Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Δοκιμές και συγκρίσεις μουσικών οργάνων και εξοπλισμού

Blackstar HT5R Mkii - σύντομη παρουσίαση

<< < (2/2)

giorgos1990:
Εγω σαν ιδιοκτητης του πρωτου ht5 χωρις το reverb δεν θα τον επερνα για διαφορους λογους.
Αρχικα εχει πολυ λιγο headroom στο καθαρο ειναι οριακα επαρκες και πανω απο το 5 γρεζαρει πολυ ευκολα.Τo drive του για μενα εχει ενα μονιμο fizz που ειναι χαρακτηριστικο των blackstar απ οτι εψαξα και σε αλλα μοντελα οχι μονο στους μικρους ακομα και σε μεγαλα λαμπατα κεφαλια.Δεν λεω οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος αλλα για τα λεφτα τους θα θελα να χει μια κανονικη λαμπα στον τελικο και οχι 2 προενυσχητριες 12χχχ.
Metal δεν παιζει σε καμια περιπτωση οπως ερχεται αν δεν συνδιαστει με boost/tubescreamer μπροστα και ενα eq να κοψει τα μεσαια που για καποιο λογο ειναι παραααα πολλα.Τρελα Mid voiced προσανατολισμος εντελως βρετανιλα για rock ειναι οτι πρεπει και αυτο στοχευει θεωρω
O mk2 εχει το ιδιο κυκλωμα με τα προσθετα που ανεφερθηκαν οποτε δεν νομιζω οτι αξιζει καποιος να παει στην αναβαθμιση αν εχει εστω τις πρωτες γενιες με ή χωις το reverb..
Για αγορα καινουριου ενισχυτη στα τοσα χρηματα θα το σκεφτομουν αρκετα μιας και δεν ειναι λιγα τα χρηματα που εχει σαν κοστος αλλα σαν μεταχειρισμενο οταν πεσει στην μεταχειρη αγορα ναι ειναι καλη λυση για σπιτι μιας και εχει και fx loop αριστο για πεταλια κλπ.

GVen:
Ναι αλήθεια είναι αυτό για το headroom.. Αλλά νομίζω εξαρτάται και απ την κιθάρα που έχει ο καθένας μας...εμένα μου το κάνει γύρω στο 6 με 7 αν εχω σπλιταρει τους μαγνήτες...τεσπα...Ο ενισχυτής είναι όντως για rοck προσανατολισμο οποτε προσωπικα δε μ ενοχλει. Οσο για metal...μια χαρά...για βαρύτερα είδη metal, ναι...θες πεταλακι. Πάντως, για τα δικά μου γούστα άξιζε τα 390 που έδωσα και δε τον αλλάζω με την καμία. Το μόνο που δεν εχω κανει ακόμα ειναι να του κουμπώσω πετάλι πάνω να δω πως αντιδρά. Στο μέλλον κατι θα γινει.... >:D >:D >:D

A-nik-i:
Φίλε @BitCollector τελικά έχεις ανεβάσει κάπου βιντεάκι για τον ενισχυτή;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View