Αποστολέας Θέμα: pvxmusic  (Αναγνώστηκε 15901 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
pvxmusic
« στις: 27/08/17, 21:25 »
Μηπως κανεις ξερει τιποτα για τουτο το μαγαζι?
https://pvxmusic.ee/gb/
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: pvxmusic
« Απάντηση #1 στις: 27/08/17, 23:21 »
Δεν το είχα ξανακούσει. Βλέπω ότι είναι από Εσθονία. Κοίταξα τις τιμές για μερικές κιθάρες που τις ξέρω, Fender και Gibson κυρίως, οι Γερμανοί είναι πιο φθηνοί. Κοίταξα μπας και έχουν τίποτα ντόπιο σε καλύτερες τιμές, δεν βρήκα κάτι. Είδες τίποτα ενδιαφέρον;
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: pvxmusic
« Απάντηση #2 στις: 28/08/17, 05:13 »
https://pvxmusic.ee/gb/tiny-two-way-crossover-rsx21/


Το εχει 60€ και ο θωμας 144
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: pvxmusic
« Απάντηση #3 στις: 28/08/17, 06:12 »
Παλια κοιτουσα για ενα μεγαφωνο minence που κοστιζει 150€ και ειχα βρει ενα καταστημα στην Ιρλανδια που ειχε με 100€ ενα combo που το φορουσε.Δηλαδη τον επερνα,εβγαζα το μεγαφψνο,πουλουσα τον ενισχυτη 150βατ στην ξεφτηλα 50€ και μοθ εβγενε πολυ οικονομικα.Αλλα δεν εστελνε βαρια αντικημενα εκτως >:(
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: pvxmusic
« Απάντηση #4 στις: 28/08/17, 07:01 »
Να πω την αλήθεια δεν με τρελαίνει η φάση, δεν το έχουν καν φωτογραφία και στο Amazon το έχουν 95 δολάρια, που σημαίνει ότι η τιμή είναι περίεργα χαμηλή. Αναφορές για το μαγαζί αλλού δε βρήκα πάντως. Αν τελικά παραγγείλεις, πες μας πως πήγε να το έχουμε στα υπόψη  ;D .


Και μια και το έφερε η κουβέντα, παράγγειλα μια ζώνη, κάτι πένες και μια άλλη βλακεία, κάπου 55 ευρά με μεταφορικά από το amazon uk (πρώτη φορά που παραγγέλνω από εκεί). Η παραγγελία έγινε 24 Ιουλίου. Επειδή έλειπα και για διακοπές και όταν γύρισα στη δουλειά δεν βρήκα τίποτα. τους έστειλα mail. Μου απάντησαν μέσα στην ώρα, μου είπαν ότι αν δεν έχει έρθει μέχρι τις 24 Αυγούστου πάνε για νέα αποστολή ή επιστροφή χρημάτων (δεν ήρθε τίποτα ακόμα, απλά τους δίνω κάποιες μέρες παραπάνω) και ήδη επειδή είπαν ότι στο royal mail δεν έχουν packet tracking μου πιστώσανε τα μεταφορικά (κάπου 7 ευρά). Έχω ενδιαφέρον να δω πως θα πάει γιατί σε κάποια πράγματα είναι πιο φθηνοί από τους Γερμανούς, πχ το digitech trio plus είναι 240κάτι στους Γερμανούς, 213 εκεί).   
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: pvxmusic
« Απάντηση #5 στις: 28/08/17, 07:47 »
Λες να ειναι φολα;θα δω τι θα κανω.Δεν τρελαινωμαι να το αγορασω,ειδιως αν ειναι να δωσω 150€.
Ενταξει,θελω να δοκημασω dual amping καταστασεις,αλλα οχι και να δωσω 150-160€ και να μην νου κατσει..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: pvxmusic
« Απάντηση #6 στις: 28/08/17, 08:35 »
Φίλε saved στην Εσθονία έχω πάει. Στο super market τους μιλούσα "βαλκανικά" και δεν είχα κανένα πρόβλημα συνεννόησης.  ;D
Είναι απίστευτα πειθαρχημένος λαός, και οι ντόπιοι αλλά και οι ρώσσοι (που είναι περίπου οι μισοί).

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: pvxmusic
« Απάντηση #7 στις: 28/08/17, 08:51 »
Α νασο ντετσα δηλαδη..
« Τελευταία τροποποίηση: 28/08/17, 08:57 από saved »
The μπασό is the law