Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Που εχετε την κιθαρα σας?

<< < (2/13) > >>

Conviction:
Αν στο δωμάτιό σου υπάρχουν διαφορές θερμοκρασίας και υγρασίας τόσο σημαντικές για να σου χαλάσουν την κιθάρα, καλύτερα να προσέξεις και λίγο τον εαυτό σου!  ;D
Δε νομίζω οτι παίζει πολύ ρόλο αν θα την έχεις μέσα σε θήκη ή όχι, ιδίως αν πρόκειται για θήκη που δεν κλείνει αεροστεγώς(όπως βαλίτσα). Εμένα με είχαν φοβίσει παλιότερα -για το λαούτο, βέβαια- με τις2απόψεις να το έχω μέσα ή έξω από τη θήκη, αλλα το έχω 10 χρόνια άλλοτε μέσα και άλλοτε έξω και δεν έχει πάθει τίποτα..
Υποθέτω το ίδιο θα ισχύει και για την κιθάρα, την οποία αφήνω κι εγώ έξω, σε σταντ ή στο κρεβάτι, για ομορφιά!

math2014:
Κοιτα βαλιτσα εχω σε στυλ Γκιμπσον (δερμα κτλ), αλλα καμια απο αυτες δεν κλεινουν αεροστεγως εκτος εαν μιλαμε για αλουμινενια βαλιτσα τυπου ΑΤΑ για αεροπορικα ταξιδια οπου εχει 500-600ευ μονο η βαλιτσα αυτη.

Απο οτι καταλαβα απο τα ΠΟΛΥ χρησιμα λινκ του Παρπεν (Γουιτσκινγκ) καλυτερα να την εχεις σε ενα καλο σταντ. Και σε βαλιτσα μονο εαν προκειται να πας διακοπες και την αφησεις για κανα μηνα χωρις να παιζεις.

cromlech:
εγω μιας και πηρα πριν ενα μηνα καινουργια κιθαρουλα και εσκασα αρκετα πηρα και ενα σταντ τυπου Α και ολα καλα καλα.παρολα αυτα μια τουμπα την εφαγε...μαζι το σταντ τα πηρα ολα σβαρνα!!βασικα νομιζω οτι το προβλημα ειναι τα πολλα καλωδια μες το δωματιο γιατι μες το μπουρδουκλωμα μπορεις ανετα να ριξεις την κιθαρα...γι αυτο προσοχη... 8)

explorer:
ego eixa tin kithara mou se stand gia cana xrono, sena ipogeio pou kaname probes,mexri pou paratirisa oti scouriazan oi bides kai pira balitsa!

Staggάρης:
Και εγώ την έχω κρεμασμένη με ένα σταντ στον τοίχο ..

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View