Η σελίδα της Κιθάρας > Λάθη και προτάσεις

Σοβαρές και ειλικρινείς προτάσεις στα μέλη και στους admins

<< < (2/8) > >>

Witchking:

--- Παράθεση από: Candlemass στις 29/05/05, 22:02 ---Αυτά τα δύο μέλη όμως είχαν περισσότερα μηνύματα (=ενεργή συμμετοχή) από τα συνολικά μηνύματα των 1900ων άλλων μελών... ;)
Και είναι γνωστό ότι από τα 400 μέλη που γράφονται κάθε μέρα, άντε να είναι ενεργά τα 2-3...
Δεν υπερασπίζομαι κανέναν, ούτε έχω κάποια γνώμη για τους δύο που αποχώρησαν πρόσφατα, αυτα τα λέω για να βλέπουμε και την άλλη όψη του νομίσματος...

--- Τέλος παράθεσης ---

Χμ...αν το πιάσουμε αυτό το θέμα τώρα ίσως αρχικά διαπιστώσουμε και στη συνέχεια συμφωνήσουμε ότι το νόμισμα έχει τελικά αρκετές πλευρές..

Ο ορισμός που δίνει ο Χ στο τι θεωρεί πως είναι ενεργό μέλος μπορεί να είναι διαφορετικός από αυτόν του Ψ.
Γιατί για παράδειγμα να είναι περισσότερο ενεργό εκείνο το μέλος που σε 5 μέρες θα αφήσει 100 μηνύματα , από εκείνο το μέλος που θα αφήσει 10?

Επίσης δεν είναι δυνατόν μέλη που έχουν μόλις 2-3 μήνες εγγραφής στο forum να έχουν κάνει τόσο αισθητή την παρουσία τους όσο κάποια μέλη που είναι εδώ πολύ περισσότερο καιρό. Άρα γιατί να θεωρούνται περισσότερο ενεργά τα δεύτερα?

Τεςπα..πολλά θα μπορούσαμε να πούμε , αλλά το θέμα δεν είναι αυτό εν προκειμένω....

ikatsoun:

--- Παράθεση από: Candlemass στις 29/05/05, 22:02 ---Αυτά τα δύο μέλη όμως είχαν περισσότερα μηνύματα (=ενεργή συμμετοχή) από τα συνολικά μηνύματα των 1900ων άλλων μελών... ;)
--- Τέλος παράθεσης ---
Candlemass θα μου επιτρέψεις να σου πω πως κάνεις λάθος σε αυτό. Υπάρχουν και μέλη που γράφουνε εκατοντάδες μηνύματα και δεν προσφέρουν τίποτα. Και θα κάνω μια εξαίρεση μιλώντας για πρώτη φορά έτσι για μέλος, αλλά κάποιο μέλος που έφυγε (δεν λέω ποιο) δεν είχε προσφέρει ούτε μία σοβαρή απάντηση σε ένα θέμα και το μόνο που έκανε είναι να αυτοδιαφημίζεται (και να αυτοξεφτιλίζεται) συνέχεια. Να επιδεικνύει την αλαζονεία του και την άγνοιά του ταυτόχρονα. Δυστυχώς, λυπάμαι που το λέω έτσι, αλλά αυτό το άτομο όταν φύγει από την "σκέπη" που τον φυλά σήμερα και βγει έξω στην πραγματικότητα, θα φάει τόσα "χαστούκια" που θα προσγειωθεί πολύ απότομα. Τότε όμως ίσως να είναι πολύ άσχημα και πολύ πιο άσχημα από εδώ. Γιατί η ζωή δεν είναι Κιθάρα να πατάς μια διαγραφή και να φεύγεις. Δεν λέω ποιος είναι γιατί δεν είναι εδώ να υπερασπιστεί τον εαυτό του. Αν και η αλήθεια είναι πως και εδώ που ήτανε έδειξε ανίκανος να υπερασπιστεί τον εαυτό του. Μάλλον να τον εκθέτει συνέχεια είχε καταφέρει.

Πρώτη φορά μιλάω έτσι για μέλος, αλλά πρώτη φορά εμφανίστηκε και τέτοιο μέλος. Οπότε δεν κάνω εγώ την πρωτοτυπία, άλλος χάραξε πρώτος τον δρόμο.

Candlemass:

--- Παράθεση από: ikatsoun στις 30/05/05, 02:08 ---Candlemass θα μου επιτρέψεις να σου πω πως κάνεις λάθος σε αυτό. Υπάρχουν και μέλη που γράφουνε εκατοντάδες μηνύματα και δεν προσφέρουν τίποτα.

--- Τέλος παράθεσης ---

Συμφωνώ μαζί σου. Και εγώ μόλις βλέπω ένα νέο μέλος να κάνει 15-20 νέα posts κάθε μέρα και στα περισσότερα να βάζει ένα smilie, σκέφτομαι ό,τι και οι περισσότεροι (νομίζω) "άλλος ένας που τον ενδιαφέρει μόνο ο αριθμός των post του"...
Εγώ π.χ. συνειδητά έχω έναν μέτριο αριθμό από posts αναλογικά με την περιόδο που είμαι μέλος (από το  2002) επειδή δεν γουστάρω να γράφω σε όποιο thread βλέπω μπροστά μου ό,τι μου κατέβει στο κεφάλι..

Όμως άλλο "ενεργό μέλος" και άλλο "χρήσιμο μέλος" (που προσφέρει δηλαδή κάτι από τις γνώσεις του για δημόσια κατανάλωση). Ενεργό είναι το μέλος που συμμετέχει, άσχετα αν προσφέρει κάτι χρήσιμο στο forum.
Απλά την παραπάνω σκέψη την έκανα επειδή δεν είναι μέτρο σύγκρισης το πόσα νέα μέλη εγγράφονται κάθε μέρα, ώστε να πούμε "εντάξει, ήρθανε 1900 μέλη, δεν έγινε και τίποτα αν φύγουνε και 2"...
Ξαναλέω ότι δεν υπερασπίζομαι κανέναν, πρώτα απ' όλα γιατί δεν τους ξέρω και δευτερον επειδή όντως ο jazzer το είχε παρατραβήξει σε κάποιο σημείο και καταντούσε κουραστικός...

Υπνοβάτης...:
Σαμ έχεις απόλυτο δίκιο...
Εάν δεν άνοιγες αυτό το θέμα θα το άνοιγα εγώ μέσα στο επόμενο 24ωρο σίγουρα... Καταλαβαίνω απόλυτα τί θέλεις να πεις και πέρα από τις αποχωρήσεις μελών, τις οποίες προτιμώ να μην σχολιάσω, θα σας πώ ένα πράγμα...
Παρακολουθώ το site από το 2001,μιας και από τότε ξεκίνησα να παίζω κιθάρα... Ωστόσο δεν πρέπει να είμαι πάνω από τέσσερις μήνες "ενέργό" μέλος με όλη τη σημασία της φράσης, δηλάδή να μπαίνω κάθε μέρα και να
βλέπω πως πάνε τα πράγματα...Με λίγα λόγια να ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ για την πορεία του site...

Πραγματικά τα πράγματα δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που ήταν στην αρχή... Διακρίνω μια σοβαροφάνεια και μαι υποκρισία πολύ μεγάλη από κάποιους εδω μέσα που το μόνο που θέλουν είναι να είμαστε ένα σοβαρό φόρουμ... Ε, εντάξει, από τώρα σας λέω ότι σε περίπτωση που καταλήξουμε να μην μπορούμε να κάνουμε το καλαμπούρι μας και να γελάσουμε λίγο παρά μόνο να μαλώνουμε για το σε ποιά κατηγορία έπρεπε να μπει το δείνα θέμα και το αν χρείαζεται να χρησιμοποιύμε κεφαλάια γιατί δείχνουμε ότι φωνάζουμε το μέλλον του φλορουμ είανι προδιαγεγραμμενο...καλύτερα να βαρέσουμε διάλυση από τώρα...
Δηλαδή αυτός που θα στείλει ένα μηνυμα για να πει "μη γράφεις με κεφαλαία στο φόρουμ, είναι σαν να φωνάζεις..." ΄για μένα είναι όλίγον τί καραγκιόζης και συγγνώμη που το λέω έτσι...
Ας απαντήσει άν εχει άποψη αλλά αν δεν έχει, καλύτερα να μην κάνει το δερβεν αγα πάνω από τα κεφάλια τον αλλων...
Συγγνώμη αν είμαι σκληρός στα λόγια αλλά κάποια πράγματα έχουν πάρει περίεργη τροπη εδώ μέσα
και έιναι πολύ άσχημο να λέει κάποιος σηκώνομαι και φεύγω, δεν αντέχω άλλο, ΟΠΟΙΟΣ και να είναι αυτός...
Αντε να το λέει κάποιος που είναι 4 χρόνια μέλος αλλά να σου το πεί κάποιος με μια βδομάδα σύνδεση, πώς θα μας φανει?
???

geni:
τοσα πραγματα ειπε το παιδι, γιατι πρεπει παλι να μιλαμε μονο για αποχωρησεις?????Οι ανθρωποι αποχωρησαν, ας μην τους κανουμε θεμα και συνεχεια.Πιο πολλες φορες εχω δει το ονομα της Αυγης αφ οτου εφυγε παρα οταν ηταν μελος!

Και για το θεμα..
νομιζω οτι σε σχεση με παλια οι συντονιστες εχουν αποβαλει μια γερη δοση καθωσπρεπισμου και αυτο μαλλον ειναι προς τιμην τους <ζωντανευει το φορουμ!;D>
Αλλα ρε παιδια αν δεν υπαρχει και μια προσπαθεια επιβολης των <πατροπαραδοτων> κανονων συμπεριφορας στο φορουμ, ποιος μας πιανει!!!!!
Προσωπικα προτιμω οταν διαβαζω ενα θεμα να αφηνω τις "λεξεις ακαταλληλες για ανηλικους" να υπονοουνται οντας μισογραμμενες, παρα να διαβαζω ετσι στην ψυχρα ο,τι γουσταρει να λεει ο καθενας για να εκφραστει αναλογως...
Ας μην ξεχναμε οτι καθετι που γραφουμε μπορει να διαβαστει απο εκατονταδες, ενεργα και μη, μελη καθε μηνα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View