Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Φωνή και ανάσες

<< < (3/7) > >>

old_lion:

--- Παράθεση από: Sts_Ikaros στις 07/07/04, 11:18 ---...Ο φυσικός τρόπος είναι ο διαφραγματικός. Αν παρατηρήσετε ένα μωρό να ανασαίνει θα δείτε ότι φουσκώνει η κοιλίτσα του.
Sts_Ikaros
--- Τέλος παράθεσης ---

Εδώ θα σε διορθώσω λίγο φίλε Sts_Ikaros . Τα μωρά ναι . Όμως και καθώς μεγαλώνουν , για τις γυναίκες ο
φυσικός τρόπος είναι η θωρακική αναπνοή κι όχι η διαφραγματική. Ο λόγος είναι προφανής. Η εγκυμοσύνη
και το μωρό θα έφερναν το διάφραγμα να πιέζει
μια κοιλιακή χώρα ήδη πιεσμένη πάρα πολύ. Η φύση από μόνη κι αν δεν γίνει συνειδητή παρεμβολή στέλνει
τις γυναίκες στην θωρακική αναπνοή. Πέρα από διαβασμένες γνώσεις είχα και την εμπειρία δύο γυναικών και τριών μωρών.  :) Συγνώμη για την παρεμβολή.

manolios19:
Ακου φιλε λιγα πραγματα: 8)
Αν χεις φωνη και θες απλα τοποθετηση φωνητικων χορδων παρε τερρυ σιγανος:σημερινα μαθηματα φωνης:με κασετα ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ::)
Αν δεν εχεις ομως παρε Αλλαν Γκριν πως να μιλατε και να τραγουδατε σωστα:Φιλε μου νεα γευση απο... βιοαναδραση!Ολοκληρη επιστημη αλλα θα σου κολλησει ενα μικροβιο "ηδονης"για την πραγματικη τεχνη (με επιστημονικες γνωσεις )του τραγουδιου! :) :)Θα ακουσεις κορυφαια γεγονοτα και υποδυξεις που θα σε ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΟΥΝ!!!!!!
Ελπιζω να συμφωνειτε οι αλλοι με την αποψη μου???!

Frail:
Αυτα τα μαθηματα που λες για φωνη με κασετα που μπορω να τα βρω? Τι περιπου περιεχουν? και ποια μου προτεινετε?

Baphomet (Πέτρος):
άποψη μου...αν περιμένετε να κάνετε δουλειά με κασέτες σωθήκατε!! Linguaphone είναι η φωνητική? αυτά είναι έξυπνοι τρόποι να βγάζει κάποιος φράγκα.

Frail:
Δηλαδη εσυ λες δε γινετε δουλεια παρα μονο με δασκαλο? ???
ΜΟνος πως μπορει να βελτιωθει κανεις?

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View