Αποστολέας Θέμα: Ιδιοτροπίες - κολλήματα  (Αναγνώστηκε 54164 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος juliad

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μωρά μου είστε τα θαύματα που μου χουνε προσφέρει
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #50 στις: 01/03/07, 12:08 »
Ε κι εγώ που νόμιζα πως έχω κολλήματα!!
Αλλά ομολογώ πως μετά απο την
Ε!ΜΑ
Παράθεση
λοιπον εγω δν ντρεπομαι να το πω μαρεσει να τρωω τα νυχια μου αλλα εχω πλεον εξελιξει μια καταπλικτικη τεχνικη!!! γιαυτο και δν χρησιμοποιω νυχοκοπτη ποτε!!!
     των ποδιων τα κοβω μετα το μπανιο, τα κοβω με το νυχι του αντιχειρα του χεριου ( η τεχνικη αυτη ειναι δυσκολη ) κοβονται ευκολα γιατι ειναι soft...μετα τα αφηνω μια μερα να ξεραθουν ( καταπροτημιση σε στεγνο μερος) για να ειναι τραγανα οταν θα τα φαω!!
     μετα τα τρωω ενα ενα τα νυχια των ποδιων ειναι ωραια γιατι ειναι ανθεκτικα και αντεχουν να τα μασας ακομα και ολοκληρη τη μερα!!!
     των χεριων τα κοβω παλι με την ιδια τεχνικη , πρωτα με το νυχη του αντιχειρα κοβω το νυχη του αλλου δαχτιλου του αλλου χεριου , αλλα αφινω παντα ενα μερος μισοκομενο, αυτο το τραβαω με τα δοντια μου και κανει αυτο το ευχαριστω κλακ
και τον
Joef in-paranoia
Παράθεση
2δεν αντεχω η κοπελα μου να μπαινει στο msn αν δεν ειμαι και εγω
,
ότι και να πώ είναι απλά πεπονόφλουδες ! :o

Τα δυό μου βασικά κολλήματα ,τα ανέφερε ο φίλος Salinas
Παράθεση
Όταν μιλάω με κάποιον και νιώθω άνετα μ'αρέσει να τον αγγίζω
και
Παράθεση
Σιχαίνομαι αφάνταστα τσιγάρα σβησμένα μέσα σε πιάτο
Μπλιάκ!!!!Αποκρουστικό,εκνευριστικό,ανώφελο,αηδιαστικό!!!!

Κι ακόμα ενα δυό (  ::)  )
Δεν θέλω στην βιβλιοθήκη μου να υπάρχει τίποτα άλλο εκτός απο βιβλία!!Κορνίζες ,βαζάκια ,μπουκαλάκια και άλλα συναφή ,
πρέπει να τοποθετούνται κάπου αλλού!!Αφου όταν πάω σε άλλα σπίτια και χαζεύω την βιβλιοθήκη τους ,
ασυναίσθητα τα χέρια μου παραμερίζουν τα περιττά μπιμπελό απο τα ράφια!!

Α!Και σπανίως (αλλά σπανίως )οι κάλτσες μου προέρχονται απο το ίδιο ζευγάρι.... :-X
Απο περιέργεια υπάρχω
και απο καραγκιοζλίκι

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #51 στις: 01/03/07, 16:30 »
Το αστείο είναι πως σε πολλά μηνύματα (και όχι μυνήματα που μου τη σπάει!!!!) αναγνώρισα δικά μου κολλήματα!!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #52 στις: 01/03/07, 16:44 »
Δε θέλω ποτέ, μα ποτέ να πετάω φαγητό και εκνευρίζομαι όταν βλέπω άλλους να το κάνουν


Θα συμφωνησω μαζι σου!!Ενταξει οταν το κανουν αλλοι εγω δεν εκνευριζομαι αλλα νιωθω ασχημα και φροντιζω να τρωω οτι απο αυτα ειναι δυνατον!!Δηλαδη αμα παω σε ταβερνα και μεινει φαγητο νιωθω πολυ μα πολυ ασχημα και τρωω μετα μεχρι σκασμου!!
Επισης μ'εκανες να παρατηρησω κατι αλλο που κανω!!Την πιτσα την τρωω μεν απο την γωνια την ακρη προς την κορα αλλα οταν φτασω κοντα στην κορα αρχιζω να τρωω πλαγια δηλαδη κορα με το υπολοιπο με τα διαφορα που εχει η πιτσα!!
Κοιμαμαι παντα με πυτζαμες χειμωνα-καλοκαιρι η οποια αναλογα ειναι καλοκαιρινη η χειμερινη!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #53 στις: 01/03/07, 16:49 »
1. Θελω παντα ο χωρος που δουλευω να ειναι 100% καθαρος! Μπορει στο υπολοιπο δωματιο να γινεται πανικος, αλλα εκει που ειναι ο εξοπλισμος μου, ολα ειναι καθαρα!
2. Τρελαινομαι οταν πειραζουν τον εξοπλισμο μου, χωρις να με εχουν ρωτησει. Ιδιαιτερα οταν αυτο περιλαμβανει ιδρωμενα χερια και αγνοια για το τι κανει το καθενα απο αυτα που πειραζουν.
3. Παντα μετα απο χρηση των πληκτρων τα πλενω με καθαριστικα πανακια..Δεν μπορω τα κλαβιε που εχουν πανω τους λιγδα.
4. Παντα πρεπει να τρωω ο,τι εχει μεσα το πιατο μου :P  ( δικαιολογιες )
Ειναι και αλλα, αλλα ας μεινουμε στα ουσιωδη κολληματα..( μουσικη και φαγητο :P
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #54 στις: 01/03/07, 22:03 »
Εγω δεν μπορώ να κοιμηθώ με μουσική ή με αναμενο φως (εκτος αν ειμαι πτωμα)
Δεν μαρεσει να πειραζουν και να τακτοποιουν άλλοι τα πραγματα μου (γιατι μετα δεν ξέρω που είναι τι και τα παίρνω)
Κοιμάμαι με τις κάλτσες χειμωνα, καλοκαίρι
Μαρεσει πολύ να τρώω αλμυρα με γλυκά (όπως ποπ-κορν με μιλκο, τυρί με κουλουρακια, σοκολάτα με πατατακια)

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #55 στις: 01/03/07, 22:15 »

     μετα τα τρωω ενα ενα τα νυχια των ποδιων ειναι ωραια γιατι ειναι ανθεκτικα και αντεχουν να τα μασας ακομα και ολοκληρη τη μερα!!!

    δν ειναι κατι αδιαστικο !, ειναι πιο υγειηνο απο το να μασας τσιχλα!!! ;D

:-[ :-[ :-[
ώχ μας καταλάβανε....


εγώ επίσης όταν σε μέρη που μπορεί να με δεί καποιος (πχ ασανσέρ, σπίτια φιλων κλπ) ενω εκεινη την ώρα δεν με βλέπει κανείς με πιάνει μία ευχάριστη υπερκινητικότητα και αρχίζω να κάνω ΠΟΛΥ ηλίθια πραγματα.. ετσι κιαλλιώς δεν με βλέπει κανείς :D :D
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #56 στις: 01/03/07, 22:24 »
Ξεχασα τεραστιο κολλημα..Θελω παντα οταν τρωω τα πραγματα στο πιατο μου να ειναι τακτοποιημενα κ μαζι..Πχ αν στο πιατο εχει ρυζι πατατες κρεας κλπ που συνηθως προερχονται απο μπουφεδες σε επισκεψεις ειναι παντα καλοφτιαγμενα..Κ ακομη οταν τρωω σουβλακι παντα στην τελευταια μπουκια το βγαζω απ το χαρτι κ την τακτοποιω για να τη φαω(ο ξαδερφος μου με δουλευει αιωνια γι αυτο) ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #57 στις: 01/03/07, 22:36 »
Κοιταω συνεχως το ρολοι λες κ εχω καπου να παω....
δε θελω να μου ζητουν οι φιλοι μου να οδηγησουν τη μηχανη....κ κοιμαμαι παντα με μουσικη (ακουστικα για να μην ενοχλω)...αυτα προς το παρον

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #58 στις: 01/03/07, 22:47 »
Δεν θελω ποτε να ειναι τα μαλλια μου λαδωμενα!Φρικαρω..!!!!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #59 στις: 01/03/07, 23:00 »
Οταν βλεπω ταινια που μαρεσει η ενδιαφερομαι πολυ και την βλεπω πρωτη φορα δεν θελω να μιλαει κανεις να μην ακουγεται τπτ(εχω τσακωθει απειρες φορες με την αδερφη μου για αυτο ;D)
Μπορω να παιζω Football manager μεχρι να κοιμηθω πανω στο κιμπορντ ;D ;D

Αυτα αρχικα με πολλη γρηγορη σκεψη.Επεται συνεχεια φυσικα.......
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #60 στις: 01/03/07, 23:12 »
Οταν βλεπω ταινια που μαρεσει η ενδιαφερομαι πολυ και την βλεπω πρωτη φορα δεν θελω να μιλαει κανεις να μην ακουγεται τπτ(εχω τσακωθει απειρες φορες με την αδερφη μου για αυτο ;D)
Εγώ να δείς με τη κοπέλα μου.

Και γώ γουστάρω πατατάκια με σοκολάτα

Ούτε γω θέλω να πειράζουν τα πράγματά μου (organised chaos)

Οχι, δεν είναιι αστείο να βαράνε τη κιθάρα για πλάκα (Holy Diver ,έγραψες)

Και τσαντίζομαι μέχρις εσχάτων όταν πάει η κοπέλα μου να με γαργαλήσει...Δεν το αντέχω....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #61 στις: 01/03/07, 23:30 »
Για να δούμε...... Αν και μερικά τα αναγνώρισα διαβάζοντας παραπάνω.

1.   Ότι έχει σχέση με τεχνολογία (gadgetάκια κοινώς) ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ, άσχετα αν μου είναι παντελώς άχρηστα.
 
2.   Σε συνέχεια του παραπάνω. Ό,τι από αυτά έχω τελικά αγοράσει, το προσέχω περισσότερο και από το πορτοφόλι μου. Δηλαδή θα το μαζεύω διπλώνοντας το καλώδιο με τέτοιο τρόπο ώστε να μην υπάρχει πιθανότητα τραυματισμού του καλωδίου, θα έχω πάρει και την ειδική θήκη κτλ.

3.   Αν και είμαι καπνιστής, όποτε ανάβω τσιγάρο σε δημόσιο χώρο, πάντα ρωτάω αν κάποιος έχει πρόβλημα με αυτό και ειδικά, αν υπάρχουν και παιδιά εκείνη την ώρα εκεί, πάντα βγαίνω από το χώρο έξω για να καπνίσω και μετά ξαναγυρνάω πίσω, εκτός και αν με διαβεβαιώσουν από το κατάστημα ότι λειτουργεί επαρκής εξαερισμός. Και αν ακόμα είμαι σε εστιατόριο και οι υπόλοιποι γνωρίζω ότι καπνίζουν, μετά το φαγητό (που επιβάλλεται το τσιγαράκι), παντα ρωτάω αν κάποιος έχει πρόβλημα, γιατί γνωρίζω ότι κάποιοι καπνιστές τους ενοχλεί ενώ τρώνε να μυρίσουν τσιγάρο.

4.   Πάντα θέλω να είμαι ενημερωμένος σε θέματα μουσικής, που παρακολουθώ, και πάντα στο αμάξι μου, όταν έχω ένα κομματι στο cd που είναι ολοκαίνουριο και δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα (παρακολουθώ τα sites του εξωτερικού) και πρόκειται να γίνει επιτυχία και στη Ελλάδα, το βάζω πολύ δυνατά για να κάνω φιγούρα. Και γι' αυτό με ενοχλεί που ακόμα το badget μου δεν μου επιτρέπει να αλλάξω ηχοσύστημα και ηχεία στο αυτοκίνητό μου και αν βάλω κάτι δυνατότερο.

5.   Έχω κόλλημα με τις ψηλότερες από εμένα γυναίκες. Τώρα θα μου πεις δεν κυκλοφορούν και πολλές πάνω από τα 1,95 που είμαι εγώ, αλλά όταν συμβαίνει αυτό απομακρύνομαι σαν κυνηγημένος.

6.   Έχω κόλλημα με την ορθογραφία. Δεν μπορώ να δω λέξεις ανορθόγραφες, με πιάνει αμοκ. Ακόμα και αν θέλω να γράψω μια λέξη που για κάποιο λόγο έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι την ακριβή της ορθογραφία, ψάχνω λεξικά, ρωτάω τον πατέρα μου (που είναι δάσκαλος) και γενικά δεν το αφήνω με τίποτα μέχρι να το βρω.

7.   Έχω κόλλημα με τον υπολογιστή μου (που είναι ομολογουμένως η δεύτερή μου σύζυγος). Δεν θέλω τα αρχεία μου να είναι όπως νά 'ναι μέσα. Όλα θα είναι τακτοποιημένα στους δικούς τους φακέλους. Ποτέ δεν θα αφήσω αρχείο που να μην μπει σε δικό του φάκελο, μαζί με τα όμοιά του. Και αν ακόμα δεν προλάβω να αρχειοθετήσω κάποιο, το βάζω δε ένα φάκελο "προς αρχειοθέτηση" και με την πρώτη ευκαιρία το αρχειοθετώ.

8.   Έχω κόλλημα στο να μου λενε ψέμματα. Καλύτερα να  έρθει κάποιος να μου πει την αλήθεια όσο σκληρή και ταπεινωτική και να είναι, οπότε και αμέσως εγώ θα τον αντιμετωπίσω και με μεγαλύτερη επιείκια, μέχρι και να το συγχωρήσω, άσχετα αν αυτό που μου έκανε να είναι και το πιο κακό από όλα (χωρίς αυτό να θεωρηθεί και αδυναμία).

9.   Έχω κόλλημα με την ώρα σε ένα ραντεβού. Πάντα θα κάνω τα αδύνατα δυνατά, για να είμαι έστω και 1 λεπτό πριν την ώρα του ραντεβού εκεί που πρέπει να είμαι. Έτσι μου την δίνει αφάνταστα, όταν όχι με δική μου υπαιτιότητα καθυστερώ να πάω κάπου.

10.  Έχω κόλλημα στο να βλέπω κάποιον άλλον να κλαίει (αυτό αφορά ενήλικα φυσικά). Νιώθω πολύ άσχημα, λες και φταίω εγώ που ο άλλος κλαίει.

Αυτά. Το ξέρω ότι χρήζω ψυχιατρικής βοήθειας, αλλά τί να κάνουμε. Παρεπιπτόντως, αν κάποιος έχει γνώσεις ψυχολογίας, ας μου κάνει ένα ψυχογράφημα, μπας και μπορέσω να βρω καμμιά λύση στα κολλήματά μου.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #62 στις: 02/03/07, 02:07 »
εχω κολλημα με την αγγλια,ο,τιδηποτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εχω κολλημα με τη λιβερπουλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εχω κολλημα με τους στιχους απο τραγουδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εχω κολλημα με την κιθαρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εχω κολλημα με τους πινκ φλουντ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #63 στις: 02/03/07, 12:19 »
εχω κολλημα να πλενω παντα το προσωπο μου το πρωι...γιατι η γιαγια μου ελεγε οτι η μερα ξεκινα αφου πλυθεις....

Γιατι, υπαρχουν και ανθρωποι που δεν πλενουν το πρωι προσωπο(με σαπουνι) και δοντια???οεο?

Δεν αντεχω τους ανθρωπους να κανουν θορυβο οταν μασανε.

Δεν μπορω να παω τουαλετα σε μερος που δεν ειναι εγγυημενα πεντακαθαρο.

Το κινητο και ο υπολογιστης ειναι εντελως προσωπικα και δεν τα ακουμπαει κανενας.
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #64 στις: 02/03/07, 13:50 »
εχω κολλημα να πλενω παντα το προσωπο μου το πρωι...γιατι η γιαγια μου ελεγε οτι η μερα ξεκινα αφου πλυθεις....

Γιατι, υπαρχουν και ανθρωποι που δεν πλενουν το πρωι προσωπο(με σαπουνι) και δοντια???οεο?


Ελα ντε.Μα αν δεν πλυθεις το πρωι δεν φευγουν οι τσιμπλες δεν το καταλαβαινω γιατι ειναι κολλημα ;D
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #65 στις: 02/03/07, 13:54 »
Oτι μας δενει στα παλια..
    Ειναι οι κακες συνηθειες....
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #66 στις: 02/03/07, 14:35 »
Xμ..

-Θέλω όλα μου τα στυλό να είναι στην ίδια πλευρά με τα καπάκια τους όταν τα φυλάω στην κασετίνα μου και θυμώνω όταν τα βάζει κάποιος ανακατεμένα ή στην αριστερή πλευρά.
-Εκνευρίζομαι αφάνταστα με τα ορθογραφικά και μόλις δω κάποιο το διορθώνω!
-Διαβάζω το λεξικό του Μπαμπινιώτη καμιά φορά για αναψυχή... ;D
-Δεν θέλω να μου λένε για τα ρούχα μου γενικώς!!  :-X
-Τρώω σαλάμι με λεμόνι. Μιαμ.  ;D
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #67 στις: 02/03/07, 16:40 »
Πολλά είναι τελικά.....για να δούμε...
1)Τεράστιο κόλλημα με τα βιβλία μου.Σπάνια δανείζονται και με την υπόσχεση ότι η ράχη δε θα τσακίσει όπως επίσης και καμία γωνία φύλλου.Γι αυτό υπάρχουν οι άμοιροι οι σελιδοδείκτες.
2)Με εκνευρίζει αφάνταστα η ανορθογραφία...αφάνταστα όμως...
3)Μου τη σπάνε οι άνθρωποι που τρώνε με θόρυβο όπως και αυτοί που ρουφάνε τα δόντια τους και κάνουν αυτό τον απίστευτα αηδιαστικό και εκνευριστικό θόρυβο
4)Μου τη σπάνε τα χαζά ψέμματα που ο άλλος νομίζει πως τρώω κουτόχορτο και μου πετάει ένα ψέμα για να ξεμπερδεύει.
5)Δε θέλω να ακουμπάνε τον υπολογιστή μου και το δωμάτιό μου.Όσο ανακατεμένο και αν είναι μόνο έτσι βρίσκω πάντα αυτό που θέλω απλά γιατί μόνο εγώ ξέρω που βρίσκεται.
6)Τρελαίνομαι αν δε φοράω ρολόι
7)Πάντα τρώω πρώτα αυτά που δε μ αρέσουν στο πιάτο μου και μετά τα "καλά"....
8)Τρώω και γω στην πίτσα πρώτα την κόρα που δε μ αρέσει και μετά το υπόλοιπο
9)Εχω τρελό κόλλημα με την αργοπορία.Πάω πάντα νωρίτερα και μου τη σπάνε οι ασυνεπείς ανθρωποι ειδικά αυτοί που δε μπαίνουν στον κόπο να ειδοποιήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/03/07, 16:43 από FSL »
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #68 στις: 02/03/07, 17:29 »
Κολλήματα..χμμμ..
1.Τσαντιζομαι απιστευτα να ερχονται και να μου φτιαχνουν το σπιτι!!μακρια ολοι σας!
2.Οταν καποιος αγγιξει βιβλιο μου και δεν του φερθει με τρυφεροτητα ειναι σιγουρο οτι σε λιγα δευτερολεπτα θα πεθανει! ;D
3.Κανεις δεν πρεπει να μου μιλαει οταν διαβαζω(οτιδηποτε)
4.Ναι μ αρεσει να περπαταω ξυπολητη,να φοραω κοντομανικο και να πινω παγωμενο νερο το καταχειμωνο!Όχι δεν ειμαι τρελη,εσυ εισαι λοξος!
5.Πίνω λίτρα κοκα κολα!Λίτρααααα
6.Σιχαινομαι να βλεπω να τρωνε τα νυχια τους...οπως και...
7.Αηδιαζω αν κανουν φορυβο οταν τρωνε.και μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω
8.Μια και ειπατε για πιτσα,τρωω το αποπανω με πιρουνι και το υπολοιπο με τα χερια
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος metalouda

  • Σκοτεινή μορφή
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ρε...δε μαμιεσαι και εσυ..
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #69 στις: 02/03/07, 17:35 »
εχμμ..τρωω με μικρο πιρουνι και κουταλι..ακομα..(ειμαι σοβαρα γιατρε?)
I'd sign  a contract with the devil..I've tried  for so very long..I'll die  to become immortal..that's why I sing this song

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #70 στις: 02/03/07, 18:42 »
Εγω παλι αμα δεν ειναι τα παντα στην θεση τους στο δωματιο παθαινω αμοκ!
Μια φορα ετυχε να σηκωθω 3ς το βραδυ γιατι ηταν ακαταστατο το δωματιο, και αρχισα να τα μαζευω ολα!

Επισης δεν μου αρεσει να με αγγιζουν. Κανενας >:( Μου σπαει αφανταστα τα νευρα.

Επισης εχω ενα κολλημα με τα παλια νοκια πιανεται? :P

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #71 στις: 02/03/07, 19:23 »
Μ’αρέσουν πολύύύύ αυτά που διάβασα!
Λοιπόν, με ενοχλεί:
1.   όταν κάποιοι –κυρίως άνθρωποι μεγάλοι σε ηλικία- μασουλάνε σαν κατσίκες όταν τρώνε και κάνουν αηδιαστικούς ήχους γενικότερα
2.   να έρχεται κπ στο χώρο μου κ όταν φεύγει, να αφήνει κπ αντικείμενο που είχε φέρει όταν ήρθε. Π.χ. όταν η αδερφή μου αφήνει κανένα ποτήρι ή πιάτο
3.   να μη χτυπάνε πριν μπουν
4.   να με ενοχλούν όταν κοιμάμαι. Ο ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΙΕΡΗ ΩΡΑ! Δεν μπορείτε να το καταλάβετε;
5.   να με πρήζουν για τα ρούχα μου
6.   να αλλάξουν θέση σε οποιοδήποτε αντικείμενο στο χώρο μου, κι ας γίνεται της Χιροσίμα. Το καταλαβαίνω αμέσως!
7.   να καθυστερούν πάνω από 5 λεπτά σε ραντεβού, ενώ εγώ πηγαίνω πάντα νωρίτερα. Και δυστυχώς 2 από τις 3 πολύ στενές μου φίλες, αργούν πάνω από 15-20 λεπτά
8.   να μου κολλάνε μερικοί/ες λες και τους έχω δώσει δικαίωμα
9.   να έχω μαλλιά λαδωμένα. Γι αυτό και μόνο δεν θα επιβιώσω ποτέ σε survivor
10.   να σημειώνουν άλλοι πάνω στα βιβλία μου ή τις σημειώσεις μου, ειδικά με στυλό! Επίσης, δεν σημειώνω ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ούτε εγώ η ίδια με στυλό πάνω σε βιβλία. Με μολύβι πάντα, κι αυτό απαλά
11.   να με χαϊδεύουν, ειδικά συγγενείς (αυτό χρίζει ψυχιατρικής ερμηνείας...)
12.   ΤΡΟΜΕΡΟΤΑΤΑ τα ορθογραφικά κατ’εξακολούθηση. Είναι σαν τις δολοφονίες κατ’εξακολούθηση. Θεωρώ ότι δεν επιτρέπεται κπ να τελειώσε το δημοτικό αν δεν μπορεί να γράψει μια απλή πρόταση με σωστή την ορθογραφία στα ρήματα (η σωστή ορθογραφία είναι:-ώνω, -ίζω, -ομαι και όχι –όνω, -ήζω, -ωμε  λέγεται=κτ λέγεται ενώ λέγετε=εσείς λέτε), ουσιαστικά (σε –ο και όχι -ω), επιρρήματα (-ώς και όχι -ός) και άλλα τέτοια βασικά
13.   να πρέπει να κοιμηθώ σε κπ χώρο με κάποιον άλλο πιο πέρα. Πχ στη γιαγιά μου το ένα δωμάτιο έχει 2 κρεβάτια, αλλά πάντα κοιμάμαι στον καναπέ του σαλονιού
14.   να κανπίζουν σε κλειστούς χώρους, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ αν θέλουμε να αποκτήσουμε καρκίνο για χάρη τους. Ή όταν περιμένω καμιά φορά στη στάση, αυτός που καπνίζει θα έρθει δίπλα μου. Απομακρύνομαι εγώ, αφού δεν το αντέχω, και τσουπ! Λες και είναι βαλτός, έρχεται πιο πολύ στο μέρος μου.
15.   να μαθαίνω ότι ένας συγκεκριμένος παλιός-μεγάλος-έρωτας-της ζωής μου- πετυχαίνει πιο πολύ από εμένα. Εντάξει, ας πετυχαίνει. Δεν χρειάζεται να το μαθαίνω εγώ!
16.   να τον βλέπω ξαφνικά και ειδικά όταν είμαι στα καλύτερά μου και να μου χαλάει όλη τη διάθεση για τον επόμενο μήνα
17.   να μιλάνε μεταξύ τους στο σινεμά, ειδικά τις στιγμές που ο ήχος είναι χαμηλά. Βγες βρε φίλε μετά για καφέ και πες ότι θέλεις. Και αν δεν σου αρέσει η ταινία, σήκω φύγε. Μη λες «τι βλακεία που είναι» και μας πρήζεις κι εμάς. Επίσης –και ακόμα πιο εκνευριστικό- στο θέατρο. Εκεί κι αν ακούγεται πολύ οτιδήποτε και αν μη τι άλλο εκεί εκτός από τους θεατές πρέπει να σεβαστείς και τους ηθοποιούς.
18.   να μου αγγίζουν τη συλλογή μου από αυτόγραφα. είναι ιεροσυλία και αιτία πολέμου
19.   και οτιδήποτε άλλο σχετίζεται με την έλλειψη πολιτισμού και παιδείας σε αυτήν την έρμη χώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/03/07, 00:02 από nefelh »
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #72 στις: 02/03/07, 19:24 »
κι επειδή αυτά δεν φτάνουν:

Άλλα:
1.   κι εγώ μαζεύω αντικείμενα, που μπορεί να μου είναι χρήσιμα μετά από χρόνια ή που έχουν συναισθηματική αξία για εμένα, έστω και ελάχιστη. Π.χ. εισητήρια από σινεμά/θέατρο κλπ
2.   Δεν πετάω βιβλία σχολικά. Είχα όλα μου τα βιβλία από το δημοτικό, και όταν τα πέταξε η μαμά μου, το πήρα πάρα πάρα πολύ άσχημα. Τώρα έχω φυλαγμένα όλα τα βιβλία φυσικής-μαθηματικών-χημείας από Γυμνάσιο-Λύκειο, σχολείου και φροντιστηρίου
3.   μπορεί να μένω σπίτι για εβδομάδες ολόκληρες και να μη βγαίνω ούτε για τα απαραίτητα ψώνια, αναβάλλοντάς το συνέχεια. Όταν όμως θα βγάλω το πόδι μου από το σπίτι, δύσκολα θα ξαναμπώ
4.   στο σχολείο κουβαλούσα στην τσάντα μου ακόμα και ψαλίδι, σελοτέιπ, κόλλα, συρραπτικό, μήπως και χρειαστώ οτιδήποτε. Αφού οι συμμαθητές μου δεν πήγαιναν στη γραμματεία του σχολείου, αλλά σε εμένα για όλα τα παραπάνω
5.   στη μολυβοθήκη/κασετίνα κι εγώ θέλω τα καπάκια προς τα πάνω. Και έχω άλλη μολυβοθήκη για στυλούς που χρησιμοποιώ συχνά και άλλη που κρατάω στυλούς παράξενους ή παλιούς, αλλά δεν τους χρησιμοποιώ
6.   έχω τρομερό κόλλημα με μελαχρινούς με σκούρα μάτια, αλλά απαραίτητη προϋπόθεση όχι πολύ ψηλοί. Να είναι 1-2 όροφους πιο πάνω από μένα μόνο. Να μη μιλάω σε ουρανοξύστη.
7.   τρομερό κόλλημα εννοεόται με την πληροφορική/υπολογιστές. Ο δανεισμός του λάπτοπ είναι μια έννοια που έχει έρθει από τα βάθη της κολάσεως.
8.   πίνω πάρα πολύ νερό μα πάρα πολύ όμως. Αν δεν μπορώ να πιω κατά τη διάρκεια της μέρας, όταν γυρίζω σπίτι θα πιω ένα μπουκάλι 1.5 λίτρου με τη μία. Απορώ με τους ανθρώπους που πίνουν με το ζόρι ένα ποτήρι μόνο την ημέρα. Κάκτοι είναι πια; Πώς μπορούν;
9.   άπαξ και κάποιος αρχίζει να χαϊδεύει τα μαλλιά μου, έχει γίνει ο Θεός μου, και αν έχει ταλέντο σε αυτό που κάνει, παραγράφονται όλα τα παραπάνω εγκλήματα, σε περίπτωση που τα έχει κάνει. Το ίδιο ισχύει και για αυτούς που κάνουν καλό μασάζ.
10.   η αρχειοθέτηση των ταινιών μου γίνεται αποκλειστικά και μόνο από εμένα και αν κπ πάρει έστω και μία, θα το καταλάβω!!! >:(
 τώρα μη μου πείτε ότι είμαι και ιδιότροπη ;D ;D ;D ;D
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #73 στις: 02/03/07, 19:32 »
Nεφέλη εγώ ανήκω στο είδος του κάκτου που περιγράφεις και θα σου πω πως απλά δε διψάω...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #74 στις: 02/03/07, 19:43 »
 Συμφωνώ με όσα έχουν γραφεί για ενοχλήσεις την ώρα του φαγητού / ξεκούρασης / σινεμά / ταινιών / μουσικής (ιδίως όταν με διακόπτουν από ασκήσεις με τη δικαιολογία "έλα μωρέ, δεν κάνει τίποτα, κιθάρα παίζει") / διαβάσματος.

 Ένα από τα χειρότερα, αιτία άμεσης θανατικής καταδίκης του υποπεσόντος σ'αυτό το σφάλμα: όταν δε θέλω να μ'ενοχλούν και κλείνω το κινητό και με το που το ανοίξω παίρνουν όσοι μ'έψαχναν και αρχίζουν :"έλα, γιατί το είχες κλειστό;" ή ακόμα χειρότερα και προκλητικά: "το κινητό το πήρες για να το 'χεις κλειστό;"
Δηλαδή αναφορά θα σου δώσω ρε φίλε;
Για να μην αναφέρω και κάποιες όχι και τόσο ευπρεπείς απαντήσεις που έχω δώσει κατά καιρούς στα παραπάνω ηλίθια ερώτηματα...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/03/07, 23:55 από Salinas »
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe