Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10
61
Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές / Απ: Some covers
« Τελευταίο μήνυμα από panixgr στις 28/07/22, 19:22 »
Hello ! Long time no see που λενε και στο χωριο μου

Μετά απο αποχη ετων απο την κιθαρα ειπα να βγαλω μερικα σολακια

Knocking on heavens door 1st solo
https://www.youtube.com/watch?v=tNicm0uP7N8
Knocking on heavens door 2nd solo
https://www.youtube.com/watch?v=p2FG0bzYZrw
Smoke on the water
https://www.youtube.com/watch?v=gQod5pwivqs

Συμβουλές παρατηρήσεις πάντα ευπροσδεκτες !

ωραία δυνατά δάκτυλα, σωστές τοποθετήσεις, στον χρόνο χάνεις.

οσον αφορά τον ριχάρδο μπλακμορ, όπως και τον ακόμα πιο άσχετο τζίμυ (πέιτζ) , μετά την εμφάνιση του Jon Uli Roth αν είχαν τσίπα θα έπρεπε να είχαν παραδώσει τις κιθαρες τους... Αλλά δεν είχαν.
62
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / Απ: ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΩ
« Τελευταίο μήνυμα από panixgr στις 28/07/22, 19:18 »
Η μητέρα μου έχει φοβερή πένα και στο ελεύθερο και στο έμμετρο. Εχει ασχοληθεί και με ζωγραφική πολυ επιτυχημένα αλλά στην πένα δεν την φτάνει κανείς (σύμφωνα με τα δικα μου κριτήρια που συνήθως ξοδεύω το 90% του χρονου μου με αυτήν σε βοήθεια στο σπίτι, ιατρικά θέματα, αρνητικά σχόλια γενικά για ότι λέει, κτλ, και 10% σε αυτό που είναι). Συγκρίνοντας με εμένα που είμαι σκέτο μουσικός, εσείς οι ποιητές είστε άλλη κράση, πιο νάρκισοι, πιο εξωστρεφείς, με μεγαλύτερη ανάγκη αποδοχής και αναγνώρισης και εν τέλει επικοινωνίας.
63
Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια / Απ: Μάθημα Ζωγραφικής..
« Τελευταίο μήνυμα από panixgr στις 28/07/22, 19:13 »
ίσως το ωραιότερο Ποίημα που έχω διαβάσει εδώ μέσα

+1 πολυ ωραίο.
64
Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια / Απ: Μάθημα Ζωγραφικής..
« Τελευταίο μήνυμα από ΠΟΙΟΣ στις 28/07/22, 18:16 »
ίσως το ωραιότερο Ποίημα που έχω διαβάσει εδώ μέσα
65
Thx Βραζίλη!
Βάζεις ιδέες...  ;D
66
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / Απ: ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΩ
« Τελευταίο μήνυμα από Βραζίλης στις 28/07/22, 13:16 »
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η συγγραφή/ποίηση είναι πρωτίστως εσωτερική ανάγκη του συγγραφέα/ποιητή για εξωτερίκευση συναισθημάτων, και δευτερευόντως ανάγκη ικανοποίησης από την αποδοχή του κοινού. Οπότε φίλε μου ελπίζω να είσαι κατά το μεγαλύτερο ποσοστό ικανοποιημένος :)
67
Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές / Απ: Some covers
« Τελευταίο μήνυμα από Βραζίλης στις 28/07/22, 10:12 »
Καλή επάνοδο. μετά από την αποχή. Αχχ, κι εγώ νιώθω σκουριασμένος...
Νομίζω ότι το βλέπεις κι εσύ, ότι κάποια σηκώματα είναι λίγο εκτός τόνου και σε κάποια σημεία χάνεις τον ρυθμό. Συνέχισε την εξάσκηση! :up
68
Ξεκίνησα να ακούω το άλμπουμ χωρίς να έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται...
Η εισαγωγή του "Ο ένας και οι Όλοι" με έκανε να νομίζω ότι πρόκειται για space ambient music, μετά μπήκαν τα τύμπανα και νόμιζα space rock, μετά μπήκε και η φωνή, χαρακτηριστική του ελληνικού ροκ, μετά ήρθε το γρήγορο μέρος του τραγουδιού όπου όλα τα όργανα βαράνε δυνατά σε στυλ πανκ ροκ. Καλή φάση  ;)
Τα επόμενα τραγούδια/κομμάτια είναι από την αρχή μέχρι το τέλος ατμοσφαιρικό space πανκ ροκ.
Έχει γίνει πολύ καλή παραγωγή στο άλμπουμ, μου αρέσει ο συνολικός τελικός ήχος.
69
Μα πόσο τέλειο πια;  ;)  :up
Το χάρηκα πολύ... Μακάρι να φτιάχνανε κι άλλοι τέτοιες διασκευές/remix, ιδίως τώρα το καλοκαιράκι...
70
Καταστήματα, αγορά / Απ: Αγορά από Banzai
« Τελευταίο μήνυμα από BitCollector στις 26/07/22, 13:32 »
Ένα update και το φινάλε της ιστορίας:
Στο αρχικό μου email απάντησαν να στείλω πίσω τα λάθος εξαρτήματα για να μου στείλουν τα σωστά. Πραγματικά, τα έστειλα και μου επέστρεψαν τα μεταφορικά. Αφού είδα ότι παραδόθηκαν περίμενα μερικές ημέρες, χωρίς καμιά ανταπόκριση. Έστειλα ένα μήνυμα, για να λάβω την απάντηση ότι «αύριο οι τεχνικοί μας θα ετοιμάσουν το κιτ και το στείλουμε».

Στο μεταξύ ψιλομετάνιωσα. Εντάξει, τα υλικά είναι καλής ποιότητας, αλλά τα 30 ευρώ για τη συναρμολόγηση (κάτι που θα μπορούσα να κάνω με λίγο παίδεμα κι εγώ ο ίδιος) είναι οριακά, ειδικά αν αναλογιστούμε και όλη αυτή τη φασαρία. Μάλλον έπρεπε να κρατήσω τα μέρη από την αρχή και να ζητήσω πίσω τη διαφορά ανάμεσα στο απλό και στο pre-wired kit. Ευκαιρία έψαχνα λοιπόν και μου την έδωσαν με το να μην ολοκληρώσουν την παραγγελία ούτε και τις επόμενες ημέρες. Οπότε έστειλα μήνυμα, ακύρωσα την παραγγελία και πάμε γι' άλλα.

Συνολικά κάκιστη εμπειρία αν και - οφείλω να ομολογήσω - ότι η ανταπόκριση στα μηνύματα που έστειλα ήταν σχεδόν άμεση.
Σελίδες: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10