Αποστολέας Θέμα: ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ;;;  (Αναγνώστηκε 2139 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faidra__

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ;;;
« στις: 20/02/10, 00:49 »
Καλησπερα σε ολους,
θα ηθελα και εγω τα φωτα σας.Να εκθεσω αρχικα πως εχει η κατασταση,παρακολουθησα περσυ για ουτε ενα 6μηνο μαθηματα κλασσικης κιθαρας στο πλαισιο δημοσιου ωδειου,χωρις να ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενη.Αφησα λοιπον τα μαθηματα επειδη μετακομισα κιολας,με το δασκαλο ειχαμε¨"τελιωσει" το ντεμπουτο και το ρεσιταλ 1 του μπουντουνι και ειχαμε παει και λιγο απο το δευτερο ρεσιταλ.Αυτη την στιγμη την εχω αφησει στην ακρη την κιθαρα θα ηθελα καποιες οδηγιες για το πως να συνεχισω μονη μου τουλαχιστον μεχρι σεμπτεμβρη που θα κοιταξω για ωδειο,να τελιωσω το ρεσιταλ 2 μονη μου σιγα σιγα;εχει νοημα;;;καμια προταση για βιβλιο μετα;;;;μου ειχε προτεινει ο δασκαλος και την μετρικη κιθαρα του θερμου και θα την πιασω κι αυτην.
Απλα θα ηθελα προτασεις ωστε να γινω λιγο πιο συστηματικη(το μεγαλυτερο καλο που προσφερει ο δασκαλος),τι να διαβασω και για ποσο ωστε να μην καταληγω να γρατσουναω ακορντα ασκοπα.
Οποιαδηποτε προταση καλοδεχουμενη......

Αποσυνδεδεμένος Holyshock

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ;;;
« Απάντηση #1 στις: 20/02/10, 17:53 »
Καλησπέρα, καλό είναι να ξαναπίασεις σιγά σιγά την κιθάρα σου και να παίζεις και μόνη σου  όχι αναγκαστικά συστηματικά σαν μάθημα. κρίμα είναι να το παρατήσεις το άθλημα αν σου αρέσει κιόλας!!

ακόμα τσέκαρε αυτό το λινκ της συνφορουμήτησας sofitias  ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ  έχει κάταφέρει να μαζέψει πολλά χρήσιμα θεματάκια για την κλασσική

Αποσυνδεδεμένος faidra__

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ;;;
« Απάντηση #2 στις: 21/02/10, 13:51 »
Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 12:39
από SlowYourselfDown