Αποστολέας Θέμα: Guns 'N Roses. Chinese Democracy......  (Αναγνώστηκε 42150 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #50 στις: 14/06/06, 14:03 »
Άντε με το καλό να έλθουν κι αυτοί να δούμε τους "Doors 2000" από την ανάποδη... ::)

Την ανάγκη να δούμε μια πετσοκομμένη πλέον μπάντα να τραγουδά, εν προκειμένω, τα παλιά μεγαλεία κλαίγοντας, ομολογώ πως δεν την αντιλαμβάνομαι. Εδώ καλά καλά είμαι κατά βάση αρνητικός απέναντι στην πλειοψηφία των reunions, θα αποθεώνω κι όλας το γκρουπ ενός τραγουδιστή/performer που απλώς διατήρησε ένα όνομα για λόγους marketing;

Θέλω να πιστεύω πως είμαι και λίγο πιο συνετός...
« Τελευταία τροποποίηση: 14/06/06, 14:10 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος axlgreece

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • I HAVE a life, I'm just saving it for later...
    • Προφίλ
    • It's All Greek To Us...-Gunsnroses.gr
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #51 στις: 14/06/06, 14:27 »
Άντε με το καλό να έλθουν κι αυτοί να δούμε τους "Doors 2000" από την ανάποδη... ::)

Την ανάγκη να δούμε μια πετσοκομμένη πλέον μπάντα να τραγουδά, εν προκειμένω, τα παλιά μεγαλεία κλαίγοντας, ομολογώ πως δεν την αντιλαμβάνομαι. Εδώ καλά καλά είμαι κατά βάση αρνητικός απέναντι στην πλειοψηφία των reunions, θα αποθεώνω κι όλας το γκρουπ ενός τραγουδιστή/performer που απλώς διατήρησε ένα όνομα για λόγους marketing;

Θέλω να πιστεύω πως είμαι και λίγο πιο συνετός...

Κοιτα, ο καθενας εχει τις αποψεις του και αυτο ειναι σεβαστο.

Οπως εχεις εσυ την δικη σου, ετσι εχω και εγω σχηματισει μια αποψη γι'αυτο το συγκροτημα, αφου πρωτα το εχω δει 4 φορες.

Ειναι θεμα του πως βλεπει κανεις τα πραγματα. Απλα εγω το πηρα αποφαση εδω και χρονια οτι τους Guns, με τους οποιους μεγαλωσαμε δεν θα τους ξαναδουμε ποτε (το ποιος φταιει γι'αυτο ειναι μια μεγαλη συζητηση). Πολλα συγκροτηματα αλλαζουν μελη, ετσι εγινε και με τους Guns.

Τα παλια μελη αποχωρησαν (οπως ειπα και πιο πριν το ποιος φταιει γι'αυτο ειναι μια μεγαααααλη συζητηση) και ο Axl δεν ηθελε να διαλυσει το συγκροτημα, οποτε το ξαναφτιαξε απο την αρχη. Εμενα προσωπικα μου αρεσουν πολυ οι νεοι Guns.

Οι νεοι Doors ηταν ιεροσυλια γιατι ο Morisson δεν ειναι πια μαζι μας. Για την περιπτωση των Guns δεν ισχυει το ιδιο.
www.gunsnroses.gr    
It's All Greek To Us

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #52 στις: 14/06/06, 14:43 »
Η φύση κάθε συγκροτήματος αναμφίβολα διαφέρει...σε κάποια, το πλέον σύνηθες, ηγετική φυσιογνωμία είναι ο τραγουδιστής, σε άλλα ο κιθαρίστας κοκ. Στην περίπτωση των Doors ο Jim είχε βαρύνουσα θέση στην εξωτερική εικόνα τους και στο μύθο αν θες, αλλά δεν ήταν αμελητέα ποσότητα ο Manzarek και τα πλήκτρα του, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δε θεωρώ εκ προοιμίου αποτυχημένη κάθε απόπειρα αναπαραγωγής της αρχικής ταυτότητας.

Στους G&R τα πράγματα ήταν πιο μοιρασμένα σε σχέση με τους Doors...είναι όμως τουλάχιστον αστείο να παραμένει ένα μέλος (έστω κι αν αυτό είναι ο τραγουδιστής) και να διατηρείται το όνομα ως έχει, ακριβώς για να πατήσουμε πάνω στην υφιστάμενη φήμη που έχει αποκτήσει και να πουλήσουμε κανένα δίσκο παραπάνω για τους νοσταλγούς. Βγάλτο "The Group Formerly Known As Guns 'n' Roses - The Singer Edition" για να παραλλάξω και τον Prince, προκειμένου να έχεις μια πιστότητα και να κερδίσεις και το μίνιμουμ του σεβασμού μου...όλα τα υπόλοιπα τα θεωρώ παιχνιδάκι των πωλήσεων και με αυτές τις τελευταίες προσωπικά δεν τα πήγαινα ποτέ πολύ καλά.

Να με συμπαθάς, αλλά 20 χρόνια μετά να μιλάμε για νέους G&R ακούγεται λιγάκι ανέκδοτο. Θα μου πεις, άλλοι περιμένουν να ανοίξει η κερκόπορτα αιώνες τώρα, στον Axl θα κολλήοσυμε...

Αποσυνδεδεμένος axlgreece

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • I HAVE a life, I'm just saving it for later...
    • Προφίλ
    • It's All Greek To Us...-Gunsnroses.gr
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #53 στις: 14/06/06, 15:22 »
Η φύση κάθε συγκροτήματος αναμφίβολα διαφέρει...σε κάποια, το πλέον σύνηθες, ηγετική φυσιογνωμία είναι ο τραγουδιστής, σε άλλα ο κιθαρίστας κοκ. Στην περίπτωση των Doors ο Jim είχε βαρύνουσα θέση στην εξωτερική εικόνα τους και στο μύθο αν θες, αλλά δεν ήταν αμελητέα ποσότητα ο Manzarek και τα πλήκτρα του, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δε θεωρώ εκ προοιμίου αποτυχημένη κάθε απόπειρα αναπαραγωγής της αρχικής ταυτότητας.

Στους G&R τα πράγματα ήταν πιο μοιρασμένα σε σχέση με τους Doors...είναι όμως τουλάχιστον αστείο να παραμένει ένα μέλος (έστω κι αν αυτό είναι ο τραγουδιστής) και να διατηρείται το όνομα ως έχει, ακριβώς για να πατήσουμε πάνω στην υφιστάμενη φήμη που έχει αποκτήσει και να πουλήσουμε κανένα δίσκο παραπάνω για τους νοσταλγούς. Βγάλτο "The Group Formerly Known As Guns 'n' Roses - The Singer Edition" για να παραλλάξω και τον Prince, προκειμένου να έχεις μια πιστότητα και να κερδίσεις και το μίνιμουμ του σεβασμού μου...όλα τα υπόλοιπα τα θεωρώ παιχνιδάκι των πωλήσεων και με αυτές τις τελευταίες προσωπικά δεν τα πήγαινα ποτέ πολύ καλά.

Να με συμπαθάς, αλλά 20 χρόνια μετά να μιλάμε για νέους G&R ακούγεται λιγάκι ανέκδοτο. Θα μου πεις, άλλοι περιμένουν να ανοίξει η κερκόπορτα αιώνες τώρα, στον Axl θα κολλήοσυμε...

Οπως ειπα και πιο πριν, ο καθενας εχει τις αποψεις του. Σεβαστη.
www.gunsnroses.gr    
It's All Greek To Us

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #54 στις: 14/06/06, 16:42 »
Απ'όσα τραγούδια φημολογούνται, τα μόνα που μπορείτε να βρείτε και να είναι αληθινά είναι τα εξής:

Better (διέρρευσε αρχές 2006)
There Was A Time (διέρρευσε αρχές 2006)
I.R.S. (διέρρευσε αρχές 2006)
Catcher In The Rye (διέρρευσε αρχές 2006 αλλά είναι πολύ αρχικό demo και πιθανότατα δεν θα είναι στον νέο δίσκο)
The Blues (μόνο σε live εκτέλεση)
Chinese Democracy (μόνο σε live εκτέλεση)
Madagascar (μόνο σε live εκτέλεση)
Rhiad (μόνο σε live εκτέλεση)
Silkworms(μόνο σε live εκτέλεση, παίχτηκε ελάχιστες φορές, δεν θα είναι στον δίσκο)

Και φυσικά το Oh My God το οποίο κυκλοφόρησε επίσημα στο soundtrack του End Of Days.
Εχεις πει 10 τραγουδια. Ο δισκος το πολυ να εχει 14 (νομιζω?) αρα δνε μας μενουν και πολλα να ακουσουμε.. Θελω να δω που σκατα θα βρουμε την εκπηξη σε αυτον τον δισκο... Τελοςπαντων... Δεν καταλαβαινω την αναγκη του axl να κουβαλαει ολον αυτον τον συρφετο απο ατομα. 2 κιθαριστες και ενα μπασσο δεν του φτανουν?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος axlgreece

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • I HAVE a life, I'm just saving it for later...
    • Προφίλ
    • It's All Greek To Us...-Gunsnroses.gr
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #55 στις: 14/06/06, 21:01 »
Απ'όσα τραγούδια φημολογούνται, τα μόνα που μπορείτε να βρείτε και να είναι αληθινά είναι τα εξής:

Better (διέρρευσε αρχές 2006)
There Was A Time (διέρρευσε αρχές 2006)
I.R.S. (διέρρευσε αρχές 2006)
Catcher In The Rye (διέρρευσε αρχές 2006 αλλά είναι πολύ αρχικό demo και πιθανότατα δεν θα είναι στον νέο δίσκο)
The Blues (μόνο σε live εκτέλεση)
Chinese Democracy (μόνο σε live εκτέλεση)
Madagascar (μόνο σε live εκτέλεση)
Rhiad (μόνο σε live εκτέλεση)
Silkworms(μόνο σε live εκτέλεση, παίχτηκε ελάχιστες φορές, δεν θα είναι στον δίσκο)

Και φυσικά το Oh My God το οποίο κυκλοφόρησε επίσημα στο soundtrack του End Of Days.
Εχεις πει 10 τραγουδια. Ο δισκος το πολυ να εχει 14 (νομιζω?) αρα δνε μας μενουν και πολλα να ακουσουμε.. Θελω να δω που σκατα θα βρουμε την εκπηξη σε αυτον τον δισκο... Τελοςπαντων... Δεν καταλαβαινω την αναγκη του axl να κουβαλαει ολον αυτον τον συρφετο απο ατομα. 2 κιθαριστες και ενα μπασσο δεν του φτανουν?

Απ'αυτα που ειπα, τα 6 θα ειναι στην τελικη μορφη του δισκου 100%:

Better (διέρρευσε αρχές 2006)
There Was A Time (διέρρευσε αρχές 2006)
I.R.S. (διέρρευσε αρχές 2006)
The Blues (μόνο σε live εκτέλεση)
Chinese Democracy (μόνο σε live εκτέλεση)
Madagascar (μόνο σε live εκτέλεση)

Τα αλλα πιθανοτατα δεν θα ειναι.
www.gunsnroses.gr    
It's All Greek To Us

Αποσυνδεδεμένος JVC

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #56 στις: 15/06/06, 22:19 »
Πωπω, κοιτα να δεις ποσος κοσμοσ τους περιμενει ακομα.. :o

Αποσυνδεδεμένος Axlmaniac

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένα τρελό παιδί χαρά γεμάτο!!! (λέμε τώρα..)
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #57 στις: 24/06/06, 12:39 »
YOU COULD BE MINE

I'm a cold heartbreaker
Fit ta burn and I'll rip your heart in two
An I'll leave you lyin' on the bed with your ass in the air
I'll be out the door before ya wake
It's nuthin' new ta you
'Cause I think *we've seen that movie too


'Cause you could be mine
But you're way out of line
With your bitch slap rappin'
And your cocaine tongue
You get nuthin' done
I said you could be mine


Now holidays come and then they go
It's nothin' new today
Collect another memory
When I come home late at night
Don't ask me where I've been
Just count your stars I'm home again


'Cause you could be mine
But you're way out of line
With your bitch slap rappin'
And your cocaine tongue
You get nuthin' done
I said you could be mine


You've gone sketchin' too many times
Why don't ya give it a rest
Why
Must you find
Another reason to cry


While you're breakin' down my back n'
I been rackin' out my brain
It don't matter how we make it
'Cause it always ends the same
You can push it for more mileage
But your flaps r' wearin' thin
And I could sleep on it 'til mornin'
But this nightmare never ends
Don't forget to call my lawyers
With ridiculous demands
An you can take the pity so far
But it's more than I can stand
'Cause this couchtrip's gettin' older
Tell me how long has it been
'Cause 5 years is forever
An you haven't grown up yet


You could be mine
But you're way out of line
With your bitch slap rappin'
And your cocaine tongue
You get nuthin' done
I said you could be mine
You should be
You could be mine


Yeah!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Son of the sun

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Therion Official Website
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #58 στις: 24/06/06, 17:01 »
Καποτε ηταν γ@μ@τοι αλλα τωρα που φυγαν οι μισοι και εχει μεινει μονο ο Axl ειναι μαπα και το νεο σιντι το ιδιο πρεπει να ειναι...
The burden is mine...
The burden is mine....Alone....

Αποσυνδεδεμένος axlgreece

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • I HAVE a life, I'm just saving it for later...
    • Προφίλ
    • It's All Greek To Us...-Gunsnroses.gr
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #59 στις: 24/06/06, 17:21 »
Καποτε ηταν γ@μ@τοι αλλα τωρα που φυγαν οι μισοι και εχει μεινει μονο ο Axl ειναι μαπα και το νεο σιντι το ιδιο πρεπει να ειναι...

Tous exeis dei live s'autin tin periodeia?

I' na'xame na legame?
www.gunsnroses.gr    
It's All Greek To Us

Αποσυνδεδεμένος shred

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #60 στις: 28/06/06, 01:43 »
Καποτε ηταν γ@μ@τοι αλλα τωρα που φυγαν οι μισοι και εχει μεινει μονο ο Axl ειναι μαπα και το νεο σιντι το ιδιο πρεπει να ειναι...

Mονο κ' μονο για το Ron Thal (Bumblefoot)
πρέπει να πάμε να προσκυνήσουμε!!

Αν θα γούσταρα περισσότερο με Buckethead
(κ' να παιζε κ' κανα δικό του κομμάτι -απο τα ΤΟΣΑ που έχει βγάλει ;) -)...

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #61 στις: 28/06/06, 14:53 »
Καποτε ηταν γ@μ@τοι αλλα τωρα που φυγαν οι μισοι και εχει μεινει μονο ο Axl ειναι μαπα και το νεο σιντι το ιδιο πρεπει να ειναι...

Mονο κ' μονο για το Ron Thal (Bumblefoot)
πρέπει να πάμε να προσκυνήσουμε!!

Αν θα γούσταρα περισσότερο με Buckethead
(κ' να παιζε κ' κανα δικό του κομμάτι -απο τα ΤΟΣΑ που έχει βγάλει ;) -)...
Και εγώ για τον Ron Thal θέλω να κατέβω γ@μώτο, αλλά δεν βρίσκονται εύκολα τα λεφτά.... :'( :'(
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος axlgreece

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • I HAVE a life, I'm just saving it for later...
    • Προφίλ
    • It's All Greek To Us...-Gunsnroses.gr
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #62 στις: 28/06/06, 16:21 »
Πάρτε και μια φώτο του κυρίου Ron με τον Axl...

www.gunsnroses.gr    
It's All Greek To Us

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #63 στις: 29/06/06, 01:44 »
   ...δεν ξερω ρε παιδια αλλα οι gnr μου φαινονται ξοφλημενοι πια, ολο λογια και φουσκες, τι αλλο πια μπορουν να πουν? Παει περασε η "μοδα" τους... οσοι μουσικαρες και αν παρελασουν δεν παυουν να ειναι οι gnr, ας εκαναν καποιο αλλο project και ισως να ελκυαν κι αλλο κοσμο... Τι να πω δεν μου προκαλουν το ενδιαφερουν πλεον... για δειτε εδω. Αυτα ειναι φεστιβαλ...
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #64 στις: 29/06/06, 01:48 »
76ευρώ το 10days pass???????!?!?!!!
σε όλα αυτά τα υπερ-γκρούπ!?

γ**ώτο με το γιουνανιστάν μου που μπλέξαμε :'(
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #65 στις: 29/06/06, 02:32 »
   Eγω παντως εχω ηδη κανονισει να παω!!!!  ;) 8) :o
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #66 στις: 29/06/06, 02:39 »
στη βουλγαρία? εγώ τα 76 έχω να τα δώσω. τα υπόλοιπα 178683435 ευρώ για διαμονή δεν έχω  ;D
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #67 στις: 29/06/06, 03:24 »
   η βουλγαρια ειναι μια πολυ "φτηνη" χωρα, αλλωστε αυτο φαινεται και απο την τιμη του εισητηριου που παρεπιπτωντος συμπεριλαμβανει και το καμπινγκ!!! Μηπως το ξανασκεφτηκες τωρα? ? ? ? ?
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #68 στις: 29/06/06, 03:50 »
δεν το βλέπω εφικτό...ελπίζω πάντως σύντομα να αλλάξει η ελληνική νοοτροπία και να μη τα σκάμε χοντρά για μια συναυλία...ή έστω ας οργανώσουμε monsters of rock κι ας κοστίσει η κάθε μέρα "κερατιάτικα"
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος {SLASH}

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • h mousiki pigaini me polous ala gami--ai mazi mou
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #69 στις: 15/07/06, 16:54 »
file rockndemon to neo album ton gnr inai mia moufa den thimizi palious guns to album to exo to mono tragoudi pou mporo na po oti mou arese einai to madagascar ola ta alla inai asta na pane

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #70 στις: 15/07/06, 17:08 »
Ε αφου θες του παλιους καλους Guns γιατι δεν κανεις αυτο που κανω κι εγω; Να ξανακουσεις το apetite...Και ελεος, τι  περιμενατε... Το να μοιαζει το Chinese Democracy με τα παλια τους θα ηταν τοσο πιθανο οσο το να ξεπερασω σαν κιθαριστας τον Satriani  ;) Και καλυτερα που δε μοιαζει και με τα παλια τους... Πρεπει σωνει και καλα να μοιαζει με το apetite for destruction η με τα use your illusion? Τωρα αν ειναι μουφα το album δεν το ξερω... Περιμενω να ακουσω πρωτα ολα τα κομματια στην κανονικη τους ποιοτητα και στη studio εκτελεση και μετα θα εχω αποψη...

Αποσυνδεδεμένος axlgreece

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • I HAVE a life, I'm just saving it for later...
    • Προφίλ
    • It's All Greek To Us...-Gunsnroses.gr
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #71 στις: 15/07/06, 20:42 »
file rockndemon to neo album ton gnr inai mia moufa den thimizi palious guns to album to exo to mono tragoudi pou mporo na po oti mou arese einai to madagascar ola ta alla inai asta na pane

Σοβαρα? Το έχεις?

Δεν το δινεις και στον υπολοιπο κοσμο να το ακουσει τοτε? Γιατι εισαι ο μονος που το εχει...

ΕΚΤΟΣ και αν το εχεις κατεβασει και εσυ "ολοκληρο" απο αυτα τα p2p προγραμματα και οπως το 90% δεν γνωριζεις τι εχεις κατεβασει...

Να σε ενημερωσω λοιπον, οτι το αλμπουμ δεν το εχεις. Εχεις καποια τραγουδια που εχουν παιχτει live το 2001-2002 και δεν ειναι γνωστο αν θα υπαρχουν ΚΑΝ στον δισκο, μπορει να εχεις καποια studio demos που διερρευσαν στις αρχες του 2006 και πιθανοτατα παλια demos που ολοι νομιζουν οτι ειναι καινουργια GNR ή ακομη και instrumental κομματια απο μικρα συγκροτηματα που τα μετονομασαν σε GNR.
www.gunsnroses.gr    
It's All Greek To Us

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόνο για όσους ακούνε guns n roses
« Απάντηση #72 στις: 15/07/06, 21:22 »
στο LIVE είπαν πάντως τραγούδια που θα υπάρχουν στο chinese. οι guns ακόμα και πρίν διαλυθούν είχαν σταματήσει να παίζουν apettite και use your illusion. θα δούμε...λίγη υπομονή να δούμε αν θα βγεί κάποιο κομμάτι αντάξιο του μεγάλου ονόματος των guns.
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #73 στις: 18/10/08, 23:38 »
Η ώρα που όλοι περιμέναμε εδώ και χρόνια φαίνεται πως πλησιάζει. Το άλμπουμ έχει ήδη προστεθεί στο σύστημα των καταστημάτων Best Buy με τρεις διαφορετικές εκδόσεις (μάλλον εξώφυλλα) σε cd και βινύλιο.

Επίσης το άλμπουμ έχει προστεθεί στον επίσημο κατάλογο με τις επερχόμενες κυκλοφορίες της Universal Αυστραλίας για τις 22 Νοεμβρίου. Σύμφωνα με την Universal Αυστραλίας το άλμπουμ θα κυκλοφορήσει ψηφιακά και σε φυσική μορφή την ίδια ημέρα. (http://undercover.com.au/News-Story.aspx?id=6577)

3 τίτλοι έχουν προστεθεί σε καταλόγους για πνευματικά δικαιώματα στην Αμερική όπως θα δείτε και στα παρακάτω links, ανάμεσα τους και ένα νέο τραγούδι τον τίτλο του οποίου δεν είχαμε ξανακούσει. Το τραγούδι λέγεται Lies They Tell και έχει άλλη μια διαφορετική ονομασία (πιθανότατα άλλαξε αφού κατατέθηκε), το Scraped:

http://cocatalog.loc.gov/cgi-bin/Pwebrecon.cgi?hd=1,1&SC=Author&SA=Rose%2C%20William%20Axl%2C%201961-&PID=Rf8uK65HahW3j-FwX7iK9xBwXGJ&HIST=0&SEQ=20081016014114&SID=8

http://repertoire.bmi.com/title.asp?blnWriter=True&blnPublisher=True&blnArtist=True&page=1&keyid=9873393&ShowNbr=0&ShowSeqNbr=0&querytype=WorkID

Το Rolling Stone αναφέρει μετά από συνομιλία με κορυφαίο στέλεχος των Best Buy, ότι το άλμπουμ θα περιέχει 14 τραγούδια μεταξύ των οποίων και τα Better, Shackler's Revenge, If The World, Chinese Democracy και το Scraped που αναφέραμε πριν.

"Η μουσική αξίζει την υπομονή που έκαναν οι fans" αναφέρει ο Gary Arnold, κορυφαίο στέλεχος των Best Buy, που ξεκίνησε τις διαπραγματεύσεις για το άλμπουμ το 2007. "Όλοι έχουμε ακούσει τις ιστορίες γι'αυτό το άλμπουμ και τώρα όλοι μπορούν να ακούσουν ότι είναι αληθινό. Θα είναι σπουδαία τα Χριστούγεννα. Απλά ελπίζω να μην χρειαστούν άλλα 14 χρόνια για το επόμενο άλμπουμ."

Το μόνο που περιμένουμε για να επισημοποιηθούν όλα αυτά, είναι η ανακοίνωση από το συγκρότημα...




Είμαι fan του συγκροτήματος, όπως ήτανε κάποτε όμως τότε που κυκλοφόρησαν το "Appetite For Destruction" άντε και τα δύο "Use Your Illusion". Τώρα το μόνο που θα έλεγα είναι πως όπου ακούς πολλά κεράσια... ::) :P :P
Τα σχόλια δικά σας...  :)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος -

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #74 στις: 19/10/08, 02:20 »
-
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/08, 14:23 από Constantine* »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
7092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/06, 18:49
από skipper37
3 Απαντήσεις
3606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/08, 14:50
από mehiko
9 Απαντήσεις
3753 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/10, 10:33
από Mike Moss
10 Απαντήσεις
4546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 23:34
από sporosvogas
2 Απαντήσεις
38963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/11, 20:10
από Johnpen.
8 Απαντήσεις
3344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/11, 15:40
από KorakidisN
6 Απαντήσεις
3158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/11, 03:07
από metalmike
7 Απαντήσεις
3208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/12, 12:49
από panicX
4 Απαντήσεις
2981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/13, 18:56
από davemurrayaris
6 Απαντήσεις
4759 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/18, 16:42
από davemurrayaris