Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Κιθάρα - Μάρκες και τύποι

Μετάβαση από κλασική σε ηλεκτρική (πάχος λαιμού)

<< < (3/3)

Υπνοβάτης...:
Αναποδα. Αν εχεις αποριες στειλε ενα πμ ψωνισα προσφατα απο εκει, απλα δεν εχω χρονο τωρα που γραφω!

sakman:
Φίλε della πριν απο κανα δυο μήνες ήμουνα ακριβώς στη θέση σου μόνο που εγώ έπαιζα 2 μήνες κλασική...
Κάποιοι εδω μέσα μπορει να θυμούντε που τους είχα σπάσει τα νεύρα......  :P :P :P

Εγώ αγόρασα ηλεκτρική από το http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/-/-/-/Default-Start το οποίο είναι και αυτό γερμανικό στις ίδιες τιμές με τον thomann μόνο που αυτό έχει το πλεονέκτημα ότι μπορείς να πληρώσεις και με αντικαταβολή...

Η παραγγελία μου είχε έρθει μέσα σε 4-5 μέρες (εννοείται πως αυτά που πήρα υπήρχαν στο stock)...
Πήρα μια squier strat και μπορώ να σου πω ότι δυσκολεύτηκα αρκετά στην αρχη με την ταστιέρα αλλά όλα μια συνήθεια είναι... Όταν όμως δοκίμασα μια epiphone les paul ενος φίλου μου μου φάνηκε πολύ πιο "εύκολη". Όπότε αν έπαιρνα τώρα μάλλον les paul θα έπαιρνα....
Πάντως καλό θα είναι να πας να δοκιμάσεις μερικές (όχι ότι εγω όταν είχα πάει είχα καταλάβει τίποτα) αλλά άλλο εσυ άλλο εγώ...
Καλή επιλογή λοιπόν και μην τα φοβάσαι τα γερμανικά καταστήματα...

Salinas:
Αν σε απασχολεί τόσο πολύ ο τρόπος πληρωμής υπάρχει και αυτή http://forum.kithara.gr/index.php?topic=46774.0 η λύση.
Πάντως το συγκεκριμένο μαγαζί είναι πολύ αξιόπιστο. Τις τελευταίες μου αγορές από χορδές μέχρι ενισχυτές τις έχω κάνει από
κει και είμαι υπερ ικανοποιημένος.

Α... και τα 300 ευρώ που διαθέτεις μόνο λίγα δεν είναι: μπορείς να πάρεις αξιοπρεπέστατη κιθάρα, καλό ενισχυτή και κανα δυο πεταλάκια!

Βραζίλης:
Μήπως θα έπρεπε να ψάξεις και το αν η ταστιέρα θα είναι κυρτή ή επίπεδη (όπως της κλασικής);
Δες τι σε βολεύει...

dellas:
ευχαριστω για τον ενδιαφερον παιδια, βοηθησατε πολυ!
θα σας ενημερωσω μολις  παρω την κιθαρα  (η λιγο πριν την τελικη αποφαση καλυτερα...:))

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View