Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Τι κιθάρα ακουστική ή ηλεκτρακουστική έχετε και πως την κρίνετε?

<< < (14/16) > >>

Mistral:
Fender DG21SCE
Apo hxo leei apisteyta polla, δεν έχει να ζηλέψει μπάσα από οποιαδήποτε άλλη καλύτερή της,
Υστερεί στο ότι φοράει 11άρες χορδές, μετά το 7ο τάστο παίζεις δύσκολα και είναι λιγάκι σκληρή...Ayth mou anhkei pros to paron...

ΑΠο κει κ πέρα
Ovation λέει πολλά, ΑΛΛΑ δεν λέει μία χωρίς ενισχυτή...Πολύ μουντός ήχος...Τρομερό όμως παίξιμο και στον ενισχυτή δεν έχω λόγια να την περιγράψω...

Gibson είναι τρομερές, τα ίδια με ovation αλλά έχουν τρομερό ήχο χωρίς ενισχυτή...Τις έχω ερωτευτεί...Παραλίγο να μου κάτσει μία αλλά δυστηχώς κλότσισα την ευκαιρία.

Guild δεν έχω παίξει με μία της τάξης των 3000 ευρώ αλλά λένε πολλά σίγουρα.

Martin den me boleyoun.

Taylor τα καλά της μοντέλα (3000ευρω) απλά έχω να πω....No comments!!!!!Τρέλα...

Mporei namhn exw tis parapanw, skopeyw na parw omws kai eipa na prosthesw thn apopsh mou:)
C ya!

elsar:
Έχω μια κοκκινωπή ακουστική Ibanez Lonestar Series LS300 του '88 αγορασμένη από πρώτο χέρι. Έχει τα 6 κλειδιά σε σειρά από την ίδια πλευρά, σαν ηλεκτρική κιθάρα. Έχει φοβερά γεμάτο και ζωντανό μεταλλικό ήχο που δείχνει πως είναι ξαδέρφη ηλεκτρικής κιθάρας. Έχει στενό μπράτσο/ταστιέρα στο πλάτος κάνοντας παιχνίδι να κάνεις μπαρέ και ακόρντα.  Επειδή όμως τα τελευταία χρόνια παίζω αποκλειστικά με δάχτυλα με δυσκολεύει να παίξω με ακρίβεια τα χοντροδάχτυλα μου. Με πένα όμως πετάει!!! Σκέφτομαι να την πουλήσω σε λίγο καιρό στο ebay. Είναι σπάνια πλέον Ibanez κιθάρα - δείτε στο www.ibanezcollectors.com.

ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -:
   ...πριν ρην βγαλεις στο ebay βαλε και καμια αγγελια και στο κιθαρα.γρ οποτε να ξερουμε και εμεις τι θα κανουμε! Απο τιμη? ποσο λες να την πουλησεις?

Δαμιανός:
εχω μια yamaxa fx-310 πολυ καλη στα λεφτα της αλλα εχω κολλησει με μια Ovation

rania_roxx:
εγώ παίζω με την ovation του πατέρα μου, παλιό μοντέλο, που την αγόρασε από Αμερική. Τώρα ακριβές μοντέλο δεν ξέρω, πάντως από ήχο τα σπάει! Και έχει και ένα ωραίο χρώμα...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View