Αποστολέας Θέμα: IBANEZ GRGR121 EX  (Αναγνώστηκε 19032 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
IBANEZ GRGR121 EX
« στις: 18/10/14, 15:52 »
Είμαι καινούργιος στο φόρουμ γι' αυτό ελπίζω να πόσταρα το θέμα αυτό στο σωστό μέρος :P .Λοιπόν,ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συγκεκριμένη ηλεκτρική κιθάρα IBANEZ GRGR121 EX.Παίζω κιθάρα μόλις 4 μήνες και έχω μία παλιά squier affinity οπότε δεν διαθέτω αρκετή εμπειρία για να διαλέξω μόνος μου μία καλή κιθάρα καθώς το budget μου είναι περιορισμένο και δεν θα ήθελα να πάρω μία κακής ποιότητας κιθάρα που θα με αποτρέψει απ' το να απολαμβάνω τη χαρά να παίζω κιθάρα.Φυσικά δεν περιμένω οτι μία κιθάρα σ' αυτήν την τιμή θα είναι τρομερή αλλά ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλής ποιότητας ώστε αργότερα να επενδύσω κάποια λεφτά αναβαθμίζοντάς την.Έχω στρέψει την προσοχή μου στη συγκεκριμένη κιθάρα καθώς είναι μέσα στο όριο του budget  μου δηλαδή στα 190 ευρώ και έχω διαβάσει μερικά καλά reviews.Επίσης παρατήρησα οτι διαθέτει active humbuckers οι οποίοι όπως έχω πληροφορηθεί είναι κατάλληλοι για heavy metal,καθώς παίζω κυρίως power metal,old school hard rock και λίγο blues.Λοιπόν η ερωτήσεις που έχω να κάνω είναι:


1)είναι καλό deal κόστους-ποιότητας ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο στην ίδια τιμή;
2)Έχει καλή κατασκευή ώστε αν αλλάξω κάποια στιγμή τα pickups με active seymour duncan humbuckers να μεταμορφωθεί η κιθάρα σε ένα αξιόπιστο μουσικό όργανο που να ικανοποιεί ο ήχος της τα αυτιά ενός επαγγελματία μουσικού;
3)Μπορεί αυτή η κιθάρα να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της Heavy Metal(high distortion,drop tunings κτλπ.);
4)Έχετε να μου προτείνεται κάποια καλύτερη κιθάρα για metal/hard rock στο εύρος τιμών 180-240 ευρώ;


Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και για τις προτάσεις σας εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #1 στις: 18/10/14, 16:07 »
Δεν είναι active τα ηλεκτρονικά, μη σε ξεγελούν τα καπάκια.

Οι φτηνές Ibanez είναι για μένα οι καλύτερες οικονομικές κιθάρες που μπορεί να πάρει κάποιος για να παίξει metal. Ειδικά αυτή, που έχει σταθερή γέφυρα και reversed headstock (το τελευταίο θα σε βοηθήσει αρκετά στο να διατηρείται επαρκής τάση στις χοντρές χορδές που θα βάζεις για χαμηλά κουρδίσματα). Μην περιμένεις μαγνήτες της προκοπής σε αυτά τα λεφτά. Ωστόσο πρόκειται για καλοφτιαγμένα όργανα, δεν ξεκουρδίζουν με την πρώτη βροχή έξω, είναι πολύ ευκολόπαικτα και με ένα καλό μαγνήτη στη γέφυρα κάαααποια στιγμή στο μέλλον, θα απογειωθεί.

Μόνη ένσταση τα medium jumbo τάστα, θα προτιμούσα jumbo ή XJ, αλλά αυτό είναι στο χέρι του καθενός.

Για μένα μην το σκέφτεσαι, στα 170 ευρώ που κοστίζει, δεν μπορείς να κάνεις λάθος με αυτή.
« Τελευταία τροποποίηση: 18/10/14, 16:09 από mits@kos »
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #2 στις: 18/10/14, 16:18 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σε σύντομο χρονικό διάστημα  :) .Δηλαδή αν αργότερα βάλω saymour duncan active ή di margio humbuckers η κιθάρα θα απογειωθεί;Επίσης μήπως η ibanez grg 170 dx στα 220 ευρώ είναι καλύτερης ποιότητας;

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #3 στις: 18/10/14, 16:53 »
Mε την 170DX ξεκίνησα. Οι διαφορές τους είναι το binding, ο μεσαίος μαγνήτης, το tremolo και τα inlays που είναι πιο όμορφα από τις τυπικές τελείες. Τα τελευταία ήταν κι ο λόγος που την προτίμησα από την 121 τότε :P. Αν ξεκινούσα τώρα, την 121 θα έπαιρνα, γιατί ο μεσαίος μαγνήτης μου έσπαγε τα νεύρα και η σταθερή γέφυρα σου παρέχει τρομερή ευκολία στο να αλλάζεις χορδές και να κάνεις γενικότερη συντήρηση του οργάνου. Όχι πως η 170 δεν ήταν καλή, ίσα ίσα, αλλά η 121 ήταν πιο κατάλληλη για μένα. Ποιοτικά είναι στα ίδια.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #4 στις: 18/10/14, 16:55 »
Οκ,οπότε θα πάρω την 121  ;D

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #5 στις: 18/10/14, 19:41 »
καλως όρισες :)

η παλιά affinity τι πρόβλημα έχει?
 δε σε ικανοποιεί στον ήχο , στο παίξιμο ή στην εμφάνιση?

τι ενισχυτή έχεις?
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #6 στις: 18/10/14, 20:42 »
Λοιπόν χρησιμοποιώ ενισχυτή line 6 spider iv 15 watt.Το πρόβλημα με την affinity είναι οτι οι single coils μαγνήτες κάνουν πολύ θόρυβο όταν προσπαθώ να παίξω metal riffs καθώς η κιθάρα έχει σχεδιαστεί για classic rock,jazz,blues etc.Κατά τα άλλα δεν έχει κάποιο πρόβλημα απλά δεν με ικανοποιεί εμένα προσωπικά  ;) .

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #7 στις: 18/10/14, 21:04 »
εγώ θα ξεκίναγα με αλλαγή ενισχυτή πρώτα και μετά θα σκεφτόμουνα να αλλάξω κιθάρα . ;)
μην ξεχνάς πως στον ήχο παίζει μεγαλύτερο ρόλο ο ενισχυτής από την κιθάρα.

όσο για το πρόβλημα του θορύβου ,μπορεί να περιοριστεί αρκετά με shielding
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #8 στις: 18/10/14, 21:57 »
Mια χαρά είναι για practice ο Spider, πόσο μάλλον για κάποιον που παίζει 4 μήνες. Κι εγώ με το Spider III είμαι στο σπίτι, στις χαμηλές εντάσεις που μελετάει κανείς δεν υπάρχει και καμιά τρελή απαίτηση για το απόλυτο tone, απλά θες έναν ήχο που να μη σε αποθαρρύνει να παίζεις και ικανοποιητικό note definition (στο Insane μην ανεβάζεις το gain πάνω από το 6 κοινώς, παρομοίως και το treble!).

Τσέκαρε και τα δυο παρακάτω ποστ για λειτουργίες στους Spider που μάλλον δεν έχεις πάρει χαμπάρι ότι υπάρχουν :P :
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=87846.msg700711#msg700711
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=87651.msg698800#msg698800

If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #9 στις: 18/10/14, 22:00 »
Ευχαριστώ πολύ για την παραπομπή στις παραπάνω σελίδες,τις βρήκα πολύ χρήσιμες και διαφωτιστικές  ;D .

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #10 στις: 18/10/14, 23:39 »
Παρεπιπτόντως, μιας και δεν το αναφέρω στο ποστ, το noise gate το ενεργοποιείς κρατώντας πατημένο το tap delay και στρέφοντας το tape echo μετά τη μέση, αντίστοιχα το gain boost κρατώντας πατημένο το tap delay και στρέφοντας το gain μετά τη μέση. Νομίζω ότι το λέει στο manual, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Τη φάση με το preamp bypass δεν τη λέει πουθενά πάντως... ;D
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #11 στις: 18/10/14, 23:40 »
Στη θέση σου θα έβαζα αγγελία την κατά τ'αλλα τίμια Squier και με τα εξτρα λεφτά θα κοιτούσα σε κάτι καλύτερο, πχ μια Ibanez RG 321   ή μια Schecter Omen 6:

http://www.artmusic.gr/ibanez-rg-321mh-wk-ilektriki-kithara-p-718.html

http://www.musicmania.com.gr/music/s1091p
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #12 στις: 19/10/14, 05:26 »
Κι εγώ το σκέφτηκα το θέμα με την αγγελία αλλά δεν θέλω να αποχωριστώ τη squier για το λόγο οτι είναι ωραία κιθάρα για να παίζω blues και επειδή θέλω να έχω μία backup κιθάρα για κάθε περίπτωση.Επίσης η μόνη σημαντική διαφορά που παρατήρησα στην 321 ibanez είναι οι μαγνήτες αλλά εγώ σκοπεύω αργότερα να τους αλλάξω οπότε δεν θα ήθελα να δώσω παραπάνω λεφτά για μαγνήτες που θα αλλαχθούν στο κοντινό μέλλον  ;) .Η schecter δυστυχώς είναι αρκετά πάνω απ' το budget μου.Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις,ειδικά για τη shecter νομίζω οτι είναι αρκετά καλό deal ποιότητας-κόστους αλλά είναι περίπου 100 ευρώ παραπάνω απ' την ibanez 121  :( .Ωστόσο εάν τελικά αποφασίσω να βάλω σε αγγελία τη squier έχεις να μου προτείνεις κάποια καλή ιστοσελίδα και επίσης τι τιμή είναι καλή;Η squier είναι affinity series σε άριστη κατάσταση(ούτε γρατσουνιά μιας και την προσέχω σαν τα μάτια μου και δεν έχει πέσει κάτω ούτε μία φορά),δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα στο παίξιμο και κρατάει πολύ καλά το κούρδισμα και όταν λέω οτι είναι παλιά εννοώ ενός χρόνου περίπου,δηλαδή δεν τη λες και αρχαιολογική  :P .
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/14, 14:28 από Chrisk2 »

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #13 στις: 19/10/14, 13:43 »
για αγγελίες εδώ και εδώ

καινούρια στοιχίζει 180 ευρώ οπότε 130-140 πιστεύω είναι καλή τιμή
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #14 στις: 19/10/14, 13:51 »
Ναι και εμένα μου φαίνεται πολύ καλή τιμή,ευχαριστώ για τη βοήθεια  :) .

Αποσυνδεδεμένος kg_90

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #15 στις: 19/10/14, 15:24 »
Εγώ έχω την Ibanez GRG170DX (αριστερόχερη) και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος!Από άποψη ήχου δεν μπορώ να πω και πολλά καθότι ακόμα πολύ άπειρος αυτό που μπρώ να πω είναι ότι είναι πολύ ευκολόπεχτη.Θυμάμαι δηλαδή τις κιθάρες που είχα δοκιμάσει όταν έίχα βγει στην γύρα και ενώ ηθελα να πάρω κάτι σε λες πολ κατέληξα σε αυτή λόγω του λαιμού της.

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #16 στις: 19/10/14, 18:04 »
Συνεπώς από άποψη κατασκευής απ' οτι κατάλαβα αυτές οι κιθάρες τύπου superstrat είναι ευκολόπαικτες.Η 170DX μου αρέσει από άποψη εμφάνισης(αν και είναι το τελευταίο που κοιτάω σε μία κιθάρα :P )και μου φαίνεται αρκετά versalite λόγω του μονού μαγνήτη απλά όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω έχει tremolo bridge το οποίο έχω ακούσει οτι στις gio series είναι αρκετά κακής ποιότητας,παρ' όλα αυτά αφού μου λες οτι σε ικανοποίησε και εφόσον η ποιότητα κατασκευής είναι ίδια με την 121ΕΧ λέω να περάσω από κάποιο κατάστημα και να τη δοκιμάσω,το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι μένω θεσσαλονίκη και μόνο η 170DX υπάρχει στα καταστήματα,την 121ΕΧ θα την έκανα παραγγελία από Αθήνα γιατί εδώ κανένα κατάστημα δεν την έχει διαθέσιμη δυστυχώς,οπότε θα ήθελα να μάθω αν οι κιθάρες που έρχονται από παραγγελία έρχονται σε καλή κατάσταση,εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω την 121 από το polytope και γι αυτό θα ήθελα μία δεύτερη γνώμη για το αν είναι καλό να παραγγείλω κιθάρα και αν σε κάποιον που έχει παραγγείλει κιθάρα του έχει έρθει σε άσχημη κατάσταση,επειδή θα είναι κρίμα αν έρθει η κιθάρα σε χάλια κατάσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/14, 18:08 από Chrisk2 »

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #17 στις: 20/10/14, 09:16 »
Τελικά τώρα που το σκέφτομαι λέω να περιμένω κάνα μήνα ακόμη να μαζέψω άλλο ένα 100 ευρώ για να πάρω ένα όργανο καλύτερης ποιότητας,είδα την Ibanez rgr 321 EX στα 340 ευρώ και μου άρεσε πολύ,πιστεύετε οτι αξίζει τα λεφτά για την ποιότητά της ή είναι καλύτερα να πάω με ένα φτηνό μοντέλο όπως η 121 ΕΧ και μετά να την αναβαθμίσω;Τι είναι πιο οικονομικό;

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #18 στις: 21/10/14, 02:17 »
Μια καλή περίπτωση για τα λεφτά της θεωρώ την παρακάτω με αρκετά καλά review στο internet.......

http://www.musiciansfriend.com/guitars/kramer-pacer-classic-electric-guitar
Mόνη ένσταση το licensed F.Rose που ίσως σε δυσκολέψει......

Αποσυνδεδεμένος Chrisk2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • keep up the irons!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #19 στις: 21/10/14, 02:29 »
Ευχαριστώ όλους σας για τις προτάσεις  ;D , δυστυχώς δεν γνωρίζω πως να κλείσω το θέμα γι αυτό αν μπορεί κάποιος admin να το κλείσει θα του ήμουν ευγνώμον έτσι ώστε να μη χάνουν χρόνο οι φίλοι στο φόρουμ γράφοντας γι αυτό το θέμα πλέον, καθώς αποφάσισα οτι εφόσον δεν μπορώ να βρω την ibanez grgr121 EX που μου πρότειναν τα παιδιά παραπάνω,ώστε αργότερα να την αναβαθμίσω,προς το παρόν θα πάρω έναν καινούργιο ενισχυτή και αργότερα μέσα στην επερχόμενη χρονιά, όταν θα έχω βελτιώσει και την τεχνική μου κάπως, θα αγοράσω μίας καλύτερης ποιότητας κιθάρα (σκέφτομαι για μία schecter damien elite ή μία fender american standard stratocaster modified με hotrail στο bridge).Άλλωστε όπως λέει και ο καθηγητής μου στην κιθάρα '' ο παίχτης κάνει το όργανο και όχι το όργανο τον παιχτη''.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #20 στις: 21/10/14, 07:33 »
Aν δεν έχεις κάποια αντίρρηση στην αγορά κιθάρας μέσω διαδικτύου, υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που την διαθέτουν. Ενδεικτικά σού παραθέτω δύο:

Woodbrass

GAK
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #21 στις: 21/10/14, 11:06 »
το woodbrass , για αγορές από Ελλάδα, είναι άπιαστο όνειρο :'(
για τη συγκεκριμένη κιθάρα τα έξοδα αποστολής για Αθήνα είναι 120 ευρώ

edit: ετσι για να το γελάσουμε λίγο , για να στείλουν ενα Mustang III V2 θέλουν 215 ευρώ μόνο για τα μεταφορικά.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/10/14, 14:17 από modfori »
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος bozosd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #22 στις: 21/10/14, 17:39 »
edit: ετσι για να το γελάσουμε λίγο , για να στείλουν ενα Mustang III V2 θέλουν 215 ευρώ μόνο για τα μεταφορικά.


Α ωραίοι...δηλαδή τα μεταφορικά κοστολογούνται βάση της αξίας του ενισχυτή.Δηλαδή η αναγραφόμενη τιμή,Χ2! ;D
Όσο ζεις,μαθαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: IBANEZ GRGR121 EX
« Απάντηση #23 στις: 22/10/14, 01:31 »
Πολύ περίεργο. Η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα τα μεταφορικά, απλά είδα να αναφέρεται ότι η αποστολή είναι δωρεάν για αγορές πάνω από 49 Ευρώ. Προφανώς η Ελλάδα εξαιρείται...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ESP VS Ibanez!!!

Ξεκίνησε από profsokin « 1 2 3 4 » Τα καλύτερα...

98 Απαντήσεις
34247 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/06, 14:13
από gerosma
8 Απαντήσεις
4545 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/08, 18:11
από mosquito
5 Απαντήσεις
3438 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/08, 11:09
από JP.M
Ibanez TSA

Ξεκίνησε από profsokin Ενισχυτές

4 Απαντήσεις
3101 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/10, 13:27
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
1588 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/10, 14:11
από dadufi
6 Απαντήσεις
2874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/10, 02:40
από Μητσάκος
26 Απαντήσεις
9423 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/11, 11:35
από Kosthrash
8 Απαντήσεις
4460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/11, 16:47
από Maejima
22 Απαντήσεις
6376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/12, 18:30
από hot_sauce (φλουτσ)
5 Απαντήσεις
3661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/12, 21:07
από Απόλλων