Καλλιτεχνικές μας δημιουργίες > Συνεργασίες μελών

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

(1/3) > >>

CORT!!:
Καλησπέρα σας

Με την παρέα μου φτιάξαμε ένα συγκρότημα για μια συναυλία που διοργάνωνε το σχολείο μου και τελικά το κρατήσαμε αλλα μέχρι τώρα απλά παίζαμε επαναλήψεις τραγουδιών γνωστών συγκροτημάτων οπότε αποφασίσαμε να γράψουμε δικά μας και ανέθεσαν σε εμένα να γράψω ένα.
Εγώ έγραψα στίχους και μουσικη αλλα η μουσικη ηταν αποτυχία οποτε θελω μια βοηθεια απο εσας μπας και μπορέσω να το τελειώσω !

Οπότε τα φώτα σας!!
(το τραγούδι δηλαδή οι στίχοι ειναι στο αρχειο)

let me know 796:
γεια σου.
για να σε βοηθησει καποιος να το ''τελειωσεις '' πρεπει να το αρχισεις πρωτα ;)
υπαρχουν πολλοι και καλοι μουσικοι εδω μεσα ,αλλα πρεπει να τους βοηθησεις πρωτα εσυ για να σε βοηθησουν. (αν θελουν )
τι σκεφτεσαι ?
τι στυλ ?

εισαι σιγουρος οτι αν γραψει καποιος κατι θα μπορειται να το βγαλετε μετα live?
η γνωμη μου ειναι οτι αν φτασατε σε σημειο να φτιαξετε μια μπαντα ,ειναι μεγαλη μαλ***α να παιζεται ''παλι '' τραγουδι αλλων  ;)

παλεψε το λιγο.
μαζεψε τις ιδεες σου.
βαλε τον drummer σας να σου δωσει ενα τεμπο ,κανε το ιδιο απο τον μπασιστα.
ε! ειναι πολυ δυσκολο μετα να μην σου βγει κατι.
ας σου παρει και ενα μηνα και? θα ειναι δικο σας μετα.

τωρα αν δεν σας βγαινει τιποτα αφηστε το για αργοτερα .
ετσι ειναι η μουσικη  ;)
11 χρονια παλευαν οι Aerosmith το dream on  :)

CORT!!:
δοκιμάσαμε με τα παιδιά να το γραψουμε αλλα δεν καταφεραμε και πολλα και ντραμερ εβαλα και μπασιστα αλλα δεν καταφεαμε σχεδον τιποτα .θελω να ειναι προς το μεταλ το διχνουν και οι στιχοι .

Υπνοβάτης...:
Παικτικά σε τί επίπεδο είστε;
Γιατί αν προσπαθείτε να βγάλετε το master of puppets ενώ κολλάτε στο breaking the law, δε θα γίνει.

CORT!!:
to breaking the law kai to master of puppets to exoume genika eimaste se arketa kalo epipedo   sugnwmh gia ta greekglish alla kati exei pa8ei to plhktrologio kai den mporw na ala3w

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View