Ειδικά θέματα > Ηχογραφήσεις και Στούντιο

Απορία!

<< < (2/6) > >>

gers:
Nice... Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και ειδικά αυτούς που θα μπουν στον κόπο να απαντήσουν και στην παρακάτω: ;D

Χρησιμοποιώ (για αρχή τουλάχιστον) το cool edit pro! Ηχογραφώ κλιπάκια μόνο που όταν έρχεται η ώρα να τα μιξάρω έχω ένα πρόβλημα.. Δεν μπορώ να μετακινήσω πάνω στη λωρίδα χρόνου το κάθε κλιπάκι!! :o
Ας πούμε όταν ηχογραφήσω ένα κλιπάκι και το βάλω πάνω στη λωρίδα από 0.00 μέχρι 5.00, πώς μπορώ να το βάλω από 2.00 μέχρι 7.00?
Κάτι εύκολο είναι, σίγουρα, αλλά δεν το βρίσκω με τπτ!!

Fteo:
Πραγματικά ξέρεις κανείς πως γίνεται? Εγώ το μόνο που είχα καταφέρει ήταν να μετακινώ το κλιπ πληκτρολογόντας τιμές χρόνου από το πληκτρολόγια. Αυτός ήταν ο λόγος που άνοιξα πρώτη φορά το Cubase πριν 4 χρόνια και από τότε δεν κοίταξα ξανά πίσω...  ;D

ScullShot:
ξεδίπλωσε την κυματομορφή δλδ κάνε ζοομ ιν και μετακίνησε τα κλιπάκια με δεξί κλικ

gers:
Μπράβο ρε συ scullshot!! 8)

newGuitarMan:

--- Παράθεση από: gers στις 26/03/08, 18:18 ---Παιδιά ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω μετατροπέα από μεγάλο jack (καλώδιο κιθάρας) σε μικρό (υποδοχή κάρτας ήχου) σε κατάστημα με ηλεκτρονικά?

--- Τέλος παράθεσης ---
Είχα δοκιμάσει κ εγώ να κάνω το ίδιο πείραμα και είχα βρει κανονικά τέτοιο αντάπτορα (και αντίθετο).
Τώρα όσο για την ηχογράφηση και εγώ από αυτό το emulated line out (record out βασικά λέει) του lin6 μου το έκανα  και ο ήχος είναι gtp επειδή ακριβώς όπως είπε κάποιος πιο πάνω peakaρει συνέχεια :-\

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View