Αποστολέας Θέμα: Archive- Controlling crowds  (Αναγνώστηκε 2796 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Archive- Controlling crowds
« στις: 04/04/09, 17:01 »
Ειναι μια απο τις αγαπημενες μου μπάντες.....τους θερούσα πάντα πολυυυ μπροστά....με εξυπνες συνθεσεις, όμορφες παραγωγες.....με μια πρόχειρη ακροαση του αλμπουμ......δεν εμεινα απολυτως ικανοποιημενος....... :-\ δεν μου έκατσε καλά ακόμα.....ειδα αρκετα "ποπ" στοιχεια (με την εννοια των πιο εμπορικων συνθεσεων, παραγωγων) τα οποια με ξενισαν....βεβαια έκανα μούφα ακρόαση...ελυνα μαθηματικά και ακουγα.... :P το βραδακι που θα το ακουσω πιο προσεχτικα και μετα απο καποιες ακομα ακροασεις θα επανερθω.....κανεις άλλος?


p.s.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Archive- Controlling crowds
« Απάντηση #1 στις: 07/04/09, 00:56 »
Μου αρέσουν πάρα πολύ οι archive, αλλά με μία φορά που άκουσα τον δίσκο, δεν μπορω να έχω ολοκληρωμένη άποψη... :-\
Θα τον ακούσω και θα επανέλθω... :)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Corky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Άντρας
  • I belong to everything I believe...
    • Προφίλ
    • Psychorchestra
Απ: Archive- Controlling crowds
« Απάντηση #2 στις: 17/04/09, 15:47 »
Έμενα μου άρεσε αρκετά ο δίσκος, ξεχωρίζω μετά από 3-4 αρκετά πρόχειρα ακροάσεις τα controlling crowds και bullets αλλά γενικά νομίζω ότι είναι ένας πολύ ωραίος δίσκος. Δικαιολογούν για μια ακόμη φορά τη φήμη της μεγάλης μπάντας νομίζω..
Definite an' immortal freedom is all we want. Just free soul and free way of thinking.But can we achieve this?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Archive- Controlling crowds
« Απάντηση #3 στις: 06/05/09, 23:16 »
Προς το παρον ξεχωριζω το τρλο χιτακι buletts και το kings of speed..Πρεπει να ειναι δισκαρα ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Archive- Controlling crowds
« Απάντηση #4 στις: 07/05/09, 00:20 »
...τους θεωρούσα πάντα πολυυυ μπροστά....

Αρκετά αξιόλογη μπάντα με μερικές σπουδαίες στιγμές. Όμως δεν θα μπορούσα να πω πως ήταν ποτέ "πολύ μπροστά". Στο χώρο που πρωτοκινήθηκαν με το Londinium είχαν ήδη αφήσει τα χνάρια τους χρόνια πριν οι Massive Attack αλλά και οι πιο πρόσφατα οι Portishead...αρκετά πιο κοντά οι Sneaker Pimps. Όταν το γύρισαν το στυλ, το progressive στοιχείο τους πατούσε σε κατακτημένες περιοχές, ενώ κι οι περισσότερο pop στιγμές τους δεν καινοτομούν.

Αυτό δεν τους κάνει λιγότερο ενδιαφέροντες, απλώς ποτέ δεν εισήγαγαν κάτι που δεν είχε στο μεταξύ εξερευνηθεί. Το τελευταίο τους album πάλι, μπορεί να μην αποτελεί ό,τι καλύτερο έχω ακούσει γενικώς τελευταία αλλά κι από τους ίδιους στο εύρος της ταραχώδους πορείας τους, αλλά και πάλι βρήκα πράγματα να συμπαθήσω.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/10, 23:51
από master of puppets
12 Απαντήσεις
4233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/13, 19:10
από kkmspm (φλουτσ)