Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μουσικά όργανα και εξοπλισμός

Προτάσεις για πακέτο κιθάρας-ενισχυτή για αρχάριους

<< < (5/9) > >>

cbk:
και επειδή λέτε πως τον ήχο τον βγάζει βασικά ο ενισχυτής, λογικά υπάρχει η περίπτωση να αγοράσεις μια μάπα κιθάρα επειδή σου την έδειξαν με πολύ καλό ενισχυτή;

modfori:
σε ποιο σημείο του χεριού σου εντοπίζεις τον πόνο?

επίσης, γιατί δεν πας μια βόλτα στα μαγαζιά να δεις , να ακούσεις αλλά κυρίως να δοκιμάσεις μερικές ηλεκτρικές να δεις πως κάθονται στο χέρι σου?

είναι σίγουρο βέβαια πως η μετάβαση απο κλασσική σε ηλεκτρική θα σε δυσκολέψει λιγάκι αλλά σύντομα θα συνηθίσεις.

Καθόδιος (φλουτσ):
Ναι αλλά καλύτερα να αγοράσεις μάπα κιθάρα με καλό ενισχυή παρά καλή κιθάρα με μάπα ενισχυτή

cbk:

--- Παράθεση από: modfori στις 06/06/14, 10:36 ---σε ποιο σημείο του χεριού σου εντοπίζεις τον πόνο?

επίσης, γιατί δεν πας μια βόλτα στα μαγαζιά να δεις , να ακούσεις αλλά κυρίως να δοκιμάσεις μερικές ηλεκτρικές να δεις πως κάθονται στο χέρι σου?

είναι σίγουρο βέβαια πως η μετάβαση απο κλασσική σε ηλεκτρική θα σε δυσκολέψει λιγάκι αλλά σύντομα θα συνηθίσεις.

--- Τέλος παράθεσης ---

Σε ευχαριστώ φίλε για την απάντηση!
1) στο έξω μέρος του πήχυ όπως στο θέμα: "ενόχληση στον καρπό" που δεν μπορώ να βάλω το λινκ.
2) έχω θέμα χρόνου και γι'αυτό το αφήνω για όταν θα είμαι καλά διαβασμένος. άσε που στο μαγαζί δεν πρόκειται να ακούσω/καταλάβω τίποτα (έτσι την πάτησα με μια φτηνή κλασσική που την γύρισα πίσω όταν την δοκίμασα σπίτι μου). Για το πως θα κάτσει στο χέρι μου έχεις φυσικά δίκιο, πρέπει να το δώ...
3) και επειδή δεν θέλω ακόμη μόνιμη μετάβαση αλλά παράλληλο παίξιμο και των δύο, καταλαβαίνεις σε τι δυσκολία πάω να μπλέξω...

cbk:

--- Παράθεση από: kathodios στις 06/06/14, 10:37 ---Ναι αλλά καλύτερα να αγοράσεις μάπα κιθάρα με καλό ενισχυή παρά καλή κιθάρα με μάπα ενισχυτή

--- Τέλος παράθεσης ---

Σε ευχαριστώ φίλε για την απάντηση!

Σωστά, αλλά έλα που δεν με παίρνει να ρισκάρω μια κακή αγορά έστω και των 150€...
(γι'αυτό προσπαθώ να μάθω -όσο είναι εφικτό-από σας!)

Θα ήταν ευπρόσδεκτη και μια πρόταση για μαγαζί-ά που οι προτάσεις τους είναι σεβαστές και εγγυημένες.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View