Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Tι ηλεκτρακουστική να αγοράσω μέχρι 850€ ?

<< < (3/4) > >>

Acanthor:
Δεν έχω ιδέα!κι εγώ έριξα μια ματιά στο νετ, αλλά δε βρήκα τίποτα! Προφανώς θα είναι κάπως αλλιώς το όνομα και δε θα το έγραψα σωστά...

deebblues:
Καλά όλα αυτά τα όργανα, αλλά για δές και τις Christian Stoll www.stollguitars.de και www.guitars.gr/stoll.htm. Σε αυτά τα χρήματα παίρνεις κιθάρα με 100% soid ξύλα αλλά και custom κατασκευή στα μέτρα σου. Και όχι made in China ή Korea αλλά "hand-made in Germany". Είχα Guild την d4 αλλά καμία σχέση μρ τις Stoll παιδιά, δεν πληρώνεις το όνομα που πληρώνεις στην Guild, πληρώνεις τον ήχο και τα ξύλα με την δυνατότητα να την κόψεις και να την ράψεις στα μέτρα σου.

kotsos_ee:
Κατα τη γνώμη μου δες προς καναδά μεριά. Simon & Patrick, Larrivee. Oι δευτερες ξεφεύγουν κάπως αλλα είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει. Oι Takamine είναι κατα την άποψη μου πολύ καλές κιθάρες αλλα πληρώνεις και λίγο όνομα. Αν σκεφτεσαι πάντως για μεταχειρισμένη υπάρχει στις αγγελίες μία Takamine EF-508CVB 750€ που πουλάω εκ μέρους ενός γνωτού μου. Επίσης πολύ καλές είναι και οι quenca που είναι νομίζω απο την αργεντινή.

Gabriel6th:

--- Παράθεση από: kotsos_ee στις 18/04/06, 15:42 ---Κατα τη γνώμη μου δες προς καναδά μεριά. Simon & Patrick, Larrivee. Oι δευτερες ξεφεύγουν κάπως αλλα είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει. Oι Takamine είναι κατα την άποψη μου πολύ καλές κιθάρες αλλα πληρώνεις και λίγο όνομα. Αν σκεφτεσαι πάντως για μεταχειρισμένη υπάρχει στις αγγελίες μία Takamine EF-508CVB 750€ που πουλάω εκ μέρους ενός γνωτού μου. Επίσης πολύ καλές είναι και οι quenca που είναι νομίζω απο την αργεντινή.

--- Τέλος παράθεσης ---

Και γω για Καναδέζικες σκεφτόμουνα. Οι Αμερικάνικες που με ενδιαφέρουν ξεφεύγουν από το budget μου. Για τις Larrivee έχω ακούσει μόνο καλά λόγια και θα περάσω από τον Διαμαντόπουλο αύριο να δοκιμάσω καμία. Από Takamine, η δοκιμή θα δείξει. Γενικά αποφεύγω τα μεταχειρισμένα όργανα. Οχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο αλλά μιας και ακουστική παίρνω κάθε 10 χρόνια θέλω να την έχω από την πρώτη μέρα, να τη στρώσω και να τη φέρω στα μέτρα μου.

steliosactnow:

--- Παράθεση από: Gabriel6th στις 18/04/06, 19:08 ---
--- Παράθεση από: kotsos_ee στις 18/04/06, 15:42 ---Κατα τη γνώμη μου δες προς καναδά μεριά. Simon & Patrick, Larrivee. Oι δευτερες ξεφεύγουν κάπως αλλα είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει. Oι Takamine είναι κατα την άποψη μου πολύ καλές κιθάρες αλλα πληρώνεις και λίγο όνομα. Αν σκεφτεσαι πάντως για μεταχειρισμένη υπάρχει στις αγγελίες μία Takamine EF-508CVB 750€ που πουλάω εκ μέρους ενός γνωτού μου. Επίσης πολύ καλές είναι και οι quenca που είναι νομίζω απο την αργεντινή.

--- Τέλος παράθεσης ---

Και γω για Καναδέζικες σκεφτόμουνα. Οι Αμερικάνικες που με ενδιαφέρουν ξεφεύγουν από το budget μου. Για τις Larrivee έχω ακούσει μόνο καλά λόγια και θα περάσω από τον Διαμαντόπουλο αύριο να δοκιμάσω καμία. Από Takamine, η δοκιμή θα δείξει. Γενικά αποφεύγω τα μεταχειρισμένα όργανα. Οχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο αλλά μιας και ακουστική παίρνω κάθε 10 χρόνια θέλω να την έχω από την πρώτη μέρα, να τη στρώσω και να τη φέρω στα μέτρα μου.

--- Τέλος παράθεσης ---

Παιδια μηπως εχετε ιδέα για τις faith :  τις εχει ο Διαμαντόπουλος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View