Ειδικά θέματα > Ηχογραφήσεις και Στούντιο

Παραπονα απο Studio

<< < (4/17) > >>

fake7:
χτες που πηγα για προβα στο DSL κατεληξα στο εξης συμπερασμα...
μια χαρα χωρος,μερος,τιμη(για τα δεδομενα της γ**ω εποχης)
αλλα ο ηχος(στην μεγαλη αιθουσα) και συγκεκριμενα τα τυμπανα, θα θελανε μια βελτιωση.

αυτα
Up The Irons!(  :P)

parlats:

--- Παράθεση από: Τρελος στις 13/02/08, 20:13 --- Τι να πω.... Ειπατε να σχολιασουμε...  Εμενα προσωπικα με ενοχλει να με εχουν καφενειο στυλ.... Το παιδι που εχει το S-lab ειναι γ**ω τα παλικαρια.... Απο κοινη αποψη ειναι το καλυτερο στην ευρητερη περιοχη της Νεας Σμυρνης ...

--- Τέλος παράθεσης ---

Ναι Τρελέ δεν σου είπα να μη σχολιάσεις απλά σου απάντησα λέγοντας τη δικιά μου γνώμη. Πιστεύω ότι τα απανταχού στούντιο υπάρχουν για πρόβες, τα υπόλοιπα είναι δευτερεύουσας σημασίας. Αναφέρθηκα στο Prova γιατί έχει καφέ-μπαρ που μπορούν να κάτσουν φίλοι και γνωστοί της μπάντας να πιουν ένα καφέ ή ένα ποτό μέχρι να τελειώσει η πρόβα. Κάποια στούντιο παρέχουν ανέσεις που ναι μεν δεν είναι αναγκαίες αλλά είναι και θέμα δημοσίων σχέσεων  ;) Ούτε κακό κάνει ούτε τπτ.

Joevaicci:
Άθλιες εντυπώσεις έχω από τα Ρόβερ (Ναυαρίνου,Θεσ/νίκη). Εξοπλισμός, ήχος χάλια κι ο τυπάς με τα γυαλάκια που δουλεύει εκεί συνήθως είναι απ' τους πιο πρέπει-να-φάω-ξύλο ανθρώπους που έχω γνωρίσει. Πολύ καλές εντυπώσεις απ' τα Redhouse σε ό,τι αφορά τον εξοπλισμό, τις τιμές, το περιβάλλον και τους υπαλλήλους. 

Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood:

--- Παράθεση από: Τρελος στις 13/02/08, 20:04 ---Ο καφες ειναι μεσα στις παροχες.. Προσωπικα δεν εχω βρει  στουντιο που να χρεωνει τον καφε....

--- Τέλος παράθεσης ---
Μπορείς να αναφέρεις τουλάγχιστον 2-3 αν όχι περισσότερα στούντιο με τσάμπα καφέ? Όχι τίποτα άλλο, να αποδείξεις οτι μιλάς για τη πλειοψηφία...

herbie:
Μερικες εντυπωσεις απο καποια Στουντιο που εχω επισκεφτει.

Terra studio:
Ο ηχος πιστευω και στις δυο αιθουσες ειναι αρκετα ικανοποιητικος,ποτε δεν ειχαμε ιδιαιτερο προβλημα,οπως και με τα μηχανηματα που κινουνται σε πολυ καλα επιπεδα.
Στα αρνητικα τωρα ηταν η υπερβολη λιγακι του ιδιοκτητη με τα ντραμς(Σε φαση να κανουμε προβα και να μας ανοιγοκλεινει τα φωτα για να μην "βαραει" ο τοτε ντραμερ μας δυνατα!) Επισης η ολη φαση παρακολουθησης big brother με την καμερα στην αιθουσα για να παρακολουθει την βρισκω λιγακι υπερβολικη και θα με ενοχλουσε αν πηγαινα ακομα εκει.

Glam studio:
Απο ηχο σχετικα καλο και τιμες αρκετα λογικες,αλλα μια ασχημη αδιαφορια απο τον εναν απο τους δυο ιδιοκτητες,σε φαση να εχουμε live την επομενη μερα,να εχουμε κλεισει προβα να περιμενουμε μιαμιση ωρα απεξω και να εχετε λεγοντας πως τον πηρε ο υπνος.Ενω μια αλλη φορα δεν εμφανηστικε καν!!!

DSL studio:
Ηχος μετριος,ειδικα στην μεγαλη αιθουσα οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω,βρισκω λιγο τσιμπιμενες τις τιμες του στην ενοικοιαση οργανων αλλα και στις προβες για αυτο που προσφερει. Ομορφη ατμοσφαιρα ομως και εξυπηρετικα τα παιδια πολυ!Plus εκει μπορει να συναντησεις καποιες απο τις πιο hot! ελληνικες μπαντες να κανουν προβα!

Underground studio:
Χαλια ντραμς και ηχος,αλλα ωραια ατμοσφαιρα.Βεβαια δεν προσφαιρει και πολλα(ουτε ενοικοιαση οργανων,κλπ.)Αλλα εχει δωρεαν καφε και τσαι αρκει να τα φτιαξεις μονος σου Για προβα το συνιστω μονο αν μενετε γλυφαδα-βουλα και δεν εχετε μεταφορικο μεσο.Για ηχογραφηση πραγματικα δεν πιανετε ομως! Πολυ καλο!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View