Ψηφοφορία

Ποιό τραγούδι σας αρέσει απο τα τρία τα ελληνικά

Out of Control
0 (0%)
Right on time
1 (5%)
This is our night
11 (55%)
Shake it
8 (40%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 20

Αποστολέας Θέμα: Eurovision 2009  (Αναγνώστηκε 38406 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #50 στις: 20/02/09, 21:15 »
Συγνώμη που δεν κοιταξά καν την διεύθυνση και απλά την πάτησα... :-P
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #51 στις: 21/02/09, 13:38 »
nahh im screwing with you  ;D αλλα ωραια δεν θα ηταν;
δεν το είπα επειδή σε πίστεψα το είπα για την ιδέα που έριξες!
με corpsepaint εκει και brutals και blastbeats να μείνει η λαμπίρη κάγκελο!!να τους κοιτάνε καλά καλά! ;D ;D
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #52 στις: 21/02/09, 13:52 »
ναι ρε συ το καταλαβα απλα ηθελα τοοοοοοσο πολυ να να πω την ατακα με τα ντοκουμεντα...........
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #53 στις: 21/02/09, 14:29 »
Το άκουσα το τραγούδι του Ρουβά... Χάλια είναι, θα πιάσουμε πάτο...  8)
Btw θα ήθελα να κερδίσει η Νορβηγία, η οποία δεν στέλνει τους Gorgoroth,
αλλά...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #54 στις: 21/02/09, 14:56 »
AAAAAAA γι'αυτόν μιλάγανε όλοι ?Άκουγα για αυτό με το βιολί αλλά δεν κατάλαβαινα τί έλεγαν..Εντυπωσιακός ο πιτσιρικάς και με επικό ήχο!
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #55 στις: 21/02/09, 16:19 »
nahh im screwing with you  ;D αλλα ωραια δεν θα ηταν;
δεν το είπα επειδή σε πίστεψα το είπα για την ιδέα που έριξες!
με corpsepaint εκει και brutals και blastbeats να μείνει η λαμπίρη κάγκελο!!να τους κοιτάνε καλά καλά! ;D ;D

μην ξεχνας τα κεφαλια των αρνιων  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #56 στις: 24/02/09, 17:08 »
Αυτό το είδατε;

Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #57 στις: 24/02/09, 17:23 »
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #58 στις: 26/02/09, 04:12 »
ρε παιδια καθεστε και ασχολειστε με τη eurovision ? γιατί δεν παραπονιέται κανείς που η κρατική τηλεόραση μειώνει τόσο πολύ τη νοημοσύνη του και του πλασάρει αυτό το πράγμα σαν διασκέδαση; ξέρετε πόσα εμμέσως έχετε σκάσει για να αλλάξουν 70 φορέματα οι αδελφές Μαγγίρα και για να γίνει όλο αυτό το επικοινωνιακό νταβαντούρι (διαφημίσεις,χορηγοί); εκτός αυτού,πιστεύετε ότι υπάρχει κάποιο κομμάτι που μπορεί να αντέξει στο χρόνο;
βεβαια θα μου πείτε ότι το ξέρετε...ωραία,τότε γιατί όλος αυτός ο χαμός; γιατι να μετατρέπουμε το forum σε δελτίο ειδήσεων του star; Πάρτε παραδείγματα από άλλες χώρες..Δείτε με τι καλλιτέχνες διαγωνίζονται οι ανατολικές χώρες...στη Γαλλία είχαν στείλει πέρσι τον αντίστοιχο Βας-Βας,ως προς τη σοβαρότητά του..και εμείς στέλνουμε την υποτιθέμενη ''αφρόκρεμα'' της ελληνικής ποπ. καταλάβετε οτι δεν μετραει ουτε η μουσική,ούτε ο στίχος,παρα μόνο η εμφάνιση και το promotion. Άλλωστε η eurovision ''προδίδεται'' και μόνο από το όνομά της. EURO + VISION(όψη)

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #59 στις: 26/02/09, 08:37 »
καταλάβετε οτι δεν μετραει ουτε η μουσική,ούτε ο στίχος,παρα μόνο η εμφάνιση και το promotion.

Τώρα δεν ξέρω γιατί απαντάω, αλλά μάλλον για να γίνεται κουβέντα ...

Θα διαφωνήσω με αυτό που λες, ενθυμούμενη εκείνη την λέσβω που κέρδισε πρόπερσι. Όταν ένα τραγουδάκι τραβάει, το ψηφίζουν. Ούτε η χώρα παίζει ρόλο (κατά καιρούς έχουν κερδίσει όλες), ούτε η εμφάνιση (έχουν βγει τραγουδίστριες σχεδόν γυμνές και δεν πέρασαν ούτε τον ημιτελικό). Για το promotion δεν ξέρω γιατί δεν ασχολούμαι τόσο.

Και επίσης, η Eurovision είναι ένα ευχάριστο θέαμα, περιλαμβάνει μουσική και ωραία παραγωγή, οπότε μαζεύεις τα φιλαράκια, σχολιάζετε, τρώτε πίτσα...καθόλου άσχημα. Το οποίο βέβαια γίνεται και με το Lost και με ταινίες, αλλά η Eurovision σου δίνει περισσότερο υλικό για κουτσομπολιό.

Και είναι στιγμές που είναι ωραίο να χαλαρώνεις. That's all.
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #60 στις: 26/02/09, 09:20 »
Παιδιά ας χαλαρώσουμε. ΔΕΝ νομίζω να είναι πολλοί εδώ μέσα που να παίρνουν σοβαρά τη Eurovision. Κουβεντούλα κάνουμε να περάσει η ώρα.
Η Eurovision είναι για να χαβαλεδιάσουμε ένα Σάββατο βράδυ με φίλους και πιτσο-μπυρο-κατάσταση.
Συμφωνώ ότι σαν "έθνος" της έχουμε δώσει υπερβολικά μεγαλύτερη υπόσταση από αυτή που της αξίζει, αλλά σε τελική ανάλυση αυτό αντανακλά και την ποιότητα στον πολιτισμό και τη μουσική που έχει η πλειοψηφία στη χώρα μας.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #61 στις: 26/02/09, 09:33 »
Και επίσης εάν η ΕΡΤ αποφασίζει να πληρώνει υπέρογκα ποσά για τα περί της Eurovision, ναι, είναι κάτι που ενοχλεί, γιατί από την τσέπη μας βγαίνουν αυτά τα λεφτά. Αλλά πέρα από την μη πληρωμή της ΕΡΤ στο λογαριασμό της ΔΕΗ μέσω του Παρακαταθηκών (για το οποίο δεν έχω ιδία εμπειρία), δεν νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε και πολλά.

Επιπλέον, η ΕΡΤ έχει κάποιες φοβερές εκπομπές, οπότε -προσωπικά- της συγχωρώ τη Eurovision. Εξάλλου εάν αποφάσιζα το ίδιο Σάββατο βράδυ να βγω να ακούσω live το Ρουβά θα του άφηνα εξίσου πολλά λεφτά.
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #62 στις: 26/02/09, 13:50 »
Ούτε η χώρα παίζει ρόλο (κατά καιρούς έχουν κερδίσει όλες)..

Pascal λυπάμαι αλλά ισχύει ακριβώς το αντίθετο, και το λέω σε όλα τα παιδιά που έχουν την ρομαντική αντίληψη ότι η Eurovision είναι ένα απλό πανηγυράκι με τυχαιότητα, αξιοκρατία και ρομαντισμό, δυστυχώς σας διαβεβαιώ ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό, αποτελεί ένα παιγνίδι γεωπολιτικών επιρροών και συμμαχιών.
Επειδή είναι μέρος της δουλειάς μου να παρακολουθώ τις γεωπολιτικές ισσοροπίες στην Ευρώπη, ειδικά στην Ανατολική και ΝοτιοΑνατολική, δεν έχω καμμία δυσκολία, εδώ και χρόνια, να προβλέψω σε ένα μεγάλο ποσοστό, που θα πάνε οι πολλοί βαθμοί όταν ψηφίζει κάθε χώρα, ειδικά από τις νεοεισερχόμενες στην Ευρωπαϊκή Ένωση.
Πέρυσι η παρέα που περάσαμε μαζί την βραδυά της Eurovision εξεπλάγη δυσάρεστα με την ικανότητα μου αυτή, καθώς τους έσκασε το μπαλόνι του ρομαντισμού και της δηθεν αξιοκρατίας των κομματιών. Η αξιοκρατία και η φωνή του κάθε λαού, θεωρώ ότι παίζει ποσοστό κάτω του 40% στην τελική επιλογή των βαθμών.
Σας παροτρύνω φέτος, να πάρετε και να έχετε μαζί σας ένα γεωπολιτικό χάρτη, και να βλέπετε ποιος ψηφίζει ποιόν και πόσους βαθμούς του δίνει.
Μετά από λίγο, θα διαπιστώσετε ακριβώς αυτό που περιγράφω. Θα δείτε ξεκάθαρα να σχηματίζονται τα lobby, οι κλίκες και τα "γλυψίματα" και αν ενημερώνεστε και λίγο για διεθνείς συμβάσεις μεγάλων έργων όπως πχ. αγωγοί φυσικού αερίου ή πετρελαίου, δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα να ερμηνεύετε με μεγάλη ακρίβεια τα αποτελέσματα.
Δυστυχώς και κρίμα..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #63 στις: 26/02/09, 16:02 »
καταλάβετε οτι δεν μετραει ουτε η μουσική,ούτε ο στίχος,παρα μόνο η εμφάνιση και το promotion.

Τώρα δεν ξέρω γιατί απαντάω, αλλά μάλλον για να γίνεται κουβέντα ...

Θα διαφωνήσω με αυτό που λες, ενθυμούμενη εκείνη την λέσβω που κέρδισε πρόπερσι. Όταν ένα τραγουδάκι τραβάει, το ψηφίζουν. Ούτε η χώρα παίζει ρόλο (κατά καιρούς έχουν κερδίσει όλες), ούτε η εμφάνιση (έχουν βγει τραγουδίστριες σχεδόν γυμνές και δεν πέρασαν ούτε τον ημιτελικό). Για το promotion δεν ξέρω γιατί δεν ασχολούμαι τόσο.

Και επίσης, η Eurovision είναι ένα ευχάριστο θέαμα, περιλαμβάνει μουσική και ωραία παραγωγή, οπότε μαζεύεις τα φιλαράκια, σχολιάζετε, τρώτε πίτσα...καθόλου άσχημα. Το οποίο βέβαια γίνεται και με το Lost και με ταινίες, αλλά η Eurovision σου δίνει περισσότερο υλικό για κουτσομπολιό.

Και είναι στιγμές που είναι ωραίο να χαλαρώνεις. That's all.


o κόσμος θυμαται μια ''λέσβω'' όπως λες,που νίκησε. όχι το κομματι. για να τοποθετηθω πιο σωστά,η eurovision ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ,εκτός από το κομμάτι. ή ακόμα πιο σωστά,το κομμάτι παίζει δευτεροτριτεύοντα ρόλο. όσο για το γεγονός ότι είναι κάτι για να χαλαρόνουμε σαββατο βραδυ με πιτσο-μπυρο φαση,συμφωνώ,αλλά αυτό το χαλάρωμα το έχουμε πληρώσει από την τσέπη μας  ;)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #64 στις: 26/02/09, 16:04 »
Ούτε η χώρα παίζει ρόλο (κατά καιρούς έχουν κερδίσει όλες)..

Pascal λυπάμαι αλλά ισχύει ακριβώς το αντίθετο, και το λέω σε όλα τα παιδιά που έχουν την ρομαντική αντίληψη ότι η Eurovision είναι ένα απλό πανηγυράκι με τυχαιότητα, αξιοκρατία και ρομαντισμό, δυστυχώς σας διαβεβαιώ ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό, αποτελεί ένα παιγνίδι γεωπολιτικών επιρροών και συμμαχιών.
Επειδή είναι μέρος της δουλειάς μου να παρακολουθώ τις γεωπολιτικές ισσοροπίες στην Ευρώπη, ειδικά στην Ανατολική και ΝοτιοΑνατολική, δεν έχω καμμία δυσκολία, εδώ και χρόνια, να προβλέψω σε ένα μεγάλο ποσοστό, που θα πάνε οι πολλοί βαθμοί όταν ψηφίζει κάθε χώρα, ειδικά από τις νεοεισερχόμενες στην Ευρωπαϊκή Ένωση.
Πέρυσι η παρέα που περάσαμε μαζί την βραδυά της Eurovision εξεπλάγη δυσάρεστα με την ικανότητα μου αυτή, καθώς τους έσκασε το μπαλόνι του ρομαντισμού και της δηθεν αξιοκρατίας των κομματιών. Η αξιοκρατία και η φωνή του κάθε λαού, θεωρώ ότι παίζει ποσοστό κάτω του 40% στην τελική επιλογή των βαθμών.
Σας παροτρύνω φέτος, να πάρετε και να έχετε μαζί σας ένα γεωπολιτικό χάρτη, και να βλέπετε ποιος ψηφίζει ποιόν και πόσους βαθμούς του δίνει.
Μετά από λίγο, θα διαπιστώσετε ακριβώς αυτό που περιγράφω. Θα δείτε ξεκάθαρα να σχηματίζονται τα lobby, οι κλίκες και τα "γλυψίματα" και αν ενημερώνεστε και λίγο για διεθνείς συμβάσεις μεγάλων έργων όπως πχ. αγωγοί φυσικού αερίου ή πετρελαίου, δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα να ερμηνεύετε με μεγάλη ακρίβεια τα αποτελέσματα.
Δυστυχώς και κρίμα..

καλύτερα να βλέπουμε μία τέτοιου είδους ανάλυση από σενα,παρά απο τη λαμπίρη και το ρακιντζη!  8)

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #65 στις: 27/02/09, 08:48 »
Το ότι παίζουν συμμαχίες, αυτό είναι κάτι που δεν χρειάζεται πολλή φιλοσοφία για να το καταλάβει κανείς. Το πιο απλό παράδειγμα είναι το κλασικό 12άρι που μας δίνει η Κύπρος κάθε χρόνο.

Αλλά αυτών των συμμαχιών υπαρχόντων, κέρδισε η Τουρκία πριν λίγα χρόνια (για πες...ποια γεωπολιτική συμμαχία οδήγησε σε αυτή τη νίκη;), πιο παλιά το Ισραήλ, πρόπερσι η Ελλάδα και παει λέγοντας. Ναι, έχει κερδίσει και η Λετονία που ψηφίστηκε από όλες τις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ. Αλλά δε βλέπω γιατί η μία νίκη της Λετονίας να είναι συνομωσία και γεωπολιτική επιρροή, ενώ η μία δική μας να είναι ... τι άραγε;

Θέλω με λίγα λόγια να πω ότι ναι, συμπάθειες υπάρχουν (για να μην χρησιμοποιήσω πιο βαρύγδουπες εκφράσεις, μιας και δεν θεωρώ τη Eurovision όργανο διεθνούς πολιτικής και διπλωματίας - το θεωρώ κάπως αστείο). Αλλά εάν ένα τραγούδι αρέσει, έστω στιγμιαία (εννοώ δεν κάνει περαιτέρω καριέρα) θα βγει ανεξαρτήτου χώρας.
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #66 στις: 27/02/09, 09:24 »
Δεν μιλάμε για συνωμοσία, παρά για επιρροές και αλλοίωση των βαθμών, προς χάριν της έκφρασης εύνοιας, υποταγής ή/και υποστήριξης, που προέρχεται καθαρά από γεωπολιτικές επιρροές.
Σαφώς κάποια χώρα που θα έχει χάλια τραγούδι, δεν θα βγεί, καθώς υπάρχουν πολλές κλίκες, και η στήριξη μονο από την δική τους ομάδα δεν θα της εξασφαλίσει την νίκη. Αντίστοιχα μία καλή παρουσία θα προσελκύσει ψήφους από όλο το φάσμα.
Όμως δυστυχώς, ακριβώς όπως το παράδειγμα που ανέφερες με την Κύπρο, οι βαθμολογίες σε μεγάλο βαθμό καθορίζονται από γεωπολιτικές επιρροές και συμφέροντα με αποτέλεσμα να καταστρατηγείται η αξιοκρατία. Δεν έχεις παρά να κάνεις φέτος αυτό που πρότεινα με τον χάρτη, και θα το δεις ξεκάθαρα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #67 στις: 27/03/09, 11:39 »
Κατά τη δική μου ταπεινή άποψη και παρακολουθώντας τα τελευταία χρόνια τη EUROVISION ως απλά ένα εύπεπτο θέαμα, έχω να παρατηρήσω ότι οι παράγοντες που επηρεάζουν τη θετική ή αρνητική ψήφο και τελικώς τη νίκη σε μία χώρα είναι:

   1.   Διαχρονικές γεωκοινωνικοπολιτικές σχέσεις (βλ. Ελλάδα - Κύπρος), ακόμα και θρησκευτικές συγγένειες...

   2.   Επίκαιρες επιχειρηματικές και πολιτικές συναλλαγές (βλ. UN - Ουκρανία για τον αγωγό)

   3.   Σχέσεις μεταναστευτικές (βλ. Γερμανία, Γαλλία, Αγγλία)

   4.   Γλώσσα των τραγουδιών (πολλές χώρες έχουν τραγουδήσει σε άλλες γλώσσες εκτός των αγγλικών και των δικών τους χωρών, επιζητώντας την ψήφο της χώρας εκείνης)

   5.   Η καταγωγή των τραγουδιστών (βλ. Νορβηγία φέτος)

   6.   Το background των τραγουδιστών/τριών και τυχόν σκάνδαλα που τους ακολουθούν και δημιουργούν ντόρο γύρω από το όνομά τους (βλ. Dana, Marija, Verka)

   7.   Η τυχόν ιδιαιτερότητα των στίχων (πιασάρικες ατάκες, εύστοχα "μηνύματα" κτλ)

   8.   Το χορευτικό και γενικά η σκηνική παρουσία (Ruslana, Sertab, Παπαρίζου, Lordi κτλ)

Όλα αυτά είναι παράγοντες που κατά καιρούς έχουν δώσει την πρωτιά σε κάποια χώρα. Είναι λοιπόν δύσκολο να πει κανείς με ακρίβεια ότι φέτος κάποια χώρα θα το πάρει με σιγουριά. Μπορεί όμως να πει με μεγάλη ασφάλεια ότι αυτή η χώρα θα είναι ψηλά στις ψήφους. Έχουμε δει χώρες να είναι πρώτες στο 80% της ψηφοφορίας και στο τέλος να την προσπερνά μία άλλη χώρα....

Τέσπα, νομίζω ότι με αυτά τα δεδομένα πολύ ψηλά φέτος θα είναι η Νορβηγία, Ελλάδα, Ουκρανία, Τουρκία και Σουηδία...

Αυτά από μένα..
 
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
EUROVISION 2009
« Απάντηση #68 στις: 15/05/09, 00:53 »
Nαι αφου ξερω οτι οι περισσοτεροι χαζευετε και ας μην το παραδεχεστε.
Ακουω αποψεις για το πια συμετοχη σας εψησε πιο πολυ.
Η δικια μου ειναι Ουκρανια για το super ξεκολο MILF!

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: EUROVISION 2009
« Απάντηση #69 στις: 15/05/09, 01:02 »
Το Αζερμπαιτζαν γιατι ειναι πολυ καυτο το μωρο!Πλακα κανω..απλα μου αρεσε ο ρυθμος του πολυ..

Ασχετο αλλα ο σκηνοθετης ειναι εντελως βοιδι!!Μα μακρινα στον ΣΑΚΗ???? Ε ελεος δλδ!
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EUROVISION 2009
« Απάντηση #70 στις: 15/05/09, 01:27 »
Τελικά πέρασε ο δικός μας, ο παίδαρος? ;D

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: EUROVISION 2009
« Απάντηση #71 στις: 15/05/09, 01:36 »
Gers ρουβιτσα και συ? χααχαχαχ περασε ναι, φτου να μην τον ματιασω. Αλλα νταξει η φετινη eurovision πασχει απο καλες γκομενες, τις προηγουμενες χρονιες γινοταν παρελαση ;)
ΤΟ αζερμπαιτζαν πολυ χιτ κοματι!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: EUROVISION 2009
« Απάντηση #72 στις: 15/05/09, 01:50 »
Σακης ΘΕΟΣ!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: EUROVISION 2009
« Απάντηση #73 στις: 15/05/09, 02:09 »
Η περσινη συμμετοχη της Ουκρανιας ηταν το κατι αλλο...
Τη θυμαμαι ακομα...
Και οντως η κοπελα απο το Αζερμπαιτζαν ειναι κουκλαρα!
Και λογω Arash που ειναι παγκοσμια γνωστος τους βλεπω πολυ ψηλα. Και την Ισπανια επισης.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/05/09, 03:01 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: EUROVISION 2009
« Απάντηση #74 στις: 15/05/09, 02:49 »
Τί ήταν αυτές οι περικεφαλαίες των Ουκρανών?? Ουστ προπαγάνδα! Πανσλαβισμός! :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
57 Απαντήσεις
16981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 20:40
από Neikos
118 Απαντήσεις
31208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 15:36
από Mrs Brightside
10 Απαντήσεις
5447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 08:32
από philip the great
160 Απαντήσεις
54152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
271 Απαντήσεις
76404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 21:36
από Arg0
47 Απαντήσεις
15634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 20:59
από D@ve Murray
84 Απαντήσεις
21927 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
1 Απαντήσεις
2883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/12, 08:23
από fuZZed
5 Απαντήσεις
5863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 21:09
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
2177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/21, 11:13
από Stratos VR