Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Ενισχυτές

Συγκριτικό τεστ modelling ενισχυτών

<< < (19/21) > >>

truepiece:
Ωχ μου διέφυγε τελείως.
Από το headphones out του ενισχυτή στην Audigy και μετά με Audacity. Μπορω να πω ότι στην ηχογράφηση δεν ακούγεται τόσο καλά, ο ήχος από το ηχείο είναι αρκετά πιο πειστικός και δυναμικός. Το plucking της πένας επίσης αναπαράγεται πολύ καλά (ειδικότερα με distortion). Η αλήθεια είναι ότι ηχογράφησα περιορισμένη γκάμα ήχων, αλλά θα λείψω από αύριο από το παίξιμο για γιορτές και δεν προλάβαινα κάτι παραπάνω, απλά σε περίπτωση που κάποιος ψάχνεται αυτές τις μέρες. Όταν γυρίσω με το καλό, αν προλαβαίνω θα κάνω ολοκληρωμένη παρουσίαση με όλους τους 12 ενισχυτές (τα καθαρά τους + τα βρώμικά τους) και θα κάνω επίδειξη όλων των εφφέ.

basilmiltos:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. Με έβγαλες απο την δυσκολη θέση να ψαχνω για practice amp και νομιζω είναι και καλός σε ότι αφορά την τιμή με την απόδωση.

kirk (IBANEZ RG370) hammet:
Σημαντικο μειον (κατ'εμε) για τον VOX ειναι η θεση των κουμπιων που ειναι στο πισω μερος της πανω πλευρας του ενισχυτη. Αν τον εχεις στο πατωμα καπως παλευεται, αλλα και παλι δεν βολευει. Αν τον εχεις πιο ψηλα πρεπει να βαζω κατι αποκατω ωστε να ειναι σε γωνια για να βλεπω το καντραν με τα κουμπια. Μου εχει δημιουργησει προβλημα και για αυτο και μονο τον λογο σκεθτομαι να παρω τον Peavey.Σε θεμα ηχου γκαμας κλπ ειναι αψογος. Εσας ποια η γνωμη σας γι αυτο το θεμα?

ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος:
Χμ, εγώ πιστεύω το αντίθετο. Με βολεύει πάρα πολύ να είναι οι ρυθμίσεις στο πάνω μέρος του ενισχυτή, καθώς συνήθως τον έχω στο πάτωμα και δε χρειάζεται να σκύβω τόσο όσο αν τα κουμπιά ήταν στο μπροστινό μέρος. Βέβαια είναι θέμα συνηθειας και δε θα αποτελούσε ανασταλτικό παράγοντα για την αγορά.

kirk (IBANEZ RG370) hammet:
Ειναι και πως το βλεπει ο καθενας. Ας πουμε εγω ειχα στησει ειδικα επιπλο για να τον βαζω πανω και να ερχεται απ ευθειας στ αυτι μου ο ηχος, οταν καθομαι στην πολυθρονα του υπολογιστη. Σ αυτη την περιπτωση δεν μπορω ας πουμε να ρυθμισω ενω αν τα ειχε μπροστα θα με βολευε σαφως καλυτερα. Σκεφτομαι καποια στιγμη να τον ανταλλαξω με τον Peavey Vypyr

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View