Αποστολέας Θέμα: Ευνουχισμός παιδεραστών  (Αναγνώστηκε 30647 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Ευνουχισμός παιδεραστών
« στις: 06/12/07, 22:36 »
Είναι μια άποψη η οποία τέθηκε στο κοινοβούλιο  (από τον κ. Πλεύρη, το μαντέψατε νομίζω) και προτείνει τον ευνουχισμό των παιδεραστών. Κοινώς την αποκοπή των όρχεων για να μην συμβαίνει στύση.

Είναι απλό το θέμα όπως βλέπετε, και περιμένω τις απόψεις σας.Είναι σοφρωνισμός αυτό σε ένα κράτος δημοκρατίας;Από την άλλη ότι μας σοκάρει θα πρέπει να αντιμετωπίζεται με τέτοιο τρόπο;Γιατί ας πούμε να μην ευνουχίζουμε και τους εμπόρους ναρκωτικών ή να μην τους μπουκόνουμε με χόρτο;Σοκαριστικό δεν είναι να πέφτουν τόσοι νέοι στα ναρκωτικά;Το ίδιο ειδεχθές δεν είναι το έγκλημα;
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #1 στις: 06/12/07, 22:48 »
Η απάντηση δόθηκε κάπου στα 1764 από τον Cesare Beccaria στο έργο του "περί εγκλημάτων και ποινών": σημασία δεν έχει η βαρύτητα της ποινής, αλλά η απαρέγκλιτη εφαρμογή του νόμου. Το να πιάσουν έναν και να του τα κόψουν δε λέει τίποτα. Το να ξέρει όμως ο καθένας ότι ό,τι και να κάνει δε θα τη γλιτώσει λέει πολλά. Και μια και πριν από λίγο μπήκα στον πειρασμό να απαντήσω στη συζήτηση για το παρκάρισμα, θα υποστηρίξω για μία ακόμα φορά, προκλητικά, το εξής: δεν πιστεύω ότι η τροχαία είναι με την πλευρά του δικαίου όταν μια φορά το χρόνο (συνήθως στις γιορτές ή με την εξαγγελία κάποιου νέου νόμου) βγαίνει και πλακώνει θεούς και δαίμονες στους ελέγχους και τις κλήσεις, δείχνοντας κατά τ'άλλα προκλητική αδιαφορία. Θα αρκούσαν ΠΟΛΥ χαμηλότερα πρόστιμα, αλλά να γνωρίζει ο καθένας ότι άπαξ και περάσει με κόκκινο, δε φορέσει ζώνη/κράνος ή οτιδήποτε άλλο θα τη φάει στα σίγουρα.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #2 στις: 06/12/07, 23:24 »
Η απάντηση δόθηκε κάπου στα 1764 από τον Cesare Beccaria στο έργο του "περί εγκλημάτων και ποινών": σημασία δεν έχει η βαρύτητα της ποινής, αλλά η απαρέγκλιτη εφαρμογή του νόμου. Το να πιάσουν έναν και να του τα κόψουν δε λέει τίποτα. Το να ξέρει όμως ο καθένας ότι ό,τι και να κάνει δε θα τη γλιτώσει λέει πολλά.
Πωπω Σαλινας, πραγματικά όταν διάβαζα το θέμα με το παρκάρισμα μου ρθαν στο μυαλό τα λόγια του Τσεσάρε Μπεκαρία και τώρα σε βλέπω να τα χεις γράψει!!!  :D
 Θα συμφωνήσω ακόμα μία φορά μαζί σου...! Το θέμα είναι ότι ο χι έμπορος ναρκωτικών πχ, 1ον έχει ''υπό την προστασία'' του την αστυνομία και δεν έχει να φοβάται τίποτα και 2ον αν τύχει και τον πιάσουν ξέρει ότι μπορεί να εξαγοράσει την ποινή...!
 Το θέμα είναι, όπως είπε και ο Βαγγέλης, να τηρείται κατα γράμμα ο νόμος, να μην υπάρχουν 1000 παράθυρα και να γνωρίζει ο κάθε επίδοξος εγληματίας ότι έτσι και τον πιάσουν την έκατσε την βάρκα,!! Όχι να δρα επί χρόνια ανενόχλητος και άμα τον πιάσουν να λαδώνει τους πάντες και να ξεφεύγει ή να μένει στη φυλακή κανα 2 χρόνια για εγκλήματα που αξίζουν 25!!!
 Επίσης, ο Πλεύρης δεν θα πρότεινε και καμία δημοκρατικλη ποινή..πάλι καλά που δεν έχουν προτείνει την επαναφορά της θανατικής ποινής, αλλά που θα τους πάει θα το προτείνουν και αυτό...!Τέσσερα χρόνια έχουν μπροστά τους!Δεν θα τα εκμεταλλευτούν???!!  :P :P
 Το θέμα δεν είναι η ποινη μονο, το θέμα είναι να μην γίνει το έγκλημα, να αποφευκτεί!Κάτι που γίνεται μόνο με την σωστή εκπαίδευση αλλά και την συχνή παρακολούθηση των διαταραγμένων ψυχικά ανθρωπων....! Επίσης, με το να κλείσεις ένα διαταραγμένο ψυχικά άτομο στην φυλακή, δεν κερδίζεις κάτι...!Αυτος ο άνθρωπος θα κάτσει μέσα για 10 χρονια το πολύ, μέσα εκεί στν φυλακή ,λόγω των συνθηκών, η κατάσταση του θα χειροτερεύσει και μετά όταν ξαναβγεί θα κάνει πάλι τα ίδια!! Αυτά τα άτομα πρέπει να παρακολουθούνται από ειδικούς γιατρούς και όχι να παρατώνται σε μια φυλακή, που ακόμα και εκεί μπορεί να κάνουν τα ίδια! Είναι καλύτερο να κλείνονται σε ένα ψυχιατρείο, παρά να μέσα στη φυλακή κατα τη γνώμη μου....
 Και επίσης, γνωρίζω ότι πολλές φορες, εκτός από τον ''ευνουχισμό'' έχει προταθεί και το ''δια βίου μαρτύριο'' στην ουσία, βασανιστήριο...!Το ξερω ότι αυτός που βιάζει ένα παιδάκι 3 χρονών και μετά εκείνο πεθαίνει είναι για σκότωμα, αλλά άμα τον σκοτώσουμε, γινόμαστε ίδιοι με αυτόν!Δεν ξέρω τι θα έκανα στην θέση της μάνας ενός παιδιού που βιάζεται και πεθαίνει από αυτό, αλλά θέλω να ελπίζω ότι δεν θα έχανα τα ανθρώπινα συναισθήματα μου περνωντας στην ίδια μοίρα με τον εγκληματία επιθυμώντας την θανάτωση του η δια βίου βασανιστήριο ή βασανισμό...Γιατί αυτό που γραφει δεν ξεγράφει μετα....Ό,τι και τον κανεις μετα, το κακό έγινε...! Το θέμα είναι να προλάβεις να μην ξαναγίνει!Και αυτό είναι αναγκαίο να γίνει με δημοκρατικές και ανθρώπινες διαδικασίες..!Αλλιώς κτήνος είναι ο παιδεραστής, αλλά κτήνη είμαστε και εμείς....

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #3 στις: 06/12/07, 23:34 »
Είναι καλύτερο να κλείνονται σε ένα ψυχιατρείο, παρά να μέσα στη φυλακή κατα τη γνώμη μου....
 

Μην ξεχνάμε ότι οι φυλακές ονομάζονται "σωφρονιστικά ιδρύματα" όπερ σημαίνει ότι σκοπός τους δεν είναι (ή τέλος πάντων, σε ιδανικές συνθήκες δεν πρέπει να είναι) η δια του εγκλεισμού τιμωρία, αλλά ο συνετισμός όποιου υπέπεσε σε κάποιο σφάλμα ή αδίκημα. Φυσικά και η φυλακή δεν είναι αποκομένη από την κοινωνία: είναι ένας μικρόκοσμος που αντλεί τα μέλη του από το ευρύτερο σύνολο και τον αντανακλά.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #4 στις: 06/12/07, 23:45 »
Είναι καλύτερο να κλείνονται σε ένα ψυχιατρείο, παρά να μέσα στη φυλακή κατα τη γνώμη μου....
 

Μην ξεχνάμε ότι οι φυλακές ονομάζονται "σωφρονιστικά ιδρύματα" όπερ σημαίνει ότι σκοπός τους δεν είναι (ή τέλος πάντων, σε ιδανικές συνθήκες δεν πρέπει να είναι) η δια του εγκλεισμού τιμωρία, αλλά ο συνετισμός όποιου υπέπεσε σε κάποιο σφάλμα ή αδίκημα. Φυσικά και η φυλακή δεν είναι αποκομένη από την κοινωνία: είναι ένας μικρόκοσμος που αντλεί τα μέλη του από το ευρύτερο σύνολο και τον αντανακλά.
  Στις φυλακές είναι συγκεντρωμένο κάθε καρυδιά καρύδι...Επίσης ακομα ενα θεμα που πρέπει να τεθεί είναι ο διαχωρισμός των κελιών!Είναι ανήκουστο πια να είναι στο ίδιο κελί ένας που είναι μέσα για πταίσμα, για μια μικροκλοπή και ένας που είναι βαρυποινίτης!!Και δεν το λέω αυτό ότι πρέπει να απομονώσουμε τους βαρυποινίτες, απκοβωντας τους από τον κόσμο, αλλά ένας άνθρωπος που έχει καταδικαστεί για 5 φόνους πχ, ε δεν μπορεί να είναι να πάρει στο ίδιο κελί με έναν που εκλεψε ένα πορτοφόλι! Αφού για να κάνει 5 φόνους σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά με τα μυαλα του, άρα 1ον είναι ικανός να κάνει τα πάντα και 2ον χρήζει ιατρικής παρακολούθησης!Άρα λοιπόν, σε τέτοιες περιπτώσεις κατα τη γνώμη μου πιστεύω πως είναι κλύτερο για όλους αυτά τα άτομα να παρακολοθούνται από ψυχιατρους και να χορηγούνται με τα κατάλληλα φάρμακα που δεν θα οξύνουν το πρόβλημα τους αλλά αντίθετα θα το καταπραϋνουν....! Οπότε, δεν είναι ανάγκη να γίνουμε κτήνη και εμείς και να δείξουμε τα ζώωδη μας ένστικτα ευνουχίζοντας, βασανίζοντας, σκοτώνοντας.....! Με αυτόν τον τρόπο γινόμαστε το ίδιο με αυτούς.....!

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #5 στις: 07/12/07, 00:17 »

 Το θέμα είναι, όπως είπε και ο Βαγγέλης, να τηρείται κατα γράμμα ο νόμος, να μην υπάρχουν 1000 παράθυρα και να γνωρίζει ο κάθε επίδοξος εγληματίας ότι έτσι και τον πιάσουν την έκατσε την βάρκα,!! Όχι να δρα επί χρόνια ανενόχλητος και άμα τον πιάσουν να λαδώνει τους πάντες και να ξεφεύγει ή να μένει στη φυλακή κανα 2 χρόνια για εγκλήματα που αξίζουν 25!!!
συγνωμη ο εγκληματιας δεν γνωριζει οτι τελει εγκλημα?παραθυρα αμα υπαρχουν καλως υπαρχουν μικα και ειναι υπερ του κατηγορουμενου,οπως και αναλογικες διαταξεις προς οφελος του.το ποινικο δικαιο δεν εχει σκοπο να βγαλει ολο του το αχτι στον κατηγορουμενο,δεν καταλαβαινω γιατι αμα υπαρχουν παραθυρακια να μην χρησιμοποιουνται...το λαδωμα ειναι αλλο και ειναι καθρεφτης της ελληνικης κοινωνιας...
Επίσης, ο Πλεύρης δεν θα πρότεινε και καμία δημοκρατικλη ποινή..
δημοκρατικη ποινη?τι πα να πει δημοκρατικη ποινη?
Το θέμα δεν είναι η ποινη μονο, το θέμα είναι να μην γίνει το έγκλημα, να αποφευκτεί!Κάτι που γίνεται μόνο με την σωστή εκπαίδευση αλλά και την συχνή παρακολούθηση των διαταραγμένων ψυχικά ανθρωπων....! Επίσης, με το να κλείσεις ένα διαταραγμένο ψυχικά άτομο στην φυλακή, δεν κερδίζεις κάτι...!Αυτος ο άνθρωπος θα κάτσει μέσα για 10 χρονια το πολύ, μέσα εκεί στν φυλακή ,λόγω των συνθηκών, η κατάσταση του θα χειροτερεύσει και μετά όταν ξαναβγεί θα κάνει πάλι τα ίδια!! Αυτά τα άτομα πρέπει να παρακολουθούνται από ειδικούς γιατρούς και όχι να παρατώνται σε μια φυλακή, που ακόμα και εκεί μπορεί να κάνουν τα ίδια! Είναι καλύτερο να κλείνονται σε ένα ψυχιατρείο, παρά να μέσα στη φυλακή κατα τη γνώμη μου....
αυτο με την παρακολουθηση πριν την τελεση του εγκληματος  δεν το πολυκαταλαβα,μαλλον εννοεις να διαπιστωνεται αμεσα το προβλημα του ψυχοπαθη και να κλεινεται σε ιδρυμα απο τους δικους του πριν να κανει το εγκλημα.αυτο που λες ομως μετα αν και σου φαινεται τωρα σωστο θα αλλαξεις την αποψη σου αργοτερα.αυτα τα ατομα που λες και οι δικηγοροι αυτων επουδενι δεν θελουν τον εγκλεισμο στο ψυχιατρειο.κακα τα ψεματα το ψυχιατρειο ειναι η εσχατη λυση,ενα μερος που δεν υπαρχει γυρισμος,ενα στιγμα πολυ χειροτερο απο αυτο της φυλακης.οταν λες ''ειναι καλυτερο'' εγγυημενα σου λεω οτι για τον χ εγκληματια ειναι ο,τι χειροτερο,γιατι εμμεσα το δικαστηριο παραδεχεται οτι δεν εχει συνειδηση του τι κανει,δεν υπαρχει καταλογισμος,ειναι ενα ατομο που δεν μπορει να ενταχθει στην κοινωνια λογω ασθενειας και δεν επιλεγει να το σωφρονισει αλλα να το περιορισει και να το θεσει εκτος κοινωνιας..το συστημα ειναι καλα οπως ειναι και σε καμια περιπτωση μικα δεν πρεπει να στελνει αβερτα ατομα στο ψυχιατρειο,γιατι ο μη καταλογισμος της πραξης σημαινει μη εγκλημα.

αρα οχι ψυχιατρειο,ισως φυλακες με καλυτερη φροντιδα στις ψυχολογικες αναγκες των κρατουμενων....
Και αυτό είναι αναγκαίο να γίνει με δημοκρατικές και ανθρώπινες διαδικασίες..!Αλλιώς κτήνος είναι ο παιδεραστής, αλλά κτήνη είμαστε και εμείς....
ισως με σεβασμο στις αρχες του σωφρονισμου,δημοκρατικες δεν το πιανω(??)
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #6 στις: 07/12/07, 00:42 »
Ειμαστε σοβαροι? Καθομαστε και συζηταμε πανω στις αποψεις του ΝΕΟναζι Πλευρη? >:(
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #7 στις: 07/12/07, 00:46 »
Kοίταξε η δημοκρατία εξ ορισμού δεν είναι κατά των ποινών. Απ την ίδρυσή της έως σήμερα ο σωφρονισμός μεσω της τιμωρίας ήταν στοιχείο του πολιτεύματος. Δημοκρατία και ποινή δεν είναι ανιτιθέμενα πράγματα. Απλά στη δημοκρατία ο σωφρονισμός γίνεται περισσότερο με όρους ανθρωπισμού και λιγότερο μ αυτούς πιο αυστηρών καθεστώτων. Σε ένα αυστηρό πχ ανατολικό καθεστώς άμα κλέψεις σου κόβουν το χέρι. Σε μια σωστή δημοκρατία κλείνεσαι στη φυλακή και επαναλαμβάνω σε μια σωστή δημοκρατία έχεις τρόπους ακόμα και στη φυλακή να σχολήσαι με κάποιες δραστηριότητες. Δε μιλάω φυσικά για καταναγκαστικά έργα, αλλά για αθλητισμό, ανάγνωση βιβλίων, παρακολούθηση μαθημάτων, εκμάθηση χειρωνακτικής εργασίας-τέχνης κλπ.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #8 στις: 07/12/07, 01:01 »
Kοίταξε η δημοκρατία εξ ορισμού δεν είναι κατά των ποινών. Απ την ίδρυσή της έως σήμερα ο σωφρονισμός μεσω της τιμωρίας ήταν στοιχείο του πολιτεύματος. Δημοκρατία και ποινή δεν είναι ανιτιθέμενα πράγματα. Απλά στη δημοκρατία ο σωφρονισμός γίνεται περισσότερο με όρους ανθρωπισμού και λιγότερο μ αυτούς πιο αυστηρών καθεστώτων. Σε ένα αυστηρό πχ ανατολικό καθεστώς άμα κλέψεις σου κόβουν το χέρι. Σε μια σωστή δημοκρατία κλείνεσαι στη φυλακή και επαναλαμβάνω σε μια σωστή δημοκρατία έχεις τρόπους ακόμα και στη φυλακή να σχολήσαι με κάποιες δραστηριότητες. Δε μιλάω φυσικά για καταναγκαστικά έργα, αλλά για αθλητισμό, ανάγνωση βιβλίων, παρακολούθηση μαθημάτων, εκμάθηση χειρωνακτικής εργασίας-τέχνης κλπ.
ωραια φιλε μου και ρωταω η δημοκρατια τι σχεση εχει με το μοντερνο σωφρονιστικο συστημα που περιεγραψες και που ισχυει σε πολλα δυτικα κρατη?
επισης για να σε διορθωσω λιγο τιμωρια οταν λες λογικα εννοεις νουθεσια γιατι υπαρχει και η αλλη τιμωρια(εκδικητικη) που δεν εχει σχεση με τον σωφρονισμο.η δημοκρατια δεν ειναι κατα των ποινων?ε λογικο δεν ειναι?υπαρχει καμια συσταση κρατικη που να μην εχει ποινικο δικαιο?και τι παει να πει η δημοκρατια?ολα τα καθεστωτα,δεν καταλαβαινω γιατι διαχωριζεις την δημοκρατια...δλδ οι μοναρχιες δεν εχουν νομους κυρωτικους?
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #9 στις: 07/12/07, 01:08 »
Μα μιλαω μόνο για τη δημοκρατια γιατί στο προηγούμενο ποστ σου μου φάνηκε να εννόησες ότι δημοκρατία και ποινές δεν πα΄νε μαζί. Ηδημοκρατία με τις αρχές που είχε απ την ίδρυσή της εμπεριείχε συστήματα σωφρονισμού που σταδιακά αναπτύσσονταν. Δεν καταλαβαίνω που είναι η ένστασή σου.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #10 στις: 07/12/07, 01:32 »
αν και θεωρω την παιδεραστια και τον βιασμο γενικοτερα(γυναικες,παιδια οτιδηποτε) την υστατη πραξη εξουσιασμου και διαστροφικης βιας που καμια σχεση δεν εχει πχ με την ληστεια μιας τραπεζας ειμαι της αποψης οτι ολα αυτα ειναι μλκιες.τι παει να πει τον ευνουχιζω τον αλλον?αμα ειναι ετσι να κοβουμε τα χερια του μεταναστη που κλεβει γιατι δεν εχει δουλεια και δεν εχει να φαει και να σκοτωνουμε τον αλλον που καθαρισε τον πατερα του γιατι τον βιαζε.δεν εχει καμια λογικη αυτο το πραγμα.
βεβαια κατι διαφορετικο απο τον light ναζι πλευρη δεν θα περιμενα.το θεμα ειναι γιατι γεννιονται τετοια ενστικτα στους ανθρωπους και καταληγουν σε τετοιες πραξεις.οικογενεια?τηλεοραση?κοινωνια?απομονωση?κατι λαθος θα γινεται σε αυτη τη κοινωνια για να παρουσιαζονται τετοια ενστικτα και τετοιες συμπεριφορες.βεβαια αυτο ειναι θεμα που εκτος απο κοινωνικη θελει ιατρικη-ψυχολογικη αναλυση οποτε εγω δεν μπορω να εκφερω αποψη.
το μονο που ξερω ειναι οτι τετοιοι ανθρωποι δεν πρεπει να υπαρχουν πραγμα το οποιο εξαρταται απο χιλιους κοινωνικους παραγοντες.εφοσον ομως υπαρχουν ας κατσουν φυλακη να τους πηγαινουν τρενακι.
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #11 στις: 07/12/07, 02:19 »
Μεγαλε Πλευρη..εσενα περιμεναμε τοσο καιρο.. ηρθες και ταρακουνησες το πολιτικο τοπιο..εχω συγκλονιστει... πεστα αρχηγε...εξω απ τα δοντια  :P

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #12 στις: 07/12/07, 10:07 »
Ειμαστε σοβαροι? Καθομαστε και συζηταμε πανω στις αποψεις του ΝΕΟναζι Πλευρη? >:(

Τι σε κανει καλυτερο, οταν σε μια δημοκρατικη διαδικασια αποκλειεις το λογο απο ενα μελος που εκλεχθηκε απο ορισμενη μεριδα του ελληνικου λαου στη Βουλη; Ή μηπως ακολουθεις την πολιτικη πλευσης του ΣΥΡΙΖΑ που λεει τοσο δημοκρατικα "Ουγκ, παρτε τους το σκαλπ. Αν δεν ειναι με με εμας ειναι αντιπαλοι μας, κλπ;" :D

Οχι, δεν πρεπει να ευνουχιζεται προφανως ενας παιδεραστης..Εξαλλου μεσα στη φυλακη οι παιδεραστες "πληρωνουν" αλλιως αυτο που εκαναν.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #13 στις: 07/12/07, 10:51 »
Ή μηπως ακολουθεις την πολιτικη πλευσης του ΣΥΡΙΖΑ που λεει τοσο δημοκρατικα "Ουγκ, παρτε τους το σκαλπ. Αν δεν ειναι με με εμας ειναι αντιπαλοι μας, κλπ;" :D

Απο ποτε ειναι αυτη η πολιτικη του ΣΥΡΙΖΑ? το στηριζεις καπου?

Οχι, δεν πρεπει να ευνουχιζεται προφανως ενας παιδεραστης..Εξαλλου μεσα στη φυλακη οι παιδεραστες "πληρωνουν" αλλιως αυτο που εκαναν.

Αυτο δεν ειναι ομως αρκετα αντιφατικο? δηλαδη ναι μεν δεν εφαρμοζουμε ακραιες ποινες, συντηρωντας ετσι ενα "ανθρωπινο προσωπο" στη δημοκρατια, αλλα απο την αλλη, και μονο οταν μας συμφερει, κανουμε τα στραβα ματια οταν καποιοι παιρνουν το νομο στα χερια τους.


Η πιο σωστη λυση λεει, ειναι να ευνουχιζουμε τους φασιστες!
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #14 στις: 07/12/07, 12:05 »
ρε παιδια τι σχεση εχει η δημοκρατια με τον ανθρωπινο προσωπο των ποινων????

δλδ σε μια μοναρχια οι ποινες δεν εχουν ανθρωπινο προσωπο???δεν καταλαβαινω γιατι χρησιμοποιουν μερικοι τον ορο δημοκρατια!!!!!λες και ειναι το πολιτευμα του τελειου σωφρονιστικου συστηματος!!!!!!
η αμερικη που εχει αθλιο σωφρονιστικο συστημα,δημοκρατια δεν εχει?
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #15 στις: 07/12/07, 12:07 »
Ούτε γι'αστείο! Όσο ειδεχθές και να είναι ένα έγκλημα ,η κοινωνία οφείλει να είναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ. Είναι εντελώς διαστροφική η πρόταση χώρια ότι αν αρχίζαμε να δεχόμαστε τέτοια ,που θα σταματάγανε και εγώ δεν ξέρω.Πόσο πολιτικάντηδες μπορεί να είναι κάποιοι πολιτικοί μας ρε γ**ώτο ,έφτασα 37 χρονών κι'ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω... :P
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #16 στις: 07/12/07, 12:09 »
Ευχαριστως να σου απαντησω twist ( πωπω, ποσοι θιγονται οταν ολοι μιλαμε για την πολιτκη του ΣΥΡΙΖΑ..Ε ρε ξυλο που θελουμε ολοι οι κομματικοποιημενοι,ε; )

Αν ακουσες καθολου τη χθεσινη εκπομπη του Κουφοπουλου στον ΣΚΑΙ 100,3 ( ξερω ξερω, στρατευμενο μεσο κλπ κλπ ) θα ακουγες εναν καλεσμενο βουλευτη του ΣΥΡΙΖΑ απο την Αχαϊα ( εαν δεν κανω λαθος ) να λεει ξεκαθαρα πως "διαλογο με δεξια στοιχεια δεν κανουμε επι του θεματος αυτου" ( εννοωντας την προταση του Πλευρη βεβαια για τον ευνουχισμο ).
Συγνωμη, αλλα οπως και να το κανουμε ( δυστυχως για μενα ) το ΛΑΟΣ μπηκε μεσα στη Βουλη με δημοκρατικες διαδικασιες. Καταργωντας την εννοια του διαλογου, ο ΣΥΡΙΖΑ αποδεικνυει πως ο φασισμος και ο ακρο-αριστερισμος ( του ποπου ) δεν διαφερουν κατα παρα πολυ..Απλως οι πρωτοι θεωρουνται συντηρητικοι και οι τελευταιοι φιλελευθεροι..Προβλημα ορισμου δηλαδη..

Περα απο τα πολιτικα, εγω ανεφερα για το τι γινεται μεσα στη φυλακη, γιατι αναφερθηκε για το κατα ποσο σωφρονιζουν τα..σωφρονιστικα ιδρυματα μας... ;)

Ποιος λεει και γιατι το μεταφερεις, εαν το λεει? Ας το πει αυτος που το λεει..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #17 στις: 07/12/07, 14:28 »
Λοιπόν, πραγματικά φριμαιντ πιάνεσαι από κάτι πραγματα μόνο και μόνο για να στηρίξεις τις απόψεις σου χρησιμοποιώντας τα όπως εσυ θέλεις...
 Και επείδη θα αρχίσεις πάλι να λες ότι εμείς οι κομματικοποιημένοι και τα κομματόσκυλα υπερασμιζόμαστε το κόμμα μας, σου λεω αφού έτσι σε βολεύει να μας παρουσιάσεις, παρουσίασε μας....Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφερει το πως με βλέπεις...
 Η πρόταση του Πλεύρη είναι από μόνη της αντιδημοκρατική, πράγμα που αποδεικνύει και τον φασιστικό χαρακτήρα του κόμματος του οποίου μπήκε στο ανώνατο όργανο και τη βάση της δημοκρατίας, που είναι η το Κοινοβούλιο...! Η συζήτηση με ανθρωπους που προτείνουν βασανιστήριο εν καιρώ δημοκρατίας θα έπρεπε να συζητηθεί και όχι αυτό που είπε ο Τσούκαλης αγανακτισμένος ...! Στο κάτω κάτω, ας το δούμε και από την πρακτική πλευρά.Το το ότι ένας άνθρωπος του κόμματος είπε κάτι τέτοιο δεν σημαίνει πως είναι η γενική άποψη του κόμματος...!
 Το ότι κάποιος δεν πάει το σύριζα η το κκε και προσπαθεί με να αγκιστρωθει σε κάθε τους φράση και λέξη για να τα αμαυρίσει ως κόμματα είναι πολύ ανόητο και δείχνει ότι έχει στερεψει από επιχιερήματα και κάνει επίθεση στο ήθος του δέκτη....!Ελεος, αν ένα αριστερό κόμμα δεν προωθούσε το διάλογο!Και δεν νομίζω μέχρι στιγμής και αυτά τα 2 αριστερά κόμματα να μην τον προωθούν!!!! Και μάλιστα , είναι και τα μόνα που κάνουν ουσιαστικό διάλογο σε μια Βουλή που ζει στον κόσμο της και υπάρχει απλά για να υπάρχει, χωρίς να κάνει κάτι ουσιαστικό για να βοηθήσει του πολίτες και τη δημοκρατία αυτή καθεαυτή....!
 Και επειδή μέσα σε μία συνέντευξη είναι φυσικό να ειπωθούν πολλά πράγματα, αυτή η απάντηση του Τσούκαλη είναι φανταζομαι μέρος μιας μεγαλύτερης και ουσιαστικότερης απάντησης, που θα εξηγεί τι εννοεί...!Οπότε το να παίρνεις σκόρπιες φράσεις και να τις παραθέτεις ως άποψη του κόμματος είναι για μένα μια λασπολογία, όποιο κόμμα και να είναι αυτό,είτε είναι συριζα,είτε κκε, είτε πασόκ είτε ακόμα και λαος..!! Πρέπει να ξέρουμε όλη την απάντηση του και γενικά όλα όσα είπε για να βγάλουμε ένα ουσιαστικό συμπέρασμα...!!!!!
Και εγω μπορώ να παραθέσω ότι ο Στάλιν είπε ότι ο άνθρωπος είναι το πολυτιμότερο αγαθό, δεν σημαίνει όμως ότι αυτομάτως διαγράφονται και οι δολοφονίες που έκανε...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/12/07, 14:35 από Mίκα ! »

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #18 στις: 07/12/07, 14:32 »
Θα αρκούσαν ΠΟΛΥ χαμηλότερα πρόστιμα, αλλά να γνωρίζει ο καθένας ότι άπαξ και περάσει με κόκκινο, δε φορέσει ζώνη/κράνος ή οτιδήποτε άλλο θα τη φάει στα σίγουρα.

Ακριβώς εδώ είναι όλο το ζουμί!!
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #19 στις: 07/12/07, 14:34 »
Θα αρκούσαν ΠΟΛΥ χαμηλότερα πρόστιμα, αλλά να γνωρίζει ο καθένας ότι άπαξ και περάσει με κόκκινο, δε φορέσει ζώνη/κράνος ή οτιδήποτε άλλο θα τη φάει στα σίγουρα.

Ακριβώς εδώ είναι όλο το ζουμί!!
Ναι ναι και πάλι ΝΑΙ!!!
Αυτό θα έπρεπε να γίνεται...!!!!

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #20 στις: 07/12/07, 14:37 »
Και μάλιστα , είναι και τα μόνα που κάνουν ουσιαστικό διάλογο σε μια Βουλή που ζει στον κόσμο της και υπάρχει απλά για να υπάρχει, χωρίς να κάνει κάτι ουσιαστικό για να βοηθήσει του πολίτες και τη δημοκρατία αυτή καθεαυτή....!

Μπορεί έτσι να είναι αλλά εγώ θυμάμαι (μπορεί να κάνω και λάθος) δηλώσεις αρχηγών αυτών των κομμάτων που λένε "Εμείς δεν συζητάμε τέτοια πράγματα, θα τα πούμε κατευθείαν στους δρόμους" και δεν αναφέρονταν στις απόψεις του Πλεύρη.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #21 στις: 07/12/07, 14:42 »
Kαταρχας, να επαναλαβω ο,τι ειχα πει κατα την προεκλογικη περιοδο.

Ειμαι εναντιον ολων. Δεν με εκπροσωπει κανεις, δεν ακολουθω κανενος την ιδεολογια. Οσο σιχαμαρα μου προκαλουν τα "ωραιοποιημενα" ακρο-δεξια στοιχεια που μαζευτηκαν στο ΛΑΟΣ, τοσο γελωτα μου προκαλουν τα "γερασμενα" παιδια της αριστερας ( αντε, να μην βαλω "ακρο-" γιατι ουτε και αυτο υφισταται πλεον ). Και αποδειξη οσων λεω, ειναι το θεμα με τις εκλογες, στο οποιο υποστηριζα πληρη αποχη απο ολα τα κομματα.
Περα απο αυτο, νομιζω πως ειναι σαφες πως κανονικα η αριστερη παραταξη της Βουλης, ( γενικα μιλωντας..και δεν αναφερομαι στο ΠΑΣΟΚ ) που θεωρητικα θα επρεπε να ειναι η πιο δημοκρατικη, παραπαταει αναμεσα απο παλιες ιδεολογιες και κραυγες του τιποτα..Και αυτη η αδυναμια της να καταστει μια σοβαρη αριστερα φανηκε και στις εκλογες, με την ανοδο του ακρο-δεξιου στοιχειου.
Διαφωνουμε μεχρι στιγμης; ( να θυμισω φαγωμαρες μεταξυ του ΣΥΡΙΖΑ και του ΚΚΕ ).

Με βαση ολα τα παραπανω, η χειροτερη λασπολογια ειναι αυτη που προκαλουν οι κινησεις των ιδιων των κομματων που αντιπροσωπευουν δηθεν και καλα την προοδο.

Εαν προωθουσε το διαλογο, ο συγκεκριμενος βουλευτης θα ελεγε ο,τι ελεγε; Και ενταξει, ας πουμε πως ειναι μια αυτονομη μοναδα...Εαν παρακολουθησεις τη Βουλη, θα δεις πως περισσοτερες φορες συμφωνει ο Καρατζαφερης ( ο πιο καλυτερος promotion manager του εαυτου του στην ελληνικη πολιτικη σκηνη ) με το ΣΥΡΙΖΑ, παρα το αντιθετο..
Και οποιος θυμαται καλα, απο πριν ο Αλαβανος ειχε ξεκαθαρισει πως δεν συνεργαζεται με κανεναν και ιδιαιτερα με ατομα της δεξιας ( ενταξει, προφανως δεν εννοουσε την ΝΔ..το κεντρο ειναι εμφανες )..
Συγνωμη, αλλα εαν αυτο το θεωρειτε δημοκρατια, τοτε μαλλον καπου χασατε το ταξιδι του διαλογου!!

Μπηκε ή δεν μπηκε το ΛΑΟΣ με δημοκρατικες διαδικασιες στη Βουλη; Ο ΠΛευρης εκπροσωπει καποιο ποσοστο του λαου που τον ψηφισε; Αυτο, γιατι δεν μπορει να το αποδεχτει ο οποιοσδηποτε αριστερος ( που τοσο ευκολα φωναζει υπερ της δημοκρατιας, αλλα ξεχναει πως η Βουλη ειανι η δημοκρατια ) και να πει "Οκ, ειπε τη μπουρδα του, ας συζητησουμε πανω σε αυτην"...

Αρα, δεν ειναι απλες προτασεις Μικα και μην ωραιοποιεις τα πραγματα..Δεν σε κατηγορω για κομματοσκυλο, αλλα βλεπω πως οποτε λεω κατι για το ΣΥΡΙΖΑ πεφτουν 3-4 ατομα συγκεκριμενα να υπερασπιστουν την ανυπαρκτη ιδεολογια του..Δεν ειπα ποτε εναν καθαρο Κνιτη ή τελοσπαντων οπαδο του ΚΚΕ, να με αντικρουει...

Μαλλον να καταληξω πως το "δηθεν και διοτι" δημοκρατικο και αριστερο ΣΥΡΙΖΑ, απλως υπαρχει για να μαζευει νεολαια ( αληθεια, τωρα ξαναθυμηθηκαν τον Τσιπρα στα κεντρικα; ) και να την παιζει μεταξυ ΠΑΣΟΚ και ΚΚΕ??

Φερεφωνα αλλων ειναι και αυτοι..Ας μην τους κατηγορουμε..Τη δουλεια τους κ(λ)ανουν..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #22 στις: 07/12/07, 14:50 »
Σε όλους μας, έχουνε γυαλίσει , μικρά πιπινάκια.......
Τι πρέπει δηλαδή .....να μας αφαιρέσουνε το μυαλό ? ? ?
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #23 στις: 07/12/07, 14:55 »
Καλό θα ήταν επίσης, να συνετιζόμασταν εμείς οι ίδιοι, χωρίς να υπάρχουν μπαμπούλες και φύλακες, αν θέλουμε να λέμε ότι είμαστε πολίτες μιας χώρας με Προεδρευόμενη Κοινοβουλευτική Δημοκρατία.

Σύμφωνα με το Άρθρο 7 (Ατομικά και Κοινωνικά Δικαιώματα), απαγορεύονται τα βασανιστήρια, οποιαδήποτε σωματική κάκωση, βλάβη υγείας, ή άσκηση ψυχολογικής βίας καθώς και άλλη προσβολή της ανθρώπινης αξιοπρέπειας απαγορεύονται και τιμωρούνται, όπως νόμος ορίζει (εμένα μου λες).

Το ότι το σύστημα της χώρας μπάζει σε πολλούς τομείς είναι γνωστό τοις πάσοι

Το να βιάσουν-σκοτώσουν κάποιο παιδί, να συλληφθεί ο τύπος και η ποινή του να είναι πολύ ελαστικότερη από ότι ήθελαν κυρίως οι συγγενείς του θύματος, αυτό αυτόματα δεν τους κάνει θύτες (παίρνω τον νόμο στα χέρια μου και καθαρίζω εγώ). Για αυτό υπάρχουν οι νόμοι.

Τώρα θα μου πείτε, από την στιγμή που δεν εφαρμόζονται από το ίδιο το κράτος, γιατί να τους εφαρμόσουμε εμείς?

Γινόμαστε όμως το ίδιο με αυτούς, πως πάει δλδ? Οδόντος αντί Οδόντα? Αν ήταν έτσι, θα είχε εξαλειφθεί το ανθρώπινο είδος.

Τι να σου κάνω, που για αναθεώρηση του Συντάγματος, χρειάζεται απόφαση της Βουλής (και εδώ)- κατά τ'άλλα, θεμέλιο του Πολιτεύματος, είναι η λαϊκή κυριαρχία.....

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #24 στις: 07/12/07, 15:01 »
Καλό θα ήταν επίσης, να συνετιζόμασταν εμείς οι ίδιοι, χωρίς να υπάρχουν μπαμπούλες και φύλακες, αν θέλουμε να λέμε ότι είμαστε πολίτες μιας χώρας με Προεδρευόμενη Κοινοβουλευτική Δημοκρατία.

Σύμφωνα με το Άρθρο 7 (Ατομικά και Κοινωνικά Δικαιώματα), απαγορεύονται τα βασανιστήρια, οποιαδήποτε σωματική κάκωση, βλάβη υγείας, ή άσκηση ψυχολογικής βίας καθώς και άλλη προσβολή της ανθρώπινης αξιοπρέπειας απαγορεύονται και τιμωρούνται, όπως νόμος ορίζει (εμένα μου λες).

Το ότι το σύστημα της χώρας μπάζει σε πολλούς τομείς είναι γνωστό τοις πάσοι

Το να βιάσουν-σκοτώσουν κάποιο παιδί, να συλληφθεί ο τύπος και η ποινή του να είναι πολύ ελαστικότερη από ότι ήθελαν κυρίως οι συγγενείς του θύματος, αυτό αυτόματα δεν τους κάνει θύτες (παίρνω τον νόμο στα χέρια μου και καθαρίζω εγώ). Για αυτό υπάρχουν οι νόμοι.

Τώρα θα μου πείτε, από την στιγμή που δεν εφαρμόζονται από το ίδιο το κράτος, γιατί να τους εφαρμόσουμε εμείς?

Γινόμαστε όμως το ίδιο με αυτούς, πως πάει δλδ? Οδόντος αντί Οδόντα? Αν ήταν έτσι, θα είχε εξαλειφθεί το ανθρώπινο είδος.

Τι να σου κάνω, που για αναθεώρηση του Συντάγματος, χρειάζεται απόφαση της Βουλής (και εδώ)- κατά τ'άλλα, θεμέλιο του Πολιτεύματος, είναι η λαϊκή κυριαρχία.....
στην βλακεια του πλευρη απαντας οτι προσβαλλει βασικα ανθρωπινα δικαιωματα,δεν εχει σχεση με την δημοκρατια!
οσο για την τελευταια σου τοποθετηση δεν καταλαβαινω γιατι να μην ειναι στην δικαιοδοσια της βουλης η αλλαγη του συνταγματος...φυσικα και εχουμε λαικη κυριαρχια αλλα την κυριαρχια του ο λαος μεσω της ψηφου την εκφραζει...

ναι φριμαιντ το λαος πρεπει να το σεβομαστε οκ αλλα αμα πεταει τετοιες κοτσανες ο πλευρης τοτε τι να πεις?δεν χρειαζεται καν να διαφωνισεις,ειναι αυτονοητο το επιχειρημα της αλλης πλευρας,μπορει να το κανουν και για εντυπωσιασμο...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/12/07, 16:38 από bairn of mosul »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
165 Απαντήσεις
47846 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/07, 21:40
από stavros75