Αποστολέας Θέμα: Πέθανε ο Michael Jackson  (Αναγνώστηκε 23990 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #50 στις: 26/06/09, 18:57 »
Πραγματικά άθλιο το άθρο του σκαι  >:( λείπει αναφορά στο βασικότερο κομμάτι της ζωής του ( την παιδική του ηλικά ) και έχει και ανακρίβειες...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #51 στις: 26/06/09, 19:45 »
πολυ κριμα...... ο ανθρωπος ηταν θεος και αυτοκαταστραφικε....

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #52 στις: 26/06/09, 20:10 »
Όλοι όσοι μπαίνουν στο star system και ειδικά όταν μιλάμε για παγκόσμια κλίμακα λίγο πολύ αυτοκαταστρέφονται με καταχρήσεις κτλ. Ό,τι και να ήταν στην προσωπική του ζωή δεν αμφισβητούμε ότι είχε το ταλέντο & την συνεισφορά στο παγκόσμιο πεντάγραμμο και πάνω απ' όλα επιρέασε χιλιάδες ανθρώπους με την μουσική του και την κουλτούρα που λάνσαρε. Ήταν η αρχή της pop, κακά τα ψέματα.  Δεν νομίζω ότι θα λησμονηθεί από κανέναν. Δυστυχώς έφυγε μικρός και το ακόμα χειρότερο είναι ότι πλέον αρχίζουν να φεύγουν ταλέντα και μουσικοί χωρίς να γενιούνται νέοι. R.I.P Michael.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #53 στις: 26/06/09, 20:32 »
ρε παιδια ο μιχαλακης πριν πολλα ειχε βγαλει μια ταινια η οποια φυσικα ηταν μουσικοχορευτικη.....προσπαθησα να την ξαναβρω αλλα δεν τα καταφερα.......ηταν και καλα σε ενα πυργο οπου ηταν φαντασματα(ο μιχαλακης και οι χορευτες του) και χορευαν σε κατι χωριανους που πηγαν να τους διωξουν.....δηλαδη τυπου φραγκεσταιν ηταν η υποθεση.....τωρα δεν θυμαμαι και πολλα αλλα ηταν κορυφη αυτη η ταινια......μηπως με αυτα που σας ειπα ξερετε ποια ειναι;

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #54 στις: 26/06/09, 21:44 »
μήπως λες αυτή? -> http://www.imdb.com/title/tt0119194/

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #55 στις: 26/06/09, 21:56 »
Στα 20 του πρωταγωνίστησε στην κινηματογραφική εκτέλεση του "Μάγος του Οζ" μαζί με την Dianna ross.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #56 στις: 27/06/09, 02:04 »
Mικρο παιδι ημουνα οταν χορευαμε με την μεγαλη μου αδελφη τα κομματια του...Ειχα και μια αφισα στο δωματιο (πριν ασπρισει)...RIP και οσο φευγουν τα ειδωλα των παιδικων μας χρονων τοσο συνειδητοποιω οτι γερναω..
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #57 στις: 27/06/09, 12:16 »
http://www.pare-dose.net/blog/?p=2898
αυτο πώς σας φαινετε; οση δοση αληθειας κι αν εχει,μου προκαλει αηδια.

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #58 στις: 27/06/09, 12:45 »
http://www.pare-dose.net/blog/?p=2898
αυτο πώς σας φαινετε; οση δοση αληθειας κι αν εχει,μου προκαλει αηδια.


Γνωμη μου ειναι πως στην εμφανηση του ο καθε ανθρωπος μπορει να κανει οτι θελει...

Και για την υποθεση παιδεραστιας, οσα και να εχουν ειπωθει, οσες φημες και αν υπαρχουν, κανεις δεν ξερει τι εγινε πραγματικα!!

Αλλα οτι και να εκανε αυτος ο ανθρωπος στη ζωη του, αυτο που πρεπει να κοιταμε εμεις, ειναι αυτο στο οποιο διεπρεψε!!Τωρα παει..εχει φυγει απ τη ζωη, και πισω του μας αφησε μια τρομερη κληρονομια!!Εξαλλου, τον τιτλο Βασιλιας της Pοp δεν θα τον ειχε παρει ενας τυχαιος ανθρωπος...ηταν ξεχωριστος σε αυτο που εκανε..πρωτοπορος μεγαλος!!

Πιστευω πως σε λιγα χρονια, αυτο που θα εχει μεινει σε μας οταν ακουμε το ονομα Michael Jackson, θα ειναι μια νοσταλγια, ενα "δεος" με κυριευει ολοκληρο και μονο που γραφω το ονομα του!!Και αυτο που με στεναχωρισε πιο πολυ απ ολα, ειναι αυτη η εικονα που εχει διαρευσει παντου, οταν βγηκε απο το νοσοκομειο, πεθαμενος πια...κουκουλωμενος..με σωληνες στο στομα...

Πια δεν ηταν ουτε βασιλιας, ουτε κατι παραπανω απο τον καθενα μας...ενα σωμα ειχε παραμεινει νεκρο, ανημπορο να κανει οτιδηποτε..και αυτο ηταν το μονο που δεν ηθελα να δω...εναν βασιλια ανημπορο..σαν τα μικρα παιδια που θελουν τον ηρωα τους παντα να νικαει, ετσι και στα δικα μου ματια και τη σκεψη μου, ο Βασιλιας αυτος ποτε δεν επρεπε να πεθανει..
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #59 στις: 27/06/09, 15:36 »
http://www.pare-dose.net/blog/?p=2898
αυτο πώς σας φαινετε; οση δοση αληθειας κι αν εχει,μου προκαλει αηδια.


φιλε μου οσο διαβασα απο εκει μεσα μου εφερε και μενα αϊδια οσο βεβαια και οι ελληνες @@ποπ-σταρς που πηραν σβαρνα τα καναλια να πουν τι ????? τες πα

Ειναι γελειο το θεμα απο οπου και να το πιασεις, ειναι θλιβερο αυτο που γινεται με τα προσωπικα προβληματα που ειχε και τις καταγγελιες που δεν επιβεβαιωθηκαν...και λεω ενα απλο ισχυρισμο...

Το να κατηγορεις καποιον οτι αλλαξε το χρωμα του ή οτι μπορει και να χουφτωσε κανα παιδακι (εννοειται οτι το κατακρινω ΕΑΝ εγινε) ειναι και καλα οκ και ξαφνικα ολοι εναντιων ...μα γιατι δε μιλαει κανεις για οοοολο το κινημα μουσικων που υποστηριζουν τα ναρκωτικα και την λατρεια του σατανα τις παρτουζες σε λιμουζινες και σε ΗΙΡ βιλλες και τα ημιγυμνα ντισκοτσιφτετελια που αν μη τι αλλο ελαφρενουν τα ηθη και μας ριχνουν περισσοτερο στη λιθη....τοσα χρονια απροκαλυπτα πλεον στις οθονες ???

Προσοχη φερνω ενα παραδειγμα του ποσο αθλιο ειναι να κατηγορουμε καποιον για κατι ειδικα μετα το θανατο του...
(ουδεμια σχεση εχω με την παραπανω συντηριτικη περιγραφη ειπαμε παραδειγμα !!!!!!!!) >:D



Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #60 στις: 27/06/09, 16:54 »
http://www.pare-dose.net/blog/?p=2898
αυτο πώς σας φαινετε; οση δοση αληθειας κι αν εχει,μου προκαλει αηδια.



Προσοχη φερνω ενα παραδειγμα του ποσο αθλιο ειναι να κατηγορουμε καποιον για κατι ειδικα μετα το θανατο του...
(ουδεμια σχεση εχω με την παραπανω συντηριτικη περιγραφη ειπαμε παραδειγμα !!!!!!!!) >:D



Έλα τώρα χρυσό μου, πες τους το, προχθές δε θυσιάσαμε εκείμη την κατσίκα την Ελένη στο όνομα του Λούσιφερ? :P

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #61 στις: 27/06/09, 17:35 »
Δυστυχώς έφυγε μικρός και το ακόμα χειρότερο είναι ότι πλέον αρχίζουν να φεύγουν ταλέντα και μουσικοί χωρίς να γενιούνται νέοι. R.I.P Michael.

ετσι ακριβως ειναι....
φτωχευει ο κοσμος των καλων τεχνων...

 :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #62 στις: 27/06/09, 17:58 »
http://www.pare-dose.net/blog/?p=2898
αυτο πώς σας φαινετε; οση δοση αληθειας κι αν εχει,μου προκαλει αηδια.



Προσοχη φερνω ενα παραδειγμα του ποσο αθλιο ειναι να κατηγορουμε καποιον για κατι ειδικα μετα το θανατο του...
(ουδεμια σχεση εχω με την παραπανω συντηριτικη περιγραφη ειπαμε παραδειγμα !!!!!!!!) >:D



Έλα τώρα χρυσό μου, πες τους το, προχθές δε θυσιάσαμε εκείμη την κατσίκα την Ελένη στο όνομα του Λούσιφερ? :P


κατσε με μπερδεψες αμα θυσιασαμε την Ελενη τοτε ποια...πηραμε μετα ????












Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #63 στις: 27/06/09, 21:27 »
http://www.pare-dose.net/blog/?p=2898
αυτο πώς σας φαινετε; οση δοση αληθειας κι αν εχει,μου προκαλει αηδια.



Προσοχη φερνω ενα παραδειγμα του ποσο αθλιο ειναι να κατηγορουμε καποιον για κατι ειδικα μετα το θανατο του...
(ουδεμια σχεση εχω με την παραπανω συντηριτικη περιγραφη ειπαμε παραδειγμα !!!!!!!!) >:D



Έλα τώρα χρυσό μου, πες τους το, προχθές δε θυσιάσαμε εκείμη την κατσίκα την Ελένη στο όνομα του Λούσιφερ? :P


κατσε με μπερδεψες αμα θυσιασαμε την Ελενη τοτε ποια...πηραμε μετα ????

Ωπα, λες να έχεις δίκιο ? Φτού, μπερδεύτηκα...

Στο παραπάνω λινκ μπηκα και δεν κρατήθηκα να μη βρίσω έναν ΙΩΑΝΝΗ που μου φάνηκε αν μη τι άλλο ελεειός. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να παρακολουθήσει τι στιχομυθία εγώ είμαι ο Στέλιος. Αξίζει πραγματικά για να δείτε το επιπεδο του 21ου αιώνα...

Έλεος πραγματικά να μην μπορούμε να αναγνωρίσουμε τα ταλέντα επειδή μας εμποδίζει ο εγκέφαλος μας...

R.I.P. όποιος και να σουνα, όπως και να σε μεταχειριστικαν, όσα κομπλεξ και να είχες.
Αν άγγιξες παιδιά ή όχι, ανήκει σε άλλο τόπικ και δε θεωρώ τον εαυτό μου άξιο κριτή.
Μακάρι να γεννιούνται πιο συχνά τέτοια ταλέντα, χωρίς όμως τα κόμπλεξ και τα ψυχολογικά...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #64 στις: 27/06/09, 21:47 »
Φιλε Υπνοβατη,
εγραψα και γω σε αυτο το ποστ ως G.K.
Το παληκαρι πολυ ευχαριστως θα του ριχνα μια σφαλιαρα μηπως και συνελθει.
Αλλα ειπαμε απο το πληκτρολογιο και πισω απο μια οθονη ο καθενας κανει οτι θελει.
Παιζω στοιχημα πως αυτος ο Ιωαννης ως λατρης της heavy metal και κελτικης μουσικης θα εχει ακουσει τιποτα Evanescence και το soundrack του τελευταιου των Μοικανων...
Αυτα απο μενα, μην ασχολεισαι με αυτους...


Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #65 στις: 27/06/09, 23:55 »
Πεθανε ενας Θρυλος!!! Ο Βασιλιας της ποπ!!!  :'( :'(   Ο Moonwalker!!
Τον Μαρτιο του '09 ειχε ανακοινωσει οτι οι συναυλιες που θα εδινε απο τον Ιουλιο και μετα στο Λονδινο (μιλαμε για 50 συναυλιες, ανα 2 μερες θα εκανε εμφανιση) θα ηταν και οι τελευταιες του, μετα απο μια μακρα περιοδο αποχης. Μετα απο 3,5 μηνες πεθανε  :'(
Ηθελα να παω στον Λονδινο και να τον δω!!!  :'(
Τελικα δεν θα γινουν ποτε αυτες οι τελευταιες εμφανισεις. Δεν προλαβε!!  :'(

Και κατι ακομα για να γνωρισουν αυτοι που δεν ξερουν δειτε αυτα (ειναι περισσοτερο εικονες για οσους βαριουνται το διαβασμα):
http://floacist.wordpress.com/2007/06/10/vitiligo-photos-michael-jackson/
http://floacist.wordpress.com/2007/07/29/vitiligo-photos-michael-jackson-andor-lupus-2/
http://floacist.wordpress.com/2007/10/11/vitiligo-photos-michael-jackson-andor-lupus-3/

Και μιλανε απο μονες τους!!

The King Of Pop:



Η κομματαρα
« Τελευταία τροποποίηση: 28/06/09, 00:01 από Poseras »
Be careful what you wish for, cause it may come true

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #66 στις: 28/06/09, 13:42 »
Και ένα τελευταίο δείγμα του ότι ο Jackson σαν καλλιτέχνης ήταν ο μεγαλύτερος συνδετικός κρίκος μεταξύ "λευκής" και "μαύρης" μουσικής. Δεν περιχαρακώθηκε ποτέ ανάμεσα στις ταμπέλες και στα είδη. Το αγαπημένο μου τραγούδι από τον Michael και μιά (χρειάζεται να το αναφέρω) ακόμα εκπληκτική performance. Γιατί φυσικά εκτός των άλλων υπήρξε κορυφαίος performer...



"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #67 στις: 30/06/09, 03:05 »
Ξαναφερνω αυτο το θεμα στη φορα...γιατι παιδια αληθεια δε μπορω να κοιμηθω.!!

Εχω καθισει πανω απο 3 ωρες τωρα, και εχω ξεψαχνισει ολο το youtube..ο ανθρωπος εχει κανει απιστευτα πραγματα..αν μπορουμε πια να τον λεμε "ανθρωπο"..γιατι εγω καλως η κακως τον εχω πιο ψηλα απο τον καθε ανθρωπο μεταξι μας..

Απλως εχω στεναχωρηθει απιστευτα..και προσπαθω να σκεφτω μονο τροπους να τον γυρισω πισω!!Να τον ξαναφερω στη ζωη για 1 μηνα ακομη...μονο για να δειξει στον κοσμο οτι πραγματικα ειναι Ο Βασιλιας..να ακουσω παλι αυτη την ανεπαναληπτη φωνη..να δω παλι αυτα τα απιστευτα του χορευτικα...μια τελευταια γευση θελω!!Ενα αντιο αξιο της πορειας του!!Ξερατε οτι ειχε πει το περιφιμο "This is It" στην Αγγλια, και ειπε "θα τα πουμε τον Ιουλιο"??Δεν προλαβε να μας αποχαιρετησει..για λιγες μερες..



O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #68 στις: 01/07/09, 03:27 »
Ξαναφερνω αυτο το θεμα στη φορα...γιατι παιδια αληθεια δε μπορω να κοιμηθω.!!

Εχω καθισει πανω απο 3 ωρες τωρα, και εχω ξεψαχνισει ολο το youtube..ο ανθρωπος εχει κανει απιστευτα πραγματα..αν μπορουμε πια να τον λεμε "ανθρωπο"..γιατι εγω καλως η κακως τον εχω πιο ψηλα απο τον καθε ανθρωπο μεταξι μας..

Απλως εχω στεναχωρηθει απιστευτα..και προσπαθω να σκεφτω μονο τροπους να τον γυρισω πισω!!Να τον ξαναφερω στη ζωη για 1 μηνα ακομη...μονο για να δειξει στον κοσμο οτι πραγματικα ειναι Ο Βασιλιας..να ακουσω παλι αυτη την ανεπαναληπτη φωνη..να δω παλι αυτα τα απιστευτα του χορευτικα...μια τελευταια γευση θελω!!Ενα αντιο αξιο της πορειας του!!Ξερατε οτι ειχε πει το περιφιμο "This is It" στην Αγγλια, και ειπε "θα τα πουμε τον Ιουλιο"??Δεν προλαβε να μας αποχαιρετησει..για λιγες μερες..




Νταξει ας μην γινομαστε και υπερβολικοι ετσι?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #69 στις: 01/07/09, 05:13 »
φραγμοί στο συναίσθημα δεν μπαίνουν. αστον να εκφραστεί ελεύθερα!

Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #70 στις: 02/07/09, 19:48 »




τι να πω :(  :-[
Proven innocent... αλλα πιστευω οτι τα Media τον γ******!

Rest in Peace my idol.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/07/09, 19:50 από Overdrive#. »
More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #71 στις: 02/07/09, 21:42 »
Πιο μεγάλη πίκρα δεν γινόταν να πάρουν οι fans του, διότι μη ξεχνάμε πως θα έκανε και 50 shows στο Λονδίνο!

πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας τόσο διάσημος άνθρωπος δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει οικονομικά στις υποχρεώσεις του! Μέχρι και η Paris Hilton βγάζει $10,000 για μια της εμφάνιση σε ένα club!

RIP!
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #72 στις: 03/07/09, 00:29 »
Ό,τι μου επέτρεψε να εκτιμήσω σε αμιγώς μουσικό επίπεδο, έκλεισε τον κύκλο του με το Bad...έκτοτε η δική μου προσωπική σχέση με τον Μιχάλη αρκέσθηκε σε μεσημεριανής αισθητικής περιφορές της εικόνας του, σε παιχνίδι χρωμάτων, αντιθέσεων και λοιπών παρα-μουσικών ενδιαφερόντων. Η μουσική του σταδιοδρομία παραλίγο να επισκιαστεί από το μέγεθος της ψυχικής διαταραχής, την ώρα που κι ο μύθος άρχισε να διαβρώνεται από την καλλιτεχνική απαξίωση και την αλλαγή της εποχής. Ο Jackson παρέμεινε το παιδί-θαύμα για ένα υπερβολικά μεγάλο διάστημα κι όπως ο ίδιος έτσι και πολλοί εξ ημών αρνήθηκαν να "σκοτώσουν" το κοινό παρελθόν, όσο κι αν είχε χάσει τη λάμψη του το παρόν. Κι ο μύθος του γεννήθηκε και πάλι με το θάνατό του.

Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να υπάρξει άλλο τέλος. Ξέρω μόνο πως η ανίερη σκύλευση του ονόματός του θα διαρκέσει υπερβολικά και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #73 στις: 03/07/09, 00:35 »
Οτι και να πουμε για εναν θρυλο της μουσικης ειναι λιγο (ειδικα για εναν τοσο σπουδαιο καλλιτεχνη)

Το κακο τωρα ειναι οτι μερικοι εκαναν αποπειρα αυτοκτονιας και αλλοι ηδη εχουν αυτοκτονησει δηλωνοντας οτι δεν μπορουν
να ζησουν χωρις τον Michael. Ο αδερφος του Michael παρακαλεσε να σταματησει εδω αυτο:

http://www.barcelonareporter.com/index.php?/news/comments/the_first_suicide_of_michael_jackson_fan_happens_in_tunisia/
http://www.examiner.com/x-14288-Norfolk-Film-Examiner~y2009m6d30-Fans-commit-suicide-over-Michael-Jacksons-death--Jesse-Jackson-records-video--See-here
http://www.examiner.com/x-704-Pop-Media-Examiner~y2009m6d30-Distressed-fans-commit-suicide-over-Michael-Jacksons-death
Be careful what you wish for, cause it may come true

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πέθανε ο Michael Jackson
« Απάντηση #74 στις: 03/07/09, 00:58 »
13 αυτοκτονίες παγκοσμίως από παιδιά για τον θάνατο του Michael Jackson!.....
Συγνώμη αλλά το βρίσκω απίστευτο κρίμα!
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
16101 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/05, 17:07
από @Morpheus@
0 Απαντήσεις
1660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 15:02
από Μαργαρίτα Π.
8 Απαντήσεις
3853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/08, 19:52
από penoktonos
5 Απαντήσεις
3542 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/08, 17:06
από Jezus
2 Απαντήσεις
2721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/08, 08:39
από Vaisilis
12 Απαντήσεις
6923 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/09, 05:38
από kopaniamento
5 Απαντήσεις
3505 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 09:46
από mehiko
2 Απαντήσεις
3182 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 04:03
από fake7
0 Απαντήσεις
2171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/18, 14:07
από SotosBakas
0 Απαντήσεις
3458 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/19, 20:54
από smash1993