Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Αρχάριος / Πώς πιάνω μπαρέ;

<< < (2/8) > >>

sourwtiri:
prospathise na pianeis tin F etsi!den exei kai terastia diafora alla egw to vrika poli pio efkolo na tin pianw etsi stin arxi!

e-1--/----/----/-----
B-1--/----/----/-----
G----/--2-/----/----
D----/----/--4-/----
A----/----/--3-/----
Exxxx/xxxx/xxxx/xxxx

oi arithmoi einai ta daxtila twn xeriwn ksekinontas me 1 ton deikti kai ta tasta ksexwrizoun apo tis kathetous!diladi ousiastika pianeis ena mikro mpare me to deikti kai ta alla opws ta ksereis apla de xtipas ti E!egw etsi pianw kai ti G otan kourazete o antixeiras apo to mpare!elpizw na katalaves ti ennow!me antistoixo tropo piane kai ti Bm!alla me tipota an to vreis efkolotero min epanapafteis se afto!iparxoun sigxordies pou xreiazontai kanonikotato mpare!

Βραζίλης:
Σουρωτηρι, εγω δυσκολευομαι περισσοτερο να πιασω το F με τον τροπο που λες! Δεν μπορω να "στραβωσω" τον δεικτη μου ετσι.
Οπως και να'χει, νομιζω ειναι καλυτερα ο φιλος μας να παιδευτει τωρα, και να το μαθει ολοκληρο το μπαρε. Αλλωστε το να ακουγεται η βασικη νοτα στις μπασες χορδες ειναι κατι σημαντικο.

razielgr:
basika file h dikia mou h gnwmh einai oti isws na einai ligo noris gia mparedes mathe prwta tis basikes synxordies KALA oste na kaneis tis enalages sou eukola molis aisthanese aneta dokimase na kaneis enalages apo A se F (mhn se endiaferei ama tha argiseis na piaseis thn F sthn allagh alla na thn piaseis swsta etsi wste na akougontai oso kalytera ginontai) kane merikes fores auto kai meta kane allages as poume apo E se F etsi oste na synithisei ligo to aristero sou me tis allages
ama xreiasteis perrisoterh boitheia steile mou mhnyma auta elpizw na boithisa

Cuenca_60R:
Συμφωνώ με τους υπόλοιπους. Απλά εγώ θα σου δώσω 2 συμβουλές.

1) Υπομονή
2) Αν δεν τα καταφέρνεις πάρε καποτάστο όμως δεν στο συνηστώ γιατί αν είσαι αρχάριος θα τα βριες σκούρα.

Sound of Rock:
ego mia simbouli exo na doso.... apla na kaneis ipomoni kai na to kaneis practise kathe mera... mia mera xoris na to katalaveis tha to pezeis telia! ;D

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View