Ειδικά θέματα > Υγεία

Γιατί σκληραίνουν οι ακρες των δαχτύλων?

<< < (8/11) > >>

jonakos:

--- Παράθεση από: GiorgarasK. στις 09/06/08, 16:57 ---όταν είχα πρωτοπιάσει κιθάρα την είχα λιώσει τόσο πολύ που μετά απο 1 μήνα τα δάχτυλα μου βγάζανε ποίον
τα 2 στα 4 δάχτυλα ηταν σιχαμερά  :-[ με τρύπες με ποίον,βέβαια μόνο καλό μπορεί να είναι αυτό και έτσι δείχνω το ψώνιο μου και το πόσο ήθελα να μάθω να παίζω  ::) ... αλλά δεν παλευόταν η κατάσταση με κάτι τρύπες στο μέγεθος ενός smiley--> :-X δέν μιλάμε για τόν πόνο αφού τα άνοιξα με μαχαίρι για να βγεί το ''ζουμί'' :-\
--- Τέλος παράθεσης ---

ευχαριστω φιλε γιωργο μου ανοιξες την ορεξη.μολισ ετοιμαζομουνα να φαω μπουγατσα με κρεμα.γιεααααααα

MiXoLydian:
Η ψυχη κι η καρδια μη σκληρηνουν, οι καλοι στο αριστερο ειναι απαραιτητοι, γιατι με την επιπεδοποιηση και την αλλεπαλληλη ενστρωματωση των εξωτ. στοιβαδων του δερματος τα δακτυλα κυλουν ανετα στις χορδες. Το ιδιο ισχυει και για το δεξι, στην περιπτωση του μπασσου, εαν παιζετε με δακτυλα. Εχω γνωρισει και Φλαμενγκο κιθαριστες που εχουν καλους και στο δεξι,εχοντας πολυ μικρα νυχια για ταχυτητα.( ο Πακο π.χ.) http://

Petros98:
Ένα φίλος μου πρότεινε το Tinedol για να μην έχω θεμα με τα νύχια μου. Υπάρχει όμως κανένα προϊόν που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω για να μαλακώσουν τα δάχτυλα? Κάποιο λάδι ή κάτι τέτοιο?   

Βραζίλης:
Υποθέτω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε ενυδατικό. Και -όπως σε όλα τα καλλυντικά- καλύτερα να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο φυσικά. Εγώ π.χ. χρησιμοποιώ λάδι καρύδας για ενυδάτωση (γενικά).

saved:
Κεραλιφη

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View