Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Βιβλια για εκμαθηση Κιθαρας ( Ηλεκτρικη-Ακουστικη-Κλασσικη )

<< < (2/24) > >>

Veron:

Υπάρχει ένα βιβλίο με κλίμακες για κιθάρα, τουλάχιστον αυτό έχω στο μυαλό μου τώρα...
Έχει τίτλο "Guitar Scales" και είναι από τη Λίζα Ζώη. Κυκλοφορεί από τον Εκδοτικό Οίκο του Νάκα.

Παιδιά, δεν κάνω διαφήμιση, αλλά σίγουρα υπάρχουν κι εκατοντάδες άλλα! Μια πρόταση είναι...

kostasbako:
Βρήκα στο Νακκα ένα βιβλίο του Φακάννα που έχει κλίμακες της Jazz!!!Το πήρε ένας φίλος μου και μου είπε ότι είναι απο τα καλύτερα και χρησιμότερα που έχει δει!!Δεν θυμάμαι όμως πως το λενε.Όταν μάθω θα σου πω!!!

D@ve Murray:
Pragmati ayto to biblio tou fakana eixa parei kai egw kai einai pragmati poly kalo.. an kai osos thimamai den exei tabs alla notes... pantws an den ksereis na diabazeis notes einai mia kali eykairia na matheis.. to biblio legetai OI KLIMAKES TIS MOUSIKIS  h kapws etsi kai einai tou giwrgou fakana.. an to zitiseis etsti den nomizw na yparxoun kai polla.... kala sola. ;D

The JeSTeR:
Για τις βασικές μείζονες-ελάσσονες χρωματικές και αρπίσματα, σου προτείνω ανεπιφύλακτα τα βιβλία για τις εξετάσεις του Assosiated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM) με τον τίτλο Scales and Arpeggios for guitar, grades 1-5 και 6-8. Έχει τα πάντα από δακτυλισμούς και διαφορετικούς τρόπους παιξίματος, όχι όμως tabs. Πάνω από τις νότες έχει όμως τις θέσεις και τη χορδή, άρα το ίδιο είναι. ;)

kostisk:
Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό βιβλίο για να μάθω ηλεκτρική κιθάρα ή και ακουστική. Θα πρέπει να σας πω ότι γνωρίζω μουσική. Επίσης παίζω κιθάρα εδώ και 2 χρόνια και είμαι αυτοδίδακτος, αλλά  μόνο ακκόρντα και με ενδιαφέρει να μάθω να παίζω καλύτερα (σόλα κτλ.). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View