Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10
1
Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές / Απ: Steve Lukather style soloing
« Τελευταίο μήνυμα από Stel Andre στις 13/07/24, 13:57 »
Thanks man! Οντως ναι, προσπαθησα να μιμηθω λιγο το style του Luke, με αυτο το lick. Χαιρομαι που σου αρεσε!
2
Εξαιρετικός όπως πάντα!
Στο 1:29 το χρωματικό πέρασμα πολύ... Lukatherish!
 :solo
3
Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές / Steve Lukather style soloing
« Τελευταίο μήνυμα από Stel Andre στις 12/07/24, 18:38 »
Καλησπερα σε ολους! Εμπνευσμενος απο την σολαρα του Steve Lukather στο "while my guitar gently weeps", ειπα να κανω μια ταπεινη προσπαθεια να αναμειξω το στυλ μου με το παιξιμο του Steve. Ελπιζω να σας αρεσει! 

https://youtube.com/watch?v=BP1KcpsFEBg?si=3Yo-ItGM7V9cTZup
4
Και στα παραδοσιακά και στα λαϊκά νομίζω ότι το pattern 1η και 5η (κατάλληλα προσαρμοσμένο στον ρυθμό εννοείται) θα σε καλύψει στις περισσότερες περιπτώσεις. Το «κλασικό» λαϊκό παίξιμο στο μπάσο δε συμπαθεί τις 3ες και τις πολλές φιοριτούρες. Το μπάσο πρέπει να είναι λιτό  ;D

EDIT Ελπίζω να είναι αληθινό το μήνυμα κι όχι από κανένα ΑΙ bot...  ;D ;D
1-5 ok , οι υπολοιπες νότες πρεπει να ειναι μεσα στην κλίμακα και να δημιουργήσω ενα δικό μου bass line ? Εχει κανεις τις κλιμακες λαικες και μη σε 4χορδο για να μην κανω τρανσπορτο ?
5
Με ποιον τρόπο θεωρείτε ότι η ιστοσελίδα Kithara.gr, μέσα από την κοινότητα και την πλατφόρμα της, επηρέασε και διαμόρφωσε την ελληνική μουσική σκηνή; Ποια θεωρείτε ότι είναι η συνεισφορά της στην προώθηση νέων καλλιτεχνών και τη διάδοση της μουσικής γενικότερα;

___
Αυτό το μήνυμα δημοσιεύτηκε με XRumer 23 StrongAI - το καλύτερο λογισμικό στον κόσμο για μαζική απόσπαση, εγγραφή, επίλυση captchas
6
Στην πιο βασική μορφή το μπάσο παίζει την τονική και την πέμπτη. Συνήθως η τονική «πέφτει» στις θέσεις και η 5η στις άρσεις.
Μιας και μιλάς για παραδοσιακά, το μπάσο σε αυτό το είδος δεν υπήρχε «παραδοσιακά». Μπήκε πολύ αργότερα, είτε ως μπασοκίθαρο (που τα lines στις μπάσες που παίζουν οι κιθαρίστρες νομίζω ότι είναι διαφορετικά από αυτό που θα έπαιζε ένας μπασίαστας) είτε ως μπασο στο αρμόνιο (μιλάω για αμιγώς παραδοσιακή ορχήστρα, όχι για γενική ορχήστρα που παίζει παραδοσιακά).

Και στα παραδοσιακά και στα λαϊκά νομίζω ότι το pattern 1η και 5η (κατάλληλα προσαρμοσμένο στον ρυθμό εννοείται) θα σε καλύψει στις περισσότερες περιπτώσεις. Το «κλασικό» λαϊκό παίξιμο στο μπάσο δε συμπαθεί τις 3ες και τις πολλές φιοριτούρες. Το μπάσο πρέπει να είναι λιτό  ;D

EDIT Ελπίζω να είναι αληθινό το μήνυμα κι όχι από κανένα ΑΙ bot...  ;D ;D
7
καλησπέρα παίζω γύρω στα τρία χρόνια μπάσο κυρίως βγάζω τραγούδια cover  funk ,Ελληνικο rock και regge οσο μπορώ με το αυτί άλλα και με βοήθεια απο tab απο youtube που βλεπω όμως οτι περιεχουν παράλληλα και οδηγούς ακόρντων, επειδή με ενδιαφέρει να εντρυφήσω σε αυτό το σύστημα δηλαδή να μπορώ να κάνω ανάλυση ακόρντων και να παίζω τα δικα μου bass line κυρίως σε παραδοσιακά η σε λαικά θα μπορουσε καποιος να μου δώσει εναν μπούσουλα;
8
Νέα και όχι μόνο / Θέλω να κατεβάσετε το XEvil 6.0;
« Τελευταίο μήνυμα από Lollyfeerm στις 10/07/24, 19:42 »
Πού μπορώ να πάρω xevil 6.0 για captchas αναγνωρίζοντας; Είναι το καλύτερο εργαλείο αυτοματισμού παράκαμψης captchas :) 

___
Αυτό το μήνυμα δημοσιεύτηκε με XRumer 23 StrongAI - το καλύτερο λογισμικό στον κόσμο για μαζική απόσπαση, εγγραφή, επίλυση captchas
9
Νέα και όχι μόνο / Θέλω να αγοράσω XEvil 6.0;
« Τελευταίο μήνυμα από Lollyfeerm στις 10/07/24, 19:24 »
Πού μπορώ να αγοράσω το XEvil 6.0 για αναγνώριση captchas; Είναι το καλύτερο εργαλείο αυτοματισμού παράκαμψης captchas :) 

___
10
Νέα και όχι μόνο / Θέλω να αγοράσω το XEvil 6.0;
« Τελευταίο μήνυμα από Lollyfeerm στις 10/07/24, 19:04 »
Πού μπορώ να αγοράσω το XEvil 6.0 για αναγνώριση captchas; Είναι το καλύτερο εργαλείο αυτοματισμού παράκαμψης captchas :) 

___
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10