Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Συγκρισεις πολυεφφε.

<< < (60/60)

Ibanezακιας:
Τώρα είδα και το μήνυμα ενός παιδιού απο δώ για την Rochtron G100. Μιλάμε ότι ίσως και να φοράει τον καλύτερο prcessor απ όλες τις πεταλιέρες που έχω ακόυσει ως τώρα

zebric:
στις ψηφοφοριες βγαινει πρωτη η gt-8...πραγμα λογικο νομιζω...εγω την πουλαω για οσους ενδιαφερονται καθως εχουν αλλαξει τα γουστα και η φαση μου...

FotisKatsanos:
Apo oles pou anaferontai stin psifoforia i vox tonelab se exei kalytera post fx... Akougontai poly analogika. Ta od/dist den einai poly konta sto fysiko ala akougontai kala, idika to fuzz einai esxos! (min ksexname oti ola einai digital). Genika to modeling amp/cab den mou aresei se kamia petaliera. Tora gia tin gt8 exei pola parapano options apo tin tonelab ala ixitika i tonelab einai arketa kaliteri. Oso gia tin lixnia 12ax7 tin kanei na akougetai ligo pio fysiki alla den nomizo oti einai kalyteri apo tis alles logo tis lixnias. Tin allaksa me mia mesa boogie alla den katalava diafora..(eixa ixografisei sample me tin proigoumeni lixnia kai to sygkrina me tin kainouria). Sorry gia ta greeklish, den exei ellinika edo pou eimai.

Sbiblerubleb:
Χρειαζομαι ενα καλο Delay,αντε το πολυ και ενα Chorus,(Εχω ηδη ενα Reverb Rack)
και σκεφτομαι οτι,αν ειναι να δωσω 200-500 Ευρω,
γιατι δεν παιρνω καλυτερα ενα Rack με τα ιδια λεφτα,με περισσοτερα εφε?
Τα Delay των Rack ομως (στην ιδια τιμη),δεν εχουν την ιδια ποιοτητα με το Time factor για παραδειγμα.

Ενδιαφερομαι και συγκρινω τα παρακατω
Yπαρχει καποιος με προσωπικη εμπειρια ?

Tc electronic G-major 2
Σειρα Lexicon Mx200-400
Eventide Time factor

Eιμαι σε Τριλημα..

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View