Αποστολέας Θέμα: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''  (Αναγνώστηκε 92939 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #275 στις: 18/06/08, 01:30 »
Κοίτα, αισθητικά προτιμώ να βλέπω γυναίκες μαζί παρά άντρες, λογικό είναι! Κατά τ'άλλα θυμίσου πως δεν είμαι εγώ ενάντια στους gay εδώ.  ;)
Και παρεμπιπτόντως, τα περισσότερα "αγοράκια" την περίοδο της τσόντας την τελειώσαμε στα 15-16.  :P


Τώρα σοβαρότερα, το μόνο που λέω είναι να μην το παρατραβάμε. Δεν αλλάζει κανείς μυαλά, προφανέστατα. Οπότε ας πιστεύει καθένας ότι θέλει, δεν είναι λες και το επιβάλλει στους υπόλοιπους. Χαλλλλλαράααααα!  ;D  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #276 στις: 18/06/08, 01:32 »
Μα, εγω δεν μιλησα για τσοντες  ;D ;D ;D  :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X ::) ::) ::) ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/08, 01:34 από scurlet fairy »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #277 στις: 18/06/08, 01:36 »
Σε αυτό θα συμφωνήσω...Δηλαδή όταν τη βρίσκεται με λεσβιακέσ τσόντες ας πούμε τί ειναι...?  ::)
Πρόβλημα ορθογραφίας.
Οπως αναφέρθηκε και παραπάνω, δε μιλάμε για τσόντες τώρα.
Είναι απλό. Οταν θες 2 πράγματα (και μη κολλήσεις στη λέξη) τα οποία απο κανόνα, δεν συμβιβάζονται μεταξύ τους, τί κανεις όταν ξέρεις οτι τελικά μπορούν να συμβιβάζονται, και να συμφωνούν, και να μη έχουν αντιρρήσεις κλπ,κλπ? Δε χαίρεσαι?

Αν σου λέγαν οτι, ή θα πάρεις αμάξι, ή θα πάς ταξίδι σε όλη την Ευρώπη, δεν θα σου άρεσε να πάς  ταξίδι και να γυρίσεις και να βρείς αμάξι? Οταν έχεις και τα 2, είσαι καλύτερα. ;D ;D

Οι γυναίκες ξυρίζονται παντού, και δεν έχουν "κρεμάμενα" μέρη. Άσε που αφού μας αρέσει η μια, γιατί να μη μας αρέσουν δύο (ή και παραπάνω)?
 ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D
RESPECT!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #278 στις: 18/06/08, 01:37 »
Εγω παντως την ερωτηση που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα την εβαλα σοβαρα και περιμενω καποιον να μου απαντησει.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #279 στις: 18/06/08, 01:39 »
κ εγω σοβαρα την εβαλα και ολοι αρχισαν να λενε γιατι τους αρεσει να κανουν τριο με γυναικες και οχι με αντρες. Ε προφανως και θα σας αρεσει με γυναικες. Αλλο ρωτησα εγω.....  Κι εγω μπορει να γουσταρω να παω με 2 αντρες ταυτοχρονα αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα μας

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #280 στις: 18/06/08, 01:42 »
κ εγω σοβαρα την εβαλα και ολοι αρχισαν να λενε γιατι τους αρεσει να κανουν τριο με γυναικες και οχι με αντρες. Ε προφανως και θα σας αρεσει με γυναικες. Αλλο ρωτησα εγω.....  Κι εγω μπορει να γουσταρω να παω με 2 αντρες ταυτοχρονα αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα μας


Niiiice   ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Προτείνω να μπεί νέα κατηγορία στο κιθάρα "ΣΕΞ" με συντονιστή τον Ασκητή!




Sorry παιδιά αλλά είναι βράδυ, είμαι χαρούμενος και δεν κρατιούνται εύκολα αυτά τ'αστειάκια...  :-[
Ελπίζω να μην παρεξήγησε κανείς, δεν ήταν πρόθεσή μου να υποβαθμίσω τις ερωτήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #281 στις: 18/06/08, 01:45 »
Μεσα μεσα!!! Σοβαρα! Κατηγορια: sex και μουσικη!!!!! γουσταρωωωωωωωωωωωω    ;D ;D ;D ;D

Παράθεση
Sorry παιδιά αλλά είναι βράδυ, είμαι χαρούμενος και δεν κρατιούνται εύκολα αυτά τ'αστειάκια...

σιγα μωρε. don't worry, be hippie!  8)

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #282 στις: 18/06/08, 01:47 »
Ρωτήθηκε γιατί οι άντρες προτιμούν να βλέπουν 2 γυναίκες μαζί, και εξηγήθηκε το πως λειτουργέεί η αντρική σκέψη.

Εγω παντως την ερωτηση που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα την εβαλα σοβαρα και περιμενω καποιον να μου απαντησει.
Καλό θα ήταν Αρη μου, να δείς πως είναι να κάνεις ερωτήσεις, και ο άλλος δε σου απαντάςι, αλλα σκέψου το εξής: Στη μια περίπτωση, έχουμε ένα ζευγάρι που μπορεί, μπορεί και όχι να επικροτεί τέτοιες πρακτικες, να βγαίνει δηλαδή απο "σύνηθες" πλαίσιο ερωτικής πράξης. Το άν το κάνει, δεν το ξέρουμε, και δεν είναι δουλειά μας.
Στην άλλη περίπτωση έχουμε ένα ζευγάρι, του οποίου οι επιλογές είναι αυτόμάτως περιορισμένες, και σίγουρα δε περιλαμβάνουν το περίφημο"σύνηθες" πλαίσιο. Τί σημαίνει αυτό? Οτι υπάρχει μια πιο ξεκλάθαρη εικόνα για το τί κάνει στο κρεββάτι του.

Αυτό βέβαια που προσπαθω να καταλάβω, και αυτό παει σε πολλά άτομα, είναι το τί μας κόφτει το τί γίνεται στο κρεββάτι του, ή πως στο διάολο σχετίζεται αυτό με νομικά δικαιώματα


Α, και αυτό
Κι εγω μπορει να γουσταρω να παω με 2 αντρες ταυτοχρονα
Niiiice 
Μεσα μεσα!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #283 στις: 18/06/08, 01:49 »

Α, και αυτό
Κι εγω μπορει να γουσταρω να παω με 2 αντρες ταυτοχρονα
Niiiice 
Μεσα μεσα!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D



Παρεξήγησις!!! Εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα! Δεσμευμένο παλικάρι είμαι!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D




Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #284 στις: 18/06/08, 01:52 »
Προκειται για παρεξηγηση. κι εγω δεσμευμενη κοπελα ειμαι..... ;D ;D ;D
Αν κ εγω στο συγκεκριμενο δεν θα εκανα κατι κακο. με το αγορι μ κ αλλον εναν θα πηγαινα

Εσυ δεν πας με μια κοπελα κ αλλον αντρα επειδη εισαι δεσμευμενος?? μονο γιαυτο??  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/08, 01:55 από scurlet fairy »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #285 στις: 18/06/08, 01:54 »
Καλά, μην ανυσηχείτε, και ο 3ος δευσμευμένος θα είναι.Δε μπορεί, καποιον θα ξέρετε!! ;D ;D ;D

Σοβαρά τώρα, τί σχέση έχουν αυτά με νομικά δικαιώματα?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #286 στις: 18/06/08, 01:58 »
Καλά, μην ανυσηχείτε, και ο 3ος δευσμευμένος θα είναι.Δε μπορεί, καποιον θα ξέρετε!! ;D ;D ;D

Σοβαρά τώρα, τί σχέση έχουν αυτά με νομικά δικαιώματα?

Ανάλογα με το σημείο που γίνεται η εισαγωγή κρέατος (ή μη εισαγωγή τέλος πάντων) πάνε και τα νομικά δικαιώματα.  ;D  ;D  ;D


Οκ, τελευταίο post από μένα μια και προβλέπω να τρώω βρίσιμο από σύσσωμο το forum! Καλή σας νύχτα!  :-*

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #287 στις: 18/06/08, 02:13 »
Αν κ εγω στο συγκεκριμενο δεν θα εκανα κατι κακο. με το αγορι μ κ αλλον εναν θα πηγαινα
Δεν ξέρεις ο άλλος τί θα έκανε με το αγόρι σου... Αυτά να τα σκέφτεσαι πριν κράξεις αυτούς που λένε για 2 κοπέλες... :P :P :P :P
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #288 στις: 18/06/08, 02:14 »
Μα παιδιά το λάθος στην όλη ιστορία και που εμένα αυτό με ενοχλεί και για αυτόν το λόγο είμαι κατηγορηματικός κατά της υιοθεσίας είναι ότι θέλουν να περάσουν αυτό το πράγμα σαν φυσιολογικό. Δεν είναι φυσιολογικό τα αγοράκια να πηγαίνουν με αγοράκια και τα κοριτσάκια κοριτσάκια! Αν ήταν έτσι, όπως πολύ σωστά είχε πει και κάποιος, ο Θεός δε θα έφτιαχνε τον Αδάμ και την Ευά αλλά θα έφτιαχνε τον Αδάμ και τον Μπάμπη. Επομένως, ας κάνουν ό,τι θέλουν αυτοί οι άνθρωποι. Ας παντρευτούν αφού το θέλουν, δεν ενοχλούν κανέναν. Αλλά σε καμία περίπτωση να μην υιοθετήσουν παιδιά. Σε καμία περίπτωση.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #289 στις: 18/06/08, 02:41 »
Πως λέγεται αυτός που πηγαίνει είτε με γυναίκα είτε με άνδρα το βράδυ και την κάνει το πρωί;

"ΜΠΑΙ-ΜΠΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛ" ;D
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #290 στις: 18/06/08, 02:41 »
Να ρωτήσω εγώ κάτι..... Πόσους απο εσάς (τα αγορακια του κιθαρα) σας χαλάνε οι ομο/αμφι-φυλόφιλες γυναίκες?
Και επειδη ειμαι σιγουρη οτι οποιος πει "εμενα" ειναι ψευτης, γιατι να εχουμε τοοοσο προβλημα με τους αντρες ομοφυλόφιλους και οχι με τις γυναίκες?

Σε αυτό θα συμφωνήσω...Δηλαδή όταν τη βρίσκεται με λεσβιακέσ τσόντες ας πούμε τί ειναι...?  ::)
ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια...τι σχεση εχουν οι φαντασιωσεις του καθε αντρα με τον γαμο..μιλαμε για γαμο..μιλαμε για ανθρωπινα δικαιωματα..μιλαμε για ανθρωπους που τους καθοριζουμε το τι θα κανουν(μιλαμε για το αν εχουμε αυτο το δικαιωμα) οι φαντασισωσεις που στο καλο κολανε;;;; ??? ???
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #291 στις: 18/06/08, 02:42 »
Πως λέγεται αυτός που πηγαίνει είτε με γυναίκα είτε με άνδρα το βράδυ και την κάνει το πρωί;

"ΜΠΑΙ-ΜΠΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛ" ;D
βαλτο στα ανεκδοτα της μικρης αννουλας αυτο :P ;D ::) :D :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #292 στις: 18/06/08, 02:43 »
Πως λέγεται αυτός που πηγαίνει είτε με γυναίκα είτε με άνδρα το βράδυ και την κάνει το πρωί;

"ΜΠΑΙ-ΜΠΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛ" ;D
βαλτο στα ανεκδοτα της μικρης αννουλας αυτο :P ;D ::) :D :P
Δίκιο έχεις... ;D
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #293 στις: 18/06/08, 03:01 »
Άντε γιατί δεν έχω ύπνο,μια τελευταία από εμένα άποψη.Μην ψάχνετε περί φυσιολογικών και μη καταστάσεων.Από τη στιγμή που σε δύο ανθρώπους έρχετε φυσιολογικό το να κάνουν το οτιδήποτε μεταξύ τους χωρίς να ενοχλούν τους γύρω τους,αυτό είναι φυσιολογικό.Για το θέμα του γάμου εγώ κολλάω, γιατί έχω μιά άποψη,δεν εξαρτάται φυσικά από εμένα τι θα γίνει,αλλά αναγνωρίστε μου τουλάχιστον ότι είμαι συνεπής σε αυτήν (κάτι σαν το Κ.Κ.Ε και την Ευρωπαική ένωση... ;D).Θεωρώ υποχρέωση της πολιτείας να δώσει όλα τα δικαιώματα που έχουν τα ετερόφυλα ζευγάρια και στα ομόφυλα ,αλλά επίσης θεωρώ και υποχρέωση της Εκκλησίας να μην δέχεται τον γάμο τους.Το κράτος έχει συγκεκριμένους κανόνες που οφείλει να τους σέβετε και η Εκκλησία επίσης έχει τους δικούς της.Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουμε αυτό,ακόμα απορώ.Το ζήτημα της υιοθεσίας είναι πάλι ένα πολύπλοκο ζήτημα.Ένα παιδί ,έχει ανάγκη να μεγαλώνει και με τα δύο φύλα(πατέρα,μάνα),για να ολοκληρώνετε ψυχικά.Όμως στην πραγματική περίπτωση ,ενός παιδιού που ορφανεύει από τον ένα γονιό,ποιός λέει ,ότι πρέπει να το δίνουνε σε δύο θετούς γονείς και να το παίρνουν από τον έναν φυσικό γονιό;Έτσι λοιπόν και ένα εγκαταλλελειμένο ή ορφανό παιδί,τι είναι καλύτερο ,να μεγαλώσει στο ορφανοτροφείο ή να το μεγαλώσουν δύο ,έστω και gay θετοί γονείς;Εγώ πιστεύω το δεύτερο.Και δεν πιστεύω ότι θα επηρρεαστεί "αρνητικά" το εν λόγω παιδί και θα "προκύψει" gay ,γιατί δεν πιστεύω ότι η ομοφυλοφιλία είναι επίκτητη.Ή το έχεις από την αρχή,ή όχι...Ας χαλαρώσουμε λοιπόν και ας δεχτούμε ,ότι ο κόσμος αλλάζει και αυτό που χρειαζόμαστε ,είναι κατανόηση,αλλά προς όλους...Και προς τις απόψεις των gay ,αλλά και της Εκκλησίας.Ίσα δικαιώματα ως προς το κράτος,αλλά και κατανόηση των κανόνων μιας Εκκλησίας που κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να είναι μέλος της .Τι να κάνουμε ρε παιδιά...έτσι είναι  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/08, 03:12 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #294 στις: 18/06/08, 03:08 »
Mα ποτε κανενας δεν ζητησε θρησκευτικο γαμο στα ομοφυλα ζευγαρια...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #295 στις: 18/06/08, 03:11 »
Mα ποτε κανενας δεν ζητησε θρησκευτικο γαμο στα ομοφυλα ζευγαρια...
Βεβαίως, αλλά όλοι κατηγορούνε τους παπάδες που λένε ότι δεν τον θεωρούν σωστό(έστω και τον πολιτικό "γάμο").
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #296 στις: 18/06/08, 03:18 »
Άντε γιατί δεν έχω ύπνο,μια τελευταία από εμένα άποψη.Μην ψάχνετε περί φυσιολογικών και μη καταστάσεων.Από τη στιγμή που σε δύο ανθρώπους έρχετε φυσιολογικό το να κάνουν το οτιδήποτε μεταξύ τους χωρίς να ενοχλούν τους γύρω τους,αυτό είναι φυσιολογικό.Για το θέμα του γάμου εγώ κολλάω, γιατί έχω μιά άποψη,δεν εξαρτάται φυσικά από εμένα τι θα γίνει,αλλά αναγνωρίστε μου τουλάχιστον ότι είμαι συνεπής σε αυτήν (κάτι σαν το Κ.Κ.Ε και την Ευρωπαική ένωση... ;D).Θεωρώ υποχρέωση της πολιτείας να δώσει όλα τα δικαιώματα που έχουν τα ετερόφυλα ζευγάρια και στα ομόφυλα ,αλλά επίσης θεωρώ και υποχρέωση της Εκκλησίας να μην δέχεται τον γάμο τους.Το κράτος έχει συγκεκριμένους κανόνες που οφείλει να τους σέβετε και η Εκκλησία επίσης έχει τους δικούς της.Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουμε αυτό,ακόμα απορώ.Το ζήτημα της υιοθεσίας είναι πάλι ένα πολύπλοκο ζήτημα.Ένα παιδί ,έχει ανάγκη να μεγαλώνει και με τα δύο φύλα(πατέρα,μάνα),για να ολοκληρώνετε ψυχικά.Όμως στην πραγματική περίπτωση ,ενός παιδιού που ορφανεύει από τον ένα γονιό,ποιός λέει ,ότι πρέπει να το δίνουνε σε δύο θετούς γονείς και να το παίρνουν από τον έναν φυσικό γονιό;Έτσι λοιπόν και ένα εγκαταλλελειμένο ή ορφανό παιδί,τι είναι καλύτερο ,να μεγαλώσει στο ορφανοτροφείο ή να το μεγαλώσουν δύο ,έστω και gay θετοί γονείς;Εγώ πιστεύω το δεύτερο.Και δεν πιστεύω ότι θα επηρρεαστεί "αρνητικά" το εν λόγω παιδί και θα "προκύψει" gay ,γιατί δεν πιστεύω ότι η ομοφυλοφιλία είναι επίκτητη.Ή το έχεις από την αρχή,ή όχι...Ας χαλαρώσουμε λοιπόν και ας δεχτούμε ,ότι ο κόσμος αλλάζει και αυτό που χρειαζόμαστε ,είναι κατανόηση,αλλά προς όλους...Και προς τις απόψεις των gay ,αλλά και της Εκκλησίας.Ίσα δικαιώματα ως προς το κράτος,αλλά και κατανόηση των κανόνων μιας Εκκλησίας που κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να είναι μέλος της .Τι να κάνουμε ρε παιδιά...έτσι είναι  :)


Φίλε μου θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο θέμα των παιδιών. Κάθετα όμως. Τα παιδιά είναι μιμητές. Αρχικά να συμφωνήσουμε ότι όσο κι αν αρέσκεται ο Αδάμ στον Μπάμπη και τούμπαλιν δεν μπορούμε να το χαρακτηρίσουμε φυσιολογικό. Από εκεί και πέρα οι γονείς για τα παιδιά αποτελούν αξεπέραστα πρότυπα. Παραδειγματίζονται και μέχρι κάποια ηλικία επιρεάζονται πάρα πάρα πολύ από τους γονείς. Άσε που η βασική παιδεία που κουβαλάει ο καθένας μέσα του είναι αυτή που του δίδαξαν οι γονείς του. Άσχετα αν μεγαλώνοντας, όπως έιναι φυσικό έβαλε και δικά του στοιχεία. Τέλος πάντων, δεν είναι αυτό το θέμα. Θέλω να καταλήξω όμως ότι ένα παιδί το οποίο δε μεγαλώνει σε φυσιολογικό, οικογενειακό περιβάλλον (οτιδήποτε κι αν σημαίνει αυτό, από έλλειψη του ένα γονέα μέχρι άσχημες συμπεριφορές μέσα στο σπίτι) δε μεγαλώνει σωστά. Πόσο μάλλον αν αυτό το περιβάλλον είναι ομοφυλοφιλικό. Το παιδί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα βγει ομοφυλόφιλος και μάλιστα θα δείξει δείγματα ομοφυλοφιλίας από την παιδική του κιόλας ηλικία και αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι θα έχει το παράδειγμα μέσα στο σπίτι του και θα μεγαλώνει σύμφωνα με αυτό.. Το να παντρευτούν, να πάρουν δικαιώματα κτλ δεν ενοχλεί κανέναν. Το τι κάνουν στο κρεβάτι τους, αν και είναι προφανές, πάλι δεν ενοχλεί κανέναν και δε μας πέφτει λόγος. Το να έχουν δικαίωμα όμως να αναθρέψουν παιδιά μου φαίνεται κακουργηματικό. Το να έχουν δικαίωμα να επιρεάζουν άλλα άτομα με οποιονδήποτε τρόπο είναι εγκληματικό. Από το σημείο αυτό, παίρνουν κόσμο στον λαιμό τους. Με τίποτα φίλε.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #297 στις: 18/06/08, 03:23 »
Pa... φίλε μου η διαφωνία μας βρίσκετε στο ότι εσύ θεωρείς την ομοφυλοφιλία και επίκτητη ενώ εγώ μόνο εκγενετής. Συμφωνώ ότι το ιδανικό για τον ψυχισμό ενός παιδιού είναι να έχει και τους δύο ετερόφυλους του γονείς( και ο πατέρας μου και η μάνα μου ήταν ορφανοί και ακόμα και τώρα στα 70 και 61 τους έχουνε "θέματα" ακόμα.).Όμως μπροστά στην ορφάνια ακόμα και ένα "gay" οικογενειακό περιβάλλον για μένα είναι καλύτερο.Δεν έχει σημασία βέβαια ,η γνώμη μου είναι απλά... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/08, 11:24 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
'Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #298 στις: 18/06/08, 06:39 »
Πάντος πληροφοριακά ο Θεός έπλασε τον Αδαμ και την Eυα για να διαιωνίσουνε το είδος, δεν έφτιαξε τον Αδαμ και τον Μάκη.......

 :)

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ''Γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων''
« Απάντηση #299 στις: 18/06/08, 10:32 »
Καλημέρα. Ας μιλησω και εγώ λίγο σοβαρά.  :P
Ισως να δεχτώ ότι το ομοφυλοφιλικό σεξ δεν είναι "φυσιολογικό", με την εννοία ότι ο ανθρωπος όπως και τα ζώα κάνουν ότι κάνουν με απότερο σκοπό την αναπαραγωγή, και αναπαραγωγή δεν μπορεί να υπάρξει με δύο άντρες. Όχι όμως τις βλακείες για τ ον αδάμ και την εύα  ::). Αλλά, φυσικά και οι ομοφυλόφιλοι δεν εχουν ως σκοπό την αναπαραγωγή, αλλά την σαρκική ευχαρίστησή τους, και αυτό δεν είναι κακό. Κανονικά με βάση την εκκλησία είναι αμαρτία που πάω και εγώ με το αγόρι μου χωρίς να έχουμε σκοπό να κάνουμε παιδάκι ή να παντρευτούμε και θα πρέπει να λιθοβοληθούμε. Οπότε ας αφήσουμε τους παπάδες να πιστεύουν ότι θέλουν

Σε νομικά πλαίσια τώρα, γιατί να μην μπορεί να θεωρείται παντρεμένος ένας άντρας με εναν άλλον άντρα? και το λέω από καθαρά πρακτική άποψη. ένα παντρεμένο ζευγάρι έχει καποια πλεονεκτήματα σε θέματα εφορίας, αυτοκινήτων, κοινών εξόδων, δανείων, τραπεζικών λογαριασμών κλπ
Όσο για την υιοθεσία ξαναλέω ότι διαφωνώ, και ότι πιστεύω ότι δεν είναι σε θέση δύο ομοφυλόφιλοι άντρες να μεγαλώσουν σωστά ένα παιδάκι.
αυτά

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
5386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/06, 12:28
από ilektrojohn
11 Απαντήσεις
23953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/10, 00:29
από Αλκιβιαδης
0 Απαντήσεις
2046 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/10, 08:19
από fifi
4 Απαντήσεις
6186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/11, 18:52
από denisgiann
7 Απαντήσεις
5035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/11, 11:19
από ScorpionsManiac
6 Απαντήσεις
4266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/11, 04:47
από Snowy
2 Απαντήσεις
24359 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/13, 23:05
από Καθόδιος (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
3511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/14, 16:37
από modfori
23 Απαντήσεις
8616 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/16, 00:15
από saved
0 Απαντήσεις
10611 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/18, 14:20
από STEFANOS604