Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!  (Αναγνώστηκε 12551 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε ποιο crybaby να επιλέξω??? Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο: Dunlop crybaby cb95 και Dunlop crybaby 535Q... Θέλω να μάθω ποιο από αυτά τα δύο είναι πιο κοντά στον ήχο του crybaby sc95 (το slash signature) για να διαλέξω...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #1 στις: 16/12/14, 18:36 »
Για ήχο Slash δεν ξέρω. Για καλό wah, το Dimebag signature και το Bad Horsie II αξίζουν σίγουρα τα χρήματά σου.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #2 στις: 16/12/14, 18:59 »
Πιο κοντά στα λεφτά είναι το δεύτερο. Νομίζω ότι του κάθε Slash ο ήχος δεν είναι ένα wah μόνο.
Μάλλον στέκεσαι σε λεπτομέρειες. Αρκεί να αγοράσεις ένα αξιοπρεπές wah πιστεύω, ανάλογα την τσέπη σου. Με το κλασικό της Dunlop έκανε καριέρα ο μισός πλανήτης πάντως...
Τώρα διαφορές ηχητικά έχουν όλα, εξαρτάται το καθένα από πολλούς παράγοντες, με πρώτο και κυριότερο το υποκειμενικό κριτήριο του γούστου του καθενός...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #3 στις: 16/12/14, 20:27 »
κοίτα μόνο να είναι true bypass γιατί το απλό είναι μεγάλη τονορουφήχτρα  ;D  (tone sucker)

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #4 στις: 16/12/14, 20:46 »
κοίτα μόνο να είναι true bypass γιατί το απλό είναι μεγάλη τονορουφήχτρα  ;D  (tone sucker)
Το 535Q είναι true bypass και έχει ενσωματωμένο boost για τα σόλο...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #5 στις: 17/12/14, 01:32 »
απο θεμα wah εχω βολευτει με ενα φθηνο αλλα εξαιρετικο ηχητικα artec wp-5. Ηθελα ενα wah αρκετα ckocked-screamy, κοντα στο VOX 847, true bypass με led. Το artec εχει αυτα τα χαρακτηριστικα και ειναι κατα πολυ οικονομικοτερο. Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι απο κατασκευης εχει λαθος γωνια η πλακετα και δεν ειναι απολυτα γραμμικο, προβλημα το οποιο λυθηκε πολυ ευκολα με μια ροδελιτσα κατω απο τη βιδα που συγκρατει την πλακετα. Πραγματικα δεν εχω κανενα λογο να παρω καποιο αλλο wah. Βρηκα αυτο ακριβως που εψανχα.

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #6 στις: 17/12/14, 08:11 »
Wah από wah διαφέρει όχι μόνο ως προς τη χροιά αλλά και ως προς το εύρος των συχνοτήτων. Θα πρότεινα κι εγώ να δικιμάσεις από κοντά για να δεις τί σου ταιριάζει.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #7 στις: 17/12/14, 10:06 »
Απο τη στιγμή που θέλεις το wah του slash (το οποίο είναι πολύ κοντά οικονομικά με το 535q) γιατί δεν το παίρνεις και ψάχνεσαι με τα άλλα; Αν συνέκρινες κάτι πολύ φθηνότερο να το καταλάβω, αλλά το 535 είναι κοντά στα 160 €..
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #8 στις: 17/12/14, 15:22 »
Κατ αρχάς σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας... Για την τελική μου απόφαση θα δοκιμάσω και το crybaby cb95F classic... Θέλω να μάθω όμως, αν τελικά διαλέξω αυτό και στο μέλλον αποφασίσω να του κάνω κάποια mods πχ ledακια και ενσωματωμένο boost θα χρειαστεί να αλλάξω πλακέτα? Γιατί κάτι τέτοιο είχα ακούσει οτι συμβαίνει με το classic και θα ήθελα να αποφύγω κάτι τέτοιο λόγο οικονομικών...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #9 στις: 17/12/14, 17:41 »
Φίλος θα σου πω μια γνώμη κι αν θέλεις λάβε την υπόψη σου, αν δε θες πες ότι δεν την έγραψα ποτέ:

Γιατί τέτοια προσκόλληση στον ήχο του Slash και του όποιου Slash (ενισχυτές, wah, φαντάζομαι κι άλλα πράγματα που δεν έχεις μοιραστεί στο forum); Γιατί να μην μπεις στη διαδικασία να διαμορφώσεις το δικό σου προσωπικό ήχο; Επιρροές έχουμε όλοι, αλλά το να κοπιάρουμε άλλους μουσικούς απαξιώνει πρώτα απ' όλα εμάς τους ίδιους.

Η μόνη περίπτωση που θα μου φαινόταν λογικό κάτι τέτοιο, είναι αυτή κατά την οποία είσαι μέλος μιας tribute μπάντας στο Slash, αλλά αυτό από μόνο του δε μου φαίνεται λογικό... ;D

Χάνεις όλη τη χαρά του πράγματος!
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #10 στις: 17/12/14, 18:23 »
Φίλος θα σου πω μια γνώμη κι αν θέλεις λάβε την υπόψη σου, αν δε θες πες ότι δεν την έγραψα ποτέ:

Γιατί τέτοια προσκόλληση στον ήχο του Slash και του όποιου Slash (ενισχυτές, wah, φαντάζομαι κι άλλα πράγματα που δεν έχεις μοιραστεί στο forum); Γιατί να μην μπεις στη διαδικασία να διαμορφώσεις το δικό σου προσωπικό ήχο; Επιρροές έχουμε όλοι, αλλά το να κοπιάρουμε άλλους μουσικούς απαξιώνει πρώτα απ' όλα εμάς τους ίδιους.

Η μόνη περίπτωση που θα μου φαινόταν λογικό κάτι τέτοιο, είναι αυτή κατά την οποία είσαι μέλος μιας tribute μπάντας στο Slash, αλλά αυτό από μόνο του δε μου φαίνεται λογικό... ;D

Χάνεις όλη τη χαρά του πράγματος!
Συμφωνώ μαζί σου!!! Αυτός είναι ο νούμερο ένα λόγος που δεν επέλεξα signature wah, αλλά ψάχνω κάποιο που να έχει παρόμοια specs, για να αποφύγω κάτι τέτοιο!!!  ;)
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #11 στις: 20/12/14, 16:12 »
Παιδιά τελικά πήρα το crybaby gcb95, έμεινα αρκετά ευχαριστημένος, το μόνο πρόβλημα που είχα είναι ότι η συσκευασία δεν περιλαμβάνει το 9V τροφοδοτικό, θα μπορούσα να το συνδέσω με ενα κοινό τροφοδοτικό σαν αυτό: http://www.artmusic.gr/metasximatistis-joyo-power-ad-9v-p-1118.html ή πρέπει απαραίτητα με το "δικό του" ???
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #12 στις: 20/12/14, 16:50 »
Μπορεις.. και με οποιον αλλο αρκει να ειναι η πολικοτητα στο βυσμα η σωστη και τα βολτ (εδω 9v).
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #13 στις: 20/12/14, 17:00 »
Ωραιότατα! True bybass και Red Fasel δηλαδή τα πιο συνηθισμένα mods έτοιμα από το εργοστάσιο. Αν δεν έχεις βύσμα συνέχεια στο input μια αλκαλική 9V θα κρατήσει για πάααααρα πολύ καιρό και θα είναι και πιο ήσυχο. Κατά τα άλλα ότι σου είπαν και από πάνω.


Με 'γεια!

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #14 στις: 20/12/14, 17:38 »
Ωραιότατα! True bybass και Red Fasel δηλαδή τα πιο συνηθισμένα mods έτοιμα από το εργοστάσιο. Αν δεν έχεις βύσμα συνέχεια στο input μια αλκαλική 9V θα κρατήσει για πάααααρα πολύ καιρό και θα είναι και πιο ήσυχο. Κατά τα άλλα ότι σου είπαν και από πάνω.


Με 'γεια!

Να σε καλά φίλε μου ;-) Όμως έχω το original, όχι το classic, δηλαδή χωρίς true bypass και red fasel... Κάποια στιγμή θα το moddάρω...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #15 στις: 20/12/14, 17:55 »
Ωραιότατα! True bybass και Red Fasel δηλαδή τα πιο συνηθισμένα mods έτοιμα από το εργοστάσιο.

Τρελλαθηκα τωρα!!!!!!!!  Γιατι το εχω το συγκεκριμενο και γω και ξερω οτι δεν τα'χει.. μπαινω στο ΘΩΜΑ και βλεπω οτι τα γραφει


http://www.thomann.de/gb/dunlop_cry_baby_gcb95.htm


Λαθος προφανως!!!


ΥΓ. Καποια στιγμη οσοι εχουμε το GCB95 να μαζευτουμε και με καποιον που ξερει να τα μονταρουμε ομαδικα ;D
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #16 στις: 20/12/14, 18:03 »
Μήπως ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να κάνω το wah true bypass και να προσθέσω red fasel (στην Ελλάδα)???
Υ.Γ: Απο περιέργεια ρωτάω...  ;-)
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #17 στις: 21/12/14, 19:22 »
Γύρω στο 50αρικό νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #18 στις: 21/12/14, 19:43 »
Γύρω στο 50αρικό νομίζω.
Μόνο η δουλειά ή μαζί με τα εξαρτήματα??? (γιατί είμαι και λίγο άσχετος με αυτά) ;)
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #19 στις: 21/12/14, 20:33 »
Μήπως ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να κάνω το wah true bypass και να προσθέσω red fasel (στην Ελλάδα) ???
Υ.Γ: Απο περιέργεια ρωτάω...  ;-)

Σου χαλάει τον ήχο? εχεις λόγο να το κάνεις true bypass? To λέω μήπως δεν χρειάζεσαι καν κάτι τέτοιο. To red fasel δε, θεωρώ ότι δεν απογειώνει το πετάλι. Ενα wah είναι.... και μέχρι εκεί. Δεν πρόκειται να το έχεις ON για ώρες... Το λέω καμμιά φορά, γιατί επηρρεαζόμαστε από άλλους παράγοντες και υπερισχύει το ψυχολογικό παρά το ρεαλιστικό της ανάγκης μας....

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #20 στις: 21/12/14, 21:19 »
Μήπως ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να κάνω το wah true bypass και να προσθέσω red fasel (στην Ελλάδα) ???
Υ.Γ: Απο περιέργεια ρωτάω...  ;-)

Σου χαλάει τον ήχο? εχεις λόγο να το κάνεις true bypass? To λέω μήπως δεν χρειάζεσαι καν κάτι τέτοιο. To red fasel δε, θεωρώ ότι δεν απογειώνει το πετάλι. Ενα wah είναι.... και μέχρι εκεί. Δεν πρόκειται να το έχεις ON για ώρες... Το λέω καμμιά φορά, γιατί επηρρεαζόμαστε από άλλους παράγοντες και υπερισχύει το ψυχολογικό παρά το ρεαλιστικό της ανάγκης μας....
Τα red fasel όντος δεν είναι απαραίτητα, αλλά θα ήθελα να έχει true bypass γιατί όταν το ανοίγω μου αλλάζει τον ήχο του ενισχυτή...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #21 στις: 21/12/14, 21:27 »
Το true bypass σου εξασφαλίζει ότι ο ήχος απο τον ενισχυτή σου θα περνάει ανέπαφος όταν έχεις στην αλυσίδα το πετάλι. Οταν πατάς (ΟΝ) το πετάλι δεν έχει σχέση πλέον. Εχει να κάνει με το ίδιο το πετάλι η αλλαγή στον ήχο. Οταν έχεις το wah στην αλυσίδα συνδεδεμένο (και ας είναι OFF) έχεις αλλαγή ήχου απο τον ενισχυτή? Τότε χρειάζεται να το κάνεις TB...


EDIT: Το να πειράξεις την ροδέλα που επηρρεάζει συχνοτικά το πετάλι, είναι από τις πιο παλιές μόντες που ξέρω. Ισως να εννοείς αυτό...

Change a Dunlop Cry Baby Wah Pedal's Tone With Just a Screwdriver


Δεν σημαίνει βέβαια ότι στο συνιστώ αν δεν έχεις ανοίξει ποτέ σου πετάλι, αλλά δεν είναι και κάτι επικίνδυνο βέβαια. Μόνο βγάλε απο βύσματα το πετάλι και με ένα μαρκαδοράκι σημειώνεις την αρχική θέση που ήταν, ώστε να μπορείς να το επαναφέρεις όποτε θες.
Οταν το πετάλι ανοίγει στο πάτημα του (ΟΝ) (εκεί δεν είπες ότι σου χαλάει τον ήχο?) η θέση αυτής της ροδέλας φταίει. Στα πιο ακριβά πετάλια βέβαια δεν είναι μόνο η ροδέλα, είναι ένα σωρό άλλοι παράγοντες εσωτερικά, αλλά την δουλειά του ρεγουλατόρου συχνοτικά σε όλα τα wah την κάνει αυτή η ροδέλα...
« Τελευταία τροποποίηση: 21/12/14, 21:49 από neeckos »

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #22 στις: 22/12/14, 06:36 »
Όπως λέει και ο Νίκος είναι φυσιολογικό να αλλάζει ο ήχος όταν το ενεργοποιεί. Αυτή είναι η δουλειά του!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #23 στις: 22/12/14, 16:43 »
Το true bypass σου εξασφαλίζει ότι ο ήχος απο τον ενισχυτή σου θα περνάει ανέπαφος όταν έχεις στην αλυσίδα το πετάλι. Οταν πατάς (ΟΝ) το πετάλι δεν έχει σχέση πλέον. Εχει να κάνει με το ίδιο το πετάλι η αλλαγή στον ήχο. Οταν έχεις το wah στην αλυσίδα συνδεδεμένο (και ας είναι OFF) έχεις αλλαγή ήχου απο τον ενισχυτή? Τότε χρειάζεται να το κάνεις TB...


EDIT: Το να πειράξεις την ροδέλα που επηρρεάζει συχνοτικά το πετάλι, είναι από τις πιο παλιές μόντες που ξέρω. Ισως να εννοείς αυτό...

Change a Dunlop Cry Baby Wah Pedal's Tone With Just a Screwdriver

Δεν σημαίνει βέβαια ότι στο συνιστώ αν δεν έχεις ανοίξει ποτέ σου πετάλι, αλλά δεν είναι και κάτι επικίνδυνο βέβαια. Μόνο βγάλε απο βύσματα το πετάλι και με ένα μαρκαδοράκι σημειώνεις την αρχική θέση που ήταν, ώστε να μπορείς να το επαναφέρεις όποτε θες.
Οταν το πετάλι ανοίγει στο πάτημα του (ΟΝ) (εκεί δεν είπες ότι σου χαλάει τον ήχο?) η θέση αυτής της ροδέλας φταίει. Στα πιο ακριβά πετάλια βέβαια δεν είναι μόνο η ροδέλα, είναι ένα σωρό άλλοι παράγοντες εσωτερικά, αλλά την δουλειά του ρεγουλατόρου συχνοτικά σε όλα τα wah την κάνει αυτή η ροδέλα...

Μπα όχι, όταν το πετάλι είναι off δεν επηρεάζει τον ήχο... Τώρα που είπες για την ροδέλα, μήπως ξέρεις τι είναι αυτή η άσπρη κρέμα που έχει πάνω???
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Βοήθεια για την επιλογή crybaby!!!
« Απάντηση #24 στις: 22/12/14, 16:54 »
μήπως ξέρεις τι είναι αυτή η άσπρη κρέμα που έχει πάνω???
Λιπαντικό.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/08, 20:43
από apressas
26 Απαντήσεις
8453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/10, 17:04
από kxs14
19 Απαντήσεις
5840 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/10, 10:57
από afterforever
18 Απαντήσεις
6219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 21:08
από Απόλλων
11 Απαντήσεις
4276 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/11, 12:32
από theodoropoulos
19 Απαντήσεις
6585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/11, 01:52
από Jezus
21 Απαντήσεις
5948 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/12, 19:32
από DeniaHD
12 Απαντήσεις
3901 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/12, 12:53
από ibanezakias2
1 Απαντήσεις
3120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/14, 11:55
από isidorus
1 Απαντήσεις
2851 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/16, 12:54
από Guitar Fan