Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Tι ηλεκτρακουστική να αγοράσω μέχρι 850€ ?

(1/4) > >>

Gabriel6th:
Θέλω να πάρω μια ηλεκτρακουστική κιθάρα μέχρι 850 περίπου ευρώ για να παίζω κυρίως Classic Rock ,μπαλάντες και ελληνικά. Δεν με ενδιαφέρουν τα ηλεκτρονικά, και ΔΕΝ θέλω ενσωματωμένο προενισχυτή, απλά να μπορώ να τη συνδέω στα γρήγορα με το PC. (έχω εξωτερικό προενισχυτή για την κλασσική) Με νοιάζει όπως καταλαβαίνετε κατά 100% ο ήχος της σαν ακουστική μιας και έχω ήδη ένα καλό μικρόφωνο + προενισχυτή για recording. Γιά χρήση κυρίως οικιακή (εξάσκιση/σύνθεση), studio και το πολύ σε καμια μάζωξη με τους φίλους μου από το πανεπιστήμιο. Προτιμώ κυρίως Dreadnought style και μάλλον cutaway. Σκέφτομαι για Takamine και ένας φίλος μου πρότινε την Guild GAD-40CE. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας εκ των προταίρων. Αν σας έρχεται στο μυαλό μια καλή ακουστική σε αυτά τα χρήματα, προτείνετε την. Δεν έχω πρόβλημα να τοποθετήσω Piezo, ή soundwhole-pickup αργότερα.

Flanger:
εγω αυτο που εχω να σου πω ειναι taka-φυγε...η καλυτερα αποφυγε!
οι takamine ειναι κιθαρες χωρις γεματο ηχο και γενικα υπερτιμημενες(αρκετα)

για αυτο που θες την κιθαρα δεν υπαρχει λογος να δωσεις 850 ευρω...αφου εχεις και καλα ηλεκτρονικα συστηματα!παρε μια πιο φτηνη(η μεταχειρισμενη-σε καλη κατασταση) και θα σου μεινουν και λεφτα για οτιδηποτε

spio:
Συμφωνώ απόλυτα με τον Flanger αλλά αμα θες να πάρεις σου προτείνω τη yamaha apx 7a.

Για εμένα αυτή η κιθάρα είναι ακριβή αλλά αξίζει τα λεφτά γιατί είναι βολική στο χέρι και από μόνη της εχει φοβερό ήχο (στον ενισχυτή δεν είναι πολύ καλή)

Στη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

http://www.thomann.de/thoiw2_yamaha_apx7a_tgb_prodinfo.html?sn=ecb26a23f31e6325456899e81fa486fa.

c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge:
Για κοιτα και τις Taylor

Gabriel6th:
Χμμ. Δεν με βοηθάτε ιδιαίτερα. Ο ήχος και η ευκολία στο παίξιμο είναι πράγματα που θα τα κρίνω όταν πάω στα μαγαζιά όταν θα πάω για να ψάξω. Απλά μέχρι τότε όσοι έχουν κάποια εμπειρία με συγκεκριμένα μοντέλα ας τα προτίνουν για να μην πάω και γώ και κατεβάσω ότι κιθάρα υπάρχει σε κάθε μαγαζί, τώρα όσο αφορά τα Taka-φύγε, έχω ξαναδιαβάσει το ίδιο σχόλιο από σένα αλλά οι πλειοψηφία των Takamine που έχω πιάσει στα χέρια μου ήταν από πολύ ικανοποιητικές ως εκπληκτικές κιθάρες.

Spio, για τη Yamaha αναγκαστικά στο Νάκα για να την ακούσω έτσι?

Paranoid George, λες να βρώ πουθενά την Taylor 310 κάτω απο χιλιάρικο? Θα ήμουν πολύ ικανοποιημένος. H σειρά 2 τί λέει?

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View