Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Epiphone Les Paul η Jackson JS Japan

(1/3) > >>

NecroMANcier_666:
  lipon....eimai anamesa se mia epiphon les paul kai mia Jackson JS japan....Ean kserete kamia kali eseis (gyrw sta 500 euro) peite.

Arg0:
Κατ' αρχην πρεπει να μας πεις ποια Jackson JS και ποια Epiphone Les Paul, διοτι η σειρα JS της Jackson εχει τρελες διαφορες η μια απο την αλλη...

Επισης πρεπει να μας πεις τι μουσικη θελεις να παιξεις με την κιθαρα που ψαχνεις....

Και το ποιο σημαντικο (για μενα τουλαχιστον) αν ειναι η πρωτη σου κιθαρα ή απλα η πρωτη σου ηλεκτρικη...

kyklotron:
Καλησπέρα φίλε

Εγώ τον Ιανουάριο αγόρασα μια Epiphone Les Paul STD 500 euro.
Τώρα αν δεν κάνω λάθοs κοστίζει γύρω στα 450 euro.
Επειδή ασχολούμαι ένα χρόνο με το άθλημα και επειδή δεν έχω παίξει στην ζωή μου με άλλη ηλεκτρική δεν μπορώ να σου πω αν πρέπει να την επιλέξειs ή όχι.
Αυτό που μπορώ να σου πω σίγουρα είναι πωs σχεδόν όλοι οι γκουρού εδώ μέσα συμφωνούν πωs για τα λεφτά τηs είναι αρκετά καλή κιθάρα και είναι ότι πρέπει για πρώτη αγορά.

Σου εύχομαι να κάνειs την καλύτερη δυνατή αγορά.  :)

Αύγουστος:
Θα πρότεινα την Jackson. Έχω les paul, είναι πολύ καλοκατασκευασμένη παρά το μικρό της κόστος, αλλά το design μου φαίνεται λίγο παλαιομοδήτικο. Αργότερα αγόρασα μια Ibanez παρόμοια με τη JS1 Dinky και με βόλεψε απίστευτα λόγω του σχεδιασμού της, ειδικά η καμπύλη πίσω στην πλάτη κ πάνω δεξιά εκεί που ακουμπάει το χέρι. Η les paul (και όλες εκείνης της εποχής) είναι κάτι σαν ένα ζευγάρι καλά αλλά στενά παπούτσια, μετά βάζεις τα άνετα αθλητικά σου κ είσαι μια χαρά. Σκέψου και το αν θες τρέμολο η΄οχι. Η επιλογή είναι πάντα δική σου, παντώς εγώ από τότε που 'παιξα με την Ibanez η Les Paul έμεινε στη θήκη της.

(Επ ευκαιρία έχω την LP-100 αν τη θες στη δίνω με 250 ευρώ)

PAPAJOHNNY:
Ειναι καλη κιθαριτσα,εχει ωραια γκαζια αλλα χανει καπως στα καθαρα.Ιδιαιτερα οταν χρησιμοποιεις τον neck!Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει floyd rose.Τωρα εξαρταται εσυ τι θες.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View