Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Εφέ

Οδηγός DIY με Φωτο: Decor πεταλιών με Water Slide Decals

<< < (4/7) > >>

Korgy:
το θέμα πλέον γινεται sticky γιατί το παγωτό έλιωσε και κολλάει το σύμπαν.

μας ανάβεις φωτιές τώρα αδριανε!

adr1anos:

--- Παράθεση από: billonious στις 24/09/11, 17:46 ---  :hug

--- Τέλος παράθεσης ---
Νάσαι καλά φίλε για την αγάπη σου, σου είχα πεί ότι είναι αφιερωμένο για σένα, απλά βλέπεις πόσο κόπο είχε και γιατί καθυστερούσε!..
Τώρα η σειρά σου, να κάνεις παπάδες με την δική σου αποδεδειγμένα μεγάλη δημιουργικότητα, και ότι απορίες έχεις, εδώ είμαι!
 :up

adr1anos:
Από PM:

--- Παράθεση από: kotamauri στις 29/09/11, 01:32 ---Αδριανε καλησπερα
σου στελνω με αφορμή το αρθρο σου για το DIY πεταλι με φωτο, το οποιο ήταν καταπληκτικο!!!!!!!!!!!!!!!!!
εχω καποιες ερωτήσεις
1. ποσο κοστίζουν περιπου τα φιλμ αυτα, που τα προμηθευόμαστε, και τι παχος εχουν (βγαίνουν σε διάφορα παχη?)
2. Θελω να φτιάξω και γω ένα πεταλάκι και θέλω να το βάψω πρώτα με ένα υπόστρωμα λαδομπογιάς (ή αν έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο υλικο) και μετά να του κολλήσω τα γράμματα μονο και κάποιο σχέδιο ισώς δεν ξέρω ακομα τι... Το ερώτημα μου ειναι κατα ποσο μπορείς να κόψεις ένα ένα τα γράμματα και μετα να τα κολλήσεις(δεν ξέρω αν με πιανεις) τόσο μικρά που θα είναι. πιστεύεις οτι αν τα κολλήσω με ένα περίγραμμα που να τα περιέχει θα μπορώ αφού κολλήσει και στεγνώσει κάτω απο την λάμπα 10-12 ωρες να χρησιμοποιήσω ένα νυστέρι και να αφαιρέσω το περιγραμμα.
3. Πόσο σκληρό και ανθεκτικό γίνεται τελικά αφου το περάσεις και το βερνίκι? Υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσει (ποτέ ή με άλλο τρόπο)?
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παναγιώτης
Υ.Γ Το Ice creamer που εφτιαξες ήταν ετοιμο kit ή βρήκες το schematic απο πουθενα (που? αν επιτρέπετε) και το έφτιαξες εξ ολοκλήρου.

--- Τέλος παράθεσης ---

Γειά σου Παναγιώτη,
1. Θα βρείς τις πληροφορίες αυτές στην αρχή του ποστ, βγαίνουν περίπου 2€ το Α4. Υπάρχει ένα μόνο πάχος.
2. Γίνεται μια χαρά αυτό, αλλά όχι ανά γράμμα, τουλάχιστον ανά λέξη. Μετά το στέγνωμα, δεν μπορείς να αφαιρέσεις κάτι με ευκολία, καλύτερα να κόψεις τα περιττά από πρίν.
3. Γίνεται πολύ σκληρό και ανθεκτικό. Δεν ξεκολάει παρά μόνο αν χτυπηθεί ή γδαρεί.
ΥΓ. Το project αυτό λέγεται Vanilla Overdrive και αφορά ένα kit από το TubeTown, απλά έχω κάνει αλλαγές στην υλοποίηση.
Το περιγράφω αναλυτικά εδώ:
Απ: Κατασκευή DIY: Φτιάχνουμε κάτι μαζί;..τι θα κάνατε κέφι
Καλή επιτυχία.

kotamauri:
Ανδριανε

σ' ευχαριστώ πολυ για την αμεση απαντηση σου.

Ειμαι στη φάση υλοποιησης του κυκλώματος ακομα, αλλά οταν το τελειώσω σιγουρα θα το postαρω να μου πεις και συ γνώνη για τη δουλειά.

Holyshock:
τι να πώ??? φοβέρο και άκρως βοηθητικό μπραβό σου και σε ευχαρηστούμε!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View