Αποστολέας Θέμα: πανακριβη fender απο πευκο  (Αναγνώστηκε 17583 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πανακριβη fender απο πευκο
« στις: 19/02/11, 16:04 »
αν και το εχουμε συζητησει 1000αδες φορες ε,δεν μπορω ρε παιδια..
http://www.thomann.de/gr/fender_2011_classic_strat_pro_mn_cop.htm
θα πληρωνε κανεις τοσα λεφτα για σωμα απο πευκο(εστω καλα ξεραμενο)....και μαλιστα fender????

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #1 στις: 19/02/11, 16:14 »
Τη δοκίμασες; Αν ναι, γραψε δυο λογάκια. Αλλιώς να μας πει κάποιος που την έχει δοκιμάσει αν αξίζει.
μπορεί να είναι ένα μοναδικό όργανο, μπορεί να είναι μια μούφα, ή μπορεί για να ακούσεις διαφορές να πρέπει να είσαι luthier, απόφοιτος του Berklee και απόλυτο αυτί...

Τα περί ορέξεος... (προσωπικά θα έπαιρνα μια custom...)

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #2 στις: 19/02/11, 16:38 »
oχι δεν την εχω δοκιμασει....αλλα απο οτι μου ειπε ενας σερβος κατασκευαστης το πευκο λεει ειναι αψογο!!
με κουφανε...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #3 στις: 19/02/11, 16:43 »
Αν εβγαζα 5 χιλιαρικα καθαρα το μηνα, θα την επαιρνα διχως δευτερη κουβεντα...δεν εχω και Fender-style strat :D...αλλα αν ειχα τωρα να διαθεσω τοσα χρηματα για μια κιθαρα, μαλλον σε PRS θα πηγαινα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #4 στις: 19/02/11, 17:05 »
μάλλον κάποιος είχε στην αποθήκη του παππού του κανά κορμό πεύκου και είπε να τον αξιοποιήσει...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #5 στις: 19/02/11, 17:21 »
Δεν ξέρω τίποτα για την συγκεκριμένη κιθάρα... θεωρώ όμως ότι ίσως να αξίζει τα λεφτά της περισσότερο από την Eric Clapton Signature (2700 Ευρώ) της οποίας η τιμή οφείλεται κυρίως στην υπογραφή ενός διάσημου κιθαρίστα ή κάποιες relic που παίζουν στα ίδια λεφτά. Πάντως αν είχα δυόμιση χιλιάρικα για κιθάρα και δεν ήθελα να φτιάξω μία partcaster, κι εγώ σε PRS θα πήγαινα χωρίς δεύτερη σκέψη...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #6 στις: 19/02/11, 17:29 »
prs απο πευκο ισως??? ;D >:D :o :PPPPPPPP

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #7 στις: 19/02/11, 17:34 »
A γενικότερα πολύ πιθανόν να πήγαινα κι εγώ σε μια PRS. Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ και μιας 8χορδης... :P

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #8 στις: 19/02/11, 18:20 »
να πω μια μαλακια???τι εχουν πια αυτες οι PRS που δεβν εχουν οι αλλες??δηλαδη τι δεν βρισκει κανεις σε αλλες που εχουν???οχι οτι δεν μ αρεσουν ...μη παρεξηγηθω...απλα ρωταω..περα απο την εμφανιση που σκιζουν...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #9 στις: 19/02/11, 18:26 »
Εγω απλα θελω μια επειδη ειναι ενα crossover αναμεσα σε strat και Les Paul και επειδη εχει απιστευτο φινιρισμα. Σιγουρα υπαρχουν κι αλλες πολυ καλες κιθαρες, απλα ετυχε εδω να ειμαστε 3 που θελουν μια PRS! ;D

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #10 στις: 19/02/11, 18:29 »
Ειναι απίστευτα όργανα... Συνδυάζουν τα πάντα... Είναι η καλύτερη δυνατή μίξη μιας les paul & strat χωρίς να ακούγονται κοπιαρισμένες.... Έχουν δικό τους ήχο. Αν παρατηρησεις ξεχωρίζεις άνετα τους δυο βασικούς ήχους, les paul και fender. είναι τοσο διαφορετική η φιλοσοφία τους που κάνουν μπαμ. Θα δεις όμως ότι οι PRS είναι ίσως οι μόνες κιθάρες που εισήγαγαν μια νέα ταυτότητα στον ηλεκτρικό ήχο. Δεν ξέρω παικτικά τί λένε (κάτι έχω ακούσει για χοντρούς λαιμούς) αλλά πραγματικά μια SE που έπαιξα (των 700 ευρώ) με άφησε άφωνο. Τρομακτικό clarity...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #11 στις: 19/02/11, 18:33 »
Εννοείται ότι είναι θέμα προτίμησης, αλλά προσωπικά έχω βρει στις PRS πολλά από τα χαρακτηριστικά τα οποία έχω καταλήξει ότι θέλω σε μια κιθάρα. Xαμηλό βάρος, χοντρό μπράτσο με radius γύρω στο 10-12 και όχι πολύ μεγάλα τάστα, και καλή ποιότητα κατασκευής. Έχουν δικό τους χαρακτήρα και προσωπικότητα, ακόμα και αυτές που είναι πολύ κοντά σε γνωστά πρότυπα (π.χ. singlecut). Πράγματα τα οποία δεν μού αρέσουν ιδιαίτερα (κλειδιά, nut, ακόμα και οι μαγνήτες) μπορούν να αναβαθμιστούν εύκολα και σχετικά ανέξοδα, ενώ το playability δεν αλλάζει. Έχω δύο PRS SE τις οποίες έχω βολευτεί πολύ, οπότε αν σκόπευα να αγοράσω μια πιο ακριβή κιθάρα (γύρω στις 2 με 3 χιλιάδες) και για κάποιο λόγο δεν ήθελα μια κιθάρα custom made με προδιαγραφές της αρεσκείας μου, η PRS θα ήταν από τις πρώτες μάρκες που θα κοιτούσα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #12 στις: 19/02/11, 18:38 »
οντως παιδια ειναι πραγματικα διαμαντια και με ταυτοτητα!!
και γω παντως προσωπικα εχω ενα θεμα...λατρυεω Fender σχολη στον ηχο αλλα ρε γ**ωτο δεν μ αρεσουν σαν design..ειδικα τα solid χρωματα μου θυμιζουν τουαλετα σε καποιες αποχρωσεις..αλλα ο ηχος τους ειναι σφραγιδα...!oi prs πηγαν ενα βημα μπροστα και αισθητικα...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #13 στις: 19/02/11, 18:45 »
Μπορεί να είναι απίστευτο όργανο αλλά τόσα λεφτά για fender κι εγώ δεν....όπως είχα πει παλιοτερα και σε άλλο θέμα θα κοιτούσα κάτι σε framus (για να σπάσουμε και την μονοτονία της prs... :P )

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #14 στις: 19/02/11, 18:56 »
Επίσης αξιόπιστα όργανα...

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #15 στις: 19/02/11, 19:10 »
και μιας που τ'αναφεραμε...αλλο πευκο και αλλο...

χαζεψα μιλαμε...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #16 στις: 19/02/11, 19:30 »
Kι αν σάς εντυπωσίασε το 100 χρόνων πεύκο της Fender, τι θα λέγατε για μια κιθάρα από ξύλο 35000 χρόνων...;



http://www.langcaster.com
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #17 στις: 19/02/11, 19:32 »
και μιας που τ'αναφεραμε...αλλο πευκο και αλλο...
http://www.youtube.com/watch?v=GeiVJRpT0yM
χαζεψα μιλαμε...


δεν υπάρχει πιο ωραίο καπάκι απο το flame και απο το quilted maple....να σαι καλά για το βίντεο φίλε theodoropolos...

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #18 στις: 19/02/11, 19:38 »
 ;)
η κιθαρα Απολλωνα δεν υπαρχει λεμε...ειναι απο Αυστραλια μερια κατι προιστορικα ξυλα...
εγω παντως εχω στα σκαρια μια Tele που φτιαχνω και δοκιμασα να βαλω κεδρο Λιβανου η αλλιως φοινικι που βαζουνε στα καπακια στις λυρες..Ειναι τουλαχιστον 300 ετων και το πηρα απο κατι γκρεμισμενα αρχοντικα σε ενα χωριο στο Λασιθι...Ειμαι περιεργος να δω πως θα βγει...ειμουνα προκατηλημμενος οτι εκανα μαλ***α μιας και ειναι μαλακο ξυλο αλλα οταν ειδα το πευκο στη fender  ησυχασα...εξαλου το βρηκα σε μορφη δοκαριου που στηριζανε τους τοιχους,....Στο νησι που δειχνει η περιοχη εκει ειναι γεματο φοινικια...απο κει το ξεθαψα...ειδωμεν :up

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #19 στις: 19/02/11, 20:33 »
Αχ αυτες οι ηλεκτρικές και τα ξύλα τους....η εκκλησια και οι υποσχεσεις για αιωνια ζωη....οι μονοκεροι και το οτι....υπαρχουν ::) ολα στην ιδια κατηγορία.Σου πατανε πανω στο κάλο-οπου κάλος αλλου ειναι ρομαντισμός...αλλου ελπίδα..κτλ κτλ...και σε μαδανε κανονικά.Καλες οι fender δεν λεω, γ**ατες οι prs(αυτο το σχημα και τα απιστευτα quilted maple καπακια :love ) και παααρα πολυ καλα οργανα(ειδικα οι prs)...αλλα αυτες οι τιμές ειναι εξωφρενικές απο καθε αποψη σε σχεση με την αξια τους.Πληρωνεις τοσα λεφτα για το...τίμιο ξύλο λες και προερχεται απο το σταυρο του ιησου(σε λιγο θα το ισχυριστουν και αυτο....resonates better...χαχαχα).Οποιος τα εχει βεβαια σε αφθονια καλα θα κανει να τα δωσει για μια prs πχ...ειναι συμβολο κανει τους αλλους να τους τρεχουν τα σαλια και να σε ζηλευουν κτλ κτλ...αλλα απο αποδοση......ελαχιστες οι διαφορες...Αν ισχυαν ολα αυτα για τα ξυλα και τα σχετικα...οργανα οπως.....αυτο
...θα ειχαν ηχο χειροτερο και απο ταπερ(ανευ κεφτεδακίων ;D ) με χειροτερο sustain κτλ κτλ κτλ....αλλα ειπαμε...η μουρη ειναι μεγαλο πραγμα και αν συνδιαστει και με τον ρομαντισμό.....αλλο να λες ξύλο απο κέρδο και αλλο carbon fibre...το πρωτο  εχει αλλο class ..το δευτερο ακουγεται τυποποιημενο.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/11, 20:37 από denisgiann »
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #20 στις: 19/02/11, 20:45 »
Μιας και που μιλάς για μούρη......ξέρεις απο τι υλικό ειναι η κιθάρα που παρέθεσες? ξέρεις πόσο κοστίζει το συγκεκριμένο υλικό? ξερεις οτιδήποτε για τις ιδιότητες του συγκεκριμένου υλικού?

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #21 στις: 19/02/11, 20:50 »
καλα το πες...Κερδος Λιβανου και οχι Κεδρος Λιβανου... :P

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #22 στις: 19/02/11, 21:18 »
Yπαρχουν και χειροτερα. Το Αυστραλιανο Kauri μπορει να φτασει τα 45.000 - 50.000 χρονια και να παραμεινει αξιοποιησιμο!


Το θεμα ειναι οτι κατι δεν παει καλα με αυτην την τρελα.


Νταξει δεν λεω, καλο το σπανιο και παλιο ξυλο, επιπλο η κιθαρα με το τρελο AAAAAA Quilt Maple καπακι και το Birdseye μανικι, αλλα ευτυχως για καποιους, δυστηχως για αλλους, η τεχνολογια εχει δειξει οτι οργανα κατασκευασμενα με μη συμβατικα υλικα στεκονται εξισου καλα με τα υπολοιπα σε ολους τους τομεις...


ΑΛΛΗ ιστορια το   τι καθεται καλα στο ματι.


Να λεγαμε για ακουστικα οργανα να πω οκ...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #23 στις: 19/02/11, 21:20 »
Λοιποοοοον....τώρα που έχουμε και χρόνο ας προσφέρουμε λίγη ποζερογνώση... :P η κιθάρα που παρέθεσε ο denisgiann είναι ατυχές παράδειγμα απόδειξης ότι τα ξύλα δεν παίζουν ρόλο...
η συγκεκριμένη κιθάρα είναι φτιαγμένη εξολοκλήρου απο ανθρακονήματα..τα ανθρακονήματα είναι στην ουσία ίνες άνθρακα και ειναι πολυμερές υλικό και ΟΧΙ μέταλο όπως νομίζουν πολλοί..και επειδή τους τελευταιους 4-5 μήνες ασχολήθηκα πολύ με το συγκεκριμένο υλικό έμαθα και είδα πράγματα για τις ιδιοτητές τους που με ξάφνιασαν ιδιαίτερα..μια απο αυτές τις ιδιότητες είναι και η σχέση των ανθρακωνημάτων τον ήχο..

Παραδόξως εκ φύσεως το ανθρακόνημα είναι εξαιρετικά καλός αγωγός του ήχου....και μάλιστα (hold your breath) είναι καλύτερος αγωγός του ήχου απ'ότι ειναι το ξύλο...δεν ξέρω το γιατί και δεν μελέτησα συγκεκριμένα αυτή την ιδιότητα (καθώς έπρεπε να επικεντρωθώ αλλού λόγω περιορισμού της εργασίας) αλλα είναι αλήθεια..

Το μόνο σίγουρο είναι πως τα ανθρακονήματα είναι ένα υλικό που θα απασχολήσει στο μέλλον την επιστήμη της οργανοποιίας (και όχι μόνο)..και όχι γιατί τα ξύλα μπορεί να αντικατασταθούν απο οτιδήποτε (τουλάχιστον με σοβαρό τρόπο) αλλά γιατί το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ υλικό τουλάχιστον όσον αφορά τα μουσικά όργανα μπορεί να συμπεριφερθεί "καλύτερα" απο το ξύλο...το μόνο αρνητικό ειναι το κόστος το οποίο ξεφεύγει..αλλά και γι'αυτο το πρόβλημα σιγά σιγά βρίσκονται λύσεις...

Δεν υπάρχουν όμως πολλά υλικά στα οποία διαδίδονται τόσο καλά τα ηχητικά κύματα...


« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/11, 21:21 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: πανακριβη fender απο πευκο
« Απάντηση #24 στις: 19/02/11, 21:21 »
Μιας και που μιλάς για μούρη......ξέρεις απο τι υλικό ειναι η κιθάρα που παρέθεσες? ξέρεις πόσο κοστίζει το συγκεκριμένο υλικό? ξερεις οτιδήποτε για τις ιδιότητες του συγκεκριμένου υλικού?

Η συγκεκριμενη ειναι απο ανθρακονηματα....πολυ ακριβή  βεβαια αλλα ειναι απλα ενα παραδειγμα(δες πχ και αυτο
)....θα μπορουσα να σου παραθεσω πχ ακρυλική ή κατι παρεμφερες οπως οι innovo stealth απο την switch(νομιζω εχει σταματησει αυτη).Αν ειδες το βιντεο θα ακουσες για τις ιδιοτητες των ανθρακονημάτων...παναλαφρο υλικό-μεγαλυτερο ευρος συχνοτήτων σε σχεση με οποιοδηποτε ξύλο αρα μεγαλυτερο ευρος στους ηχους κτλ κτλ....απο καθε αποψη ανωτερο(plus το οτι δεν χρειαζεται truss rod δε επιρεαζεται απο αλλαγες θερμοκρασιας κτλ κτλ).Παρολα αυτα ακομα για ξυλα μιλαμε   brazilian rosewood και τα ρεστα...το ξύλο ειναι μια δικαιολογια για να τιναζουν τις τιμες στα υψη...ακριβως επειδη υπαρχουν πολλων ειδων ξυλα....ειναι καλο πατημα...το οτι αυτα βεβαια τα ξυλα θα καταληξουν σε ηλεκτρική και ουχι σε ακουστική παραβλεπουν να το σχολιασουν....anyway.. οτι γουσταρει κανεις....τουλαχιστον ομως να το γουσταρει για τους σωστους λογους και οχι για μυθολογιες.
Civilize the mind make savage the Body

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/08, 20:13
από apressas
8 Απαντήσεις
6335 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/09, 17:24
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
4 Απαντήσεις
5723 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 15:56
από Μαρμελακι
6 Απαντήσεις
3758 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 00:28
από Nikoubis
5 Απαντήσεις
3190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/09, 18:25
από Panos the Greek
13 Απαντήσεις
5426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/09, 14:49
από kostas80
29 Απαντήσεις
9183 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/09, 00:00
από Dr Bluz (G.K.)
6 Απαντήσεις
3732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/10, 19:00
από TheVrachnoprofiter
21 Απαντήσεις
6257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/10, 00:05
από kopaniamento
15 Απαντήσεις
5347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/10, 15:21
από Μητσάκος