Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Γνώμες για PRS

(1/13) > >>

nikv:
     Γεια χαρα σε ολους !!!!
Με θυμαστε?Οχι?Καλυτερα γιατι σας ειχα πρηξει λιγο!!(??)
Λοιπον επεστρεψα γιατι μετα απο  ωρες αναζητησης της καταλληλης για μενα ηλεκτρικης κιθαρας  (τουλαχιστον απο εξωτερικη εμφανιση)
(oh yes!!) την βρηκα!!!Ειναι μια κιθαρα που δεν ξερω αν κυκλοφορει στην Ελλαδα!!Ειναι ενα μοντελο με το ονομα PRS .Λοιπον τη βρηκα!!
θελω αν την γνωριζετε να μου πειτε λιγο αν αξιζει!!και οτι αλλο -αν γνωριζετε-να μου πειτε!!Μου την εχει ''δωσει'' τωρα να την παρω!!
    αν ειναι να μου πειτε,φωτογραφιες μπορειτε να δειτε στην
   http://www.guitarsetc.net/guitar_el/prs.html
             Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Sound of Rock:
an kai den mporo na se voithiso poli gia tis PRS logo tou oti den xero pola gia tis sigkekrimenes kithares tha sou elega na min agorasis mia kithara mono apo to look tis.. nai fisika to look tha pexi rolo ala akou kai ton ixo.. tora an ise arxarios kala ine na paris kapio mazi sou pou xeri apo kithares.. esi na tou dixnis ti sou aresi kai ekinos na pezi kai na sou lei ti pisteui.... episis i epilogi kitharas vasizete kai sto ti mousiki thelis na pexis.. giauto tha elega vres kanena filo sou pou pezi kithara kai pigene se ola ta magazia pou mporis na pais.. kai dokimase oles tis kithares.. tote tha xeris ti pragmatika sou aresi.. elpizo na katalaves ti thelo na po... :P ;D hehe...

nikv:
    Φιλε καταλαβα τι εννοεις!
Απλα...1ον ζω σε επαρχια και μαγαζια με μουσικα οργανα υπαρχουν το πολυ 5-6 στην πρωτευουσα του νομου!!
2ον εδω τα πραγματα ειναι δυσκολα στο χωριο μου οποιος ξερει κιθαρα το κρατα για τον εαυτο του (ασχετο)
Αλλα εγω ειδα αυτη την κιθαρα μ'αρεσε πολυ!αλλα δεν εχω πληροφοριες για τον ηχο της κτλ. Για αυτο ρωτω!!
τωρα εχω πει πως ακουω απο heavy metal εως rap-rock αλλα εγω θελω την PRS!
  ..........

fenderiarhs:
Oi Paul Reed Smith einai para para polu kales kithares......gia thn akribeia einai auto pou leme boutique kithares......apsogh poiothta exezhthmena xyla, sunduazoun polla apo ta pleonekthmata twn les paul me auta twn stratocaster xwris omws na peftei akribws se kapoia apo tis duo autes kathgories.Taytoxrona einai kai PANAKRIBES(an exairesoume thn tremonti se kai thn santana SE gia tis opoies omws den isxuoun ola ta kala logia pou anefera parapanw).Einai genikws kithares gia epaggelmaties h polu sobarous erasitexnes......kata sunepeia de xerw kata poso apeuthinontai se sena........H kithara oxi apla axizei alla einai apo tis koryfaies kithares (einai sth kathgoria tom anderson,suhr klp)an eisai sto xrhmathsthrio kai xtupas limitup tote agorase thn ....frontise omws na xereis kai na paizeis giati einai krima........diaforetika giati de dokimazeis kati allo kai otan megalwseis pairneis kai thn PRS??????  ;) ;) :)

nikv:
      Ευχαριστω για τις πληροφοριες !
κοιτα θα ψαξω και αλλο!θα δουλεψω και θα μαζευω χρηματα!το θεμα ομως ειναι οτι ειμαι της γνωμης ''θελεις κατι?το θελεις ετσι?τοτε χωρις
χασιμο χρονο απο δω και απο κει θα ασχοληθεις εντελως και απο την αρχη με αυτο που θες!!'''και το θελω!!
     ευχαριστω παντως
               εξαλλου γνωμες λεμε ,δεν κοβουμε κεφαλια!!
      και oι PRS ειναι -για μενα-  κορυφη!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View