Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Αλλαγή Μαγνητών

<< < (4/22) > >>

Arg0:
profsokin, κατ' αρχας βιαζεσαι...

Κατα δευτερον οι μανγητες που αναφερεις ειναι μονοι...

Αν θυμαμαι καλα η κιθαρα που εχεις ειναι μια LTD EC-50 και αρα εχει 2 διπλους...

Εκτος αν σκοπευεις να κανεις την κιθαρα σου Frankenstein...

profsokin:

--- Παράθεση ---Κατα δευτερον οι μανγητες που αναφερεις ειναι μονοι
--- Τέλος παράθεσης ---
Nαι πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο. Τους είδα σε σάιτ μουσικού οίκου και δεν είχε διαθέσιμες εικόνες κι ούτε περισσότερες πληροφορίες για τα συγκεκριμμένα προϊόντα.. Για την ακρίβεια σίγουρα έχεις δίκιο γιατί μόλις το κοίταξα στο images του gooogle και όλα τα matches και για τους δύο δείχνουν μονούς μαγνήτες. Ο SH-PG1 Pearly Gates που μου είπες θα μου κάνει ή να κοιτάξω για κανέναν gibson που έχει κι ο ίδιος ο jimmy page;

profsokin:
Λοιπόν ο marcius μου δίνει τον Seymour Duncan Alnico II-Pro neck για 80Ε. Τι προτείνετε, αξίζει να τον χώσω στην ltd EC-50 μου για να τη σώσω απ'τον metal ήχο της; Ξέρω ότι πολλοί θα προτείνετε ν'αλλάξω κιθάρα αλλά αυτό δεν πρόκειται να γίνει σε λιγότερο από 4 χρόνια.Λοιπόν;

profsokin:
Αν βάλω αυτόν τον neck θα "κλασσικίσει" ο ήχος μου ή ευθύνονται και τα ξύλα. Όχι πως έχει και πολύ ξύλο, σκάφος και λαιμός είναι όλο μέταλλο και υπάρχει μία επένδυση ξύλου στην ταστιέρα..

Arg0:

--- Παράθεση από: profsokin στις 05/08/05, 14:47 ---Αν βάλω αυτόν τον neck θα "κλασσικίσει" ο ήχος μου ή ευθύνονται και τα ξύλα. Όχι πως έχει και πολύ ξύλο, σκάφος και λαιμός είναι όλο μέταλλο και υπάρχει μία επένδυση ξύλου στην ταστιέρα..
--- Τέλος παράθεσης ---

Tι εννοεις σκαφος και λαιμος ειναι ολο μεταλο?

Καλη λυση ειναι ο Alnico II... Θα ελεγα οτι ταιριαζει αυτο που θελεις...

Ισως, λεω ισως, να δεχονταν ο marcius να τον κανεις ενα test drive?

Kαποιον εβαλα σε μπελλα τωρα...  :-X :-\

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View