Ειδικά θέματα > Ηχογραφήσεις και Στούντιο

Παραπονα απο Studio

<< < (15/17) > >>

edgar_jp ♫:

--- Παράθεση από: WUD στις 14/07/10, 13:25 ---Πιστεύω ότι με αυτά είμαστε καλυμμένοι από θέματα ασφάλειας, αλλά αν πιστεύετε ότι λείπει κάτι, μιλήστε ελεύθερα...οι προτάσεις είναι πάντα ευπρόσδεκτες  :)

--- Τέλος παράθεσης ---

Δηλαδή τα θέματα ασφαλείας εξαρτώνται από το τι πιστεύει ο κάθε ιδιοκτήτης ή το τι πιστεύουμε εμείς;
Δεν υπάρχουν κάποια standards ασφαλείας μιας επιχείρησης; (πχ από την νομαρχία ή την πυροσβεστική)

WUD:
Δυστυχώς, όσο το έχω ψάξει από τότε που πήρα το studio, δεν μου έχει πει κανείς τίποτα παραπάνω πέρα από γενικές οδηγίες - οι οποίες ήταν ήδη αυτονόητες.

Δηλαδή,

* πυροσβεστήρες όπου υπάρχει κίνδυνος να ξεκινήσει πυρκαγιά + πυροσβεστική φωλιά
* σωστή ηλεκτρολογική εγκατάσταση
* φώτα ασφαλείας σε περίπτωση διακοπής ρεύματος
* ανεμπόδιστη πρόσβαση στην έξοδο
* πόρτα η οποία ανοίγει προς τα έξω (κάτι που ξέχασα να αναφέρω πριν), για αποφυγή ατυχημάτων κατά τη βεβιασμένη έξοδο.

stavros-bass:
Στη Θεσσαλονικη μετα απο δοκιμες παρα πολλων "στουντιων" εχω καταληξει στο valve (μποτσαρη/δελφων). Για πολλους λογους οι οποιοι παρατιθενται:

-Ωραια μηχανηματα. Οι κιθαριστες εχουν να διαλεξουν αναμεσα σε πολλους και ακριβους ενισχυτες. Αποψη για αυτους εγω δεν εχω, αλλα οι κιθαριστες της μπαντας λενε οτι τα μηχανηματα κωλομετρανε. Φαινεται και στον ηχο εξαλλου.

-Αν σπασει κανα πιατινι στα ντραμς το αλλαζουν αμεσα και χωρις πολλα πολλα, κατι που στη Θεσσαλονικη με οσα ειχα δει ηταν ψιλοσπανιο εως απιθανο. Εδω ο αλλος ειχε απο το 2002 ως το 2010 ενισχυτη μπασου με τρυπιο ηχειο. Ακομα θα τον εχει δηλαδη αλλα εγω δεν ξαναπηγα.

-Η ατμοσφαιρα... το στουντιο ειναι στεκι. Κοσμος παει και ερχεται συνεχως, αλλος για ηχογραφηση αλλος για προβα, αλλος για μελετη. Συμβαινει συχνα να τελειωνει η προβα και να φευγουμε απο το στουντιο κανα 2ωρο μετα τη ληξη αφου ολο και καποιον θα πετυχεις στο σαλονι και θα κολλησεις με κουβεντα, μουσικη, καφε, μπυρα  (τα 2 τελευταια προσφερονται στο τζαμπα).

-Ο επαγγελματισμος. Αν για καποιον λογο καποιος δεν ερθει στην προβα προσφερονται να ριξουν την τιμη της ωρας απο τα 12 ευρω στα 9 ( βεβαια εμεις δεν το δεχομαστε). Γενικοτερα παιζουν ωραιες φατσες στο στουντιο και θα σας προτεινα να το δοκιμασετε.

Rosstrobon:
+1

Πολύ ωραίο στούντιο το valve.

hot_sauce (φλουτσ):

--- Παράθεση από: stavros-bass στις 27/04/11, 15:18 --- καφε, μπυρα  (τα 2 τελευταια προσφερονται στο τζαμπα).

--- Τέλος παράθεσης ---
όσες πιεις?!?  :o

--- Παράθεση από: stavros-bass στις 27/04/11, 15:18 ----Ο επαγγελματισμος. Αν για καποιον λογο καποιος δεν ερθει στην προβα προσφερονται να ριξουν την τιμη της ωρας απο τα 12 ευρω στα 9 ( βεβαια εμεις δεν το δεχομαστε).

--- Τέλος παράθεσης ---
απλά μπράβο

(και στους δύο :P )

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View