' του ειπε ο Τζιμπριλ και μετα τους χωρισε ο Αντωνιου αφου του την επεσε ο μαυρουκος ;)
το μπασκετ ηταν σχεδον σιγουρο χαμενο,αλλα δεν πειραζει εχουν ηδη κανει αρκετα.

Ο ΠΑΟ είναι σκέτη παράνοια φέτος.

παντα ειναι παρανοια ο βαζελος! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #435 στις: 01/03/10, 16:31 »
Τι έγινε? Κανείς δε μιλάει για τις βουτιές του Νίνη στη Σμύρνη και τις γαργάρες του γιάχου στο Καραισκάκη??? ::)

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #436 στις: 01/03/10, 18:25 »
Εμεις οι Ελληνες τελικα τα ιδια σκ@τα θα μεινουμε μου φαινεται...
Λες και το χει το DNA μας να ασχολουμαστε με τη διαιτησια...

Ρε συ Gers με το συμπαθιο γουσταρεις καθε Κυριακη να λεμε τα ιδια και τα ιδια..?


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #437 στις: 01/03/10, 21:27 »
Ναι, οκ.. Φίλαθλος του ολυμπιακού είσαι.. Λογικός ο λόγος σου...

Αυτό που θα πρέπει κάποια στιγμή να γίνει αντιληπτό είναι ότι πέρα από τις ομάδες του ΠΟΚ υπάρχουν και άλλες... Όπως επίσης ότι δεν έχουν μόνο οι ομάδες του ΠΟΚ οπαδούς, έχουν και οι άλλες...

Και μη μου πει κανείς ότι δεν τρώνε τρελό σπρώξιμο! Στη Ν.Σμύρνη ο Νίνης κέρδισε πέναλτυ που δε θα έβλεπε ποτέ του ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ Γιάννενα ας πούμε... Και από την άλλη να είναι και υποχρεωμένος ο κόσμος των γηπεδούχων να ακούει τον κάθε καραγκιόζη εκφωνητή να μιλάει για καθαρό πέναλτυ (!!!) σε κάθε replay (ο οποίος εκφωνητής έφαγε μετά το τέλος του αγώνα τις σφαλιάρες του και στάνιαρε)...

Από την άλλη, στο καραισκάκη έχουμε το διαιτητή σε 2 μέτρα απόσταση να μην μπορεί να δει το πέναλτυ που είδε με την πρώτη όλη η χώρα!! Εσένα σου φαίνεται τυχαίο??? Ή απλά ως φίλαθλος του ολυμπιακού δε σε καίει??? Γιατί αν δεν ενδιαφέρει εσένα, ενδιαφέρει τους φιλάθλους του Ατρομήτου!! Όπως επίσης του Εργοτέλη, του Ηρακλή κλπ...

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν κάνω προσωπική επίθεση σε εσένα απλά δε συμμερίζομαι την άποψη όλων όσων θεωρούν ότι οι διαιτητές πρέπει να είναι στο απυρόβλητο...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #438 στις: 01/03/10, 21:56 »
Εσυ αυτο καταλαβες βρε παληκαρι μου? Οτι ειμαι υποστηρικτης του Ολυμπιακου και θελω παση θυσια να κερδιζουμε?
Χωρις παρεξηγηση ρε Gers, και εγω αν ημασταν 10 χρονια πιο πριν θα σου απαντουσα γιατι ο διαιτητης δεν εδωσε το πεναλτι-σπρωξιμο του Derbyshire? Γιατι και αυτο πεναλτι ηταν...
Τελος παντων οσο εισαι νεος μη δηλητηριαζεις το μυαλο σου με π@π@ριες...Ο Ολυμπιακος νικησε επειδη ηταν καλυτερος...Δυο δοκαρια, 2 τετ α τετ κτλ...
Απο τη Bordeaux ΕΧΑΣΕ επειδη ΔΕΝ ηταν ΚΑΛΟΣ...Δεν καθομαι να πω οτι του ακυρωσε γκολ ο διαιτητης κτλ κτλ...
Εσυ δηλαδη δεν ειδες οτι οι αμυντικοι του Ατρομητου ηταν χθες για τα πανηγυρια??

ΜΗΝ ασχολειστε με τις κωλο-Αθλητικες Κυριακες και τον καθε Βαρουχα...Ημαρτον πια.
Ειδικα σε ενα φορουμ μουσικων περιμενω και πολλες φορες ΑΠΑΙΤΩ αλλο επιπεδο απο αυτο των στρατων του Κοκκαλη και του Βαρδινογιαννη...

Χωρις παρεξηγηση φιλε Gers. Αλλα στον οσο καιρο ειμαι εδω περα, αν εχεις προσεξει δεν εχω αναφερθει ΠΟΤΕ στη λεξη διαιτητης κτλ...
Ειναι μια καλη αρχη απο το να απολαυσεις το παιχνιδι, να δεις 2 πραγματα παραπανω απο αυτα που βλεπουν οι Τσουκαλαδες και να εχεις μια πιο σφαιρικη αντιληψη...


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #439 στις: 01/03/10, 22:46 »
1) Το ότι έχω απαιτήσεις από τη διαιτησία να είναι 50-50 δε σημαίνει πως διαβάζω αθλητικές εφημερίδες (μία μόνο φορά αγόρασα επειδή έδινε δώρο mp3, ποτέ άλλοτε), ούτε ότι ασχολούμαι με το βαρούχα (σοβαρή προσωπικότητα...)..

2) Πέναλτυ στον Derbyshire δεν υπήρχε σε καμία απολύτως περίπτωση.. Τέτοιες φάσεις γίνονται συνεχώς στους αγώνες και ορθά δε σφυρίζονται! Ένα τζαρτζάρισμα ήταν, το ότι βούτηξε σαν ψάρι ο επιθετικός δε λέει κάτι! Από την άλλη, ούτε κάρτα για θέατρο έπρεπε να δοθεί..

3) Δε με ενδιαφέρει αν ο ολυμπιακός ήταν καλύτερος, ούτε αμφισβητήθηκε η χθεσινή ανωτερότητά του! Ας είχε 52349723 δοκάρια και 8942323 χαμένα τετ-α-τετ!!! Από τη στιγμή που γίνεται οφθαλμοφανέστατη παράβαση στο 65' μέσα στην περιοχή, έπρεπε να το σφυρίξει! Και εκεί ας βλέπαμε αν είχε τα @@ ο ολυμπιακός να ξαναπάρει κεφάλι...

4) Στη φάση με τη bordeaux, ο Derbyshire κάνει φάουλ, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ και πιστεύω έτσι θα το έβλεπε ο καθένας αν είχε στο mute την τηλεόρασή του...

5) Η αναφορά στην ομάδα που υποστηρίζεις δεν έγινε για να σε θίξω! Απλά αν υποστήριζες κάποια ομάδα από τις λεγόμενες "μικρομεσαίες" δε νομίζω ότι θα αντιμετώπιζες τα πράγματα με την ίδια ψυχραιμία... Και δεν ξέρω κατά πόσο δε θα σε αφορούσε το θέμα "διαιτητής"...

Να επαναλάβω πως η διαιτησία πρωταγωνίστησε και στη Ν.Σμύρνη, όχι μόνο στο γήπεδο του ολυμπιακού...


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #440 στις: 02/03/10, 00:14 »
2) Πέναλτυ στον Derbyshire δεν υπήρχε σε καμία απολύτως περίπτωση.. Τέτοιες φάσεις γίνονται συνεχώς στους αγώνες και ορθά δε σφυρίζονται! Ένα τζαρτζάρισμα ήταν, το ότι βούτηξε σαν ψάρι ο επιθετικός δε λέει κάτι! Από την άλλη, ούτε κάρτα για θέατρο έπρεπε να δοθεί..
4) Στη φάση με τη bordeaux, ο Derbyshire κάνει φάουλ, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ και πιστεύω έτσι θα το έβλεπε ο καθένας αν είχε στο mute την τηλεόρασή του...

Αποφασισε ομως...


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #441 στις: 02/03/10, 00:23 »
2) Πέναλτυ στον Derbyshire δεν υπήρχε σε καμία απολύτως περίπτωση.. Τέτοιες φάσεις γίνονται συνεχώς στους αγώνες και ορθά δε σφυρίζονται! Ένα τζαρτζάρισμα ήταν, το ότι βούτηξε σαν ψάρι ο επιθετικός δε λέει κάτι! Από την άλλη, ούτε κάρτα για θέατρο έπρεπε να δοθεί..
4) Στη φάση με τη bordeaux, ο Derbyshire κάνει φάουλ, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ και πιστεύω έτσι θα το έβλεπε ο καθένας αν είχε στο mute την τηλεόρασή του...

Αποφασισε ομως...

Δεν υφίσταται σύγκριση των δύο φάσεων...Στον τερματοφύλακα μέσα στην μικρή περιοχή δεν επιτρέπεται ούτε να βήξεις πάνω του.....ειναι πεντακάθαρο το φαουλ το ματ καθώς τον κοιτάει και τον τραβάει)...
τεσπα...
δεν θα σταθώ στη διαιτησία απλά να πω πως οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια....αν αυτοί είναι η εικόνα του ολυμπιακού που θέλετε να βλέπετε μεσα στο καραισκάκη....ναι ήσασταν καλύτεροι από τον ατρόμητο.....
για τον παναθηναικό να πω (στο θέμα του είμαστε άλλωστε)...δεν περίμενα στραβοπάτημα με τον πανιώνιο είναι η αλήθεια...και επιβεβαιώθηκα...είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο....
έξι έμειναν...να δούμε τι θα γίνει...εδώ πάνω πάντως είναι σαν να το έχουν πάρει το πρωτάθλημα...δεν τους την χαλάτε με τίποτα....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #442 στις: 02/03/10, 00:25 »
Να αποφασίσω τι? Δυνατό τζαρτζάρισμα ήταν που δε σφυρίχτηκε.. ??? Η φράση στο (4) γιατί είναι σε bold? Το άπλωμα του χεριού το θεωρείς τζαρτζάρισμα? Μάλλον κάτι άλλο θες να πεις που δεν έπιασα...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #443 στις: 02/03/10, 00:39 »
Θα αναγκαστω να μιλησω για διαιτησια αλλα τελειωνω με αυτο το ποστ... :-\
Ο Derbyshire με τη Bordeaux δεν αγγιζει τον τερματοφυλακα απλα μονομαχει με τον αμυντικο χωρις να απλωσει χερι ουτε τιποτα.
Και αφου ειμαστε τοσο αναλυτικοι με τα μαρκαρισματα το γκολ της Bordeaux προηλθε απο φαουλ που ΔΕΝ ηταν...
Στη φαση με τον Ατρομητο ο αμυντικος του Ατρομητου προφανως και δεν τζαρτζαρει (τζαρτζαρισμα = κοντρα ΩΜΟΥ με ΩΜΟ με ΚΑΤΩ τα ΧΕΡΙΑ) αλλα σπρωχνει. Μπαλα βλεπετε κι εσεις αλλα κι εγω μην τρελαθουμε ρε παιδια.

Βασει των φασεων με τη Bordeaux υπηρξε φανερη ΑΛΛΟΙΩΣΗ αποτελεσματος (0-1 αντι για 1-0) κατι που θα εδινε ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στη ρεβανς και ΟΧΙ στη BORDEAUX. Δε μιλαω για τη δοξα και για ποσα λεφτα θα επαιρνε ο Ολυμπιακος ΑΝ περναγε στους ''8''...

ΜΕ ειδατε να βγω και να μιλησω να πω οτι ΜΑΣ ΕΣΦΑΞΕ ο καραφλας κτλ κτλ...
Και η ομαδα μου ειναι μια ΜΕΤΡΙΑ προς ΑΔΥΝΑΜΗ (ελληνικη γαρ) στην Ευρωπη. Αρα αυτο που λες Gers τι θα εκανα αν υποστηριζα μια ΜΕΤΡΙΑ ομαδα παει περιπατο...

@Master: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ΔΕΝ ειμαι ευχαριστημενος απο την ομαδα μου...Ετερον εκατερον ομως. Δεν μπορει να μιλησει καποιος για αλλοιωση αποτελεσματος στο χθεσινο ματς με τον Ατρομητο.
Τελος να προσθεσω αν και το εχω ξαναπει πως καλο για ΟΛΟΥΣ (και για τον Ολυμπιακο) ειναι να το παρει ο ΠΑΟΚ. Εγω αν και φιλαθλος του Ολυμπιακου φετος θελω να το παρει ο ΠΑΟΚ (και στην τελικη το αξιζει).


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #444 στις: 02/03/10, 01:05 »
Οκ, για να τελειώνουμε...

Εδώ είναι ένα βιντεάκι που ανέβασε φίλος του ολυμπιακού. Κάντε freeze στο 0.53 και βγάλτε τα συμπεράσματά σας για το αν ο Derbyshire ακουμπά μέσα στη μικρή περιοχή τον τερματοφύλακα και τον παρεμποδίζει.


Εδώ η φάση με τον Derbyshire στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο. Για όσους ακούν τις απόψεις των εκφωνητών (όπως αυτού που ακούγεται, του άλλου που ήθελε ντε και καλά πέναλτυ στη Ν.Σμύρνη κλπ) να πω ότι στην αθλητική κυριακή, η ίδια ακριβώς φάση σχολιάστηκε ως καθαρή και σε καμία περίπτωση πέναλτυ... Βγάλτε μόνοι σας συμπεράσματα για το αν έπρεπε να δωθεί..


Εδώ η φάση με τον Σαγκανόφσκι, έτσι, κουβέντα να γίνεται... Να πω ότι ο Μέλμπεργκ δήλωσε πως δεν υπήρξε επαφή...


Κι εδώ η φάση στη Ν.Σμύρνη στο παιχνίδι με τον παναθηναικό (στο 0.43 για τους βιαστικούς)...



Προσωπικά, η ευαισθησία του Νίνη μου θύμισε λίγο την ευαισθησία του Derbyshire.. Και στις 2 περιπτώσεις υπήρξε επαφή, αναμφισβήτητα.. Το αν σφυρίζονται αυτά μπορείτε να το κρίνετε...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/03/10, 01:07 από gers »

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #445 στις: 02/03/10, 01:11 »
Δεν ξέρω πως καταφέραμε στο θέμα του παναθηναικού να μιλάμε για το αν έπρεπε να μετρήσει το γκολ του ολυμπιακού στον αγώνα με τη μπορντο αλλά εγώ σαν ουδέτερος  ;D έχω να πω ότι αυτό που είδα ήταν φαουλ του νταρμπι στον αμυντικό ( έβαλε το χέρι του μπροστά τον αγκάλιασε και φάνηκε να τον τραβάει προς τα πίσω, αν δεν τον τράβηξε και απλά έπεσε έξυπνα ο αμυντικός είναι ένα θέμα που το ξέρουν μόνο οι δυο τους )....

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας το πέναλντι που πήρε ο νίνης πιστεύω ότι πολύ λίγοι διαιτητές δεν θα το έδιναν ( μετά και από την εμφάνισή του με την ρόμα ).... επαφή υπήρχε και ο νίνης την έκανε να φανεί  ;D
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #446 στις: 02/03/10, 10:39 »
Σε αυτή την αγωνιστική έγινε χαμός. Πέναλτυ του Ίβιτς δε δόθηκε. 2 πέναλτυ του Εργοτέλη  με την ΑΕΚ δε δόθηκαν, πέναλτυ του Ατρόμητου δε δόθηκε, ανύπαρκτο πέναλτυ του Νίνη. Στον Άρη δε δόθηκε πένατλυ στο γκολ του Κάμπορα. (Μάλιστα ο Άρης συμπλήρωσε ένα χρόνο χωρίς πέναλτυ κι έκοψε τούρτα) Και άλλα που αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι. Αυτά που ανέφερα ήταν μόνο σε μια αγωνιστική. Αν δινόντουσαν θα είχαμε τελείως διαφορετικά αποτελέσματα. Κι αν συγκεντρώσουμε όλα τα φαλτσοσφυρίγματα, μιλάμε για ξεκάθαρη αλλοίωση βαθμολογίας από τους διαιτητές.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #447 στις: 02/03/10, 12:37 »
Όσοι υποστηρίζουν τις πιο μεγάλες ομάδες του πρωταθλήματος δεν έχουν ιδέα πως είναι η κατάσταση με του διαιτητές στην Ελλάδα για τυος οπαδούς των άλλων ομάδων. Οκ, και στο εξωτερικό γίνονται βαρβάτα λάθη, αλλά πολύ συχνά και σε βάρος των μεγάλων ομάδων. Φέτος έχουν σφαγιαστεί σε αρκετές περιπτώσεις ομάδες όπως η Άρσεναλ, η Ίντερ (η οποία έχει αυνοηθεί και κάποιες φορές), η Βαλένθια και άλλες ανάλογου μεγέθους ομάδες. Στην Ελλάδα γίνονται κατά μέσο όρο 4-5 αξιοσμείωτα λάθη το χρόνο σε βάρος των τριών μεγάλων ομάδων της Αθήνας. Με τις άλλες ομάδες ξέρετε τι γίνεται? Της που***ας πολύ απλά. Για να καταλάβετε έχουμε φτάσει να θεωρούμε ότι είχε καλή διαιτησία ο ΠΑΟΚ, που του χαν ακυρώσει καθαρό γκολ σε δύ συνεχόμενα ματς παρακαλώ. Στον Άρη έπρεπε φέτος να δοθούν τουλάχιστον 4-5 πέναλτι. Άμα πάμε στις πιο κάτω ομάδες εκεί είναι να βάλεις τα κλάμματα. Σύμφωνοι, η εποχή της παράγκας τελείωσε, αλλά οι διατητές είναι πιο ανίκανοι από ποτέ και ευνοούν τους μεγάλους χωρίς δόλο μεν, αλλά συνειδητά δε προκειμένου να συνεχίζουν να σφυρίζουν μεγάλα ματς. Άμα αδικήσεις τον Πανθρακικό θα διαμαρτυρηθούν 10 νοματέοι και στις τηλοπτικές ακπομπές παίζει και να μη γίνει καν λόγος. Άμα αδικήσεις τον Ολυμπιακό ή τον Παναθηναικό θα καεί το πανελλήνιο και την άλλη μέρα ο Πατέρας κι ο Κόκκαλης θα κλείσουν ραντεβού με τον Πιλάβιο να τα πουν ένα χεράκι. Γι αυτο σας λέω, μη στρουθακαμηλίζετε. Η κατάσταση είναι τραγική για τους υπόλοιπους. Σε συνδυασμό με τα στραβά μάτια εκφωνητών-δημοσιογράφων και παρουσιαστών εκπομπών τα πράγματα ξεφεύγουν. Ξέρετε πόσο συχνά οι οπαδοί μικρότερων ομάδων παρακαλάν η ομάδα τος να σηκωθεί και να φύγει απ το πρωτάθλημα σε ένειξη διαμαρτυρίας με όποιο κόστος. Τόση αγανάκτηση υπάρχει.

Και κάτι τελευταίο, στο ποδόσφαιρο δεν ισχύει το ''άμα είσαι μάγκας να κεδίσεις και τον διαιτητή''. Η μπάλα δεν είναι μπάσκετ για να κεδίζει ο καλύτερος. Αυτή είναι η ουσία αυτού του αθλήματος. Τα λάθη που γίνονται φέρνουν τα πάνω κάτω, δεν είναι λεπτομέρειες. 
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #448 στις: 02/03/10, 12:57 »
Καλα Joevaicci δε νομιζω να εχει φετος παραπονα ο ΠΑΟΚ απο τη διαιτησια. Θα πεσει φωτια να μας καψει...
Εγω παλι βλεπω οτι φετος πολλες ομαδες στην Ελλαδα οταν παιζουν στην ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ εχουν πολυ ευνοικες διαιτησιες...Και δε μιλαω για ΚΑΜΙΑ απο τις μεγαλες αλλα για μια απο τις μικρες που κινδυνευει με υποβιβασμο... ;)

@Gers: Συγγνωμη αγαπητε αλλα μολις ειδα οτι μου εστειλες λινκ για καποιες φασεις δεν το ειδα... Δεν προκειται να χασω ,οχι 1 λεπτο, αλλα ουτε 20 δευτερολεπτα για να ακουω τη φωνη του Βαρουχα και του Βασιλακη. Νομιζω κι εσυ το ιδιο... Εχω την αποψη μου και τελος. Δεν συμφωνουμε.
Ειλικρινα δεν μπορω να εξηγησω το ζηλο που εδειξες για να με πεισεις για την εγκυροτητα του γκολ του Derbyshire. Για τον Ατρομητο ενταξει το καταλαβαινω, Περιστεριωτης εισαι.
Για να μη συμφωνουμε βεβαια εμεις μετα απο 3 ΜΕΡΕΣ μπες λιγο στη θεση του διαιτητη που ΠΡΕΠΕΙ να αποφασισει ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ των ΧΟΥΛΙΓΚΑΝ, των ΛΑΜΟΓΙΩΝ και του ΧΡΟΝΟΥ.
Ολα εξηγουνται παιδια. Οταν με το παραμικρο σου λαθος γνωριζει οτι μπορει να τερματιστει η καριερα σου, οταν 10 εκ μ@λακες ασχολουνται με σενα επι 5 μερες και οταν εχεις να κανεις με το καθε λαμογιο προεδρο, συγγνωμη αλλα ΔΕ μπορεις να δουλεψεις. Οταν με το πρωτο λαθος η εξοδος σου απο το γηπεδο γινεται πιο επισφαλης και απο αποδραση απο το Alcatraz (οχι της Συγγρου...) τοτε ΔΕΝ μπορεις να σφυριξεις ΗΡΕΜΟΣ.
Αυτα απο μενα και τελος για διαιτησια.

Υ.Γ. Ακομα περιμενω και απο σενα να μου πεις για το γκολ της Bordeaux...Που προηλθε απο φαουλ που δεν ηταν. Λογικα το youtube θα ειναι γεματο απο video...Γιατι μεχρι στιγμης σα να το χεις παρει προσωπικα να με πεισεις μονο για τον Debyshire... :-\


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #449 στις: 02/03/10, 14:19 »
Αρχικά να συμφωνήσω στα όσα λέει ο Joevaicci, έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα!!


Προς G.K....
Καταρχάς δε δείχνω μόνο για τον Ατρόμητο ζήλο όπως το λες.. Είπα τόσες φορές και για τη φάση που αδικήθηκε ο Πανιώνιος από τον ΠΑΟ (και ουδεμία σχέση έχω με τη Ν. Σμύρνη)..  Και γενικά το ότι αδικούνται συνεχώς οι μικρομεσαίες ομάδες δε νομίζω να αμφισβητείται, έτσι?

Σχετικά με τη φάση με τη Bordeaux... Νόμιζω ότι αναφερόσουν στην τελευταία φάση που σφυρίχτηκε φάουλ του Derbyshire και όχι στο φάουλ από το οποίο προήλθε το γκολ των Γάλλων... Απ ό,τι θυμάμαι πάντως, το τάκλιν του Λούα Λούα ήταν καθαρό φάουλ! Ναι μεν βρίσκει μόνο μπάλα, ωστόσο, πάει και με τα 2 πόδια και με τις τάπες αν θυμάμαι καλά οπότε αν υπήρξε λάθος του διαιτητή, αυτό είναι ότι δεν έβγαλε κάρτα.. Μπορείς αν θες να δώσεις κάποιο link για τη φάση για να με διαψεύσεις..

Υ.Γ. Τα links πιο πάνω μπήκαν μόνο και μόνο για να δει ο κόσμος τις φάσεις για τις οποίες μιλάμε, και όχι για να ακούσει τις απόψεις των "δημοσιογράφων"...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/03/10, 14:29 από gers »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
3042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia