Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Service κιθάρας στην Αθήνα.

<< < (18/19) > >>

Akerfeldt:
EEE ποτε δεν τις εχω αλλαξει πρωτη φορα γι αυτο μου φενεται και καπως μαλλον , και η εκτη δεν θα ελεγα ακριβως οτι τριζει!!Τι ρυθμισεις θέλει μηπως μπορεί καποιος να μου πει?

hot_sauce (φλουτσ):
δες σε αυτό το θέμα...:

http://forum.kithara.gr/index.php?topic=22457.0

groovymood:
 Καλά το κατάλαβα...
Απλά οι χορδές είναι φρέσκιες και έχουν το "σωστό" ήχο που έπρεπε να έχουν..(είναι πιο brilliant, έχουν ατάκα κλπ...)
....έναν ήχο όμως που το αυτί σου δεν έχει συνηθίσει αφού δεν τις άλλαζες ποτέ!

mace:
+1 με groovy...καμια φορα το ''σωστο'' μας ακουγεται ''περιεργο''  :-\

Akerfeldt:
Groovy μπορει και να εχεις δικιο αλλα αυτο το ding που εχω ξανα πει μου ακουγεται περιεργο (υπάρχει βασικά) μονο στη εκτη χορδη στις αλλεσ δεν μου φενεται κατι περιεργο. Εχω την αποψη αν και δεν ξερω βεβαια οτι κατι δεν εχει ρυθμιστη καλα με την συγκεκριμένη χορδή(υπαρχει τέτοια περιπτωση) επίσης ασχετο με το παραπάνο παράπανω οι χορδες οι δυο πρωτες βασικα σε κάποια συγκεκρίμενα πράγματα που παιζω ψηλοτρίζουνε αυτο ειναι φυσιολογικό, δεν είμαι περιεργος απλώς μόλις την πήρα απο το service και οι εκτη χορδη μου ακουγεται χαλια που δεν ειχα προβλημα πριν και μου αρασε και παρα πολη ο ηχος που εβγαζαν οι τρεις πανω πανω χορδες(4,5,6) και στο τριξιμο στις κατω εχει βελτιώθει αλλα δεν έχει εξάλειφθεί (εκτός και εαν ειναι φυσιολογικο και φταίει η κιθαρα μου απο την μαμά της αλλα μια Jackson ειναι με 500 ευρο). Sorry που σας ζαλίζω!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View