Αποστολέας Θέμα: Ελλήνων Μακεδονία  (Αναγνώστηκε 63042 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #100 στις: 04/03/08, 20:56 »
Σφαγέα Μ. Αλέξανδρε ντροπή σου!!! Ας ζήσουμε όλοι ειρηνικά!!! Παιδιά των λουλουδιών είμαστε όλοι!!! Ας ονομαστεί Θεσσαλία και η Αλβανία να τελειώνουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #101 στις: 04/03/08, 22:17 »
Κι όταν με το καλό βγάλουμε το Αργυρόκαστρο Ισλανδία, θα εκπληρώσω κι ένα ποθητό μου ταξίδι.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #102 στις: 05/03/08, 00:07 »
Κι όταν με το καλό βγάλουμε το Αργυρόκαστρο Ισλανδία, θα εκπληρώσω κι ένα ποθητό μου ταξίδι.
looool...ο μονος λογικος λογος για την ονομασια μου φαινετε... ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος lavigne

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #103 στις: 05/03/08, 10:06 »
Μάθατε για το νέο βιβλίο που βγήκε και λέει μέσα οτι ο παυλος μελάς ηταν τσιράκι τον οθωμανων και άλλα τέτοια όμορφα πράγματα. Φυσικά απο σκοπιανό θα βγήκε

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #104 στις: 05/03/08, 18:14 »
Μάθατε για το νέο βιβλίο που βγήκε και λέει μέσα οτι ο παυλος μελάς ηταν τσιράκι τον οθωμανων και άλλα τέτοια όμορφα πράγματα. Φυσικά απο σκοπιανό θα βγήκε
θα θελα πολυ να μαθω πως κατεληξες σε αυτο το συμπερασμα... ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
« Απάντηση #105 στις: 06/03/08, 15:33 »
Ποιος αναβει τα αιματα γυρω απο την ονομασια? Ποιο το οφελος του?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10370
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #106 στις: 06/03/08, 15:54 »
Ποιος αναβει τα αιματα γυρω απο την ονομασια? Ποιο το οφελος του?

Δεν χρειάζεται να ανοίγεις κι άλλο ένα παρόμοιο θέμα. Μπορείς να συνεχίσεις πχ. σε αυτό εδώ στο οποίο συγχώνευσα το μήνυμά σου. Επίσης, διέγραψα την ψηφοφορία σου γιατί το ζήτημα είναι πολύ πιο πολύπλοκο από ότι το έθεσες, οπότε δεν είχε νόημα.

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #107 στις: 06/03/08, 16:01 »
Ποιος αναβει τα αιματα γυρω απο την ονομασια? Ποιο το οφελος του?

Δεν χρειάζεται να ανοίγεις κι άλλο ένα παρόμοιο θέμα. Μπορείς να συνεχίσεις πχ. σε αυτό εδώ στο οποίο συγχώνευσα το μήνυμά σου. Επίσης, διέγραψα την ψηφοφορία σου γιατί το ζήτημα είναι πολύ πιο πολύπλοκο από ότι το έθεσες, οπότε δεν είχε νόημα.

τεσπα αν και διαφωνω μαζι σου...απο την αποψη οτι σε μια ψηφοφορια λες την γνωμη σου στεγνα...εδω ο καθενας λεει το δικο του και νοημα δεν βγαινει...μιλησαμε για ιστορια, για αναρχια, για προγονους για εξωγηινους και εγω προσωπικα δεν καταλαβα τι πιστευει το μεσο post..εγω προτεινω να την επαναφερεις και αν δεν σε καλυπτει φτιαξε μια δικια που θεωρεις οτι θα ειναι πιο πληρης απο αυτην που εκανα εγω...

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #108 στις: 06/03/08, 16:18 »
Δεν πρόλαβα να δω το θέμα του Harucci αλλά δεν βλέπω σε τι βλάπτει μια ψηφοφορία
σχετική με το θέμα, ειδικά αν έχει αντιπροσωπευτικές επιλογές ψήφου.Ειδικά όταν πρόκειται
για ένα τόσο σοβαρό θέμα,τουλάχιστον κατ' εμέ, γιατί απ' ότι είδα άλλοι το υποβιβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #109 στις: 06/03/08, 16:42 »
Δεν πρόλαβα να δω το θέμα του Harucci αλλά δεν βλέπω σε τι βλάπτει μια ψηφοφορία
σχετική με το θέμα, ειδικά αν έχει αντιπροσωπευτικές επιλογές ψήφου.Ειδικά όταν πρόκειται
για ένα τόσο σοβαρό θέμα,τουλάχιστον κατ' εμέ, γιατί απ' ότι είδα άλλοι το υποβιβάζουν.

ειδικα απο την στιγμη που δεν βγαζω κανενα νοημα για το τι πιστευεται γενικοτερα..ασε που οι συζητησεις που εγιναν κατεληγαν στο ποιος ειναι πατριωτης ποιος εθνικιστης ποιος αγραμματος και ποιος εχει βγαλει το ιστορικο....

admin κανε την παληκαρια και κανε μια ψηφοφρια να ψηφισει ο λαος ;D

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10370
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #110 στις: 06/03/08, 16:52 »
Δεν έχει νόημα να ψηφίσουμε έναν μεταξύ των "ΗΠΑ, Σκόπια, άλλοι..". Τα διεθνή πολιτικά παιχνίδια αφορούν όλον τον πλανήτη, κάποιοι κερδίζουν κάποιοι χάνουν, λίγο ή πολύ. Πχ. το θέμα με το Κόσοβο επηρεάζει όλα τα βαλκάνια, την Ελλάδα, την Κύπρο, την Παλαιστίνη, την Ρωσία, κ.ά.

Αλλά ακόμα κι αν ψηφίσουμε σε μια ψηφοφορία πολλαπλών επιλογών (και όχι μίας) που θα περιέχει όλα τα περισσότερο εμπλεκόμενα κράτη, τι νόημα έχει;
Μια άποψη ενός πολιτικού αναλυτή έχει απείρως μεγαλύτερη εγκυρότητα από τις απόψεις ενός πλήθους ατόμων ημιμαθών ή αμαθών όσον αφορά στην διεθνή πολιτική σκηνή.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/03/08, 16:55 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #111 στις: 06/03/08, 16:57 »
Δεν έχει νόημα να ψηφίσουμε έναν μεταξύ των "ΗΠΑ, Σκόπια, άλλοι..". Τα διεθνή πολιτικά παιχνίδια αφορούν όλον τον πλανήτη, κάποιοι κερδίζουν κάποιοι χάνουν, λίγο ή πολύ. Πχ. το θέμα με το Κόσοβο επηρεάζει (αρνητικά) όλα τα βαλκάνια, την Ελλάδα, την Κύπρο, την Παλαιστίνη, κ.ά.

Αλλά ακόμα κι αν ψηφίσουμε σε μια ψηφοφορία πολλαπλών επιλογών (και όχι μίας) που θα περιέχει όλα τα περισσότερο εμπλεκόμενα κράτη, τι νόημα έχει;
Μια άποψη ενός πολιτικού αναλυτή έχει απείρως μεγαλύτερη εγκυρότητα από τις απόψεις ενός πλήθους ατόμων ημιμαθών ή αμαθών όσον αφορά στην διεθνή πολιτική σκηνή.

καλα δεν ειπαμε να το λυσουμε να δουμε τι πιστευουμε ειπαμε....οι επιλογες ηταν: ελλαδα,σκοπια,ηπα,αλλοι,μεμονομενα προσωπα...ξαναλεω οτι δεν ειπα οτι μπορει να φταιει ενας στην ολη κατασταση αλλα διαισθητικα να πουμε ποιος νιωθουμε αν θες οτι εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης στην κατασταση

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #112 στις: 06/03/08, 17:06 »
Ρε παιδιά, δεν έχει νόημα να ψηφίσουμε...άκρη δε βγαίνει!!! Το ζήτημα είναι απλό: εμείς σαν Ελλάδα, δεν ξέρω ποιος μας μούτζωσε, πάντα είμαστε μπλεγμένοι με τέτοιες μλκ...Εγώ προσωπικά δε γουστάρω να βγάλουν Μακεδονία τα Σκόπια! Μέχρι το Μοναστήρι (ανήκει στα Σκόπια και είναι κοντά στα σύνορα) είναι η Μακεδονία, όχι πιο πάνω...έχουν ένα μικρό κομμάτι, δε δικαιολογείται η ονομασία έτσι...και αυτά που ορισμένοι λένε ότι δεν είμαστε απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων κτλ τα θεωρώ απλά χαζά...τότε ποιοι είναι απόγονοι, οι Σκοπιανοί, οι Αλβανοί ή οι Βούλγαροι??? Δεν το λέω εθνικιστικά, αλλά αν κάποιοι έχουν σχέση με τους αρχαίους Έλληνες ε, τότε, εμείς είμαστε αυτοί...μιλάμε την ίδια γλώσσα, ζούμε στον ίδιο χώρο κτλ...τι να λέμε τώρα??? Είπαμε να μην είμαστε ακροδεξιοί, φασίστες, εθνικιστές κτλ αλλά όχι και να πετάμε την ιστορία μας!!! Πάνε να μας την πάρουν άλλοι, δε χρειάζεται να τους τη χαρίσουμε!

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #113 στις: 06/03/08, 17:45 »
Ρε παιδιά, δεν έχει νόημα να ψηφίσουμε...άκρη δε βγαίνει!!! Το ζήτημα είναι απλό: εμείς σαν Ελλάδα, δεν ξέρω ποιος μας μούτζωσε, πάντα είμαστε μπλεγμένοι με τέτοιες μλκ...Εγώ προσωπικά δε γουστάρω να βγάλουν Μακεδονία τα Σκόπια! Μέχρι το Μοναστήρι (ανήκει στα Σκόπια και είναι κοντά στα σύνορα) είναι η Μακεδονία, όχι πιο πάνω...έχουν ένα μικρό κομμάτι, δε δικαιολογείται η ονομασία έτσι...και αυτά που ορισμένοι λένε ότι δεν είμαστε απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων κτλ τα θεωρώ απλά χαζά...τότε ποιοι είναι απόγονοι, οι Σκοπιανοί, οι Αλβανοί ή οι Βούλγαροι??? Δεν το λέω εθνικιστικά, αλλά αν κάποιοι έχουν σχέση με τους αρχαίους Έλληνες ε, τότε, εμείς είμαστε αυτοί...μιλάμε την ίδια γλώσσα, ζούμε στον ίδιο χώρο κτλ...τι να λέμε τώρα??? Είπαμε να μην είμαστε ακροδεξιοί, φασίστες, εθνικιστές κτλ αλλά όχι και να πετάμε την ιστορία μας!!! Πάνε να μας την πάρουν άλλοι, δε χρειάζεται να τους τη χαρίσουμε!

σωστος ;)

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #114 στις: 06/03/08, 18:46 »
Δεν πρόλαβα να δω το θέμα του Harucci αλλά δεν βλέπω σε τι βλάπτει μια ψηφοφορία
σχετική με το θέμα, ειδικά αν έχει αντιπροσωπευτικές επιλογές ψήφου.Ειδικά όταν πρόκειται
για ένα τόσο σοβαρό θέμα,τουλάχιστον κατ' εμέ, γιατί απ' ότι είδα άλλοι το υποβιβάζουν.

ειδικα απο την στιγμη που δεν βγαζω κανενα νοημα για το τι πιστευεται γενικοτερα..ασε που οι συζητησεις που εγιναν κατεληγαν στο ποιος ειναι πατριωτης ποιος εθνικιστης ποιος αγραμματος και ποιος εχει βγαλει το ιστορικο....

admin κανε την παληκαρια και κανε μια ψηφοφρια να ψηφισει ο λαος ;D

Καλά και εγώ δεν έχω βγάλει νόημα, γενικώς, αλλά από τα συμφραζόμενα σε σχέση με την ψηφοφορία, μάλλον
τελικά θα συμφωνήσω με τον Bραζίλη. Απλά δεν γνώριζα και το ακριβές θέμα της.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #115 στις: 08/03/08, 01:01 »
Ενα link που εχει στο pressgr http://www.bulgarmak.org/makedonia.htm , προκειται για βουλγαρικο site (ουτε καν σκοπιανο :P) και παρουσιαζει την ιστορικη "προπαγανδα" της ελλαδας.... Τι να πεις....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #116 στις: 08/03/08, 01:26 »
Ενα link που εχει στο pressgr http://www.bulgarmak.org/makedonia.htm , προκειται για βουλγαρικο site (ουτε καν σκοπιανο :P) και παρουσιαζει την ιστορικη "προπαγανδα" της ελλαδας.... Τι να πεις....


Μα καλά, πόσο μλκ πρέπει να είσαι για να τα λες αυτά (εννοώ αυτόν που τα έγραψε, όχι τον Roufous!)??? Ισχύει ότι οι αρχαίοι Έλληνες θεωρουσαν τους Μακεδόνες βάρβαρους, ωστόσο αυτό δε λέει πως δεν ήταν Έλληνες!!! Είναι σαν τους Αθηναίους και τους Θεσσαλονικιούς που αλληλοτρώγονται!!! Πάντως με παραξενεύει που είναι από τη Βουλγαρία...που βρέθηκαν τα Ελληνικά????

Αποσυνδεδεμένος lavigne

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #117 στις: 08/03/08, 09:47 »
αυτά πρέπει να μαθαίνουν στα σχολεία των Σκοπίων

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #118 στις: 08/03/08, 15:40 »
αυτά πρέπει να μαθαίνουν στα σχολεία των Σκοπίων
θα θα συνεχισες να κανεις και αλλες υποθεσεις ή θα μας παρουσιασεις οπως ο ρουφους τεκμηρια;;;! ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #119 στις: 08/03/08, 15:53 »
Ενα link που εχει στο pressgr http://www.bulgarmak.org/makedonia.htm , προκειται για βουλγαρικο site (ουτε καν σκοπιανο :P) και παρουσιαζει την ιστορικη "προπαγανδα" της ελλαδας.... Τι να πεις....


Αυτό που μπορείς κάλλιστα να πεις είναι πως ο τυπάκος πίσω από το site φροντίζει με τη σειρά του να προπαγανδίζει και να παραποιεί ασύστολα, προκειμένου να πλασάρει τα πράγματα όπως βολεύουν τη δική του ράχη. Ας πούμε, όποιος ανατρέξει με τη σειρά του σε ένα "μακεδονοκεντρικό" forum όπως το παρόν, μπορεί να βρει εύκολα απαντήσεις για την αξιοπιστία του.

Η εμπάθεια ή η συμπάθεια δεν υπήρξαν ποτέ φίλοι της αντικειμενικότητας. Ας πούμε, τι ακριβώς κερδίζει ο εμπνευστής της σελίδας αυτής, όταν χρησιμοποιεί όποια φωτογραφία βρεί διαδικτυακά για να αποδώσει πρόσωπο στους Έλληνες, λες και κάθε χώρα δεν έχει όλο το φάσμα της "ομορφιάς" στους κόλπους της; Προφανώς να γίνεται φαιδρός και να προκαλεί κι αυτός με τη σειρά του το γέλωτα, βάζοντας τη μουτσούνα του φανατικού.

Η μουσικούλα ήταν όλα τα λεφτά πάντως σε ένα site που υπάρχει εδώ και χρόνια για να διασπείρει τη δική του προπαγάνδα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #120 στις: 09/03/08, 14:20 »
Xαχα το site για τις μειονοτητες αν προσθεσεις τα νουμερα βγαζει πως 9050000 κατοικοι τις ελλαδας ειναι αλλης καταγωγης :P Δηλαδη συμφωνα με αυτον ελληνικης καταγωγης στην ελλαδα ειναι το πολυ 1εκ. :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #121 στις: 09/03/08, 17:24 »
Xαχα το site για τις μειονοτητες αν προσθεσεις τα νουμερα βγαζει πως 9050000 κατοικοι τις ελλαδας ειναι αλλης καταγωγης :P Δηλαδη συμφωνα με αυτον ελληνικης καταγωγης στην ελλαδα ειναι το πολυ 1εκ. :P

Και φυσικά κανένας από αυτο το 1εκ δεν βρίσκεται στην Κρήτη.Βρε για αυτό λες να μην μπορώ να συνεννοηθώ με τους γύρω μου; ;D :P

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #122 στις: 09/03/08, 22:55 »
Ρε παιδιά τί το συζητάτε το θέμα τώρα???
Αφού το είπανε οι θεοί..
Δεν καταλαβαίνω γιατί οι Σκοπιανοί διεκδικούν ακόμα το όνομα...

Near to the east
In a part of ancient Greece
In an ancient land called Macedonia
Was born a son
To Philip of Macedon
The legend his name was Alexander


Iron Maiden - Alexander the Great

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #123 στις: 10/03/08, 00:00 »
Μια χαρά ημουν στο Βερολίνο τί γύρισα πίσω σε αυτό το χωράφι που λέγεται Ελλάδα να πάρει..??

Λοιπόν προσωπικά έχω αρχίσει να φοβάμαι από τη βλακεία που με περιτρυγιρίζει..

Προκατηλλειμμένοι θρησκόληπτοι και θεοφοβούμενοι από τη μια, πατριδόπληκτοι και προγονολάγνοι από την άλλη, αδιάφοροι μικροαστοί αριβίστες  που κοιτάνε μόνο τη ζωή τους και τίποτα δεν ισχύει γιαυτούς πέρα από το κατώφλι του σπιτιού τους, και όλα αυτα με μια ακροδεξιά δόση και μια βρωμερή οσμή φασισμού να μας κατατρώει τα ρουθούνια..!!Μάλλον ήρθε η ώρα να αλλάξω χώρα με φαίνεται...

Αυτό που έχω να πω μόνο είναι ότι μια χαρα οι μεγάλες δυναμεις τόσα χρόνια τροφοδοτησαν τον εθνικισμό και το μίσος ανάμεσα στους λαούς των βαλκανιών, που αντί να είμαστε ενωμένοι και να μην έχουμε ανάγκη ούτε Ε.Ε όυτε ΗΠΑ ούτε Ρωσία να μας μαμανε τόσα χρόνια (με το συμπάθειο και όλας), καθόμαστε και μαλώνουμε για ηλίθια εθνικιστικά θέματα και αφήνουμε τις εν λόγω μεγάλες δυνάμεις τόσα χρόνια να αλωνιζόυν στα δικά μας χωράφια...! Τί να πω είμαστε άξιοι της μοίρας μας...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελλήνων Μακεδονία
« Απάντηση #124 στις: 10/03/08, 01:37 »
Ρε παιδιά τί το συζητάτε το θέμα τώρα???
Αφού το είπανε οι θεοί..
Δεν καταλαβαίνω γιατί οι Σκοπιανοί διεκδικούν ακόμα το όνομα...

Near to the east
In a part of ancient Greece
In an ancient land called Macedonia
Was born a son
To Philip of Macedon
The legend his name was Alexander


Iron Maiden - Alexander the Great
Πες τα ρε μεγάλε!!! 8)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2445 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/04, 15:09
από Baphomet (Πέτρος)
4 Απαντήσεις
2588 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/08, 21:19
από ilianthos-Kanlis
0 Απαντήσεις
1706 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/15, 20:26
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
12 Απαντήσεις
12316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/19, 23:01
από saved