Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10
31
Αγαπημένο τραγούδι.... Μου άρεσε πολύ η εκτέλεσή σου, οι κιθάρες και η φωνή.
Μερσί! :up
32
Καταστήματα, αγορά / Απ: πώληση με πλειστηριασμό-e-bay
« Τελευταίο μήνυμα από Βραζίλης στις 15/07/21, 14:24 »
Για μένα, το δύσκολο δεν είναι να φτιάξεις ένα πλειστηριασμό, αλλά να βρεις ενδιαφερόμενους...
Εγώ έχω κρατήσει ρούχα και άλλα, από τους ολυμπιακούς αγώνες του 2004, σκεφτόμουν να τα βάλω προς πώληση, μετά σκέφτηκα "πόσα να δώσει κάποιος; άραγε πιάνουν 100€ όλα μαζί; αξίζει να τα δώσω για λίγα λεφτά;" ... Δεν ξέρω, δεν δοκίμασα.
33
Καταστήματα, αγορά / πώληση με πλειστηριασμό-e-bay
« Τελευταίο μήνυμα από johnybak στις 15/07/21, 12:23 »
Καλημέρα σας και από εμένα. Η αλήθεια είναι ότι κοίταξα αρκετά στο forum σχετικά με ότι αφορά το e-bay και δεν μπόρεσα να εντοπίσω εάν υπάρχει κάποιο θέμα σχετικά με πώληση με πλειστηριασμό σε αυτό. Αν είμαι σε λάθος σημείο ή αν υπάρχει κάτι που δεν είδα ευχαρίστως να διορθώσω ότι χρειαστεί.
  Μπαίνοντας στο θέμα μου λοιπόν, σκέφτομαι να πουλήσω με πλειστηριασμό, αν αυτό είναι εφικτό,  κάποιες εφημερίδες  που έχω κρατήσει εδώ και χρόνια και πιστεύω ότι ίσως έχουν μια κάποια συλλεκτική αξία. Αφορούν το euro 2004 στο ποδόσφαιρο και το eurobasket του 2005.Σε φαντασιωσικό επίπεδο σκέφτομαι ότι ίσως γίνω εκατομμυριούχος !! ;D αλλά σε ρεαλιστικό, αν μπορούσα να αποκομίσω κάποιο ποσό από αυτό(δεν μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν το ύψος του) θα ήμουν ευχαριστημένος Έχω λογαριασμό στο e-bay και έχω αγοράσει κατά καιρούς διάφορα ψιλολόγια από εκεί. Πώληση
δεν επιχείρησα ποτέ. Έριξα μια ματιά στις οδηγίες που δίνουν εκεί αλλά έχω αρκετές απορίες σχετικά με τον πλειστηριασμό.
34
Αγαπημένο τραγούδι.... Μου άρεσε πολύ η εκτέλεσή σου, οι κιθάρες και η φωνή.
35
Πριν περίπου 15 χρόνια συνετελέσθη το έγκλημα.  0:)
Έγινε ένα φρεσκάρισμα στη μίξη και στο ψευτομάστεριγκ.
Η φωνή είναι απλώς διεκπεραιωτική, για τις κιθάρες έγινε η όλη ιστορία.

https://youtube.com/watch?v=QRidnRqHrsc
36
Μήπως τελικά τα έχουμε ακούσει όλα, ή σχεδόν όλα; ...σε ότι αφορά τις τεχνικές παιξίματος και συνθέσεις ροκ. Όλο και πιο λίγα πράγματα μας κάνουν εντύπωση πια. Και, βομβαρδιζόμαστε από αμέτρητα είδη μουσικής, ροκ και άλλα, που δεν υπήρχαν παλιότερα. Είναι άμεσα προσβάσιμα ή/και μας τα σερβίρουν/προωθούν. Πόση πληροφορία να αντέξει ένα μυαλό;

Τα έχουμε σίγουρα ακούσει όλα μέχρι να 'ερθει το επόμενο νέο ρεύμα ή τάση. Πχ όταν ξεκίνησε ο Asato ξαφνικά όλη (ή η μισή) γη άρχισε να παίζει με παρόμοιο στυλ (γλυστρήματα/ ήχο/ "στολίδα" κτλ).. Προσωπικά εκτιμώ ότι όσα τα χρόνια περνούν, όντως υπάρχει κορεσμός και είναι δύσκολο να βγεί κάτι αυθεντικά καλό/καινούριο.. Έως τότε μπορούμε ακόμη να ακούμε τους "πατέρες" και να ταξιδεύουμε..  :)
37
Διασκέδαση / Απ: Τι τραβάν οι κιθαρίστες...
« Τελευταίο μήνυμα από Βραζίλης στις 13/07/21, 14:09 »
Το έκανε είτε επειδή είναι παλαβός είτε επειδή θέλει την δημοσιότητα...  :hmm
38
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / Απ: ο τελευταίος χορός...
« Τελευταίο μήνυμα από Βραζίλης στις 13/07/21, 14:07 »
Είναι μεγάλη πίκρα να μετανιώνεις για πράγματα που θα μπορούσες να κάνεις αλλά δεν έκανες...
40
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / ο τελευταίος χορός...
« Τελευταίο μήνυμα από ΠΟΙΟΣ στις 12/07/21, 18:14 »
ο τελευταίος χορός...

εκείνο το εισιτήριο που έσκισε

εκείνη η πόρτα πίσω του που έκλεισε

εκείνο το καράβι που δεν πρόκαμε

εκείνο το ταξίδι που δεν το καμε

και έβλεπε στον ορίζοντα να χάνεται το πλοίο

που  του είχε πάρει το όνειρο χωρίς να πει ούτε αντίο

και σκούπιζε από τα μάτια του εκείνη τη συγνώμη

που μία ζωή επέρασε και δεν την είπε ακόμη

και εκείνος ο χορός ο τελευταίος

που αν ήταν λιγουλάκι θαρραλέος