Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Πως μπορω να αγορασω απο e-shop, χωρις πιστωτικη?

(1/9) > >>

profsokin:
Παιδιά, πείστηκα ότι η αγορά απ'έξω μέσω internet είναι πιο οικονομική.Ωστόσο, κάποιος μου είπε ότι είναι αδύνατη χωρίς πιστωτική κάρτα. Να υποθέσω πως είναι αλήθεια;

sourwtiri:
υπαρχει καπου αλλο ενα θεμα αλλα θα κανω μια περιληψη! δεν ειναι απαραιτητο να εχεις πιστωτικη αφου υπαρχουν και οι χρεωστικες οπως η Visa και η Visa Electron! την πρωτη τη δεχονται οι παντες αλλα δεν ξερω απο που μπορεις να την προμηθευτεις στην ελλαδα! Τη δευτερη τη βρισκεις παντου αλλα δεν τη δεχονται ολα τα online shops! βεβαια οσο μεγαλυτερο το σαιτ τοσο περισσοτερες οι πιθανοτητες!

τωρα αν εχεις απορια για το τι ειναι η χρεωστικη, με απλα λογια οτι λεφτα εχεις στο λογαριασμο μπορεις να ξοδεψεις! οποτε αν θες να αγορασεις κατι με 500 ευρω βαζεις 500 στην καρτα κανεις την αγορα και τερμα!

blackie:
Σε ορισμενα site μπορεις να πληρωσεις το αντιτιμο κατα τη παραδοση,χωρις να ειμαι και σιγουρος.
Στο thomann.de νομιζω γινεται

Arg0:
Στο Thomann.de πληρωνεις με τραπεζικο εμβασμα απο τον λογαριασμο σου στον δικο τους αλλα οχι αντικαταβολη (τουλαχιστον για Ελλαδα).

Για αυτο να ευχαριστειτε καποιους "Nεοελληνες" που σκεφτηκαν να φεσοσουν... Λες και δεν εχουν περασει κοντα στα 200 χρονια απο την Τουρκοκρατια...  ::)

Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood:
Βασικά, σε αυτά με πιστωτική υπάρχει νομίζω μια απλούστερη και ασφαλέστερη λύση:

Στην τράπεζα Αττικής νομίζω υπάρχει μια giftcard ή κάπως έτσι.
Αυτή λειτουργει με τον εξής τρόπο: Είναι σα μπαταρία, που "φορτίζεται" με χρήματα, και λειτουργει ώς πιστωτική.
Ετσι, βάζεις το ποσό που θες, λές το νούμερο στο site και εχεις 2 πλεονεκτήματα:

1: Δν έχεις τρεχάματα για έκδοση ποστωτικής
2: "Ριψοκινδυνεύεις" ένα συγκεκριμένο προπληρωμένο ποσό.

Αν κάνω κάπου λάθος, πείτε μου.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View