Ειδικά θέματα > Υγεία

ΥΠΕΡΚΟΠΩΣΗ ΧΕΡΙΟΥ

<< < (5/5)

orestisguitar:
παιδια χαιρετε συγγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση ειχα πολλη τρεξιμο και μολις τωρα παρακολουθησα το θεμα.ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Μπορω να πω οτι ειμαι σχεδον κανονικα πλεον αν και μετα απο πολυ κουραση(οπως τωρα που ηχογραφουσα 10 ωρες την ημερα)νιωθω να κουραζεται(πραγμα λογικο).εκανα 10 θεραπειες και εγινα ετσι.Τρεχω με το θεμα αυτο σχεδον 8 μηνες εχω παει σε 7 γιατρους και μπορω να πω οτι μονο αυτος με βοηθησε.Οποιος πραγματικα εχει οποιδηποτε προβλημα με τα χερια του η με οτιδηποτε αλλο πολυ ευχαριστως να του δωσω το τηλ του γιατρου (με Pm βεβαιως)

Ευχαριστω ολους για τον χρονο σας

oblivia:
Ανάθεμα. Δεν πρόλαβα κ θα είμαι τώρα σαν μπαγιατική φρατζόλα..ενηγκέι. Που λέτε, είχα πάθει κ εγώ υπερκόπωση στον δεξιό μου καρπό,κ ιατρικά είχε να κάνει με τένοντες κλπ. Ωραία πέρασα. Πολύς ο πόνος Άρη..Είμαι μπάιχαντουαλ κ τα έχω αυτα τα ζόρια..λοιπόν,θέλει αποχή από σπορ που απαιτούν κινήσεις δακτύλων. Θέρμαντικές κρέμες,υπομονή. Το έπαθα κ πάλι λόγω δουλειάς. Το πληκτρολόγιο βλάπτε σοβαρά την χερουλουγεία. Οι φυσιοθεραπείες ενίοτε βοηθούν. Εμένα μόνο επέμβαση. Ας πρόσεχα. Τώρα ούτε να φασκελώσω την τύχη μου δεν μπορώ, χωρίς να πονέσω. Αυτά.

Βραζίλης:

--- Παράθεση από: oblivia στις 16/07/08, 00:24 ---Θέρμαντικές κρέμες
--- Τέλος παράθεσης ---

Ποτέ θερμαντικές κρέμες σε φλεγμονή, γιατί κάνουν υπεραιμία!  :o

Λυπάμαι που έφτασες μέχρι την εγχείριση, ελπίζω να μην έχεις χάσει πολύ από την κινητικότητα και δύναμη του χεριού σου.

oblivia:
Χρυσό μου νιάτο, χαίρε. Μάλλον εκφράστηκα εσφαλμένα. Η λύση είναι αυτή αλλά σχεδόν πότε δεν ακολουθώ την λύση που μου παρουσιάζουν ως τη μόνη μου επιλογή. Πάντως,εμένα κάτι περίεργες κρέμες από μπαχάμα χαμα κ γενικά φυτικές μου ανακουφίζαν τον πόνο κ μπόρεσα μετά από δύο μήνες να βαρεσω παλαμάκια καθότι είχα φτάσει να πονάω ως τα μέσα του μπράτσου κ είχα σχεδόν παράλυτο χέρι. Μαμησε τα εποχές..περίοδο πανελλαδικών..

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View