Αποστολέας Θέμα: Ενοχλιτικοι γειτονες  (Αναγνώστηκε 13635 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ονομα_χρηστη

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Ενοχλιτικοι γειτονες
« στις: 17/10/08, 13:43 »
Μενετε διπλα σε ενοχλιτικους ανθρωπους?
Πως αντιμετωπιζετε τη συμπεριφορα τους?

Για παραδειγμα οι γειτονες μου απο το καλοκαιρι κανουν ανακαινιση
και ολη η γετονια εχει μολυνθει απο θορυβους
Ακομα και οταν δεν ειναι κοινη ησυχια δεν ειναι και το καλυτερο
να ακους τρυπανια πανω απο το κεφαλι σου
Προσπαθω να διαβασω και κατι..
Εχω επανελημμενα παρατηρησεις αλλα κανεις δεν δινει σημασια
Υπαρχει οριο θορυβου ετσι?
Γ****ω την εμπειρια μου
Εm

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #1 στις: 17/10/08, 13:55 »
δεν νομιζω να υπάρχει, μονο τις ωρες κοινής ησυχίας.

ε και συ τι θες να κανουν δλδ? πρεπει να κανουν ανακαινιση και πρεπει να χρησιμοποιήσουν τρυπανια που πρεπει να κανουν θόρυβο. το καλύτερο που μπορουν να κανουν ειναι να μην το κανουν σε ώρες κοινής ησυχίας...
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #2 στις: 17/10/08, 14:05 »
Αυτό με την ανακαίνιση που λες το έχω ζήσει και εγώ για τα καλά... Είμαι 4 χρόνια στην πολυκατοικία που μένω και μεσα σε αυτά τα χρόνια έχει γίνει ανακαίνηση εσωτερική ( + καινούριο ασανσερ ) και εξωτερική ολόκληρης της πολυκατοικίας και κάποια άλλη στιγμή στο διπλανό μου διαμέρισμα έκαναν ολικη ανακαίνηση...
Οπότε το έχω νοιώσει για τα καλά ...
Βέβαια εγώ μετά από ένα σημείο άρχισα να συνηθίζω τους θορύβους...
Είναι δύσκολο όμως να πεις σε κάποιον μην κάνεις ανακαίνηση, δεν νομίζω να έχεις αυτό το δικαίωμα...

Αυτό που με ενοχλεί εμένα πάρα πολύ είναι όταν μια γειτόνισα από ένα διαμέρισμα σε παραπάνω όροφο πλένει το μπαλκονι της με λάστιχο και έρχονται όλα τα νερά στο δικό μου... Την έχω βρίσει πολλές φορές και σταματάει για λίγο όμως μετά από καμια βδομάδα ξαναρχίζει...

Επίσης η γιαγιά που μένει στο εισόγειο πολλές φορές θυμιατίζει το σπίτι της και όταν μπαίνεις στην είσοδο βρομοκοπάει!!!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #3 στις: 17/10/08, 14:21 »
Aπο ενοχλητικους γειτονες ολοι μας πιστευω εχουμε καποιον.Οσον αφορα τον θορυβο..υπαρχουν καποια επιπεδα θορυβου που και ωρα κοινης ησυχιας να μην ειναι ...ειναι παρανομα.Δεν γινεται ο αλλος να κανει οσο θορυβο θελει..υπαρχουν και καποια ορια.

Επισης για να κανει καποιος οικοδομικες εργασιες ακομα και στο σπιτι του..τα Σαββατοκυριακα χρειαζεται ειδικη αδεια.Αμα δεν εχει αδεια και τον ελεγξει αστυνομια συλλαμβανεται και παει στο αυτοφωρο.

Αυτα..γενικα οι σχεσεις με τους γειτονες θελουν υπομονη αλλα κ λιγο κατανοηση ενιοτε.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #4 στις: 17/10/08, 14:46 »
Όταν τεζάρουμε.. εμείς τους ενισχυτές και τη μουσική... δεν είμαστε ενοχλητικοι :P ?

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #5 στις: 17/10/08, 14:59 »
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα... Όταν ξεκινάμε ηχογράφηση ή κάνουμε κανένα jam ή πρόβα σπίτι μου οι γείτονες μου τη βρίσκουν και μάλιστα μου δίνουν και feedback όποτε με βλέπουν!

Αποσυνδεδεμένος ονομα_χρηστη

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #6 στις: 17/10/08, 15:54 »
Ξερετε τι θα πει να ξυπναει τρυπανι 8.30 το πρωι Σαββατου?
Οσο για τον ενισχυτη παντα παιζω σε χαμηλες εντασεις
αλλα καμια μερα θα τον κολλησω στο ταβανι και θα το βαλω φουλ

« Τελευταία τροποποίηση: 17/10/08, 15:55 από ονομα_χρηστη »
Γ****ω την εμπειρια μου
Εm

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #7 στις: 17/10/08, 16:11 »
Μακάρι.. να λέγαμε κι εμείς το ίδιο fteo...χαχα ούτε feeback... ούτε τίποτα[:P]!
ονομα_χρηστη... κάντο!δεν θα χάσεις τίποτα!χαχα

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #8 στις: 17/10/08, 18:07 »
Fteo είσαι πολύ τυχερός! Λέω να μετακομίσω στη γειτονιά σου :)

Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι εμείς (γενικά με το χόμπι μας) ενοχλούμε τους άλλους πολύ περισσότερο από ότι αυτοί εμάς...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #9 στις: 17/10/08, 18:40 »
Η ανακαίνιση κάποτε τελειώνει, το jamming ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #10 στις: 17/10/08, 20:08 »
Fteo είσαι πολύ τυχερός! Λέω να μετακομίσω στη γειτονιά σου :)

Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι εμείς (γενικά με το χόμπι μας) ενοχλούμε τους άλλους πολύ περισσότερο από ότι αυτοί εμάς...
Μακάρι.. να λέγαμε κι εμείς το ίδιο fteo...χαχα ούτε feeback... ούτε τίποτα[:P]!
ονομα_χρηστη... κάντο!δεν θα χάσεις τίποτα!χαχα
Εντάξει είναι και θέμα ρεπερτορίου. Ηχογραφούμε και κανένα λαϊκό που και που, δεν βαράμε και πολύ, αφού ότι jams και πρόβες κάνουμε σπίτι μου δεν γίνονται με ντραμς αλλά με congas, bongos κλπ. Οπότε πολλή φασαρία κάνουμε μόνο αν ανοίξουμε κανένα ενισχυτή σε ηχογράφηση. Και αυτό το μέγιστο που έχουμε κάνει είναι ένας fender hotrod deluxe στα 40 W λάμπα που τον έχουμε πάει στο 6. Καλά, καμιά φορά με πιάνουν τα παρανοϊκά μου. Μια φορά ηχογραφούσαμε αυτό τον ενισχυτή και είχα στήσει στο διάδρομο μικρόφωνο για να πιάσω την αντήχηση με ανοιχτές εννοείται τις πόρτες του διαμερίσματος μου...  :P
Άσχετα από όλα αυτά το χειμώνα πεθαίνω στο κρύο το καλοκαίρι στη ζέστη και γενικά δεν είναι και ότι καλύτερο να μένεις εκεί...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #11 στις: 18/10/08, 17:28 »
Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στα δικαστήρια για τέτοιους γείτονες ειδικά όταν νοικιάζουν το ισόγειο τους για να γίνει αλουμινάδικο πάνω στο κεφάλι μου >:(

Αποσυνδεδεμένος e.t.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
  • First we'll take Manhattan, then we'll take Berlin
    • Προφίλ
    • trafficjam
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #12 στις: 20/10/08, 20:41 »

πριν κανα 2 χρονια ειχα γειτονες ενα ζευγαρι που ενοχλουσαν μετα τις 12.30.. ::)..


και μετα αναβαμε οοοολοι μαζι τσιγαρακι!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #13 στις: 25/10/08, 14:21 »
Εγώ είχα πρόβλημα με τους γείτονές μου στο χωριό, γιατί συνήθιζαν να σκοτώνονται και για να εκδικηθούν ο ένας τον άλλον, πετούσαν τα πράγματά τους από το παράθυρο... :wall: Πολλές φορές κόντεψε να γίνει ατύχημα.  >:(Χώρια που οι φωνές τους ξεσήκωναν τη γειτονιά στις 2 η ώρα το πρωί... Ξέρω είναι δύσκολο να το πιστέψετε, αλλά γινόταν... :o
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #14 στις: 25/10/08, 14:25 »

πριν κανα 2 χρονια ειχα γειτονες ενα ζευγαρι που ενοχλουσαν μετα τις 12.30.. ::)..


και μετα αναβαμε οοοολοι μαζι τσιγαρακι!!! ;D
τς προστυχη... :P
το χειροτερο εινα να εχεις τη μανα σου γειτονισσα..μονο αυτη εχω...και εναν αλλο αλα δεν ενοχλειτε...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #15 στις: 26/10/08, 01:51 »

το χειροτερο εινα να εχεις τη μανα σου γειτονισσα..μονο αυτη εχω...και εναν αλλο αλα δεν ενοχλειτε...

Πού το ξέρεις ότι δεν ενοχλείται? Επειδή είναι διακριτικός και δεν σου έχει στείλει ακόμη εξώδικο? Έχει δώσει μια περιουσία ο άνθρωπος στις ωτοασπίδες για να μην φτάσει στα άκρα με εσένα!! ::) :P :P ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος juliad

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μωρά μου είστε τα θαύματα που μου χουνε προσφέρει
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλητικοι γειτονες
« Απάντηση #16 στις: 30/10/08, 15:51 »
Εγώ έχω φοβερούς γειτόνους και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα !
Στην απέναντι γωνία μένει ο μπαρμπα Χαρίλαος με την κυρά Μαρίκα .
(Σας έχω ξαναμιλήσει νομίζω γι αυτούς ..)
Γλυκύτατος γεροντάκος ,που καθημερινά μας φιλεύει αυγουλάκια από τις κότες του ή σταφύλια το καλοκαίρι .
Η γυναίκα του ,είναι θεόκουφη και πολύ καλούλα γιαγιάκα ..
Το πιο φοβερό είναι που φοράει ακουστικό με μπαταρία και κάνει θόρυβο .
Είναι πολύ σουρεάλ να βλέπεις μια γιαγιούλα να προχωράει με ρυθμούς σαλίγκαρου και να κάνει "μπζιιτ ,μπζιιιτ " .
Ατάκα του μπάρμπα μια μέρα που μίλαγα στην γυναίκα του κι αυτή με αγνοούσε :
 :Μπα ...μην της μιλάς σήμερα ,τέλειωσε η μπαταρία !!!

Απέναντι ακριβώς ,μένει η κυρα Βαγγελία η παραπονιάρα μας ,μια γυναίκα που όλη μου την ζωή την θυμάμαι να φροντίζει κάποιον .
Στην αρχή την πεθερά της που ήταν κατάκοιτη ,μετά τον άντρα της που είχε πάθει απανωτά εγκεφαλικά
και τώρα παλεύει η κακομοίρα να μεγαλώσει τον εγγονό της ,ένα μικρό αγριμάκι 5 χρονων .

Δίπλα από την κυρά Βαγγελία μένει η κυρα Σεβαστή ,μια αχώνευτη γριούλα που δεν τα πάει καλά με κανέναν περίπου 2 ζωές τώρα ..
Μα έχει αυτή την πλάκα της ..Δεν χρωστάει η άτιμη καλό λόγο σε κανέναν ..
Όποτε πιάνουμε την κουβέντα ,στοιχηματίζουμε με τον άντρα μου από πριν ποιόν πρόκειται να βρίσει και τι καταστροφή θα αναφέρει ..
Παράδειγμα:Έβαφα τους τοίχους της οικοδομής ανεβασμένη σε μια σκάλα και περνάει η κυρα Σεβαστή .
-Αχ κοριτσάκι μου ...τα βάσανά σου ..Είμαι κι εγώ γριά ,και να πέσεις να σκοτωθείς δεν θα μπορέσω να σε ακούσω
να ουρλιάζεις (!)
Ε , κόντεψα να πέσω να τσακιστώ από τα γέλια ..

 Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι με τους γείτονες τους Αθηναίους που έρχονται διακοπές .
Κατ'αρχήν στεναχωρούν τα γεροντάκια μου .Μια παραπονιούνται για τις κότες του Χαρίλαου ,μια για τις φωνές του εγγονού της Βαγγελίας ..Λες και δεν έρχονται διακοπές σε χωριό ,αλλά σε κανένα ειδυλιακό προάστιο του Λονδίνου, χωρίς ζώα και θόρυβο .
 Και φυσικά έχουν πρόβλημα με την μουσική που πάντα ξεχύνεται από τα παράθυρα του σπιτιού μας .
(Από ότι καταλάβατε ,τα γεροντάκια μου είναι κουφά και δεν έχουμε πρόβλημα .
Με εξαίρεση τις μέρες που ακούω ρεμπέτικα και η κυρα Βαγγελία που είναι μερακλού με φωνάζει στο μπαλκόνι για να το δυναμώσω και να πιούμε τα τσιπουράκια μας )

Αυτοί είναι οι πιο κοντινοί μου γείτονες .
Έχω κι άλλους λίγο πιο κάτω ,μα ήδη το ποστ είναι τεράστιο ,οπότε για τον κυρ Αποστόλη και τον μονίμως .. ξαναμμένο γάιδαρο του ,μπορεί να τύχει να τα πούμε άλλη φορά ..
Απο περιέργεια υπάρχω
και απο καραγκιοζλίκι

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #17 στις: 30/10/08, 20:00 »
Εγώ έχω φοβερούς γειτόνους και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα !
Στην απέναντι γωνία μένει ο μπαρμπα Χαρίλαος με την κυρά Μαρίκα .
(Σας έχω ξαναμιλήσει νομίζω γι αυτούς ..)
Γλυκύτατος γεροντάκος ,που καθημερινά μας φιλεύει αυγουλάκια από τις κότες του ή σταφύλια το καλοκαίρι .
Η γυναίκα του ,είναι θεόκουφη και πολύ καλούλα γιαγιάκα ..
Το πιο φοβερό είναι που φοράει ακουστικό με μπαταρία και κάνει θόρυβο .
Είναι πολύ σουρεάλ να βλέπεις μια γιαγιούλα να προχωράει με ρυθμούς σαλίγκαρου και να κάνει "μπζιιτ ,μπζιιιτ " .
Ατάκα του μπάρμπα μια μέρα που μίλαγα στην γυναίκα του κι αυτή με αγνοούσε :
 :Μπα ...μην της μιλάς σήμερα ,τέλειωσε η μπαταρία !!!

Απέναντι ακριβώς ,μένει η κυρα Βαγγελία η παραπονιάρα μας ,μια γυναίκα που όλη μου την ζωή την θυμάμαι να φροντίζει κάποιον .
Στην αρχή την πεθερά της που ήταν κατάκοιτη ,μετά τον άντρα της που είχε πάθει απανωτά εγκεφαλικά
και τώρα παλεύει η κακομοίρα να μεγαλώσει τον εγγονό της ,ένα μικρό αγριμάκι 5 χρονων .

Δίπλα από την κυρά Βαγγελία μένει η κυρα Σεβαστή ,μια αχώνευτη γριούλα που δεν τα πάει καλά με κανέναν περίπου 2 ζωές τώρα ..
Μα έχει αυτή την πλάκα της ..Δεν χρωστάει η άτιμη καλό λόγο σε κανέναν ..
Όποτε πιάνουμε την κουβέντα ,στοιχηματίζουμε με τον άντρα μου από πριν ποιόν πρόκειται να βρίσει και τι καταστροφή θα αναφέρει ..
Παράδειγμα:Έβαφα τους τοίχους της οικοδομής ανεβασμένη σε μια σκάλα και περνάει η κυρα Σεβαστή .
-Αχ κοριτσάκι μου ...τα βάσανά σου ..Είμαι κι εγώ γριά ,και να πέσεις να σκοτωθείς δεν θα μπορέσω να σε ακούσω
να ουρλιάζεις (!)
Ε , κόντεψα να πέσω να τσακιστώ από τα γέλια ..

 Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι με τους γείτονες τους Αθηναίους που έρχονται διακοπές .
Κατ'αρχήν στεναχωρούν τα γεροντάκια μου .Μια παραπονιούνται για τις κότες του Χαρίλαου ,μια για τις φωνές του εγγονού της Βαγγελίας ..Λες και δεν έρχονται διακοπές σε χωριό ,αλλά σε κανένα ειδυλιακό προάστιο του Λονδίνου, χωρίς ζώα και θόρυβο .
 Και φυσικά έχουν πρόβλημα με την μουσική που πάντα ξεχύνεται από τα παράθυρα του σπιτιού μας .
(Από ότι καταλάβατε ,τα γεροντάκια μου είναι κουφά και δεν έχουμε πρόβλημα .
Με εξαίρεση τις μέρες που ακούω ρεμπέτικα και η κυρα Βαγγελία που είναι μερακλού με φωνάζει στο μπαλκόνι για να το δυναμώσω και να πιούμε τα τσιπουράκια μας )

Αυτοί είναι οι πιο κοντινοί μου γείτονες .
Έχω κι άλλους λίγο πιο κάτω ,μα ήδη το ποστ είναι τεράστιο ,οπότε για τον κυρ Αποστόλη και τον μονίμως .. ξαναμμένο γάιδαρο του ,μπορεί να τύχει να τα πούμε άλλη φορά ..
:) :)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #18 στις: 30/10/08, 20:05 »
O πρωην "αποκατω" μας, οταν πηρα το πιανο και μελεταγα 3-4 ωρες την ημερα, ηρθε μεσα σε μια εβδομαδα και ειπε ευγενικα στη μανα μου "Να ξερετε πως προσφατα πηρα και καραμπινα.." :D

Μια φορα καναμε σε ενα σπιτι προβα στο Κερατσινι και το μεσημερι πεινασαμε. Πηγαμε στον κοντινο φουρνο για να παρουμε τυροπιτες και πετυχαινουμε την εξης στιχομυθια πελατη-φουρναρη

"Ασε, εχουμε και κατι μαλακισμενα που απο το πρωι ντραγκα ντρουγκα μας εχουν πρηξει..Κι αυτος ο τραγουδιστης, ολο φαλτσα ειναι.." ..


Οπου φυγει φυγει
« Τελευταία τροποποίηση: 30/10/08, 20:07 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #19 στις: 30/10/08, 20:24 »
μεχρι τωρα και οι δικοι μου ειναι πολυ καλοι..δλδ και βραδια(1το βραδυ πχ) που κανουμε τζαμ(σε πολθ χαμηλες ομως εντασεις)δν λενε τπτ..οταν παιζω μονος η κοπελα απο διπλα μου απαντα με το πιανο της...τοτε σκαω εγω και αραζω να την ακουσω ;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #20 στις: 30/10/08, 22:28 »
..οταν παιζω μονος η κοπελα απο διπλα μου απαντα με το πιανο της...τοτε σκαω εγω και αραζω να την ακουσω ;D
πωω..αυτο παει να πει "μου την ειπε..."..αλα μουσικα... :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Ενοχλιτικοι γειτονες
« Απάντηση #21 στις: 30/10/08, 22:50 »
Λοιπον..οι δικοι μου γειτονες ειναι εντελως τρελοι... εχω γειτονες απο τις τρεις μεριες του σπιτιου..

Από τη μια (και απεναντι απο το δωματιο μου) μια οικογενεια η οποια ενα ολοκληρο καλοκαιρι το βγαλαν στο μπαλκονι παιζοντας ταβλι 23 ωρες το 24ωρο μαζι με την τηλεοραση στη δια πασον + το οτι η μικρη τους κορη πηρε και γατι και το κυνηγαγε 12 τετραγωνικα για μπαλκονι..

Απο την αλλη μερια παλι εχω μια υστερικη μανα με τρια αγορακια για παιδια και ολη μερα γκαριζουν οικογενειακως

Τελος,η μικρη μου ξαδερφουλα που μενει διπλα αγορασε και αυτη κατοικιδιο..σκυλακι αυτη τη φορα..και ενα εχω να πω...το χει τσουρομαδισει το καημενο και αυτο και τα νευρα μας που το ακουμε να γαυγιζει ολη τη μερα..
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!