Αποστολέας Θέμα: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!  (Αναγνώστηκε 108774 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« στις: 29/02/08, 18:27 »
Νομιζω ο τιτλος τα λεει ολα..αν ξερετε μπλε ιστοριες παρακαλω παραθεστε τις με τις λυσεις τους φυσικα..εγω ξερω μονο τρεις..αυτη με τα δυο ψαρια, με το τραινο και με το κλειδωμενο δωματιο...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #1 στις: 29/02/08, 18:49 »
Νομιζω ο τιτλος τα λεει ολα..αν ξερετε μπλε ιστοριες παρακαλω παραθεστε τις με τις λυσεις τους φυσικα..εγω ξερω μονο τρεις..αυτη με τα δυο ψαρια, με το τραινο και με το κλειδωμενο δωματιο...
Για πες μας, αν θες, αυτή με το τραίνο :)..

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #2 στις: 29/02/08, 18:53 »
ξέρω κάμποσες....αλλά δεν είναι λίγο κάπως να τα γράψουμε εδώ??? ???


.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #3 στις: 29/02/08, 22:36 »
Εχμμμ... τι είναι οι μπλε ιστορίες? ;D

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #4 στις: 01/03/08, 01:07 »
Εχμμμ... τι είναι οι μπλε ιστορίες? ;D

Αν δεν τις λύσεις καταλήγεις μπλέ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #5 στις: 01/03/08, 01:18 »
και κερδιζεις εξοχικο στο στρουμφοχωριο? :P

νομιζω ειναι κατι σπαζοκεφαλιες οπου τα στοιχεια δινονται μεσα απο ιστοριες οπως η φαση με τον αινσταιν που ρωταει ποιος εχει τη γυαλα με το ψαρι
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #6 στις: 01/03/08, 13:58 »
Για πες μας, αν θες, αυτή με το τραίνο :)..
σε ενα τραινο στο σταθμο φαινετε απο το παραθυρο ενα γυανικιο χερι με ενα κομενο δαχτυλο..το προτελευταιο στην διπλα κουκετα φαινετ ενας αντρας...το τραινο ξεκινα και στον επομενο σταθμο η γυναικα βρισκετε νεκρη και ο αντρας φυλακιζετε..μετα απο λιγο αφηνετε ελευθερος
ΛΥΣΗ:η γυναικα ηταν η γυναικα του..ο αντρας την σκοτωσε εν μερη αλλα αφεθηκε ελευθερος γιατι σε μερικες πολιτειες δεν γινεται να δικαστεις για το ιδιο λογο που εχεις ξανα δικαστει..καθως ειχαν προσπιειθει οτι την ειχε σκοτωσει στο παρελθον για να παρουν τα λεφτα της ασφαλειας ζωης της ;D



ξέρω κάμποσες....αλλά δεν είναι λίγο κάπως να τα γράψουμε εδώ??? ???



γιατι να ειναι καπως καλο μου;...διασκεδαση λεει ο τιτλος που ηθελες να το βαλω το θεμα;!στο ανθρωπος και ζωη;;;;!!!! :P
« Τελευταία τροποποίηση: 01/03/08, 15:24 από Amylo »
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #7 στις: 01/03/08, 14:11 »
αμαν... ωραια! οσες εχω ακουσει τις ξεχναω γι αυτο θα ειναι πολυ καλη φαση να υπαρχουν εδω...

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #8 στις: 01/03/08, 14:33 »
οχι βρε,δε λέω αυτό.....γ***τες είναι οι μπλε ιστορίες,απλά αναρωτιέμαι πως μπορούν να γραφτούν σε ένα φόρουμ....

ΥΓ:οι μπλε ιστορίες δεν είναι αυτές που λες μια ατάκα και ο άλλος πρέπει να βρει την ιστορία και την εξήγησή της με ερωτήσεις που σηκώνουν μόνο ναι και όχι? Μ'αυτή την έννοια είναι κάπως να γράψεις κατευθείαν το τέλος :-\

Πάντως αν θέλετε, ξέρω αυτή με το δικηγόρο στο ασανσέρ, αυτή με το σκάκι, με το δηλητήριο, με τους πιγκουίνους, με την κασέτα,μια τρόμπα με ένα ψάρι,με το φαροφύλακα και άλλες που δε θυμάμαι τώρα ;) :D

ΥΓ2: οσο σκέφτομαι πρώτο έτος πόσες μέρες ξημερώναμε έτσι.. :)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #9 στις: 01/03/08, 15:17 »
οχι βρε,δε λέω αυτό.....γ***τες είναι οι μπλε ιστορίες,απλά αναρωτιέμαι πως μπορούν να γραφτούν σε ένα φόρουμ....

ΥΓ:οι μπλε ιστορίες δεν είναι αυτές που λες μια ατάκα και ο άλλος πρέπει να βρει την ιστορία και την εξήγησή της με ερωτήσεις που σηκώνουν μόνο ναι και όχι? Μ'αυτή την έννοια είναι κάπως να γράψεις κατευθείαν το τέλος :-\

Πάντως αν θέλετε, ξέρω αυτή με το δικηγόρο στο ασανσέρ, αυτή με το σκάκι, με το δηλητήριο, με τους πιγκουίνους, με την κασέτα,μια τρόμπα με ένα ψάρι,με το φαροφύλακα και άλλες που δε θυμάμαι τώρα ;) :D

ΥΓ2: οσο σκέφτομαι πρώτο έτος πόσες μέρες ξημερώναμε έτσι.. :)
οχι βρε..απλα θα γραφεις στο τελος και μετα απο κατω την υπολοιπη ιστορια..οχι να το παιξουμε εδω..αυτο ειναι φυσιν αδυνατο.. :P
και επειδη και εγω εχω χασει ωρες ολοκληρες στο φορντ και μονο μια βρηκαμε αυτο με το τραινο..οχι τπτ αλλο ειχα δει και δυο αμερικανιες και το εβγαλα...
ε πες μας καλε τις ιστοριες
πχ
σε ενα δωματιο ενας νεκρος με ενα τραυμα στην κοιλια, η πορτα κλειδωμενη πριν ακομα πεθανει,διπλα του ενα ποτηρι με νερο και λιγο αιμα..
ΛΥΣΗ:πηρε ενα ποτηρι εναν σταλαχτητη μπηκε στο δωματιο κλειδωσε αυτοτραυματιστηκε και μετα εβαλε τον σταλαχτιτη στο ποτηρι και ο σταλαχτιτης ελιωσε... ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #10 στις: 01/03/08, 17:37 »
xaxa ok...

Λοιπον...ειναι 2 τυποι νεκροι σε ενα κλειδωμενο δωματιο μπροστα σε μια τελειωμένη παρτίδα σκάκι....ο ενας αιμοραγεί και ο άλλος όχι...υπαρχει ένα πιστόλι χωρίς σφαίρες......(anyway τα περισσότερα απ'αυτά βγαίνουν από ερωτήσεις..)

Λύση:Είναι σε υποβρύχιο,παίζει βλάβη,όλο το πλήρωμα νεκρό απο ασφυξία και αυτοί οι δυο έμειναν στο τέλος και έπαιξαν στοίχημα επειδή υπήρχε μόνο μια σφαίρα στο όπλο,ότι όποιος κερδισει στο σκάκι θα αυτοπυροβοληθεί,ενώ ο χαμένος θα πεθάνει αργά και βασανιστικά από την ασφυξία....
Κακό ε? ;D ;D


Πάει μια παρέα σ'ενα μπαρ και παραγγέλνουν όλοι από ένα ποτό...Χτυπάει το τηλέφωνο του ενός και λέει στους υπόλοιπους ότι κάτι του έτυχε και πρέπει να φύγει αμέσως....Πίνει το ποτό του μονορούφι και φεύγει....Εκείνη τη νύχτα οι υπόλοιποι της παρέας πέθαναν..

Λύση: ο μπάρμαν είχε βάλει δηλητήριο στα παγάκια..κι έτσι όταν ο πρώτος ήπιε σφηνάκι το ποτό του,τα παγάκια δεν πρόλαβαν να λιώσουν κι έτσι αυτός μόνο επέζησε....

more αργότερα ;)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος .:°:. Apollon .:°:.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • St.Gus ♪
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #11 στις: 03/03/08, 03:29 »
οχι βρε,δε λέω αυτό.....γ***τες είναι οι μπλε ιστορίες,απλά αναρωτιέμαι πως μπορούν να γραφτούν σε ένα φόρουμ....

ΥΓ:οι μπλε ιστορίες δεν είναι αυτές που λες μια ατάκα και ο άλλος πρέπει να βρει την ιστορία και την εξήγησή της με ερωτήσεις που σηκώνουν μόνο ναι και όχι? Μ'αυτή την έννοια είναι κάπως να γράψεις κατευθείαν το τέλος :-\

Πάντως αν θέλετε, ξέρω αυτή με το δικηγόρο στο ασανσέρ, αυτή με το σκάκι, με το δηλητήριο, με τους πιγκουίνους, με την κασέτα,μια τρόμπα με ένα ψάρι,με το φαροφύλακα και άλλες που δε θυμάμαι τώρα ;) :D

ΥΓ2: οσο σκέφτομαι πρώτο έτος πόσες μέρες ξημερώναμε έτσι.. :)
οχι βρε..απλα θα γραφεις στο τελος και μετα απο κατω την υπολοιπη ιστορια..οχι να το παιξουμε εδω..αυτο ειναι φυσιν αδυνατο.. :P
και επειδη και εγω εχω χασει ωρες ολοκληρες στο φορντ και μονο μια βρηκαμε αυτο με το τραινο..οχι τπτ αλλο ειχα δει και δυο αμερικανιες και το εβγαλα...
ε πες μας καλε τις ιστοριες
πχ
σε ενα δωματιο ενας νεκρος με ενα τραυμα στην κοιλια, η πορτα κλειδωμενη πριν ακομα πεθανει,διπλα του ενα ποτηρι με νερο και λιγο αιμα..
ΛΥΣΗ:πηρε ενα ποτηρι εναν σταλαχτητη μπηκε στο δωματιο κλειδωσε αυτοτραυματιστηκε και μετα εβαλε τον σταλαχτιτη στο ποτηρι και ο σταλαχτιτης ελιωσε... ;D
SPOOKY... ;D

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #12 στις: 03/03/08, 16:20 »
οχι βρε,δε λέω αυτό.....γ***τες είναι οι μπλε ιστορίες,απλά αναρωτιέμαι πως μπορούν να γραφτούν σε ένα φόρουμ....

ΥΓ:οι μπλε ιστορίες δεν είναι αυτές που λες μια ατάκα και ο άλλος πρέπει να βρει την ιστορία και την εξήγησή της με ερωτήσεις που σηκώνουν μόνο ναι και όχι? Μ'αυτή την έννοια είναι κάπως να γράψεις κατευθείαν το τέλος :-\

Πάντως αν θέλετε, ξέρω αυτή με το δικηγόρο στο ασανσέρ, αυτή με το σκάκι, με το δηλητήριο, με τους πιγκουίνους, με την κασέτα,μια τρόμπα με ένα ψάρι,με το φαροφύλακα και άλλες που δε θυμάμαι τώρα ;) :D

ΥΓ2: οσο σκέφτομαι πρώτο έτος πόσες μέρες ξημερώναμε έτσι.. :)
οχι βρε..απλα θα γραφεις στο τελος και μετα απο κατω την υπολοιπη ιστορια..οχι να το παιξουμε εδω..αυτο ειναι φυσιν αδυνατο.. :P
και επειδη και εγω εχω χασει ωρες ολοκληρες στο φορντ και μονο μια βρηκαμε αυτο με το τραινο..οχι τπτ αλλο ειχα δει και δυο αμερικανιες και το εβγαλα...
ε πες μας καλε τις ιστοριες
πχ
σε ενα δωματιο ενας νεκρος με ενα τραυμα στην κοιλια, η πορτα κλειδωμενη πριν ακομα πεθανει,διπλα του ενα ποτηρι με νερο και λιγο αιμα..
ΛΥΣΗ:πηρε ενα ποτηρι εναν σταλαχτητη μπηκε στο δωματιο κλειδωσε αυτοτραυματιστηκε και μετα εβαλε τον σταλαχτιτη στο ποτηρι και ο σταλαχτιτης ελιωσε... ;D
SPOOKY... ;D
spam!!! :P :P :P
 η αληθεια ειναι οτι δεν μου ειπαν τι εγινε μετα αυτο το δωματιο... :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #13 στις: 03/03/08, 16:22 »
Χαλαρά πρέπει να τα μαζέψουν όλα αυτά και να τα κάνουν μια συλλογή ταινιών μικρού μήκους.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #14 στις: 03/03/08, 16:34 »
Ένα αεροπλάνο κόβεται στη μέση στον αέρα και πέφτει σ' ένα νησί...
Οι επιζωντες γίνονται μάρτυρες απίθανων γεγονότων΄ενω αλλοι απ αυτους που ηταν αναπηροι περπατάνε, αλλοι που είχαν καρκίνο θεραπεύονται, κι αλλες που δεν μπορουσαν να μείνουν εγγυες, έμειναν...Στο νησι υπάρχει μια καταπακτη με ενα κομπιούτερ που πρέπει να πληκτρολογείς κάθε 108 λεπτά τους αριθμους 4, 8, 15, 16, 23, και 42...

αντε να σας δω....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #15 στις: 03/03/08, 16:40 »
Ένα αεροπλάνο κόβεται στη μέση στον αέρα και πέφτει σ' ένα νησί...
Οι επιζωντες γίνονται μάρτυρες απίθανων γεγονότων΄ενω αλλοι απ αυτους που ηταν αναπηροι περπατάνε, αλλοι που είχαν καρκίνο θεραπεύονται, κι αλλες που δεν μπορουσαν να μείνουν εγγυες, έμειναν...Στο νησι υπάρχει μια καταπακτη με ενα κομπιούτερ που πρέπει να πληκτρολογείς κάθε 108 λεπτά τους αριθμους 4, 8, 15, 16, 23, και 42...

αντε να σας δω....
αυτο δεν ειναι μπολε ιστορια το λοστ ειναι :P
αν σου ηταν δυνατο να ελεγες την λυση διοτι ειναι λιγο δυσκολο να το παιξουμε απο το φορουμ..εκτος αν θες να μπουμμε ολοι μια μερα στο τσατ και να παιξουμε :) (καταλαβαινεις γιατι ειναι δυσκλο ε; :-[)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #16 στις: 03/03/08, 17:08 »
Ένα αεροπλάνο κόβεται στη μέση στον αέρα και πέφτει σ' ένα νησί...
Οι επιζωντες γίνονται μάρτυρες απίθανων γεγονότων΄ενω αλλοι απ αυτους που ηταν αναπηροι περπατάνε, αλλοι που είχαν καρκίνο θεραπεύονται, κι αλλες που δεν μπορουσαν να μείνουν εγγυες, έμειναν...Στο νησι υπάρχει μια καταπακτη με ενα κομπιούτερ που πρέπει να πληκτρολογείς κάθε 108 λεπτά τους αριθμους 4, 8, 15, 16, 23, και 42...

αντε να σας δω....

Πολύ εύκολο!!

Κάποιος πήγε σε ένα μέντιουμ για να του πει το μέλλον του και με €20 παραπάνω την κατάφερε και του είπε τα νούμερα που θα κέρδιζαν το Τζόκερ.. Πουλάει το σπίτι του, τη γυναίκα του και τη συλλεκτική συλλογή του από πεταλούδες και συμπληρώνει ένα δελτίο € 1000 (καθότι το σπίτι του ήταν σε μια παραλία που είχε ιστορικό με πολλά tsunami, η γυναίκα του είχε προκύψει από αλλαγή φύλου και η συλλογή με πεταλούδες δεν είχε επιτυχία, γιατί στην προσπάθεια του να τις καρφιτσώσει, τις έπιανε άγαρμπα και έσβηνε τα χρώματα από τα φτερά)..

Τελικά χάνει το Τζόκερ και μένει ταπί.. Ανοίγει την χρυσή ευκαιρία και βλέπει μια δουλειά σε κάποιο νησί του Ειρηνικού όπου αν πληκτρολογούσε 6 αριθμούς καθε 108 λεπτά θα του έδιναν € 24 την ημέρα (τα οποία στην ερημιά βέβαια δεν θα μπορούσε να τα ξοδέψει πουθενά) μαζί με κάτι κονσέρβες ληγμένες από καιρό.. Την αγγελία την είχαν βάλει κάποιοι εκκεντρικοί εκατομμυριούχοι οι οποίοι είχαν βάλει στοίχημα ότι δεν υπάρχει τόσο χασομέρης άνθρωπος στον πλανήτη, έτσι ώστε να ξυπνάει κάθε λίγο και λιγάκι για να πληκτρολογεί αριθμούς σε ένα discontinued Commodore με VGA οθόνη..

Αλλά φευ, το μέντιουμ δεν είχε λαθέψει.. Οι αριθμοί που έδωσε μπορεί να μην κέρδισαν στο Τζόκερ (δεν θα μπορούσαν άλλωστε αφού ο Batman τον πιάνει πάντα) αλλά είχαν ηλεκτρομαγνητικοακουστικοαστροφυσικές ιδιότητες 7ου βαθμού, και κατέρριψαν ένα αεροπλάνο με ένα μάτσο φουκαράδες και 2 κορεάτες που δεν κατάλαβαν καλά τι τους έλεγε ο ταξιδιωτικός πράκτορας τους και αντί να πάνε διακοπές στις Βαλεαρίδες πετούσαν προς Αμερική (η κοπέλα μάθαινε αγγλικά αλλά ήταν στο lower ακόμα)..

Στο τέλος της ιστορίας ο ήρωας μας συναντά κάτι μυστήριους τύπους, μιλάει μαζί τους, αλλά δυστυχώς καταλαβαίνει ότι αυτά που του διηγούνται είναι flashforwards και δεν μπορεί να βγάλει νόημα.. Φεύγει από το νησί κολυμπώντας όπου μια γιγάντια - πλην φιλική - φάλαινα τον πηγαίνει στο σπίτι του όπου πλέον έχει γκρεμιστεί.. Αποφασίζει να βάλει τέλος στη ζωή του και λέει στον μαρμαρά να του τυπώσει αυτούς τους 6 αριθμούς στην πλάκα του.. Ο μαρμαράς βάζει τα γέλια, αλλά στη συνέχεια το καλοσκέφτεται και αποφασίζει να ποντάρει και αυτός ότι έχει και δεν έχει στους αριθμούς του Τζόκερ.. Χάνει και αυτός όλα του τα λεφτά και καταλήγει στο ίδιο νησί διότι οι εκατομμυριούχοι συνεχίζουν να κάνουν bumping up στην αγγελία τους, γιατί πιστεύουν ότι ένα άτομο δεν είναι ικανό στατιστικό δείγμα..

Νομίζω ότι αυτή η μπλε ιστορία είναι από αυτές που δεν τελειώνουν ποτέ..

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #17 στις: 03/03/08, 17:23 »
Ένα αεροπλάνο κόβεται στη μέση στον αέρα και πέφτει σ' ένα νησί...
Οι επιζωντες γίνονται μάρτυρες απίθανων γεγονότων΄ενω αλλοι απ αυτους που ηταν αναπηροι περπατάνε, αλλοι που είχαν καρκίνο θεραπεύονται, κι αλλες που δεν μπορουσαν να μείνουν εγγυες, έμειναν...Στο νησι υπάρχει μια καταπακτη με ενα κομπιούτερ που πρέπει να πληκτρολογείς κάθε 108 λεπτά τους αριθμους 4, 8, 15, 16, 23, και 42...

αντε να σας δω....

Πολύ εύκολο!!

Κάποιος πήγε σε ένα μέντιουμ για να του πει το μέλλον του και με €20 παραπάνω την κατάφερε και του είπε τα νούμερα που θα κέρδιζαν το Τζόκερ.. Πουλάει το σπίτι του, τη γυναίκα του και τη συλλεκτική συλλογή του από πεταλούδες και συμπληρώνει ένα δελτίο € 1000 (καθότι το σπίτι του ήταν σε μια παραλία που είχε ιστορικό με πολλά tsunami, η γυναίκα του είχε προκύψει από αλλαγή φύλου και η συλλογή με πεταλούδες δεν είχε επιτυχία, γιατί στην προσπάθεια του να τις καρφιτσώσει, τις έπιανε άγαρμπα και έσβηνε τα χρώματα από τα φτερά)..

Τελικά χάνει το Τζόκερ και μένει ταπί.. Ανοίγει την χρυσή ευκαιρία και βλέπει μια δουλειά σε κάποιο νησί του Ειρηνικού όπου αν πληκτρολογούσε 6 αριθμούς καθε 108 λεπτά θα του έδιναν € 24 την ημέρα (τα οποία στην ερημιά βέβαια δεν θα μπορούσε να τα ξοδέψει πουθενά) μαζί με κάτι κονσέρβες ληγμένες από καιρό.. Την αγγελία την είχαν βάλει κάποιοι εκκεντρικοί εκατομμυριούχοι οι οποίοι είχαν βάλει στοίχημα ότι δεν υπάρχει τόσο χασομέρης άνθρωπος στον πλανήτη, έτσι ώστε να ξυπνάει κάθε λίγο και λιγάκι για να πληκτρολογεί αριθμούς σε ένα discontinued Commodore με VGA οθόνη..

Αλλά φευ, το μέντιουμ δεν είχε λαθέψει.. Οι αριθμοί που έδωσε μπορεί να μην κέρδισαν στο Τζόκερ (δεν θα μπορούσαν άλλωστε αφού ο Batman τον πιάνει πάντα) αλλά είχαν ηλεκτρομαγνητικοακουστικοαστροφυσικές ιδιότητες 7ου βαθμού, και κατέρριψαν ένα αεροπλάνο με ένα μάτσο φουκαράδες και 2 κορεάτες που δεν κατάλαβαν καλά τι τους έλεγε ο ταξιδιωτικός πράκτορας τους και αντί να πάνε διακοπές στις Βαλεαρίδες πετούσαν προς Αμερική (η κοπέλα μάθαινε αγγλικά αλλά ήταν στο lower ακόμα)..

Στο τέλος της ιστορίας ο ήρωας μας συναντά κάτι μυστήριους τύπους, μιλάει μαζί τους, αλλά δυστυχώς καταλαβαίνει ότι αυτά που του διηγούνται είναι flashforwards και δεν μπορεί να βγάλει νόημα.. Φεύγει από το νησί κολυμπώντας όπου μια γιγάντια - πλην φιλική - φάλαινα τον πηγαίνει στο σπίτι του όπου πλέον έχει γκρεμιστεί.. Αποφασίζει να βάλει τέλος στη ζωή του και λέει στον μαρμαρά να του τυπώσει αυτούς τους 6 αριθμούς στην πλάκα του.. Ο μαρμαράς βάζει τα γέλια, αλλά στη συνέχεια το καλοσκέφτεται και αποφασίζει να ποντάρει και αυτός ότι έχει και δεν έχει στους αριθμούς του Τζόκερ.. Χάνει και αυτός όλα του τα λεφτά και καταλήγει στο ίδιο νησί διότι οι εκατομμυριούχοι συνεχίζουν να κάνουν bumping up στην αγγελία τους, γιατί πιστεύουν ότι ένα άτομο δεν είναι ικανό στατιστικό δείγμα..

Νομίζω ότι αυτή η μπλε ιστορία είναι από αυτές που δεν τελειώνουν ποτέ..
πωπω τι επανεκτελεση του λοστ ηταν αυτο;...!!! :o
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #18 στις: 04/03/08, 17:10 »
χαχαχαχαχα ;D
 
Άλλο ένα:
Μια τύπισα είναι αθάνατη,ένας τύπος διαβάζει σκέψεις,άλλος πετάει και ένας άλλος ταξιδεύει στο χωροχρόνο......
Τι παίζει???

Λυση:τώρα τα βλέπω...θα σας πω μετα απο λίγα επισόδεια  ;) :D ;D

.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #19 στις: 05/03/08, 04:44 »
ok,συνέχεια... :)

Τύπος οδηγάει το αυτοκίνητό του, ξαφνικά ακούει κάτι,σταματάει και αυτοκτονεί...







ΛΥΣΗ:Ο τύπος κάνει ραδιοφωνικές εκπομπές, πρίν από λίγο έχει σκοτώσει στο σπίτι τη γυναίκα του και έφυγε και ως άλλοθι για το φόνο -άκου τι πήγε και σκέφτηκε- είχε ηχογραφήσει την εκπομπή που θα μεταδιδόταν υποτίθεται ζωντανά εκείνη την ώρα,είχε προγραμματίσει την κασέτα να παίξει την ώρα της εκπομπής αλλά η κασέτα μάσησε και αυτό άκουσε.(τα παράσιτα από το ραδιόφωνο)..Έτσι χάλασε το άλλοθί του για την ώρα του φόνου( ότι δλδ θα ήταν στο στούντιο και θα έκανε εκπομπή) και αυτοκτόνησε
 ;D ;)



άλλο ένα ;): Τύπος σε ασανσέρ, κόβεται για λίγο το ρεύμα, και αυτοκτονεί....







ΛΥΣΗ:Ο τύπος είναι δικηγόρος, το ασανσέρ βρίσκεται σε φυλακή...Ο πελάτης του είναι καταδικασμένος σε θάνατο και ο δικηγόρος έχει βρει στοιχεία που τον αθωώνουν και τρέχει για να προλάβει την εκτέλεση....Όμως λόγω της σύντομης διακοπής του ρεύματος, κατάλαβε ότι δεν πρόλαβε την εκτέλεση (ότι λειτούργησε η ηλεκτρική καρέκλα) κλπ κλπ  και αυτοκτόνησε...βαρύ ε? ::)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #20 στις: 05/03/08, 11:13 »
νταξ δν θα αυτοκτονουσα κ αμα μου πεθαινε ο πελατης... :P
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #21 στις: 05/03/08, 11:51 »
Τύπος νεκρός, γυμνός, στη μέση της ερήμου, κρατά ένα κομάτι άχυρο...

ΛΥΣΗ:Αερόστατο έχανε ύψος, πέταξαν αρχικα τα πράγματα, μετα τα ρούχα τους, κι έπειτα τράβηξαν κλήρο (the shortest straw) ποιόν θα πετάξουν...

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #22 στις: 05/03/08, 12:19 »
Τύπος νεκρός, γυμνός, στη μέση της ερήμου, κρατά ένα κομάτι άχυρο...

ΛΥΣΗ:Αερόστατο έχανε ύψος, πέταξαν αρχικα τα πράγματα, μετα τα ρούχα τους, κι έπειτα τράβηξαν κλήρο (the shortest straw) ποιόν θα πετάξουν...
:D :D :D

Ενας αλλος τυπος σταματαει με το αυτοκινητο του εξω απο ενα ξενοδοχειο και λεει "οχι παλι ρε γ**ωτο"...

Λυση: Επαιζε monopoly!!

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #23 στις: 05/03/08, 15:26 »
LOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!teleio!!! ;D ;D ;D ;D ;D
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΛΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!
« Απάντηση #24 στις: 11/03/08, 19:22 »
Ενας τυπος μπαινει σε ενα μπαρ,πηγαινει στον μπαρμαν και ζηταει ενα ποτηρι νερο. Ο μπαρμαν του το δινει, ο τυπος το πινει, ο μπαρμαν του κολλαει ενα πιστολι στον κροταφο και αυτος του λεει ευχαριστω και φευγει. Τι εχει γινει;


ΑΠ: ο τυπος εχει λοξυγγα, ζηταει νερο και οταν δεν του κοβεται ο μπαρμαν του κανει τη χαρη να τον τρομαξει για να συνελθει.


 Απο οτι ειδα παραπανω αυτο με το φαροφυλακα ειναι γνωστο. Αν μου ερθει και κανενα αλλο, εδω ειμαστε...
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1794 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/05, 12:31
από DEROS
0 Απαντήσεις
1583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 18:40
από Χρυσάνθη
19 Απαντήσεις
8300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 16:16
από Jezus
Ιστορίες overdrive...

Ξεκίνησε από Απόλλων « 1 2 3 » Εφέ

72 Απαντήσεις
20985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/14, 02:29
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
1849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/14, 14:33
από ivikos
0 Απαντήσεις
1727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/15, 16:21
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
1718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/15, 09:24
από ivikos
0 Απαντήσεις
18563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/16, 19:14
από krios80
3 Απαντήσεις
3404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/17, 19:31
από Καθόδιος (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
2273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/22, 23:40
από charllestone