Αποστολέας Θέμα: οικονομικό τροφοδοτικό  (Αναγνώστηκε 8110 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
οικονομικό τροφοδοτικό
« στις: 27/12/14, 04:48 »
Πρεπει να παρω ενα τροφοδοτικο για το pedalboard μου αλλα μιας και δεν εχω απαιτησεις λεω να παω σε κατι οικονομικο. Παιζω με ενα fuzz, ενα wah και 1-2 drives οποτε με καλυπτει και ενα απλο τροφοδοτικακι των 9V. Ελεγα ομως αντι να δωσω ~10 ευρω για ενα απλο universal τροφοδοτικο μπας και δωσω κατι παραπανω και να παρω κατι ποιο κιθαριστικο.
Ειμαι αναμεσα στα junior που εχει isolated εξοδους και το powerplant που ενω δεν λεει για isolated outputs, ωστοσο εχει περισσοτερα voltage.
Τι λετε? Αξιζει τα παραπανω χρηματα η να παω για κανα universal?

Βασικη προυποθεση ειναι η μαζικη παραγγελια απο thomann  ;D

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #1 στις: 27/12/14, 10:21 »
αν δε χρειάζεσαι τις 10 εξόδους του powerplant πάρε το junior . είναι εξαιρετικό και αθόρυβο.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #2 στις: 27/12/14, 14:23 »
αν δε χρειάζεσαι τις 10 εξόδους του powerplant πάρε το junior . είναι εξαιρετικό και αθόρυβο.


το έχεις δοκιμάσει; Από προδιαγραφές και μόνο κι εγώ το junior θα πρότεινα.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #3 στις: 27/12/14, 15:04 »
αν δε χρειάζεσαι τις 10 εξόδους του powerplant πάρε το junior . είναι εξαιρετικό και αθόρυβο.


το έχεις δοκιμάσει; Από προδιαγραφές και μόνο κι εγώ το junior θα πρότεινα.

 βεβαίως, το'χω πάνω από χρόνο και απο τότε που το πήρα απαλλάχθηκα από το θόρυβο που είχα με το προηγούμενό μου τροφοδοτικό
είναι ακριβής κλώνος του Fuel Tank Jr , το οποίο από μόνο του νομίζω λέει πολλά  ;)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #4 στις: 27/12/14, 20:29 »
αντε λοιπον....να μαζευομαστε για ομαδικη....  ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #5 στις: 27/12/14, 20:35 »
Τα mA να δεις πρωτα στα πεταλια σου.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/14, 20:39 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #6 στις: 27/12/14, 22:49 »
Δεν είναι πολλά. Τώρα με ένα απλό psu των 1200 ma είμαι.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #7 στις: 28/12/14, 10:51 »
Δεν είναι πολλά. Τώρα με ένα απλό psu των 1200 ma είμαι.

το junior μπορεί να δώσει μέχρι 120mA σε κάθε έξοδο
τσέκαρε τα πετάλια σου τι απαιτήσεις ρεύματος έχουν
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #8 στις: 28/12/14, 11:08 »
Tα PowerΡlant είναι όντως καλές επιλογές, εφόσον καλύπτουν τις αναγκες των συγκεκριμένων πεταλιών. Και με δεδομένο ότι η διαφορά στην τιμή τους είναι μόνο 10 Ευρώ, ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρεις το μεγαλύτερο ώστε να είσαι καλυμμένος σε περίπτωση επέκτασης του pedalboard σου.

Mια άλλη οικονομική λύση είναι και το Artec Power Brick, το οποίο έχω εδώ και κάτι χρόνια και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ο μόνος λόγος που ψάχνω για κάτι καινούργιο είναι γιατί πρόσφατα αγόρασα ένα Vox Flat 4 Boost, το οποίο χρειάζεται 240mA ρεύμα ενώ έχω και ένα TC Electronic Nova Reverb το οποίο χρειάζεται 300mA. To Artec δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτές τις απαιτήσεις (δίνει μόνο 100mA), οπότε πρέπει να χρησιμοποιώ ξεχωριστά τροφοδοτικά για αυτά τα δύο πετάλια, πράγμα το οποίο δεν είναι ιδιαίτερα πρακτικό. Επίσης θα ήθελα να έχω επιλογή για 18V, την οποία το Artec δεν έχει (φτάνει μέχρι τα 12V). Με αυτές τις προδιαγραφές σκέφτομαι το Gator G-Bus 8, αλλά αν κάποιος έχει μια καλύτερη πρόταση θα με ενδιέφερε να την ακούσω.

Tέλος να υπενθυμίσω ότι είναι καλό να κοιτάτε τα προϊόντα που ψάχνετε στο Βρετανικό κατάστημα του Thomann (απλά βάλτε "gb" στο web address αντί για "gr"), ώστε να μπορείτε να δείτε τις κριτικές που έχουν γράψει οι χρήστες.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #9 στις: 28/12/14, 20:24 »
τελικα μαλλον για το powerplant θα παω μιας και θα μου βγουν λιγες οι 5 πορτες του junior. Τωρα με φτανουν αλλα εχοντας σκοπο να αποκτησω 1-2 πεταλακια ακομα θα μου πεσει μικρο...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #10 στις: 28/12/14, 21:07 »
Το powerplant ΔΕΝ έχει isolated  εξόδους. Είναι το ίδιο με το να βάλεις ένα χταπόδι για να αυξήσεις τις εξόδους σου. Μπορεί και να σου δουλέψει μια χαρά μπορεί και όχι. Εγώ δουλεύω 9 πετάλια με ένα One Spot και δύο χταπόδια αλλά είχα στο παρελθόν πετάλια που δεν τους άρεσε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #11 στις: 28/12/14, 21:14 »
Το θεμα ειναι οτι ετσι μπορει να προσθετει τα mA ολων των πεταλιων και απλα να αρκει να καλυπτεται το συνολο των mA ολων των πεταλιων.
Αν ειναι iso 120mA max και ενα πεταλι ειναι πανω απο 120mA, μπορει να υπαρξει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #12 στις: 28/12/14, 23:05 »
Με αυτά που έχεις μέχρι στιγμής σε βγάζει άνετα το 120άρι, αν προσθέσεις όμως κανά delay που θέλει 200-300 mA την πάτησες. Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Ζeoy για το 1spot.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #13 στις: 28/12/14, 23:45 »
Το θεμα ειναι οτι ετσι μπορει να προσθετει τα mA ολων των πεταλιων και απλα να αρκει να καλυπτεται το συνολο των mA ολων των πεταλιων.
Αν ειναι iso 120mA max και ενα πεταλι ειναι πανω απο 120mA, μπορει να υπαρξει προβλημα.


Όντως έτσι είναι και όποιος πάει για το junior πρέπει να ξέρει ότι δεν πρόκειται να δουλέψει πχ με Strymon και άλλα τέτοια τέρατα. Αλλά για drives, fuzz και wah δε νομίζω να μην αρκούν τα 120mA/πετάλι. Ακόμα και πολλά τυπικά digital είναι κάτω από αυτό το όριο. Τσέκαρα πχ δύο από τα δικά μου και τόσο το TC alter ego όσο και το Hardwire rv-7 είναι κάτω από τα 90mA.

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #14 στις: 29/12/14, 03:31 »
λυση τυπου 1spot + χταποδια εχω τωρα. Απλα ελεγα να βαλω λιγο ταξη. To junior ελεγα να το παρω και σε περιπτωση που χρειαστω και αλλη πορτα θα εβαζα διακλαδωτη. Με 120mA ομως αυτο δεν παιζει. Οποτε παω στη λυση του powerplant. Τωρα γιατι να προτιμησω 1spot απο powerplant?

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #15 στις: 29/12/14, 07:27 »
Κι εγώ είχα "τύπου" 1spot και γινόταν του φλουτς! Βασικά δοκίμασε και τα δύο και ότι σου κάνει καλύτερα.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #16 στις: 29/12/14, 10:29 »
Όντως έτσι είναι και όποιος πάει για το junior πρέπει να ξέρει ότι δεν πρόκειται να δουλέψει πχ με Strymon και άλλα τέτοια τέρατα.


τα strymon και τα λοιπά τέρατα συνήθως συνοδεύονται απο το δικό τους τροφοδοτικό.
αν κάποιος διαθέτει μερικές εκατοντάδες ευρώ για κάθε πετάλι του τότε δε νομίζω να βασιστεί σε τροφοδοτικό των 29 ευρώ .

εδώ μπορείτε να δείτε τις απαιτήσεις των Boss σε ρεύμα.
απο τα μονά πετάλια μόνο το RV-2 ξεπερνάει τα 120mA . τα 2πλά είναι άλλο θέμα
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #17 στις: 29/12/14, 11:40 »
λυση τυπου 1spot + χταποδια εχω τωρα. Απλα ελεγα να βαλω λιγο ταξη. To junior ελεγα να το παρω και σε περιπτωση που χρειαστω και αλλη πορτα θα εβαζα διακλαδωτη. Με 120mA ομως αυτο δεν παιζει. Οποτε παω στη λυση του powerplant. Τωρα γιατι να προτιμησω 1spot απο powerplant?


Γιατί δεν παίζει η λύση με το διακλαδωτή; Με 120mA θα στοιχημάτιζα ότι βάζεις άνετα 2-3 πετάλια τύπου drive/wah/fuzz στην ίδια έξοδο (εννοώ ότι θα τους έφτανε το ρεύμα. Αν θα παίζανε ήσυχα και τα 3 στην ίδια γραμμή τροφοδοσίας είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).


Σχετικά με το 1spot vs powerplant δεν έχω γνώμη. Πιθανότατα είναι εξίσου καλή λύση αρκεί να μην έχεις θέμα με πετάλια που δεν συνεργάζονται καλά με άλλα όταν είναι στην ίδια γραμμή. Σε αυτή την περίπτωση θα έχεις πρόβλημα και με τα δύο.


Το 1spot πάντως έχει αποδειχτεί πολύ καλή λύση για πάρα πολύ κόσμο. Προσοχή: μιλάω για το Visual Sound 1Spot και όχι "τύπου" 1spot.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #18 στις: 29/12/14, 11:44 »
Όντως έτσι είναι και όποιος πάει για το junior πρέπει να ξέρει ότι δεν πρόκειται να δουλέψει πχ με Strymon και άλλα τέτοια τέρατα.

τα strymon και τα λοιπά τέρατα συνήθως συνοδεύονται απο το δικό τους τροφοδοτικό.
αν κάποιος διαθέτει μερικές εκατοντάδες ευρώ για κάθε πετάλι του τότε δε νομίζω να βασιστεί σε τροφοδοτικό των 29 ευρώ .


Συμφωνώ φυσικά. Απλά το ανέφερα για να δείξω ότι σε normal περιπτώσεις είσαι ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #19 στις: 29/12/14, 20:05 »


Γιατί δεν παίζει η λύση με το διακλαδωτή; Με 120mA θα στοιχημάτιζα ότι βάζεις άνετα 2-3 πετάλια τύπου drive/wah/fuzz στην ίδια έξοδο (εννοώ ότι θα τους έφτανε το ρεύμα. Αν θα παίζανε ήσυχα και τα 3 στην ίδια γραμμή τροφοδοσίας είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).
εβαλα με το μυαλο μου χοντρικα οτι ενα ελαφρύ πεταλι θα θελει γυρω στα 70mA  ;D

Σχετικά με το 1spot vs powerplant δεν έχω γνώμη. Πιθανότατα είναι εξίσου καλή λύση αρκεί να μην έχεις θέμα με πετάλια που δεν συνεργάζονται καλά με άλλα όταν είναι στην ίδια γραμμή. Σε αυτή την περίπτωση θα έχεις πρόβλημα και με τα δύο.
Γιαυτο αναρωτιεμαι...αφου λειτουργικα ειναι το ιδιο πραμα δεν ειναι καλυρο σαν κατασκευη και εργονομια το powerplant?

Το 1spot πάντως έχει αποδειχτεί πολύ καλή λύση για πάρα πολύ κόσμο. Προσοχή: μιλάω για το Visual Sound 1Spot και όχι "τύπου" 1spot.
Γιατι θεωρεις το 1spot ανωτερο απο οποιοδηποτε αλλο switching psu με τα ιδια Am? Θεμα θορυβου η αξιοπιστιας?

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #20 στις: 29/12/14, 21:15 »


Γιατί δεν παίζει η λύση με το διακλαδωτή; Με 120mA θα στοιχημάτιζα ότι βάζεις άνετα 2-3 πετάλια τύπου drive/wah/fuzz στην ίδια έξοδο (εννοώ ότι θα τους έφτανε το ρεύμα. Αν θα παίζανε ήσυχα και τα 3 στην ίδια γραμμή τροφοδοσίας είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).
εβαλα με το μυαλο μου χοντρικα οτι ενα ελαφρύ πεταλι θα θελει γυρω στα 70mA  ;D

Σχετικά με το 1spot vs powerplant δεν έχω γνώμη. Πιθανότατα είναι εξίσου καλή λύση αρκεί να μην έχεις θέμα με πετάλια που δεν συνεργάζονται καλά με άλλα όταν είναι στην ίδια γραμμή. Σε αυτή την περίπτωση θα έχεις πρόβλημα και με τα δύο.
Γιαυτο αναρωτιεμαι...αφου λειτουργικα ειναι το ιδιο πραμα δεν ειναι καλυρο σαν κατασκευη και εργονομια το powerplant?

Το 1spot πάντως έχει αποδειχτεί πολύ καλή λύση για πάρα πολύ κόσμο. Προσοχή: μιλάω για το Visual Sound 1Spot και όχι "τύπου" 1spot.
Γιατι θεωρεις το 1spot ανωτερο απο οποιοδηποτε αλλο switching psu με τα ιδια Am? Θεμα θορυβου η αξιοπιστιας?


όπως θα είδες στις διάφορες λίστες που παίζουν το τυπικό βρωμοπέταλο είναι στα 10mA. Τα 70 που λες είναι οι εξαιρέσεις και αφορούν συνήθως ψηφιακά μιας κάποιας περιπλοκότητας


έχω την εντύπωση ότι το 1spot έχει μεγαλύτερα περιθώρια συνολικού ρεύματος που μπορεί να δώσει σε σχέση με το powerplant (τσέκαρε τα specs και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος)


δεν είπα ότι είναι ανώτερο από οποιοδήποτε άλλο. Είπα (με άλλα λόγια) ότι έχει πάρα πολλούς ικανοποιημένους χρήστες (με ό,τι αξία μπορεί να έχει αυτό). Ένας από αυτούς είμαι κι εγώ.


 Φυσικά δε θα με χάλαγε ένα isolated να το βάλω και κάτω από την pedaltrain μου αλλά δεν αισθάνομαι καμιά φοβερή ανάγκη να το κάνω. Να πάω σε άλλη non-isolated λύση δε βρίσκω το λόγο. Τα δύο χταπόδια μου είναι ψιλοτακτοποιημένα από κάτω από την πεταλιέρα και το 1spot το έχω αποσπώμενο, έχει μεγάλο και ανθεκτικό καλώδιο οπότε είμαι OK.
By the way αυτή τη στιγμή έχω απάνω: Dano TOD v1, Little big muff, MXR super badass, Weehbo JMP, Visual Sound Comp, Mooer chorus/vibe/leslie combo (δε θυμάμαι πως το λένε), small stone, tc alter ego και hardwire rv-7. Παίζουν όλα (ακόμα και όλα μαζί) μια χαρά χωρίς περίεργους βόμβους ή φυσήματα πέραν του φυσιολογικού.

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #21 στις: 29/12/14, 21:43 »


όπως θα είδες στις διάφορες λίστες που παίζουν το τυπικό βρωμοπέταλο είναι στα 10mA. Τα 70 που λες είναι οι εξαιρέσεις και αφορούν συνήθως ψηφιακά μιας κάποιας περιπλοκότητας


έχω την εντύπωση ότι το 1spot έχει μεγαλύτερα περιθώρια συνολικού ρεύματος που μπορεί να δώσει σε σχέση με το powerplant (τσέκαρε τα specs και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος)
Οντως! ειχα παλι αφελως θεωρησει αυτονοητο οτι το powerplant σηκωνει 500mA σε καθε πορτα αλλα γραφει πανω στο σασι του (και κακως δεν το γραφει ο thomann στα specs) οτι συνολικα σηκωνει 500mA για ολες τις πορτες των 9v. Σωστη παρατηρηση σου... πολυ λιγοτερα απο τα 1700mA του 1spot.


 Φυσικά δε θα με χάλαγε ένα isolated να το βάλω και κάτω από την pedaltrain μου αλλά δεν αισθάνομαι καμιά φοβερή ανάγκη να το κάνω. Να πάω σε άλλη non-isolated λύση δε βρίσκω το λόγο. Τα δύο χταπόδια μου είναι ψιλοτακτοποιημένα από κάτω από την πεταλιέρα και το 1spot το έχω αποσπώμενο, έχει μεγάλο και ανθεκτικό καλώδιο οπότε είμαι OK.

Τελικα δεν εχει νοημα ουτε το μικρο, μιας και θα δουλευτει με χταποδια στο μελλον οποτε παει το isolation, και το μεγαλο εχει λιγα mA οποτε δεν αξιζει. το 1spot ειναι μονοδρομος σε αυτα τα λεφτα.

By the way αυτή τη στιγμή έχω απάνω: Dano TOD v1, Little big muff, MXR super badass, Weehbo JMP, Visual Sound Comp, Mooer chorus/vibe/leslie combo (δε θυμάμαι πως το λένε), small stone, tc alter ego και hardwire rv-7. Παίζουν όλα (ακόμα και όλα μαζί) μια χαρά χωρίς περίεργους βόμβους ή φυσήματα πέραν του φυσιολογικού.
Ωραιο pedalboard  ;D

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #22 στις: 29/12/14, 23:40 »
Thanks για το pedalboard.


Όσο για το "παει το isolation", το isolation πάει μόνο για τα ζευγάρια/τριάδες κλπ που θα μοιράζονται μια έξοδο. Μην το ξεγράφεις έτσι έυκολα το junior.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #23 στις: 30/12/14, 00:17 »
Κι εγώ είχα "τύπου" 1spot και γινόταν του φλουτς!

Πωωω.....μη σου κάτσει είναι αυτό!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: οικονομικό τροφοδοτικό
« Απάντηση #24 στις: 30/12/14, 00:49 »
Κι εγώ είχα "τύπου" 1spot και γινόταν του φλουτς!

Πωωω.....μη σου κάτσει είναι αυτό!


Τι έγινε ρε παιδιά με όλα αυτά τα φλουτς; Έχω χάσει επεισόδια ...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
19823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/07, 23:56
από Βραζίλης
10 Απαντήσεις
5673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 15:36
από Ibanezακιας
7 Απαντήσεις
4102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/08, 14:08
από faser
21 Απαντήσεις
11539 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/10, 10:46
από parlats
8 Απαντήσεις
4778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/12, 16:12
από adr1anos
7 Απαντήσεις
3294 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/10, 16:24
από moutoulos
4 Απαντήσεις
3526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/12, 17:47
από guitalele
5 Απαντήσεις
2910 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/12, 16:42
από adr1anos
3 Απαντήσεις
2398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/12, 10:29
από thomsot