Αποστολέας Θέμα: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)  (Αναγνώστηκε 87733 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #275 στις: 07/07/10, 02:20 »
Γμτ δηλαδή.. έναν αγώνα έχασα (και όχι ολόκληρο, το 2ο ημίχρονο) και μιλάτε για σφαγές? Για πείτε τι έγινε!!

Τι διάολο, άλλο ματς έβλεπα...? Τι δεν έδωσε ρε παλήκαρε?
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #276 στις: 07/07/10, 03:29 »
Αφού λέω δεν το είδα.. :P

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #277 στις: 07/07/10, 03:46 »
Αφού λέω δεν το είδα.. :P

δεν το λεει σε σενα βρε γκαβακα....
Οντως για ποια σφαγη μιλαμε..το δευτερο γκολ???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #278 στις: 07/07/10, 09:32 »
Σημερα ειναι το ψωμι...το χθεσινο αποτελεσμα, λιγο-πολυ, ηταν αναμενομενο...η Γερμανια ειναι καλυτερη απο την Ισπανια μεχρι στιγμης σε αυτο το τουρνουα, αλλα εχω κακο προαισθημα για αποψε...μακαρι να μην επαληθευτω...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #279 στις: 07/07/10, 11:12 »
Πωπω δεν θελω καθολου να περασει η Ισπανια.Καλυτερα να περασει η "ενωμενη" γερμανια(γιατι ειναι Γερμανια με μια "χιτλερικη" εννοια.Λιγο απ ολες τις χωρες)
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #280 στις: 07/07/10, 11:54 »
Η Ισπανία ήταν από τα θεωρητικά φαβορί πριν το Mundial. Τα υπόλοιπα φαβορί είναι σπίτια τους. Ήρθε η ώρα και γι’ αυτούς. Αυτή τη στιγμή δεν νομίζω να αρέσει σε κανέναν ουδέτερο, το ποδόσφαιρο που παίζουν οι Ισπανοί…
 
Και βέβαια να σημειώσουμε κάτι. Η κούπα μένει στην Ευρώπη. Πολλοί ειδήμονες έγραψαν ότι μ*****α τους ερχόταν στο κεφάλι όταν αποκλείστηκαν Γαλλία και Ιταλία από τον 1ο γύρο αναφορικά με το Ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, κλπ. Δεν ξέρω αν θα πάνε να κρυφτούν κάπου τώρα ή θα συνεχίσουν τις π**αρολογίες τους, αφού έτσι κι αλλιώς φόρο βλακείας δεν πλήρωσε ποτέ και κανένας!
Και για να μην παρεξηγηθώ μιλάω για μεγάλους και επώνυμους δημοσιογράφους. Όχι για φιλάθλους όπως εμείς που απλά λέμε την άποψή μας.
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/10, 11:58 από indie-anos laternative »
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #281 στις: 07/07/10, 13:15 »
Ρε παιδια αφου μιλησε ο Paul το χταποδι και με επιβεβαιωσε τι να λεμε τωρα... ;)


Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #282 στις: 07/07/10, 13:16 »
Γμτ δηλαδή.. έναν αγώνα έχασα (και όχι ολόκληρο, το 2ο ημίχρονο) και μιλάτε για σφαγές? Για πείτε τι έγινε!!

Τι διάολο, άλλο ματς έβλεπα...? Τι δεν έδωσε ρε παλήκαρε?

μιλάω για το γκολ, για δυο επιθέσεις της Ουρουγουάης στο πρώτο ημίχρονο που έκοψε σαν οφσάιντ ενώ δεν ήταν και
για μια φάση στο δεύτερο της Ολλανδίας που την άφησε ενώ ήταν οφσάιντ
και όλα αυτά από τον ίδιο βοηθό
Όταν σε ημιτελικό Μουντιάλ σε νοκ άουτ παιχνίδι, αδικείται η μία ομάδα για μένα υπάρχει στήσιμο
όπως και με την Παραγουάη που της ακυρώθηκε καθαρό γκολ στο πρώτο ημίχρονο

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #283 στις: 07/07/10, 13:26 »
Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου έγινε σε φάση που ο Robben είχε τη μπάλα και ήταν έτοιμος να μπεί μόνος του στην περιοχή της Ουρουγουάης..
Εγώ είδα δύο πανέμορφα γκολ και άλλο ένα που ήταν οριακά offside.
Όταν χάνει η ομάδα που υποστηρίζω, προτιμώ να παραδέχομαι την ανωτερότητα της άλλης εάν υφίσταται, και όχι να κατηγορώ διαιτητές και να κάνω λόγο για στημένα. Στο κάτω κάτω δεν έκαναν και το χτυπητό λάθος..

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #284 στις: 07/07/10, 14:06 »
Δε θεωρώ ότι υπήρχε κάτι στημένο, αλλά το δεύτερο γκολ των Ολλανδών ήταν offside. Ψιλοδύσκολη φάση, αλλά ήταν κατα την άποψή μου γιατί ο Φαν Πέρσι προεξείχε και επηρέαζε τη φάση (και το οπτικό πεδίο του τερματοφύλακα).

Εγώ δεν είδα καμιά ανώτερη Ολλανδία πάντως...Με 2 φάσεις έκανε 3 γκολ. Δεν πήρε τον έλεγχο του ματς, ούτε πίεσε ιδιαίτερα αν και έπαιζε με θεωρητικά υποδεέστερο αντίπαλο (από άποψη ποιότητας παικτών). Η Ουρουγουάη, που θεωρώ ότι είναι η πιο αξιόμαχη ομάδα του τουρνουά, δεν εκμεταλλεύτηκε το πρώτο τέταρτο του β' ημιχρόνου που είχε μπλοκάρει τελείως την Ολλανδία, και είχε πάρει το κέντρο.

Τέλος πάντων, σχετικά με το σημερινό δύσκολο να πει κανείς. Οι Ισπανοί δεν εντυπωσίασαν αντίθετα με τους Γερμανούς, αλλά διαθέτουν πιο ποιοτικό ρόστερ και πιο έμπειρους παίκτες. Για να δούμε...
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος La Flic

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #285 στις: 07/07/10, 20:10 »
Αριθμολογία:

Ενας Ιταλός μαθηματικός ανέλυσε για λογαριασμό της κρατικής   τηλεόρασης RAI τον λόγο που η Γερμανία θα στεφθεί παγκόσμια πρωταθλήτρια   ή, για την ακρίβεια, τον κανόνα. Τον "κανόνα 3.964", σύμφωνα με το   οποίο ισχύουν τα εξής:                      - Η Αργεντινή αναδείχτηκε παγκόσμια πρωταθλήτρια το 1978 και το   1986, που στο σύνολο μας κάνει... 3.964.     
          - Η Γερμανία κατέκτησε τα δύο τελευταία της τρόπαια το 1974 και   το 1990, με το άθροισμα να μας κάνει... 3.964.     
- Η Βραζιλία στέφθηκε πρωταθλήτρια κόσμου το 1962 και το 2002,   κάτι που μας κάνει... 3.964, αλλά και το 1970 και το 1994, που μας   οδηγεί και πάλι στον "μαγικό" αριθμό... 3.964. Συμπέρασμα: αν από το   3.964 αφαιρέσουμε την τωρινή χρονιά 2010 το αποτέλεσμα θα είναι 1.954,   κάτι που απλούστατα σημαίνει πως τα "πάντσερ" θα πάρουν το τρόπαιο στα   γήπεδα της Νότιας Αφρικής, αφού το 1954 είχαν κατακτήσει τον πρώτο   παγκόσμιο τίτλο στην ιστορία τους (3-2 στον τελικό την Ουγγαρία).

και ρομαντισμός:

Για την Ουρουγουάη συνήθως ακούμε μονάχα κάθε τέσσερα χρόνια και να   γιατί... "Σε κάθε ματς τα πλήθη σπρώχνονταν για να δουν αυτά τα παιδιά   που, λυγερά σαν σκίουροι, έπαιζαν σκάκι με μία μπάλα. 
          Αυτά τα απόκληρα παιδιά από τα βάθη της Αμερικής είχαν επινοήσει   ένα παιχνίδι με κοντινές πάσες που κολλούσαν την μπάλα στο πόδι, με   αστραπιαίες εναλλαγές ρυθμού και ντρίμπλες υψηλής ταχύτητας".     
          Αυτά έγραφε ο ουρουγουανός συγγραφέας Εντουάρντο Γκαλεάνο για   την εθνική ομάδα της χώρας του, που με τη φαντασία της είχε καταπλήξει   την προπολεμική Ευρώπη, κερδίζοντας δύο ολυμπιακά τουρνουά. Τα απόκληρα   παιδιά του εργατόκοσμου, ανάμεσα στα οποία ξεχώριζαν ένας χασάπης, ένας   μαρμαράς, ένας μανάβης κι ένας παγοπώλης. Από τα απόκληρα παιδιά της   Ευρώπης, που κάποτε την εγκατέλειψαν αναζητώντας μια καλύτερη τύχη σε   αυτή τη χώρα, το όνομα της οποίας σημαίνει στα ινδιάνικα "το ποτάμι με   τα χρωματιστά πουλιά", κατάγεται το 90% του πληθυσμού της Ουρουγουάης.     
          Ακούμε γι' αυτή τη χώρα μονάχα με αφορμή το ποδόσφαιρο ή το πολύ   πολύ την "Κομπαρσίτα". Κι όμως, από τις περιπέτειες και τις εμπειρίες   αυτής της χώρας των 3,5 εκατομμυρίων ψυχών θα μπορούσαμε ίσως να   διδαχθούμε πολλά. Αφού έπεσε θύμα εξαρτημένων και διεφθαρμένων   κυβερνήσεων που την έφεραν στα πρόθυρα της χρεοκοπίας, σήμερα κυβερνάται   από ένα μέτωπο πρώην ανταρτών Τουπαμάρος, σοσιαλιστών και κομμουνιστών,   που την έβγαλε από τη "μαύρη τρύπα".     
          Ο πρόεδρος Μουχίκα, από τους αρχηγούς των Τουπαμάρος, ζει σε μια   ταπεινή αγροικία. Και οι διεφθαρμένοι πρώην ηγέτες της χώρας ζουν στη   φυλακή. Η Ουρουγουάη είναι η λιγότερο διεφθαρμένη χώρα στη Λατινική   Αμερική και το βιοτικό της επίπεδο βρίσκεται μέσα στα 50 υψηλότερα του   κόσμου. Πώς τα καταφέρνει τόσο καλά μια τόσο μικρή χώρα; Επειδή έχει   κότσια και φαντασία, λένε οι ίδιοι οι κάτοικοί της.     
Από δύο Παγκόσμια Κύπελλα και πάνω έχουν κερδίσει μόνο πέντε   χώρες στον κόσμο. Ανάμεσά τους και η Ουρουγουάη (...). Τα παιδιά από το   "ποτάμι με τα χρωματιστά πουλιά" απέμειναν οι τελευταίοι εκπρόσωποι του   λατινοαμερικανικού "ωραίου παιχνιδιού", όπως το λένε οι Βραζιλιάνοι, στο   Παγκόσμιο Κύπελλο. Για να δώσουν μια μοναχική μάχη απέναντι στο   ευρωπαϊκό αντιποδόσφαιρο, που ως θέαμα είναι πια χρεοκοπημένο: χωρίς τη   λατινοαμερικανική φαντασία δεν απομένει παρά μια λογιστική προσθαφαίρεση   βαθμών και εκατομμυρίων, από ομάδες που δεν εμπνέονται πια από τα   αισθήματα των φιλάθλων αλλά από τα πορτοφόλια των διοικητικών συμβουλίων

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #286 στις: 07/07/10, 23:25 »
ΙΣΠΑΝΙΑ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΙΣΠΑΝΙΑ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ  :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap






« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/10, 23:26 από sofitia »
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #287 στις: 07/07/10, 23:32 »

Τα δικά μου προγνωστικά βλέπουν Ισπανία....και με λίγο δυσκολία Ολλανδία...δεν ξέρω γιατί αλλά μ'αρέσουν φέτος οι πορτοκαλοί όπως μ'αρεσαν και στο euro...
ΚΑΛΗ ΜΠΑΛΑ!!!!


άντε γεια..... :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #288 στις: 07/07/10, 23:47 »
Όλο προγνωστικά εσύ και όλο κουβάς -παίρνεις, πως γίνεται? ;D
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #289 στις: 07/07/10, 23:51 »
Όλο προγνωστικά εσύ και όλο κουβάς -παίρνεις, πως γίνεται? ;D


γαμα τα....αυτό λέει και ο προποτζής.... :P


πέρα απο την πλάκα.....σε όλο το μουντιαλ πήγα ταμειο μόνο μια φορά με τα ημιτελικά.....αλλά πήγα για τα καλά (βγάλαμε midi controller :P )....και είχα παίξει και στην πλάκα πριν ξεκινησει το μουντιαλ ότι θα το σηκώσει η ολλανδία...άντε να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #290 στις: 08/07/10, 03:17 »
Όλο προγνωστικά εσύ και όλο κουβάς -παίρνεις, πως γίνεται? ;D


γ**α τα....αυτό λέει και ο προποτζής.... :P


πέρα απο την πλάκα.....σε όλο το μουντιαλ πήγα ταμειο μόνο μια φορά με τα ημιτελικά.....αλλά πήγα για τα καλά (βγάλαμε midi controller :P )....και είχα παίξει και στην πλάκα πριν ξεκινησει το μουντιαλ ότι θα το σηκώσει η ολλανδία...άντε να δούμε...
Για να μην λες οτι δεν το ειπες :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #291 στις: 08/07/10, 12:18 »
Οτι θα εξελιχθουμε σε πελατες των αιωνιων loosers του περασμενου αιωνα, ε, αυτο δε θα το πιστευα κ αν το εβλεπα γραμμενο στο Ευαγγελιο...κοιτα να δεις που οι Ισπανοι απο το πουθενα πανε για την κουπα...και λεω απο το πουθενα, γιατι μονο χθες παιξανε πολυ καλο ποδοσφαιρο...στα προηγουμενα ματς, κουτσα-κουτσα πηγαιναν...

Μακαρι να το παρει η Ολλανδια!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #292 στις: 08/07/10, 12:54 »
Εγω βλεπω Ολλανδια-Ισπανια τελικο 


Ελπιζω να με ακουσατε και να πηγατε ταμειο... ;D
Οσο για το Mundial...Νομιζω πως θα ξεχαστει ΠΟΛΥ γρηγορα... :-\


Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #293 στις: 08/07/10, 14:01 »
Ολλανδία και Ισπανία
Πολύ καλές ομάδες και οι δυο αλλά πήγαν τελικό σέρνοντας χωρίς να παίξουν μπάλα
 
πιστεύω Ολλανδία όπως είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ μου
 

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #294 στις: 08/07/10, 14:15 »
Ελπίζω πάντως να μην δούμε άλλη μια σούπα ματς...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #295 στις: 08/07/10, 18:47 »
Ολλανδία και Ισπανία
Πολύ καλές ομάδες και οι δυο αλλά πήγαν τελικό σέρνοντας χωρίς να παίξουν μπάλα
 
πιστεύω Ολλανδία όπως είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ μου


Εγώ πάντος προτιμώ την Ισπανία, παίζουν ποίο ποιοτικό ποδόσφαιρο  0:)
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #296 στις: 08/07/10, 19:34 »
Ολλανδία και Ισπανία
Πολύ καλές ομάδες και οι δυο αλλά πήγαν τελικό σέρνοντας χωρίς να παίξουν μπάλα
 
πιστεύω Ολλανδία όπως είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ μου


Εγώ πάντος προτιμώ την Ισπανία, παίζουν ποίο ποιοτικό ποδόσφαιρο  0:)
Συγνώμη αλλά που το είδες το ποιοτικό ποδόσφαιρο? ::) Η Γερμανία με τον Μιλλερ έπαιζε ποιοτικό ποδόσφαιρο, άσχετα αν χωρίς αυτόν ήταν παγωμένη. Εγώ δεν είδα ποιοτικότητα στην ομάδα της Ισπανίας. Εξαρτώνται κυρίως απο τον Βιγια και το αν θα είναι στη σωστή θέση να βάλει γκολ, και σίγουρα έχουμε δει και πιό οργανωμένες άμυνες και κέντρο απο της Ισπανίας φέτος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #297 στις: 08/07/10, 19:53 »
Χμμ είναι 2 φάσεις χτες (μία του σουτ του αλόνσο μετά από την πάσα του τσάβι και μία με το τακούνι του αλόνσο στον ινιέστα) που είναι πιο ποιοτικές από ολόκληρο το μουντιάλ.
Δεν καταλαβαίνω αυτήν την απαξίωση της ισπανίας,πλάκα έκανε στους γερμανούς.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #298 στις: 08/07/10, 20:22 »
Ε όχι και πλάκα ρε s.s, που αν στη φάση του 68 δεν ήταν ο Kroos αλλά ο Klose τώρα μπορεί να ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα..
Η πολυδιαφημισμένη Ισπανία πέρασε από τους περισσότερους αντιπάλους της και μόνο με την αξία των παιχτών της από τη μέση και μπροστά. Αυτοματισμοί που να έχουν δουλευτεί στην προπόνηση δεν φάνηκαν σε καμία φάση (πλην Iniesta-Xavi)..

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #299 στις: 08/07/10, 20:38 »
Χμμ είναι 2 φάσεις χτες (μία του σουτ του αλόνσο μετά από την πάσα του τσάβι και μία με το τακούνι του αλόνσο στον ινιέστα) που είναι πιο ποιοτικές από ολόκληρο το μουντιάλ.
Δεν καταλαβαίνω αυτήν την απαξίωση της ισπανίας,πλάκα έκανε στους γερμανούς.

+1

Η Γερμανία έκανε ό,τι (πολύ καλό) έκανε με αντιπάλους που ήταν αστείοι. Η ίδια ήταν πολύ σοβαρή, καλά στημένη και με σχέδιο στο γήπεδο. Αλλά με την Ισπανία απλώς έμπλεξε με καλύτερη ομάδα. Χθες υπήρχε μια ομάδα που ήθελε να πάρει το παιχνίδι και μια που ήλπιζε να το κλέψει. Εκεί τελειώνει κατ'εμέ, και δεν έχει διαφορά αν έπαιζε ο Μίλλερ.

Άλλωστε δεν υπάρχουν πολλές ομάδες που να μπορούν να παίξουν την μπάλα όπως οι Ισπανοί. Ούτε καν η Βραζιλία το έκανε, που έχει μπαλαδόρους. Η μπάλα αλλάζει πολλά πόδια, όποιος έχει παίξει έστω και ελάχιστα ποδόσφαιρο ξέρει πόσο κουραστικό είναι να τρέχεις πίσω από το τόπι 90 λεπτά. Δείτε τις φάτσες των Γερμανών από το 50' και μετά. Εξουθενωμένοι ήταν.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5X5 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ?

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Συναντήσεις

32 Απαντήσεις
11277 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/03, 15:49
από dshakes
51 Απαντήσεις
16352 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/12, 20:28
από Μητσάκος
19 Απαντήσεις
5881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:08
από pimami
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
18012 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
13 Απαντήσεις
8246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
6 Απαντήσεις
4607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris
66 Απαντήσεις
33549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
22308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
0 Απαντήσεις
608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/23, 07:48
από Ioannis Anastassakis
0 Απαντήσεις
110 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/24, 19:11
από Ilias1988