Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μαγνήτες και ηλεκτρικά

Έλληνες κατασκευαστές μαγνητών και τιμολόγηση.

<< < (2/5) > >>

panixgr:
+ συμφωνώ και ας έγραψα για τον αχυρώνα παραπάνω.
Απο την άλλη, δεν είναι πυρηνική φυσική, ούτε κβαντικά μαθηματικά, όταν οι καλοί κινέζικοι κάνουν 50 ευρώ το σετ, ε.... οι ελληνικοί άντε να κάνουν 50-70 το σετ για να είναι ανταγωνιστικοί.

vagtanplan:

--- Παράθεση από: panixgr στις 12/01/18, 09:46 ---+ συμφωνώ και ας έγραψα για τον αχυρώνα παραπάνω.
Απο την άλλη, δεν είναι πυρηνική φυσική, ούτε κβαντικά μαθηματικά, όταν οι καλοί κινέζικοι κάνουν 50 ευρώ το σετ, ε.... οι ελληνικοί άντε να κάνουν 50-70 το σετ για να είναι ανταγωνιστικοί.

--- Τέλος παράθεσης ---

Αυτο με πια λογικη το βγαζεις επειδη απλα ειναι Ελληνικοι ?? και με ποια λογικη παλι τους ισοπεδωνεις με τους Κινεζικους Ημαρτον.
Αν ακουσετε τους μαγνητες τους χωρις να ξερετε οτι ειναι Ελληνικοι και σας πουλησω την παραμυθα που αρεσει...οτι ειναι τυλιγμενοι στα γερικα μπουτια της γιαγιας Αμπιγκεηλ σε ειδικο δωματιο του καστομ σοπ της Φεντερ με ελασμα απο το συρταρι του Λεο που βρεθηκε σε μια παλια αποθηκη....θα τους κοιτατε με δεος και λαγνεια....και ας κανουν 850ευρω ο ενας.......Θα γαμανε.

Μιλαμε για χειροποιητους μαγνητες με πολυ καλα υλικα ανταξιες κατασκευες μεγαλων κατασκευαστων.
Δοκιμο θα ηταν να επικροτουμε τους συμπατριωτες μας που προσπαθουν και τα καταφερνουν καλα (βλεπε Silver pickups, Crazy tube circuits, Tsakalis, Jam) και οχι χωρις καμια γνωση και αποψη και εστω την ευκαιρια να τους μαθετε και να τους ακουσετε απο κοντα να θαβετε και να βγαζετε συμπερασματα...

panixgr:

--- Παράθεση από: vagtanplan στις 12/01/18, 10:10 ---Αυτο με πια λογικη το βγαζεις επειδη απλα ειναι Ελληνικοι ?? και με ποια λογικη παλι τους ισοπεδωνεις με τους Κινεζικους Ημαρτον.
Αν ακουσετε τους μαγνητες τους χωρις να ξερετε οτι ειναι Ελληνικοι και σας πουλησω την παραμυθα που αρεσει...οτι ειναι τυλιγμενοι στα γερικα μπουτια της γιαγιας Αμπιγκεηλ σε ειδικο δωματιο του καστομ σοπ της Φεντερ με ελασμα απο το συρταρι του Λεο που βρεθηκε σε μια παλια αποθηκη....θα τους κοιτατε με δεος και λαγνεια....και ας κανουν 850ευρω ο ενας.......Θα γαμανε.

--- Τέλος παράθεσης ---

μαθηματικά το μηνύμά σου είναι λάθος. Μιλάς υποτιμητικά για την κίνα - όπως και ο μέσος δυτικολάγνος- αλλά στην συνέχεια ειρωνεύσεαι ακριβώς το ίδιο το σκεπτικό των δυτικολάγνων. - και κατα ειρωνία έπεσες σε μένα που πρεσβεύω ακριβώς το αντίθετο.

υποστηρίζω τα κινέζικα/ρωσικά/βαλκανικά/ανατολιτικά/ μη δυτικά προϊόντα, και πιστεύω οτι η ελλαδίτσα των μηδαμινών στανταρντς, της άγνωστης έννοιας εξασφάλισης ποιότητας, του ανύπαρκτου επαγγελματισμού, της άγνωστης λέξης "εγγύηση", της χειρότερης και ισχνότερης βιομηχανικής κουλτούρας και ιστορίας σε βαλκανικό επίπεδο (ναι είμαστε οι τελευταιοι αγκαλίτσα με την αλβανία), οτι θα μπορούσε δειλά δειλά να λανσαριστεί σε αυτήν την εναλλακτική βάση (ως μια μέτρια βαλκανική χώρα) και όχι να χρεώνει λαγούς και πετραχείλια με το καλημέρα, προσπαθόντας να το παίξει δυτικότερη της δύσης και χρεώνοντας σε δυτικές τιμές...
Μιλάς στον λιγότερο δυτικολάγνο απο εδώ μέσα... καταλαβαίνεις γιατί η συναίνεση σε εθνικό επίπεδο δεν πάει παρακάτω.... χρυση τομή μηδέν.

saved:
Ξερω οτι αυτο που θα πω,θα το βρω μπροστα μου,γιατι ειναι μικρος ο κοσμος,αλλα εχω μηλησει με ελληνες που φτιαχνουν διαφορα.
Πεταλια,ενισχυτες,μαγνητες,χορδες,οργανα κτλ
Μερικοι εχουν την ορεξη να δοκημασουν να φτιαξουν και κατι νεο,και συζητησιμοι ειναι,η σου λενε αυτο που λες δεν γινετε γιατι για τους α,β,γ λογους δεν θα δουλεψει.
Αλλοι ειναι φαση κοιτα να δεις,εχω το α και το β και αυτο ηταν.Ετσι πιστευω δεν πας μπροστα ουτε κερδιζεις τον πελατη.Δεν λεω να γαργαλανε τα αφτια μας,απλα να υπαρχει ορεξη για συνεργασια/επικοινωνια.
Και οταν το κανουν αλλοι ανταγωνιστες,ε ναι,θα μπορουσαν να το κανουν και αυτοι.

ΥΓ.μεγαλες εταιριες τυπου νορντστραντ η λουντ-κατι (σουιδια,ποτε δεν μπορεσα να συγκρατισω πως λεγετε με τετοιο ονομα) κανουν καστομ μαγνητες για τον καθενα.
Πολυ καλη εξυπηρετηση εχω συναντισει και απο ντιμαρζιο.Η δε emg λες και λυνεις σουντοκου απο συνενοηση.Την κολοκιθια παιζαμε.2 διαφορετικοι μαγνητες,ιδια περιγραφη στο σαιτ,στελνω μεηλ να ρωτησω την διαφορα τους και μου λενε οτι λεει το σαιτ.Ουφ..βασανα..

Οπως και να εχει,εγω προσωπικα δεν σνομπαρω τους ελληνες(σε οποιο ειδος και να απασχολουντε)και μακαρι να προκοψουν

saved:
Το κοστος ειναι ενα περιεργο θεμα.
Οταν πλεων οι μισθοι πιανουν πατω,πρεπει ολοι να κηνουντε αναλογα.
Θα μου πεις μην το αγοραζεις.
Τοτε ας παει και η βενζινη πχ 10€/λιτρο να τα βγαλει χοντρα ο βενζινας,και οποιος δεν θελει,ποδηλατο,πατινι,ποδαρακια κτλ

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View